Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vzrušující práce v luxusním hotelu - to je vysněná budoucnost, kterou si hýčká Saliya (Kostja Ullmann) už od dětství. Pak ale jako teenager začne ztrácet zrak, až nakonec vidí jen mlhavé světlo a matné obrysy. Svět vidí jako by na něj koukal skrze tlusté mléčné sklo. Zdá se, že jeho životní sen je v naprostých troskách. Saliya i přes svůj handicap postupně získává větší sebevědomí, vrací se do normální školy a nakonec se dokonce odváží poslat přihlášku na stáž do pětihvězdičkového hotelu. Díky důkladné přípravě, pozitivnímu přístupu a hlavně s podporou velkého blafování uspěje a místo získá. Jen nikomu nepřizná, že vlastně tak trochu skoro vůbec nevidí. Odhalí jej až jeho nový přítel a kolega Max (Jacob Matschenz), který mu pak pomáhá, aby se vypořádal i s těmi nejobtížnějšími situacemi a úkoly, které provoz velkého a špičkového hotelu přináší. Saliya se po nocích učí nazpaměť všechny trasy, počty schodů, prostírání stolů. Vtlouká si do hlavy tvary předmětů, rozmístění věcí na baru, na pokojích pro hosty... V jeho případě opravdu platí, že je nakonec schopen dělat svou práci poslepu. Během své praxe v hotelu si i přes svou zrakovou vadu všimne Laury (Anna Maria Mühe), bláznivě se do ní zamiluje a vypadá to, že kromě zraku navíc ztratí i srdce a bohužel i rozum. Jeho blamáž začne dostávat praskliny a hrozí, že nakonec neuspěje ani v lásce a ani v hotelu... Naštěstí nejen film, ale i skutečný život mívá rád šťastné konce. (CinemArt)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (190)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Vynikající Německá Drama/Komedie, která mi je z oboru, tím pádem pro mne velmi za srdce chytlavé. Téměř slepý sympatický mladík celý život sní o tom pracovat v Hotelu, jenže kvůli oční vadě je všude odmítnut, tedy jediná šance se dostat na stáž je všem své postižení zatajit. Hlavní hrdina musí projít čtyřmi zkoušky ( Recepcí, restaurací, barem a kuchyňí) celé se to odehrává v 5* hvězdičkovém hotelu, tedy koho zajímá Gastronomie bude se rochnit v bahně. Dojde řada i na vtipné situace, dramatické momenty, trošku romantiky a nechybí i hajzl ve vedení, který dokáže atmosféru pěkně znepříjemnit. Skvělý, kouzelný film, který mi je hodně blízký, sám jsem si prošel všemi stanicemi, tedy nemůžu jinak než za 5*. 85% ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Wau ... Saliya musel ísť vo svojom živote na 120 percent, klobúk dole. Človeku sa nechce veriť, že všetko to dokázal s takým chabým zrakom. Už len chodiť v neznámom teréne chcelo neskutočnú odvahu. Ale nezabúdajme, že bez dobrých ľudí (priateľov) by to nedokázal. Je to svieže, smutno-veselé, so skvelou muzikou a prirodzenými hercami ... a 33 ročný Kostja je hádam večne mladý. Príjemná vecička. 3,5* ()

Reklama

Pepinec 

všechny recenze uživatele

U nás za barákem máme údolí a to praská ve švech, jak je narvaný takovejhlema romantickejma serenádama. Koho má furt bavit čučet na sladký limonády, kde se nic nestane ani když nedorazíte? Takový škody... Rád bych viděl, jak to měl Saliya doopravdy těžký a co všechno obnášelo tahat je tak dlouho za nos, místo toho tady největší zápletkou bylo jestli na film stihnu včas dojet metrem. Klika, že Němci jsou ve formě a uměj dobře naservírovat i zvětralou limču. P.S.: Přihazuju hvězdu navíc, protože nabízet takovouhle komedii jenom s dabingem je podle mě na žádanku o pracovní neschopnost. ()

malylada 

všechny recenze uživatele

Příjemně utíkající film o chlapíkovi, který si jde za svým cílem a musí překonávat překážky. Sympatičtí hrdinové, mile vtipné a s klasickým happy endem. Chybí tomu výraznější momenty, které by hýbaly emocemi a spíše se jedná o snímek, který ničím nepřekvapí a neurazí. Rozhodně to chtělo lépe pracovat s jednotlivými scénami a hrdinou, ale na pohodový večer s přítelkyní to určitě stačí.......6/10 ()

Cinematrix 

všechny recenze uživatele

Předně bych chtěl říct, že film vůbec neni vtipnej. Je to spíš horor, protože neustále trnete, o co se zase ten přičmoudlej Němec přerazí. U komedie se má divák uvolnit, ale tady si neustále říkáte, že není možné, aby se tohle stalo v reálu, a když už takhle jednou přemýšlíte, tak zjistíte, že se vůbec nebavíte. Nejedná se ani o žádné kvalitní drama, protože nereálnost některých přeslazených dialogů tomu bere hořkost. Je to podobné, jako když máte chuť po ránu na pořádného turka (myslím tim kávu, i když hlavní hrdina jako Turek vypadá, haha), ale dáte si do toho 9 kostek cukru, takže máte spíš laté. Nechápu zdejší vysoké hodnocení, ale už jsem si všiml, že je na této databázi moderní nadsazovat evropským filmům, protože ty americké už se nám přejedly, ale já osobně takovéhle filmy opravdu nežeru... ()

Galerie (32)

Zajímavosti (2)

  • Romantická komedie Rande naslepo byla natočena podle skutečného životního příběhu, kterou ve své knize vtipně popsal sám Saliya Kahawatte. (Zdroj: Cinemart)
  • Natáčelo se v Berlíně, Moosburgu an der Isar, v hotelu Bayerischer Hof v Mnichově a ve Westendu v Mnichově. (BMW12)

Reklama

Reklama