Rande naslepo

Rande naslepo

My Blind Date with Life

Komedie / Drama

Německo, 2017, 111 min

Tento film mi znovu připomněl, že když něco opravdu chcete z hloubi své duše, nemusíte mít všech pět smyslů a já jsem ráda za to, že mám všechny a tudíž by v tom byl čert, abych si nesplnila své sny a díky tomuto brilantnímu filmu vím, že půjdu za tím, co opravdu chci z celého srdce a nezastaví mě žádná překážka, protože nejlepší učitel je právě praxe v terénu a bez někdy vtipných a někdy drsných karambolů se nikdo nenaučí, dělat své budoucí povolání na 100%, i kdyby se snažil sebevíc a že tyhle zkušenosti za to stojí, o tom Vás nemusím přesvědčovat.(13.8.2017)

Hned po shlédnutí traileru mě film zaujal a já se těšil až ho uvidím. Originální napínavý příběh lemovaný z divákova pohledu vtipnými scénami v netradičním prostředí. Film jsem si celých 111 minut užíval, avšak po shlédnutí a projití hlavou jsem se rozhodl právě pro 4* kvůli pár nedokonalostem a podkladu ze skutečných událostí které se mi nezdály příliš reálné, ale i tak celkový dojem zůstává velmi pozitivní a doporučuji shlédnout i s originálním německým dabingem.(11.7.2017)

Wau ... Saliya musel ísť vo svojom živote na 120 percent, klobúk dole. Človeku sa nechce veriť, že všetko to dokázal s takým chabým zrakom. Už len chodiť v neznámom teréne chcelo neskutočnú odvahu. Ale nezabúdajme, že bez dobrých ľudí (priateľov) by to nedokázal. Je to svieže, smutno-veselé, so skvelou muzikou a prirodzenými hercami ... a 33 ročný Kostja je hádam večne mladý. Príjemná vecička.(16.7.2017)

Ale jo, když na tuhle limonádu přistoupíte, tak se pobavíte velmi slušně. Hlavní hrdina je sympaťák od pohledu, to se mu musí nechat, a roli slepého zvládl velmi solidně. Pár roztomilých fórků to vykoumá, je tam i několik dojáků, ale ve výsledku je to tak moc feel positive, až tomu hlavně ke konci nechcete věřit, že by to takhle optimisticky skončilo. Dokonce i ten Johann von Bulow, který v určité části pěkně zatápěl, na konci zbytečně vyměkl. Je to fajn německá komedie, která někdy zbytečně optimisticky plácala nesmysly. 75%(15.8.2017)

Musím podotknout, že Němci poslední léta odvádí hodně slušné výkony na poli komedií. Mám ale problém s tím, že dobrý nápad a místy opravdu dobrý humor kombinují s řadou nemístných a naprosto zbytečných scén. Třeba v tomto filmu jsem se dočkal jedné naprosto zbytečné sexuální scény a ke konci filmu jednoho takového, na můj vkus, až zbytečného drogového vyhrocení, které bych si teda, bejt tvůrce, klidně odpustil úplně. Závěr filmu je taky na můj vkus až moc sluníčkový, ostatně jako celý film, a vykresluje Němce trošku někde jinde, než tomu ve skutečnosti je. Každopádně beru to. Když se přes to všechno přenesu, tak Rande naslepo byla moc příjemná komedie, která měla málo k tomu, abych si ji opravdu oblíbil.(2.12.2017)

• - Romantická komedie Rande naslepo byla natočena podle skutečného životního příběhu, kterou ve své knize vtipně popsal sám Saliya Kahawatte. (Zdroj: Cinemart)