Rande naslepo

Rande naslepo

• Nový Zéland

Komedie / Drama

Německo, 2017, 111 min

Podle názvu jsme myslel, že půjde o romantickou komedii. Ovšem není tomu tak, tenhle snímek má daleko hlubší význam. Je to příběh ze života, který se skutečně stal a já velice obdivuji Saliyu, který si šel za svým snem a nevzdal to. Tento příběh mě opravdu chytl za srdce, palec nahoru pro Saliyu a palec nahoru pro Kostju Ullmanna, který ho perfektně ztvárnil. Tenhle film doporučuji každému filmovému fanouškovi.(16.8.2018)

Film, který Vám musí sednout a musíte přistoupit na to, že se budete smát, plakat, dojímat i rozčilovat, ale stejně budete mít příjemný pocit, že jste viděli výborný film. Souhlasím s názorem, že herecké osazenstvo je nesmírně sympatické a hlavní záporák von Bulow přesvědčivý. Anna Maria Snaživá má neskutečně modré oči, kdyby je Saliya mohl vidět, zbláznil by se do ní ještě víc.(6.11.2017)

Je to lehce nadprůměrný film. A je to navzdory tématu příjemné a pohodové. To, co tady působí zcela nereálně, nás odzbrojí vědomím, že je natočeno podle skutečné události. Vůbec si to nedovedu představit. Jasně, je to filmově přislazené a v reálu to muselo být fakt drama. Ale nejzajímavější na filmu je, jak Saliya celou dobu vymýšlí stále nové fígle a improvizace, aby oklamal okolí, že vlastně nevidí. A většinou se mu to daří sakra dobře. Kolaps samozřejmě musel přijít, ale měl štěstí na lidi. Za ty všechny finty zvedám hodnocení.(3.12.2017)

Kvalitní komediální počin německého ražení s příjemným humorem, originální zápletkou a fajn postavami. Konec je možná až příliš happy, ale jinak hodně příjemně strávený čas. Pokud chcete něco veskrze pozitivního na dlouhý večer, s tímto kouskem chybu rozhodně neuděláte. Lepší 4*. (Honza) Já zvyšuji na 5*, za mě to je prostě libový film-tak akorát vtipu, dramatu i romantiky. (Bára)(13.5.2018)

"Seš slepej a teď chceš bejt ještě náročnej?" Jsem moc nedůvěřivý, když mi připadá přehnané, že tento příběh slepého pingla, barmana a uklízečky měl být natočen podle skutečné události? Pokusím se nad to povznést, takže musím přiznat, že jsem se hodně bavil, když Saliya balil holku, oblboval nadřízené či si mapoval hotel a nahrazoval přitom zrak využitím ostatních smyslů. To ostatní mě spíše štvalo. Myslím tím sociální problémy, drogy a multikulti blábolení o hotelu na Srí Lance. Přesto mám z tohoto snímku pozitivní pocit, protože ta touha jít za svými sny přes životem nastražené překážky je mi dost blízká.(19.2.2018)

• - Romantická komedie Rande naslepo byla natočena podle skutečného životního příběhu, kterou ve své knize vtipně popsal sám Saliya Kahawatte. (Zdroj: Cinemart)

• - Natáčelo se v Berlíně, Moosburgu an der Isar, v hotelu Bayerischer Hof v Mnichově a ve Westendu v Mnichově. (BMW12)