Rande naslepo

Rande naslepo

• Nový Zéland

Komedie / Drama

Německo, 2017, 111 min

Jedním slovem je tohle pro mě velké zklamání. Dost jsem se na tento film těšila (málem vyšlo kino) a o to víc mě asi zklamal. Německé romantické komedie mám fakt ráda. Už jsem jich viděla několik, ale tady se toho moc nepovedlo. Bohužel. Jak už tu někdo psal, tak tam bylo dost málo uvěřitelných scén. To si myslím taky. Kostja tu byl až moc uhlazený a to mi k němu moc nesedělo. Mnohem víc se mi líbil ve filmu Povinně nezadaný. Celkově dávám jen 55%.(25.7.2017)

Musím podotknout, že Němci poslední léta odvádí hodně slušné výkony na poli komedií. Mám ale problém s tím, že dobrý nápad a místy opravdu dobrý humor kombinují s řadou nemístných a naprosto zbytečných scén. Třeba v tomto filmu jsem se dočkal jedné naprosto zbytečné sexuální scény a ke konci filmu jednoho takového, na můj vkus, až zbytečného drogového vyhrocení, které bych si teda, bejt tvůrce, klidně odpustil úplně. Závěr filmu je taky na můj vkus až moc sluníčkový, ostatně jako celý film, a vykresluje Němce trošku někde jinde, než tomu ve skutečnosti je. Každopádně beru to. Když se přes to všechno přenesu, tak Rande naslepo byla moc příjemná komedie, která měla málo k tomu, abych si ji opravdu oblíbil.(2.12.2017)

"Koktejlky, zrzavé vlasy." - "Mám radši blondýnky." - "Seš slepej a teď chceš bejt ještě náročnej?" Film podle skutečné události od našich sousedů. Příběh o klukovi, který si šel za svým snem, ač byl slepý jako patrona. Je to hrozně silný příběh... Do hlavní postavy se dá lehko vžít. Tím vlastně skláním poklonu hlavnímu protagonistovy. Nicméně podruhé už se na to nepodívám. Není důvod a není tam nic, proč se kouknout znovu. Komedie to rozhodně není, ale je to zajímavé drama + klasická slaďárna. "Moje dvě oči, stačí pro nás oba." - 60%.(12.2.2018)

Wau ... Saliya musel ísť vo svojom živote na 120 percent, klobúk dole. Človeku sa nechce veriť, že všetko to dokázal s takým chabým zrakom. Už len chodiť v neznámom teréne chcelo neskutočnú odvahu. Ale nezabúdajme, že bez dobrých ľudí (priateľov) by to nedokázal. Je to svieže, smutno-veselé, so skvelou muzikou a prirodzenými hercami ... a 33 ročný Kostja je hádam večne mladý. Príjemná vecička.(16.7.2017)

Přesně zde jsem cítila ti správnou atmosféru z německé kuchyně. Můžu si to dovolit říct, jelikož jsem v jedné už pracovala. :D Tento film mě ještě více zaujal, když jsem zjistila, že he podle skutečné události. Líbila se mi odvaha hl. postavy. Jak jsi šel jistě za svým snem. Proto jsem si ho ihned oblíbila. Konec mě potěšil, jsem prostě milovník romantických komedií :D(21.12.2017)

• - Natáčelo se v Berlíně, Moosburgu an der Isar a v hotelu Bayerischer Hof v Mnichově. (BMW12)

• - Romantická komedie Rande naslepo byla natočena podle skutečného životního příběhu, kterou ve své knize vtipně popsal sám Saliya Kahawatte. (Zdroj: Cinemart)