Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

SeBig

Jooo tak takovýhle filmy fakt můžu. Nehodnotím podle toho jak moc jsem se lekl nebo jaky byli efekty spíš na opak abych pravdu řekl lekačky moc nemusím a tohle lekačka nebyla i když to několikrát v pár záběrech vypadalo že se leknu tvurci ztoho nakonec lekavou scénu neudělaly ale nakonec jsem se teda fakt lekl ale nebudu tady řešit lekání :) ted k filmu miluju přesně tyhle typy filmu! Béčka, spousta krva, film naplněnou štávou akce a přehnanosti který proste běží celej film a žádné nudné pauzy a vysvětlování prostě to jede od minuty k minutě a tohle prostě jo! Nepochopil jsem to stim vrtulníkem a řikal jsem si že je to něco jako Braindead a Návrat oživlych mrtvol ale narozdíl od Braindead tohle bylo aspon od začátku dost dobrý a napínavý né prodloužený a nudný..a s návratem to srovnávám jen kvuli tomu že je to skoro to samý hlavne to spojuje tyto slova 80 léta, krev, monstra, vtipné scény to stačí! Vracím se ke scéně s vrtulníkem pak se to všechno nakonec vysvětlilo hlavně nakonci to bylo dobry :-D. Dokonce jsou tam nějaké scény vtipné proto to spojuji s Návratem Oživlých Mrtvol. A když jsem si řekl že je film přesně podle mího gusta musim tomu prostě dát ty čtyři! + chválím SOUNDTRACK excelentí skladby a výběr! ()

Chrustyn

Velice jednoduchý a krátký horor odehrávající se v kině. Herci se sice chovají trochu podivně a ani není ve filmu pořádně vysvětleno co a jak?? To ale nevadí protože zde jde hlavně o pořádný krvavý efekty a těch si zde užijete více než dost. Prsty v očích, lámání prstů, trhání kůže a další podobný pochoutky:)) ()

korbitch22

Začátek našeho festivalu Otrlého Diváka part 4 začal odlehčeněji,než sme doufali.Psychotické nadhodnocení zdejších hororových fanatiků už jaksi nebudu brát v potaz,protože rozdíl mezi fanouškem a fanatikem,je v tomto žánru téměř k nerozeznání.Film začíná dobře,slušná hudba i atmoška,dvě roštěnky jako základ,hláškující negr,dva urostlý hošaní atd.Bohužel horor se nekoná a já musel 88 minut přetrpět jakou si gore komedii,plnou nechutností,děsné hudby a debilních dialogů.Žádná atmosféra a naších znechucených tvářích se občas vyloudil úsměv,protože u některých scén sme se slušně natlemili ( pochybuju že to byl tvůrčí záměr :-D ) 2** dávám za pěknou představitelku hlavní role,hláškujícího negra,kokain v plechovce vod coly a totální GTA what the fuck s helikoptérou :-DD Jinak jasné zklamání a trapný pokus Italů udělat atmošku Amerických slátanin podobného stylu.Potěšil konec,nečekal jsem tuhle záludnost :-) 30%. ()

Hellblazer

Starý taliansky trash horor so všetkým čo k tomu patrí: gore, litre krvi, vrieskajúce dievčatá, litre hnisu, nejakí zombie, takmer žiaden dej a logika. Ku koncu veľká sranda hlavne keď hlavný hrdina zoberie do ruky katanu, nakopne motorku a za doprovodu tvrdej metalovej hudby začne kosiť všetkých démonov. ()

jonyyy

Pouštěl jsem si Démony s velkými obavami, stejně jako většinu italských hororů. Ale nakonec se mi to líbilo. Naprosto chápu, proč se tento snímek stal takovým kultem. Masky jsou fantastické, démoni byli fakt hnusní. Objevilo se několik opravdu výborných gore scén. Např. vylezení démona z těla. Začátek s tajemným promítáním neznámého filmu a děj, co se stával realitou, to si získalo mou pozornost. Ale chybělo mi tam nějaké hlubší vysvětlení, odkud se to vzalo, co s tím nakonec mělo společného to kino atd. Ale film jsem si užil a dokonce hrozí, že své hvězdičkové hodnocení po rozležení v hlavě zvednu. 70% ()

eraserhead666

Stará dobrá, po všech stránkách vymazlená, klasika bavící mě stejně dobře jako před lety. Tajemné kino, horor, který se v něm promítá kopírující rodivší se realitu, hromady mrtvých, démonických zombie (a jednoho démona osobně), litry krve a zeleného hnusu, kousání, trhání, vydlubování očí, sekání mečem... Co víc si přát? ()

