Rande naslepo

Rande naslepo

• Nový Zéland

Komedie / Drama

Německo, 2017, 111 min

To vážně bude někdo argumentovat, že je film nereálný, že 10 let pracoval jako čísník? Bože lidi, proberte se. Sám jsem byl překvapený, jak na mě Rande naslepo působil. Je skoro až k nevíře, že Němci dokáží udělat skvělou oddechovou komedii, která není sprostá, je naopak vtipná a sympatická každým coulem. Trochu mi to připomělo mou oblíbenou Lásku na kari, nebo Stážistu. První hodina a čtvrt působí skvěle. Symaptičtí herci, pohodovej příběh, kupa humoru (i když trochu černého). Ke konci se samozřejmě musí dostavit nějaká krize, zahraje se na vážnější notu, ale za 10 minut přijde katarze a zase se jede na vlně pohody. I když musím uznat, že jsem se už fakt bál, že to skončí sice dobře, ale jen částečně :-) Pohodovka, kterou si kdykoliv zopakuju.(6.9.2017)

U nás za barákem máme údolí a to praská ve švech, jak je narvaný takovejhlema romantickejma serenádama. Koho má furt bavit čučet na sladký limonády, kde se nic nestane ani když nedorazíte? Takový škody... Rád bych viděl, jak to měl Saliya doopravdy těžký a co všechno obnášelo tahat je tak dlouho za nos, místo toho tady největší zápletkou bylo jestli na film stihnu včas dojet metrem. Klika, že Němci jsou ve formě a uměj dobře naservírovat i zvětralou limču. P.S.: Přihazuju hvězdu navíc, protože nabízet takovouhle komedii jenom s dabingem je podle mě na žádanku o pracovní neschopnost.(24.4.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,229,000▐ Tak toto vyprodukovali Nemci. No fúha, sila. Klobúk dolu. Som myslel že majú špičkových režisérov ako Tom Tykwer, Wolfgang Petersen či Werner Herzog a tam to končí ale občas sa tu niekto nájde kto prekvapí. A ponúkne niečo šikovné, premyslené, konzistentné. Aj keď ide o režiséra ktorý doteraz točil teen trapošiny tipu American Pie(Nohavice v pozore, Pornorama). Nuž tento krát pookrial a prekvapil. Nechýba tomu nápaditosť a celistvosť, príbeh ktorý strhne a pobaví. Veľmi vyvážené medzi komédiou a drámou. Herecky šikovne zahrané, bez toho aby sa nejak muselo neprimerane tlačiť na pílu. /90%/(9.9.2017)

Fantastická komédia, skláňam sa a uznanlivo pohmkávam. Bolo to vtipné, napínavé, plné skvelých glos a groteskne neštandardných situácií. Je mi jasné, že to bolo miestami poriadne pritiahnuté za vlasy, ale to je v komediálnom žánri odpustiteľná záležitosť, či? Nedokážem to hodnotiť inak, ako plnými piatimi, už len preto, že komédia je v súčasnej tvorbe naozaj ohrozený druh.(13.11.2017)

"Seš slepej a teď chceš bejt ještě náročnej?" Jsem moc nedůvěřivý, když mi připadá přehnané, že tento příběh slepého pingla, barmana a uklízečky měl být natočen podle skutečné události? Pokusím se nad to povznést, takže musím přiznat, že jsem se hodně bavil, když Saliya balil holku, oblboval nadřízené či si mapoval hotel a nahrazoval přitom zrak využitím ostatních smyslů. To ostatní mě spíše štvalo. Myslím tím sociální problémy, drogy a multikulti blábolení o hotelu na Srí Lance. Přesto mám z tohoto snímku pozitivní pocit, protože ta touha jít za svými sny přes životem nastražené překážky je mi dost blízká.(19.2.2018)

• - Natáčelo se v Berlíně, Moosburgu an der Isar, v hotelu Bayerischer Hof v Mnichově a ve Westendu v Mnichově. (BMW12)

• - Romantická komedie Rande naslepo byla natočena podle skutečného životního příběhu, kterou ve své knize vtipně popsal sám Saliya Kahawatte. (Zdroj: Cinemart)