Rande naslepo

Rande naslepo

My Blind Date with Life

Komedie

Německo, 2017, 111 min

Jedním slovem je tohle pro mě velké zklamání. Dost jsem se na tento film těšila (málem vyšlo kino) a o to víc mě asi zklamal. Německé romantické komedie mám fakt ráda. Už jsem jich viděla několik, ale tady se toho moc nepovedlo. Bohužel. Jak už tu někdo psal, tak tam bylo dost málo uvěřitelných scén. To si myslím taky. Kostja tu byl až moc uhlazený a to mi k němu moc nesedělo. Mnohem víc se mi líbil ve filmu Povinně nezadaný. Celkově dávám jen 55%.(25.7.2017)

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 25.1.2017) Solidně natočený film z německé produkce, ve kterém se účelně mísí prvky komedie, romantiky a dramatu, těží zejména z nadmíru sympatického obsazení a ze samotného námětu, který mohl "napsat jen sám život". Saliya je člověk, který rozhodně ví, co chce, a jde si tvrdě za svým, a to i přesto, že mu svět neustále hází pod nohy klacky - důležité je však se při každém dalším pádu zvednout a pokračovat za svým cílem. Zkrátka moc mile natočený a zahraný snímek, který rozesměje i dojme.(24.3.2017)

Velmi příjemné překvapení. Sama bych na tenhle film asi nešla a to by byla velká škoda. Jen zběžně jsem tušila, o čem to bude, a čekala jsem romantický film (český název není totiž moc šťastný), ale tohle bylo mnohem víc než to. Životní příběh kluka, se všemi radostmi a pády, který vidí jen 5% a rozmazaně. To, že je příběh založen na skutečnosti, vše jen umocňuje. Nedokážu si představit, že bych něco takového zvládla, ten člověk musel mít neuvěřitelnou chuť žít a dokázat, že za něco stojí nehledě na životní okolnosti. Rozhodně mi i slza ukápla.(10.4.2017)

Wau ... Saliya musel ísť vo svojom živote na 120 percent, klobúk dole. Človeku sa nechce veriť, že všetko to dokázal s takým chabým zrakom. Už len chodiť v neznámom teréne chcelo neskutočnú odvahu. Ale nezabúdajme, že bez dobrých ľudí (priateľov) by to nedokázal. Je to svieže, smutno-veselé, so skvelou muzikou a prirodzenými hercami ... a 33 ročný Kostja je hádam večne mladý. Príjemná vecička.(16.7.2017)

Než jsem šla na film do kina, tak jsem trochu věděla, o čem je, ale nevěděla jsem, co čekat. Bála jsem se, že to bude takový ten typický německý romantický film. Tento byl, ale netradiční a opravdu mě překvapil. Paradoxem je, že na to, že měl film spíše smutný děj, tak byl opravdu vtipný. Byly tam samozřejmě i dojemné chvíle, ale ty vtipné převažovaly. Nejlepší byla herecká dvojka Kostja Ullmann a Jacob Matschenz. Vtipné bylo, jak si ze Saliyai jeho kamarád utahoval. My jsme se s kamarádkou nasmály a nebyly jsme jediné. Samozřejmě film byl plný zvratů. Doporučuji, za zhlédnutí určitě stojí.(26.3.2017)

• - Romantická komedie Rande naslepo byla natočena podle skutečného životního příběhu, kterou ve své knize vtipně popsal sám Saliya Kahawatte. (Zdroj: Cinemart)