Rande naslepo

Rande naslepo

My Blind Date with Life

Komedie / Drama

Německo, 2017, 111 min

Krásňučký príbeh takmer Inda, inak rodeného Nemca samozrejme, ktorý je skoro slepý a stážuje v 5 hviezdičkovom hotely v Mníchove. No uznajte, neni to zlaté? Ako tí Nemci dávajú možnosť aj hedikepovaným pracovať? Škoda len že skoro Ind ich tak trochu ojebe a ž keď zruší honosnú svadbu, všimne si jeho neodstatok celé vedenie a pošlú ho do piče. Ale ni, nebojte, všetko končí krásnym happyendom a ešte aj tá pekná modrooká blondska ho nakoniec vezme do rodiny. Aspoň že to neni ultra edepkárené nezmyselné zvážtanie o tom, ako je život nespravodlivý, ale slušne to odsejpa a je tam aj pár vtipných scénok. 3 z 5(24.8.2017)

S německou kinematografií to zase tak špatné nebude. Tenhle film to dokazuje. Saliya byl sympaťák hlavně díky Kostjovi Ullmannovi. Já jsem s ním prožívala úplně všechno. Měla jsem pocit, že jsem se do této komedie přímo vžila. To se mi dlouho u filmu nestalo. Příběh byl až dojemný, jak se ten kluk dokázal poprat se všemi překážkami, které mu byly naservírovány. Nějak se mi ale nechce uvěřit, že tahle komedie byla natočená podle skutečných událostí, i když některé věci a události se nedají vymyslet. Ty stvoří sám život. Bylo to moc příjemné pokoukání.(28.3.2018)

U nás za barákem máme údolí a to praská ve švech, jak je narvaný takovejhlema romantickejma serenádama. Koho má furt bavit čučet na sladký limonády, kde se nic nestane ani když nedorazíte? Takový škody... Rád bych viděl, jak to měl Saliya doopravdy těžký a co všechno obnášelo tahat je tak dlouho za nos, místo toho tady největší zápletkou bylo jestli na film stihnu včas dojet metrem. Klika, že Němci jsou ve formě a uměj dobře naservírovat i zvětralou limču. P.S.: Přihazuju hvězdu navíc, protože nabízet takovouhle komedii jenom s dabingem je podle mě na žádanku o pracovní neschopnost.(24.4.2017)

Tým, že milujem skutočné príbehy alebo príbehy inšpirované skutočnými udalosťami som hneď na úvod príjemne prekvapený. Mal som chuť na takú pohodovú komédiu respektívne oddychový film. Prekvapením pre mňa bola aj skutočnosť, že Deutschland movies v poslednej dobe dosť stúpajú na kvalite. Však je pravdou, že od Derricka a Wolfa, Kobry 11 a podobných srákotín (Sorry Pišta Derrick), ktoré nám aj dnes zasviňujú televízne stanice už ubehlo od nemeckého Dunaja do toho slovenského dosť vody. Príbeh o chlapcovi Salim, ktorý si tvrdohlavo ide za svojím cieľom je na jednej strane inšpirujúci a na druhej strane je to aj dosť poučný príbeh. Chvíľu je človek hore a pak BOOM, príde o oči. Dokázal sa s tým, ale vyrovnať a šiel si za svojím v uvodzovkách aj cez "mŕtvoly". Samozrejme aj on pocíti, že svet nie je len ružové miesto a usmievať sa 16 hodín v práci je asi fakt na šlaktrafenie. Z tohto filmu sa dá mnohému poučiť alebo ho proste odignorovať.(5.12.2017)

Film, který Vám musí sednout a musíte přistoupit na to, že se budete smát, plakat, dojímat i rozčilovat, ale stejně budete mít příjemný pocit, že jste viděli výborný film. Souhlasím s názorem, že herecké osazenstvo je nesmírně sympatické a hlavní záporák von Bulow přesvědčivý. Anna Maria Snaživá má neskutečně modré oči, kdyby je Saliya mohl vidět, zbláznil by se do ní ještě víc.(6.11.2017)

• - Romantická komedie Rande naslepo byla natočena podle skutečného životního příběhu, kterou ve své knize vtipně popsal sám Saliya Kahawatte. (Zdroj: Cinemart)

• - Natáčelo se v Berlíně, Moosburgu an der Isar a v hotelu Bayerischer Hof v Mnichově. (BMW12)