Karamanlis

Poctivá talianska filmová mäsiarčina zo zlatého hororového obdobia 80. rokov s ktorou sa vďaka nekvalitným pirátskym videokazetám, na ktorých bol film nahratý častokrát len v originálnom jazyku či s jednohlasovým viac než pochybným dabingom mali možnosť dostať do kontaktu aj hororoví nadšenci v našich končinách. Pravda, ak patrili k tým šťastlivcom, ktorí mali prebytočných 20 litrov, v tej dobe nevyhnutných na zakúpenie dvojhlavového tuzexového videa alebo mali náhodou známeho vietnamského šmelinára... ()

Morholt

Motorka a muzika. To bylo to jediné, co na Démonech stojí za řeč. Jinak se jedná o scénáristicky prázdný film se špatnými herci a nepříliš povedeným gore. I na tu dobu. Moc by mě zajímalo, proč je tohle bráno za klasiku. 10% ()

ladylucifer

Tedy pokud máte chuť se pořádně zasmát a užít si trochu ujeté zábavy, tak žádná připitomělá komedie, ale TOHLE. Opravdu vřele doporučuji ;o) Ze začátku možná chvílemi trošku nudí (proto ta hvězda dolů), ale až se objeví motorka, nezůstane oko suché (smíchy;o). Nepřemýšlejte nad logickými nedostatky, těch je tam samozřejmě až až, ale je to horor, tak to se omlouvá :o) ()

RelaxMan

Čas od času se najde film, při kterém musím přivřít obě oči při celkovém hodnocení a to je právě tento případ. Jsem nostalgický typ a tohle je jeden z hororů mého dětsví, tudíž nemohu hodnotit jinak. Je zde kombinace originálního nápadu, dobrých triků a povedených masek ( na rok 1985 ! ) a skvělého soundtracku. Dialogy jsou špatné a logiku to místy nemá vůbec, ale je to prostě kultovní záležitost. ()

BoPo

Co kdyby...Sam Raimi po úspechu Smrtelného zla dostal ponuku natočiť novú verziu Úsvitu mrtvých? Tak asi tak nejako vyzerajú Démoni. Veľa krvi, hnisu, deformácií, dentálnych a kožných problémov, a samozrejme dostatočné množstvo ženštin k záchrane. Samozrejme rok 1985 sa bohužiaľ nezaprie. Najväčším mínusom je absolútna absencia postáv schopných vyvolať sympatie či obavy o ich osud. Neprítomnosť aspoň niečo vysvetľujúcej mytológie tiež nepotešila. Jatka, ktoré zostárli viac než zúčastnení herci. ()

Terva

Podle originálního příběhu Dardana Sacchettiho. Hudbu dělal Claudio Simonetti a přizval si takové skupiny a lidi jako je - .....Mötley Crüe....., .....Rick Springfield....., .....Pretty Maids....., .....Go West....., .....The Adventures....., .....Billy Idol....., .....Accept..... a .....Saxon...... Ten film dostal v čechách specifický názef a víte jaký? Metropol. VHS verze, která tady kolovala totiž neměla začátek a začínala až scénou v metru, kdy Charol dostává vstupenku do kina. Kino nese název Metropol - tak proto ten pseudonázev. Hlavní hrdinka filmu Charol nese, na začátku snímku, v podpaží knihu, kterou napsal Béla Bartók s názvem Mikrokosmos a kdyby ta VHS-ka začínala tímto, těžko říci jak by to někdo pojmenoval. No, ale dost nostalgie, teď už každý ví, že snímek má název Démoni. Tak hurá do kina, vstup zdarma, tak koho zajímá, co budou promítat - právě začínáme. CITÁT - Dech smrti dává život monstru.......... Naprostá klasika, horor, krev, zombie, metalová hudba, akce, drama a brutalita ( Porod Kethy ) - prostě jeden z nejlépe natočených hororů, alespoň pro mně. Určitě si každý pamatuje scénu, kdy George a Charol sednou na motorku a za podpory písně Fast as a Shark od skupiny Accept http://www.youtube.com/watch?v=tTeXBTStek0 , začnou samurajským mečem likvidovat Démony. Tu scénu si pamatuju už po prvním shlédnutí a to je už hodně dlouho - je prostě úžasná. Nechci ten film jen chválit, najde se tam pár rozporů a nedostatků, ale masku na obličej, tedy ruku na srdce, tohle se prostě podařilo. A ještě pár songů. Od Mötley Crüe zazní Save our souls, od Billyho Idola uslyšíme White Wedding a třeba od Saxon je tu Every body up. ()

