Rande naslepo

Rande naslepo

My Blind Date with Life

Komedie / Drama

Německo, 2017, 111 min

Docela příjemný film, který celkově nepůsobil vůbec špatně. Líbila se mi ta myšlenka a hlavně to, s jakou podporou se Sali prokousal celým vzděláním. Není snad nic, co bych mu vytkla, splnil všechno, co jsem od něj očekávala, měl děj, který se neprotahoval, sympatické hlavní hrdiny, kteří uměli svou roli podat, dokázal zaujmout a na nic si nehrál. Myslím si, že se stojí za to na něj podívat, už jenom proto, že Saliya byl mnohem odvážnější než ostatní, nebál se rizika a po každém pádu se zvedl, otřepal a šel dál. Přitom byl silnější a ze svých chyb se poučil. Myslím si, že právě to mu hodně pomohlo. Takže pokud člověk váhá, já mu tenhle film doporučuji, na plné hodnocení sice nestačí, ale čtyři hvězdičky mu můžu s docela klidným svědomím dát.(25.7.2017)

Idealistický a až nereálný feel good movie, který nás tendenčně manipuluje k sluníčkolásce, protože hlavní hrdina (nesnižuji nijak jeho handicap ani vůli) je ze smíšené rodiny, jejíž otec je ze Srí-lanky a posluhovač v kuchyni zase z Afghánistánu, který je samozřejmě původním povoláním chirurg, a místo hi-five se v práci vesele zdravíme salám alejkum...(8.9.2017)

Tým, že milujem skutočné príbehy alebo príbehy inšpirované skutočnými udalosťami som hneď na úvod príjemne prekvapený. Mal som chuť na takú pohodovú komédiu respektívne oddychový film. Prekvapením pre mňa bola aj skutočnosť, že Deutschland movies v poslednej dobe dosť stúpajú na kvalite. Však je pravdou, že od Derricka a Wolfa, Kobry 11 a podobných srákotín (Sorry Pišta Derrick), ktoré nám aj dnes zasviňujú televízne stanice už ubehlo od nemeckého Dunaja do toho slovenského dosť vody. Príbeh o chlapcovi Salim, ktorý si tvrdohlavo ide za svojím cieľom je na jednej strane inšpirujúci a na druhej strane je to aj dosť poučný príbeh. Chvíľu je človek hore a pak BOOM, príde o oči. Dokázal sa s tým, ale vyrovnať a šiel si za svojím v uvodzovkách aj cez "mŕtvoly". Samozrejme aj on pocíti, že svet nie je len ružové miesto a usmievať sa 16 hodín v práci je asi fakt na šlaktrafenie. Z tohto filmu sa dá mnohému poučiť alebo ho proste odignorovať.(5.12.2017)

To vážně bude někdo argumentovat, že je film nereálný, že 10 let pracoval jako čísník? Bože lidi, proberte se. Sám jsem byl překvapený, jak na mě Rande naslepo působil. Je skoro až k nevíře, že Němci dokáží udělat skvělou oddechovou komedii, která není sprostá, je naopak vtipná a sympatická každým coulem. Trochu mi to připomělo mou oblíbenou Lásku na kari, nebo Stážistu. První hodina a čtvrt působí skvěle. Symaptičtí herci, pohodovej příběh, kupa humoru (i když trochu černého). Ke konci se samozřejmě musí dostavit nějaká krize, zahraje se na vážnější notu, ale za 10 minut přijde katarze a zase se jede na vlně pohody. I když musím uznat, že jsem se už fakt bál, že to skončí sice dobře, ale jen částečně :-) Pohodovka, kterou si kdykoliv zopakuju.(6.9.2017)

U nás za barákem máme údolí a to praská ve švech, jak je narvaný takovejhlema romantickejma serenádama. Koho má furt bavit čučet na sladký limonády, kde se nic nestane ani když nedorazíte? Takový škody... Rád bych viděl, jak to měl Saliya doopravdy těžký a co všechno obnášelo tahat je tak dlouho za nos, místo toho tady největší zápletkou bylo jestli na film stihnu včas dojet metrem. Klika, že Němci jsou ve formě a uměj dobře naservírovat i zvětralou limču. P.S.: Přihazuju hvězdu navíc, protože nabízet takovouhle komedii jenom s dabingem je podle mě na žádanku o pracovní neschopnost.(24.4.2017)

• - Romantická komedie Rande naslepo byla natočena podle skutečného životního příběhu, kterou ve své knize vtipně popsal sám Saliya Kahawatte. (Zdroj: Cinemart)