Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vzrušující práce v luxusním hotelu - to je vysněná budoucnost, kterou si hýčká Saliya (Kostja Ullmann) už od dětství. Pak ale jako teenager začne ztrácet zrak, až nakonec vidí jen mlhavé světlo a matné obrysy. Svět vidí jako by na něj koukal skrze tlusté mléčné sklo. Zdá se, že jeho životní sen je v naprostých troskách. Saliya i přes svůj handicap postupně získává větší sebevědomí, vrací se do normální školy a nakonec se dokonce odváží poslat přihlášku na stáž do pětihvězdičkového hotelu. Díky důkladné přípravě, pozitivnímu přístupu a hlavně s podporou velkého blafování uspěje a místo získá. Jen nikomu nepřizná, že vlastně tak trochu skoro vůbec nevidí. Odhalí jej až jeho nový přítel a kolega Max (Jacob Matschenz), který mu pak pomáhá, aby se vypořádal i s těmi nejobtížnějšími situacemi a úkoly, které provoz velkého a špičkového hotelu přináší. Saliya se po nocích učí nazpaměť všechny trasy, počty schodů, prostírání stolů. Vtlouká si do hlavy tvary předmětů, rozmístění věcí na baru, na pokojích pro hosty... V jeho případě opravdu platí, že je nakonec schopen dělat svou práci poslepu. Během své praxe v hotelu si i přes svou zrakovou vadu všimne Laury (Anna Maria Mühe), bláznivě se do ní zamiluje a vypadá to, že kromě zraku navíc ztratí i srdce a bohužel i rozum. Jeho blamáž začne dostávat praskliny a hrozí, že nakonec neuspěje ani v lásce a ani v hotelu... Naštěstí nejen film, ale i skutečný život mívá rád šťastné konce. (CinemArt)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (188)

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Lidé, kteří přes všelijaké omezení jdou za svým snem, jsou pro mě velice inspirující,.. protože něčím podobném sama procházím, takže je moje motivace o to větší! Příběh Saliya je dechberoucí, a když ho natočili ještě tak uvolněnu až komickou atmosférou, je radost se na něj dívat. Nedokáži to ani pořádně komentovat, Rande naslepo se musí vidět! :o) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Musím podotknout, že Němci poslední léta odvádí hodně slušné výkony na poli komedií. Mám ale problém s tím, že dobrý nápad a místy opravdu dobrý humor kombinují s řadou nemístných a naprosto zbytečných scén. Třeba v tomto filmu jsem se dočkal jedné naprosto zbytečné sexuální scény a ke konci filmu jednoho takového, na můj vkus, až zbytečného drogového vyhrocení, které bych si teda, bejt tvůrce, klidně odpustil úplně. Závěr filmu je taky na můj vkus až moc sluníčkový, ostatně jako celý film, a vykresluje Němce trošku někde jinde, než tomu ve skutečnosti je. Každopádně beru to. Když se přes to všechno přenesu, tak Rande naslepo byla moc příjemná komedie, která měla málo k tomu, abych si ji opravdu oblíbil. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,229,000▐ Tak toto vyprodukovali Nemci. No fúha, sila. Klobúk dolu. Som myslel že majú špičkových režisérov ako Tom Tykwer, Wolfgang Petersen či Werner Herzog a tam to končí ale občas sa tu niekto nájde kto prekvapí. A ponúkne niečo šikovné, premyslené, konzistentné. Aj keď ide o režiséra ktorý doteraz točil teen trapošiny tipu American Pie(Nohavice v pozore, Pornorama). Nuž tento krát pookrial a prekvapil. Nechýba tomu nápaditosť a celistvosť, príbeh ktorý strhne a pobaví. Veľmi vyvážené medzi komédiou a drámou. Herecky šikovne zahrané, bez toho aby sa nejak muselo neprimerane tlačiť na pílu. /90%/ ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,ON ZA TO NEMŮŽE, JE SLEPEJ JAK PATRONA…“ /// Taková „limonáda“ o klukovi, kterej přišel o zrak, ale odmítá přijít o sny… Sali není žádnej debil (jako negramota), takže to má optimistickej podtext díky lehkýmu vtipu a solidní tempo, páč příběh nezatěžuje podrobnejma píčovina, ale přímočaře cílí k cíli. Konec je kurevsky přeslazenej, ale to se dalo (jelikož nikdo nechcípnul) celkem čekat. Ten kluk (jako Saliya Kahawatte) si zaslouží za svoje úsilí 5*. Film ne, ale když budete chtít, mile pohladí na duši, protože dobrejch (a slušnejch) lidí není nikdy dost. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Mein Blind Date mit dem Leben“, kterou v roce 2009 napsal Saliya Kahawatte, neznám. 2.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 3.) Nemíním na prvním rande řešit slepotu. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Vynikající Německá Drama/Komedie, která mi je z oboru, tím pádem pro mne velmi za srdce chytlavé. Téměř slepý sympatický mladík celý život sní o tom pracovat v Hotelu, jenže kvůli oční vadě je všude odmítnut, tedy jediná šance se dostat na stáž je všem své postižení zatajit. Hlavní hrdina musí projít čtyřmi zkoušky ( Recepcí, restaurací, barem a kuchyňí) celé se to odehrává v 5* hvězdičkovém hotelu, tedy koho zajímá Gastronomie bude se rochnit v bahně. Dojde řada i na vtipné situace, dramatické momenty, trošku romantiky a nechybí i hajzl ve vedení, který dokáže atmosféru pěkně znepříjemnit. Skvělý, kouzelný film, který mi je hodně blízký, sám jsem si prošel všemi stanicemi, tedy nemůžu jinak než za 5*. 85% ()

Galerie (32)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se v Berlíně, Moosburgu an der Isar, v hotelu Bayerischer Hof v Mnichově a ve Westendu v Mnichově. (BMW12)
  • Romantická komedie Rande naslepo byla natočena podle skutečného životního příběhu, kterou ve své knize vtipně popsal sám Saliya Kahawatte. (Zdroj Cinemart)

Reklama

Reklama