Seabeast

Tak tohle byla hooodně sympatická béčková šílenost! Italský splatter Démoni v režii Lamberto Bavy a scénaristické výpomoci od velikána Dario Aargenta a Dardano Sacchettiho mi maličko příběhem přípomněl španělský velmi originální horor Angustia. A to už jsem se začínal bát, že Démoni toto nevšední pojetí předběhli, protože vznikli dva roky před oním španělským bonbónkem. Tak dobře, uvěznění v kině a propojený průběh s příběhem na plátně tu je, ale Démoni jdou na to jinou cestou. Někdo tu dokonce zmínil žánrovou podobu s Jacksonovou gore lahůdkou Braindead - Živí mrtví, ale Démoni bych řekl, že nesrší takovým vtipem a nedisponují takovým množstvím krve. Ale i tak, se jedná o povedenou survival jízdu, kde si přijdou na své fandové legračních old school splatter hororů. Děj sice v pozdější fázi trochu ztrácí na atraktivnosti, ale rozhodně je na co koukat. Nejvíc mě dostával do kolen ten Negr, co se tam v kině ujal vedení smečky a házel tam svůj nekompromisní diktát v rámci přežití celku. Sice to daleko nedotáhne a bude nadále buzerovat jako jeden z démonů (pardon za spoiler), ale rozhodně se jedná o skvělý béčkový charakter. Do toho ještě banda punkáčů projíždějících náhodně kolem a fetující o sto šest, která trousí jednu dementní hlášku za druhou. Nečekal jsem celkově takovou srandu, takže jednoznačně příjemné překvapení. ()

Falcor

Jedna hvězda za "hardgore" atmosféru jak po nechutně vizuální tak po hutně hudební stránce, druhá hvězda za vzpomínku na italskou klasiku pirátských béček se simultánním jedno "dabingem" z doby komančů, třetí hvězda rovněž za vzpomínku na italskou klasiku pirátských béček se simultánním jedno "dabingem" z doby komančů a čtvrtou si to zaslouží opět jen za vzpomínku na italskou klasiku pirátských béček se simultánním jedno "dabingem" z doby komančů....víc nic. ()

corpsy

Ak máte radi italo horor 70. a 80. rokov, tak toto je film pre vás. Milo béčkový s podarenými gore efektami a maskami a akurátnou dávkou napätia. Načo čakať. ()

Astaroth12

Ten začiatok ako vystúpila z metra myslela ze ju niekto sleduje,nie že by splynula s davom ale kráčala pomaly a potom bola vystrašená,to nedávalo zmysel a takýchto hluchých miest tu bolo veľa.Musím uznať že v niektorých momentoch to bolo veľmi posobivé ako napr.keď jednej v tom kine začali vypadávať zuby,lebo sa jej tlačili špicáky,keď sa menila na démona.Začalo to nasadením jednej masky a potom to začalo naberať na obrátkach.Ludí začalo postupne klesať a naopak démonov pribúdať.Tak vobec netušíte na koho a kedy zaútočia a akú časť tela si zoberú do parády.Tu som rukopis Argenta ani nespoznal,lebo uňho som zvyknutý na prepracovanejší príbeh a nie takto jednoduchý.Asi aj preto že on nieje režíser tohoto filmu.Tento film stavil hlavne na hnis,vytrhávanie časti tela,veľa krvi a na vynikajúce masky v tom je naozaj dobrý ale všetko ostatné už nefunguje tak ako by malo. ()