Rande naslepo

Rande naslepo

My Blind Date with Life

Komedie / Drama

Německo, 2017, 111 min

Příjemně naivní slaďárna, jež má do komedie tak daleko, jako český reprezentační výběr na MS v Rusku v roce 2018. Určitým plusem filmuje jednoduchý fakt, že i Němci dokáží vyprodukovat něco, co má hlavu a patu. Na stranu druhou se film drží v nepříjemně zevšednělých kolejích, které jsou následující: 1) Hlavní hrdina se zamiluje. 2) Hlavní hrdina je nešťastně zamilován. 3) Hlavnímu hrdinovi je láska opětována. Kdyby film skončil třebas tragickým skokem ze schodů, bylo by mi to rozhodně příjemnější. 70%(5.9.2017)

Nebyť tej love story plnej klišé, tak by to bol skutočne skvelý film. "Mein Blind Date Mit Leben" funguje. V prvom rade sú v ňom sympatické postavy, ktoré veľmi vedia pomôcť nášmu protagonistovi. on je veľmi sympatický hlavný hrdina a človek obdivuje jeho odhodlanie nevzdať sa a rovnako aj to, že do celej tej práce dáva svoju dušu najviac ako vie. A možno potom urobí aj nejaké tie chyby a prinesie film tiež nejaké tie klišé... najmä ku koncu filmu, tak človek to celkovo odpustí. Pretože je to príjemný film na pozeranie, má v sebe dobrého ducha, je láskyplný a pôsobí, že dobrí ľudia existujú a chcú splniť nášmu protagonistovi svoj sen. A pekne je aj povedané, že s klamstvami to dotiahol ďalej, než keď povedal pravdu. Rovnako si myslím, že pre ľudí, ktorí chcú niečo jednoduché a príjemné na večer, tento film by vás mohol potešiť. Je výnimočný? Nie. Je originálny? Nie. Ale ako príjemný film na večer s romantikou funguje a na to, že to robili Nemci, to je skutočne obdivuhodné. Myslím si, že za pozornosť určite stojí. Hodnotenie: B(1.9.2017)

Tento film mi znovu připomněl, že když něco opravdu chcete z hloubi své duše, nemusíte mít všech pět smyslů a já jsem ráda za to, že mám všechny a tudíž by v tom byl čert, abych si nesplnila své sny a díky tomuto brilantnímu filmu vím, že půjdu za tím, co opravdu chci z celého srdce a nezastaví mě žádná překážka, protože nejlepší učitel je právě praxe v terénu a bez někdy vtipných a někdy drsných karambolů se nikdo nenaučí, dělat své budoucí povolání na 100%, i kdyby se snažil sebevíc a že tyhle zkušenosti za to stojí, o tom Vás nemusím přesvědčovat.(13.8.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,229,000▐ Tak toto vyprodukovali Nemci. No fúha, sila. Klobúk dolu. Som myslel že majú špičkových režisérov ako Tom Tykwer, Wolfgang Petersen či Werner Herzog a tam to končí ale občas sa tu niekto nájde kto prekvapí. A ponúkne niečo šikovné, premyslené, konzistentné. Aj keď ide o režiséra ktorý doteraz točil teen trapošiny tipu American Pie(Nohavice v pozore, Pornorama). Nuž tento krát pookrial a prekvapil. Nechýba tomu nápaditosť a celistvosť, príbeh ktorý strhne a pobaví. Veľmi vyvážené medzi komédiou a drámou. Herecky šikovne zahrané, bez toho aby sa nejak muselo neprimerane tlačiť na pílu. /90%/(9.9.2017)

,,ON ZA TO NEMŮŽE, JE SLEPEJ JAK PATRONA…“ /// Taková „limonáda“ o klukovi, kterej přišel o zrak, ale odmítá přijít o sny… Sali není žádnej debil (jako negramota), takže to má optimistickej podtext díky lehkýmu vtipu a solidní tempo, páč příběh nezatěžuje podrobnejma píčovina, ale přímočaře cílí k cíli. Konec je kurevsky přeslazenej, ale to se dalo (jelikož nikdo nechcípnul) celkem čekat. Ten kluk (jako Saliya Kahawatte) si zaslouží za svoje úsilí 5*. Film ne, ale když budete chtít, mile pohladí na duši, protože dobrejch (a slušnejch) lidí není nikdy dost. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Mein Blind Date mit dem Leben“, kterou v roce 2009 napsal Saliya Kahawatte, neznám. 2.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 3.) Nemíním na prvním rande řešit slepotu. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(5.11.2017)

• - Romantická komedie Rande naslepo byla natočena podle skutečného životního příběhu, kterou ve své knize vtipně popsal sám Saliya Kahawatte. (Zdroj: Cinemart)