Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

Lateef

Určitě jeden z nejvýraznějších hororů 80. let. Originální svým příběhem, akcí, gore i velkolepým finále s bonusovou tečkou. Démon je v každém z nás, tak se ujistěte, že se kino, kam večer půjdete s kamarády, nejmenuje Metropol a že na pravé tváři nemáte krvavý šrám... 1,8 miliónů dolarů(rozpočet) ()

Kubaso

Humorná nadsázka a osmdesátá léta italskému hororu dost svědčí. Nemá cenu se zamýšlet nad prostoduchým dějem, když se u toho tak dobře bavíte. Od začátku se Démoni profilují jako hutná popcornová jízda s množstvím povedených fórků i nechuťáren, hraje k tomu metálek, po kině jezdí motorky, šňupe se koks, atd. Jestli máte rádi Návrat živé smrti nebo dvojku Evil Dead, Démony nesmíte minout. Jóóó, a až půjdete příště do kina, dávejte si bacha, aby vám tam nespadla na hlavu helikoptéra. Člověk nikdy neví... ()

juta

Silný zážitek to rozhodně nebyl. Ze začátku to bylo vtipné, ale postupem času ten český dabing tenhle film prostě zabíjel. Ono poslouchat jednoho chlapa, jak dabuje všechny dožene k bolesti hlavy velmi snadno. :D Ještě že dneska je ten dabing aspoň takový jaký je... Na svou dobu docela dobré masky, které mohou někoho vystrašit. Taky mě moc nebavilo, jak tu neustále ženský vřískaly. Nebýt toho všeho co jsem vyjmenoval, tak by to nemuselo být tak strašné. :-) ()

eraserhead666

Stará dobrá, po všech stránkách vymazlená, klasika bavící mě stejně dobře jako před lety. Tajemné kino, horor, který se v něm promítá kopírující rodivší se realitu, hromady mrtvých, démonických zombie (a jednoho démona osobně), litry krve a zeleného hnusu, kousání, trhání, vydlubování očí, sekání mečem... Co víc si přát? ()

Terva

Podle originálního příběhu Dardana Sacchettiho. Hudbu dělal Claudio Simonetti a přizval si takové skupiny a lidi jako je - .....Mötley Crüe....., .....Rick Springfield....., .....Pretty Maids....., .....Go West....., .....The Adventures....., .....Billy Idol....., .....Accept..... a .....Saxon...... Ten film dostal v čechách specifický názef a víte jaký? Metropol. VHS verze, která tady kolovala totiž neměla začátek a začínala až scénou v metru, kdy Charol dostává vstupenku do kina. Kino nese název Metropol - tak proto ten pseudonázev. Hlavní hrdinka filmu Charol nese, na začátku snímku, v podpaží knihu, kterou napsal Béla Bartók s názvem Mikrokosmos a kdyby ta VHS-ka začínala tímto, těžko říci jak by to někdo pojmenoval. No, ale dost nostalgie, teď už každý ví, že snímek má název Démoni. Tak hurá do kina, vstup zdarma, tak koho zajímá, co budou promítat - právě začínáme. CITÁT - Dech smrti dává život monstru.......... Naprostá klasika, horor, krev, zombie, metalová hudba, akce, drama a brutalita ( Porod Kethy ) - prostě jeden z nejlépe natočených hororů, alespoň pro mně. Určitě si každý pamatuje scénu, kdy George a Charol sednou na motorku a za podpory písně Fast as a Shark od skupiny Accept http://www.youtube.com/watch?v=tTeXBTStek0 , začnou samurajským mečem likvidovat Démony. Tu scénu si pamatuju už po prvním shlédnutí a to je už hodně dlouho - je prostě úžasná. Nechci ten film jen chválit, najde se tam pár rozporů a nedostatků, ale masku na obličej, tedy ruku na srdce, tohle se prostě podařilo. A ještě pár songů. Od Mötley Crüe zazní Save our souls, od Billyho Idola uslyšíme White Wedding a třeba od Saxon je tu Every body up. ()

• Rozpočet filmu byl 1,8 milionu dolarů. (Chatterer)
  • Ve scéně, kdy skupina drogově závislých jede autem, hraje skladba „White Wedding“ od Billyho Idola. (Knowho)