Rande naslepo

Rande naslepo

• Nový Zéland

Komedie / Drama

Německo, 2017, 111 min

Jedním slovem je tohle pro mě velké zklamání. Dost jsem se na tento film těšila (málem vyšlo kino) a o to víc mě asi zklamal. Německé romantické komedie mám fakt ráda. Už jsem jich viděla několik, ale tady se toho moc nepovedlo. Bohužel. Jak už tu někdo psal, tak tam bylo dost málo uvěřitelných scén. To si myslím taky. Kostja tu byl až moc uhlazený a to mi k němu moc nesedělo. Mnohem víc se mi líbil ve filmu Povinně nezadaný. Celkově dávám jen 55%.(25.7.2017)

Na režiséra, ktorý má na konte takú sračku ako Harte Jungs a na Nemcov všeobecne je to celkom slušný film. Až sa mi nechce veriť, že toto bolo natočené podľa skutočných udalostí. A ešte viac sa mi nechcelo veriť, že podľa skutočných udalostí to malo celé nakoniec šťastný koniec. Aj keď čo iné sa dalo čakať. Na pekné tri hviezdy to stačí, keďže s pozerateľnými filmami nemeckej produkcie sa vrece rozhodne neroztrhlo.(25.9.2017)

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 25.1.2017) Solidně natočený film z německé produkce, ve kterém se účelně mísí prvky komedie, romantiky a dramatu, těží zejména z nadmíru sympatického obsazení a ze samotného námětu, který mohl "napsat jen sám život". Saliya je člověk, který rozhodně ví, co chce, a jde si tvrdě za svým, a to i přesto, že mu svět neustále hází pod nohy klacky - důležité je však se při každém dalším pádu zvednout a pokračovat za svým cílem. Zkrátka moc mile natočený a zahraný snímek, který rozesměje i dojme.(24.3.2017)

Když jsem si pouštěla komedii „Rande na slepo“, absolutně jsem nevěděla, do čeho jdu.. Čekala jsem romantiku.. Vlastně ona to romantika byla, ale spíše okrajově.. Spíše o lásku mezilidskou jde o lásku k práci, kterou by hlavní hrdina i přes svůj handicap rád vykonával.. Spíše je to hodně ironická sranda na téma skoroslepoty.. A to mě vcelku bavilo.. Tvůrci si z toho dokázali dělat opravdu černou srandu v přijatelných mezích.. Tempo filmu je divácky přívětivě svižné, hlavní hrdinové jsou sympatičtí (osobně mě nejvíce bavila postava, kterou ztvárnil Jacob Matschenz), příběh je velice idylický, nechybí tomu ani dobrácký záporák.. Chybí mi tu výraznější emociální momenty, tento způsob pojetí mi přijde jako svižně odříkaná básnička.. Na nějaké události bych kladla větší důraz.. Trošku navíc mi přijde zápletka s ignorantským otcem a klidně bych i vynechala pilulkový pád.. Příjemná podívaná, pokud se chcete pobavit a zároveň Vás baví příběhy o síle lidské vůle..(14.11.2017)

Až na kritickou dvacetiminutovku ve druhé třetině podívané jsem měl jinak po celou dobu nespecifikovaný vnitřní pocit. Takový pocit, který si chcete v sobě uchovat ještě hodně dlouho a zároveň nechcete, aby byl něčím narušen. Nebýt té již zmiňované části, kde velkou roli sehráli drogy, tak by se jednalo o velkou německou parádu. Chápu, že nějaký zvrat musí přijít, ale až takhle to podělat, to se jen tak nevidí. Sympatičtí herci na place, dobré tempo, žádné zbytečné dialogy či scény. K tomu lze ještě přidat žádný velký povyk, žádné řvaní, prostě jednoduchá a dobře stravitelná komedie s dobrým koncem. Tečka.(20.7.2017)

• - Romantická komedie Rande naslepo byla natočena podle skutečného životního příběhu, kterou ve své knize vtipně popsal sám Saliya Kahawatte. (Zdroj: Cinemart)

• - Natáčelo se v Berlíně, Moosburgu an der Isar a v hotelu Bayerischer Hof v Mnichově. (BMW12)