Hotel Úsvit

Hotel Sunrise

Dokumentární

Slovensko, 2016, 52 min

Mária Rumanová

Myslím, že veľmi dobre poprepájané zábery. O tom, aký smutný a náročný býva život v istých častiach Slovenska.(27.8.2017)

• teplic

Dramaturgia: Marek Leščák a Ivan Ostrochovský. To azda hovorí za všetko. Celkom svojrázne postavičky a ich príbehy dotiahnuté trestuhodne maximálne po skice. Vykreslenie atmosféry mesta nestačí. Trochu ma už unavujú dokumenty typu "aha aká riť sveta." Na zážitku veľmi nepridával fakt, že celý čas som bol nútený uvažovať, či to je naozaj dokument -- správanie postáv a záberovanie svedčili často o opaku.(26.8.2017)

Mám celkom rád dokumenty zo života, špeciálne zo špecifických oblastí, v ktorých sa žije o niečo ťažšie ako inde. Aj tu to bolo slušne zobrazené a malo to svoju atmosféru, avšak cítil som tu trošku nevyváženosť. Autorka sa zamerala skôr na tie sociálnejšie prípady a akosi vynechala aj tých obyčajnejších a vysporiadaných so životom aj v takom meste, akým je Čierna nad Tisou. Nie všetko je to tam tak zlé. 60 %(14.9.2018)

Pre mňa niekde na pol cesty. Páči sa mi atmosféra, hudba, prostredie. Páčia sa mi aj postavy a ich zasadenie do prostredia, ktoré nepraje snom a je plné závislostí a smútku. Rumanová je talentovaná tvorkyňa o to pokoj. Dostal sa pod kožu postavám pod ktorých kožu sa dostať nechceme si vyžaduje talent aj jemnocit. Len sa obávam, že filmy s podobnou tématikou ma už nedokážu ničím nadchnúť. Drobné náznaky pozitivizmu, vyprázdnený naratív je niečo čo si užívam, ale za seba hovorím, že som podobnou témou presýtení. Čím nepodkopávam kvality filmu. Stále je dobré že vznikol a línia medzi drámou a ľahkou komédiou je tu tiež umne spracovaná.(6.3.2017)