Rande naslepo

Rande naslepo

• Nový Zéland

Komedie / Drama

Německo, 2017, 111 min

Podle názvu jsme myslel, že půjde o romantickou komedii. Ovšem není tomu tak, tenhle snímek má daleko hlubší význam. Je to příběh ze života, který se skutečně stal a já velice obdivuji Saliyu, který si šel za svým snem a nevzdal to. Tento příběh mě opravdu chytl za srdce, palec nahoru pro Saliyu a palec nahoru pro Kostju Ullmanna, který ho perfektně ztvárnil. Tenhle film doporučuji každému filmovému fanouškovi.(16.8.2018)

Musím podotknout, že Němci poslední léta odvádí hodně slušné výkony na poli komedií. Mám ale problém s tím, že dobrý nápad a místy opravdu dobrý humor kombinují s řadou nemístných a naprosto zbytečných scén. Třeba v tomto filmu jsem se dočkal jedné naprosto zbytečné sexuální scény a ke konci filmu jednoho takového, na můj vkus, až zbytečného drogového vyhrocení, které bych si teda, bejt tvůrce, klidně odpustil úplně. Závěr filmu je taky na můj vkus až moc sluníčkový, ostatně jako celý film, a vykresluje Němce trošku někde jinde, než tomu ve skutečnosti je. Každopádně beru to. Když se přes to všechno přenesu, tak Rande naslepo byla moc příjemná komedie, která měla málo k tomu, abych si ji opravdu oblíbil.(2.12.2017)

Docela příjemný film, který celkově nepůsobil vůbec špatně. Líbila se mi ta myšlenka a hlavně to, s jakou podporou se Sali prokousal celým vzděláním. Není snad nic, co bych mu vytkla, splnil všechno, co jsem od něj očekávala, měl děj, který se neprotahoval, sympatické hlavní hrdiny, kteří uměli svou roli podat, dokázal zaujmout a na nic si nehrál. Myslím si, že se stojí za to na něj podívat, už jenom proto, že Saliya byl mnohem odvážnější než ostatní, nebál se rizika a po každém pádu se zvedl, otřepal a šel dál. Přitom byl silnější a ze svých chyb se poučil. Myslím si, že právě to mu hodně pomohlo. Takže pokud člověk váhá, já mu tenhle film doporučuji, na plné hodnocení sice nestačí, ale čtyři hvězdičky mu můžu s docela klidným svědomím dát.(25.7.2017)

Lidé, kteří přes všelijaké omezení jdou za svým snem, jsou pro mě velice inspirující,.. protože něčím podobném sama procházím, takže je moje motivace o to větší! Příběh Saliya je dechberoucí, a když ho natočili ještě tak uvolněnu až komickou atmosférou, je radost se na něj dívat. Nedokáži to ani pořádně komentovat, Rande naslepo se musí vidět! :o)(28.6.2018)

Příjemně utíkající film o chlapíkovi, který si jde za svým cílem a musí překonávat překážky. Sympatičtí hrdinové, mile vtipné a s klasickým happy endem. Chybí tomu výraznější momenty, které by hýbaly emocemi a spíše se jedná o snímek, který ničím nepřekvapí a neurazí. Rozhodně to chtělo lépe pracovat s jednotlivými scénami a hrdinou, ale na pohodový večer s přítelkyní to určitě stačí.......6/10(1.4.2017)

• - Romantická komedie Rande naslepo byla natočena podle skutečného životního příběhu, kterou ve své knize vtipně popsal sám Saliya Kahawatte. (Zdroj: Cinemart)

• - Natáčelo se v Berlíně, Moosburgu an der Isar, v hotelu Bayerischer Hof v Mnichově a ve Westendu v Mnichově. (BMW12)