Rande naslepo

Rande naslepo

My blind date with life

Komedie

Německo, 2017, 111 min

Poslední dobou se německé filmy nějak podezřele zvedají na kvalitě ;) Tohle byla komedie s dramatickým podtextem, přitom jsme šli do kina s tím, že to bude drama a nebudeme se prakticky smát a opak byl pravdou! :) Skvělá komedie a navíc podle skutečné události. Jsem opravdu překvapený. Příjemně samozřejmě :) 4*(14.4.2017)

Než jsem šla na film do kina, tak jsem trochu věděla, o čem je, ale nevěděla jsem, co čekat. Bála jsem se, že to bude takový ten typický německý romantický film. Tento byl, ale netradiční a opravdu mě překvapil. Paradoxem je, že na to, že měl film spíše smutný děj, tak byl opravdu vtipný. Byly tam samozřejmě i dojemné chvíle, ale ty vtipné převažovaly. Nejlepší byla herecká dvojka Kostja Ullmann a Jacob Matschenz. Vtipné bylo, jak si ze Saliyai jeho kamarád utahoval. My jsme se s kamarádkou nasmály a nebyly jsme jediné. Samozřejmě film byl plný zvratů. Doporučuji, za zhlédnutí určitě stojí.(26.3.2017)

Velmi příjemné překvapení. Sama bych na tenhle film asi nešla a to by byla velká škoda. Jen zběžně jsem tušila, o čem to bude, a čekala jsem romantický film (český název není totiž moc šťastný), ale tohle bylo mnohem víc než to. Životní příběh kluka, se všemi radostmi a pády, který vidí jen 5% a rozmazaně. To, že je příběh založen na skutečnosti, vše jen umocňuje. Nedokážu si představit, že bych něco takového zvládla, ten člověk musel mít neuvěřitelnou chuť žít a dokázat, že za něco stojí nehledě na životní okolnosti. Rozhodně mi i slza ukápla.(10.4.2017)

Příjemná oddechovka, která pobaví... Humor tak akorát, nepřekračuje tu hranici účelného ztrapňování, kdy se vám uvnitř všechno kroutí jen při představě, že by se tohle stalo vám. Klišé jak hrom, dopředu jasný konec, ale to alespoň mně vůbec nevadilo. Nešla jsem na přelomový kinematografický kousek, ale na film, u kterého se chci pobavit a zasmát. A ten účel byl nadmíru splněn... I když jsem si na konci říkala, kolik k tomu skutečnému příběhu přidali, protože místy z toho nereálnost až křičela, za mě velmi povedené...(25.3.2017)

Sice má ten příběh předobraz ve skutečných osudech Saliya Kawahattu, ale těžko uvěřit, že to bylo zrovna takhle. Nějak se to staví proti logice. Chápu, že filmaři mají tendenci děj zhušťovat, ale že by se náhle osleplý člověk naučil tak rychle životu v rozmazaném světě a téměř nikdo to nepoznal, prostě nevěřím. Také milostný příběh mi přijde do děje tak nějak nepatřičně naroubovaný. Možná by bylo lepší natočit ten příběh víc reálně a vážněji... Každopádně Rande naslepo je milý film, který diváka nutí popřemýšlet o životě, uvědomit si křehkost bytí a ukazuje, že když se chce, jde lecos.(18.4.2017)

• - Romantická komedie Rande naslepo byla natočena podle skutečného životního příběhu, kterou ve své knize vtipně popsal sám Saliya Kahawatte. (Zdroj: Cinemart)