Rande naslepo

Rande naslepo

My Blind Date with Life

Komedie / Drama

Německo, 2017, 111 min

To vážně bude někdo argumentovat, že je film nereálný, že 10 let pracoval jako čísník? Bože lidi, proberte se. Sám jsem byl překvapený, jak na mě Rande naslepo působil. Je skoro až k nevíře, že Němci dokáží udělat skvělou oddechovou komedii, která není sprostá, je naopak vtipná a sympatická každým coulem. Trochu mi to připomělo mou oblíbenou Lásku na kari, nebo Stážistu. První hodina a čtvrt působí skvěle. Symaptičtí herci, pohodovej příběh, kupa humoru (i když trochu černého). Ke konci se samozřejmě musí dostavit nějaká krize, zahraje se na vážnější notu, ale za 10 minut přijde katarze a zase se jede na vlně pohody. I když musím uznat, že jsem se už fakt bál, že to skončí sice dobře, ale jen částečně :-) Pohodovka, kterou si kdykoliv zopakuju.(6.9.2017)

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 25.1.2017) Solidně natočený film z německé produkce, ve kterém se účelně mísí prvky komedie, romantiky a dramatu, těží zejména z nadmíru sympatického obsazení a ze samotného námětu, který mohl "napsat jen sám život". Saliya je člověk, který rozhodně ví, co chce, a jde si tvrdě za svým, a to i přesto, že mu svět neustále hází pod nohy klacky - důležité je však se při každém dalším pádu zvednout a pokračovat za svým cílem. Zkrátka moc mile natočený a zahraný snímek, který rozesměje i dojme.(24.3.2017)

Že se na CSFD najdou inteligenti, kteří ve svých komentářích ohánějí reálností a podobnými věcmi, už jsem si docela zvykl. Proto znovu opakuji, víte, že jste koukali na film??? Teď ale k věci, snímek není špatný, i když místy vadí pohled z očí hlavního herce, tak ostatní věci celkem pobavili. Jako komedie jsem byl spokojený, romantika nebyla až tolik zajímavá a jako drama fungoval jen minimálně, ač na tohle téma, šlo chytit za srdce hodně silně. Na odreagování a klidný večer ideální film, který pobaví .. 7/10 = 73%(3.9.2017)

Když jsem si pouštěla komedii „Rande na slepo“, absolutně jsem nevěděla, do čeho jdu.. Čekala jsem romantiku.. Vlastně ona to romantika byla, ale spíše okrajově.. Spíše o lásku mezilidskou jde o lásku k práci, kterou by hlavní hrdina i přes svůj handicap rád vykonával.. Spíše je to hodně ironická sranda na téma skoroslepoty.. A to mě vcelku bavilo.. Tvůrci si z toho dokázali dělat opravdu černou srandu v přijatelných mezích.. Tempo filmu je divácky přívětivě svižné, hlavní hrdinové jsou sympatičtí (osobně mě nejvíce bavila postava, kterou ztvárnil Jacob Matschenz), příběh je velice idylický, nechybí tomu ani dobrácký záporák.. Chybí mi tu výraznější emociální momenty, tento způsob pojetí mi přijde jako svižně odříkaná básnička.. Na nějaké události bych kladla větší důraz.. Trošku navíc mi přijde zápletka s ignorantským otcem a klidně bych i vynechala pilulkový pád.. Příjemná podívaná, pokud se chcete pobavit a zároveň Vás baví příběhy o síle lidské vůle..(14.11.2017)

Sice má ten příběh předobraz ve skutečných osudech Saliya Kawahattu, ale těžko uvěřit, že to bylo zrovna takhle. Nějak se to staví proti logice. Chápu, že filmaři mají tendenci děj zhušťovat, ale že by se náhle osleplý člověk naučil tak rychle životu v rozmazaném světě a téměř nikdo to nepoznal, prostě nevěřím. Také milostný příběh mi přijde do děje tak nějak nepatřičně naroubovaný. Možná by bylo lepší natočit ten příběh víc reálně a vážněji... Každopádně Rande naslepo je milý film, který diváka nutí popřemýšlet o životě, uvědomit si křehkost bytí a ukazuje, že když se chce, jde lecos.(18.4.2017)

• - Romantická komedie Rande naslepo byla natočena podle skutečného životního příběhu, kterou ve své knize vtipně popsal sám Saliya Kahawatte. (Zdroj: Cinemart)