Reklama

Reklama

Hwarang: Květinoví rytíři

(seriál)
  • Jižní Korea Hwarang (více)

Epizody(20)

Elitní skupina mladých bojovníků s vynikající morálkou a uměním boje nachází lásku a přátelství v dávné době Tří království v korejské Sille. (Netflix)

Recenze (19)

Ivuse 

všechny recenze uživatele

Miluji historické seriály! A když mají odlehčenější atmosféru, je to o to lepší! :-) Seriál se mi líbil neskutečně, a to doslova od začátku až do konce! Park Hyung Shik v roli krále Jinheunga byl naprosto neskutečný! Majestátnost, která z něj zde srší až na míle daleko, vás nejednou uzemní. Pravdou je, že mi učaroval víc, než hlavní hrdina, šla jsem z něj do kolen pokaždé, když se objevil na obrazovce, ale v pozdějších dílech si získal můj obdiv i Ptačí pes, tedy Park Seo Joon, jeho postava totiž získávala na důstojnosti (i tak se ale nemůžu ubránit přesvědčení, že jemu více seknou seriály ze současnosti :-) ). Minho a jeho rošťácký kukuč si vás musí získat taky, :-) obrovským překvapením pro mě ale byl Tae Hyung z BTS, nebo-li V, nečekala jsem, že odvede tak skvělou práci! Byl pro mě jednou z nejúžasnějších postav. :-D Go Aru miluji, ale myslím si o ní to stejné, co o Seo Joonovi, že jí to víc sekne v moderní době, spíš než v té historické :-) přesto odvedla skvělou práci, obzvlášť se mi líbila v posledních dílech, kdy ji hodili více do gala. :-D Celkově herecké obsazení nemělo chybu, hlavní mistr v podání mého milovaného Sung Dong Ila, obchodník v podání neméně zbožňovaného Kim Kwang Kyua a v neposlední řadě otec A Ro, zahraný Choi Won Youngem... mohla bych vyjmenovávat dál, ale to by bylo na slohovku. :-D Vývoj děje mi šel velmi po chuti, takže k němu nemám jedinou výtku, jen si myslím, že hlavní hrdina by byl již nespočetně krát dávno mrtvý :-D ale to se u historických seriálů stává často. :-D Konec se mi také moc líbil, nebylo tam zbytečné natahování, ale mělo to krásný závěr. Po hudební stránce si mě získala nejedna píseň a ani mi nevadilo, že vykradli hudbu z Pirátů z Karibiku, protože se tam hodila a protože ji miluji. :-D Ovšem někdy přemýšlím, jestli Korejci prostě nemají dobré orchestry, nebo se jim prostě nechce nic nového vymýšlet, protože písně k seriálům bývají moc krásné, myslím si tedy, že by zvládli složit i originální skladby tohoto typu. :-) ()

Lex.San 

všechny recenze uživatele

Hwarang je přesně tím typem historického seriálu, který jsem si schopen naplno užít. Intrikuje se zde v přijatelné míře, umírá jen minimum postav a vyloženě tragických osudů jsme zde též ušetřeni. Vydařené herecké obsazení umožňuje užít si více linek příběhu, kdy bylo zajímavé sledovat interakce mezi jednotlivými postavami. Hodně dlouhou dobu jsem ale měl problémy s hlavní hrdinkou. Prostě jsem měl pocit, že se její obličej jaksi nehodí do doby dávno minulé. Mám v úmyslu s ní vidět ještě The Magician a uvidím, jak mi bude sedět tam. Hudba, jak už to tak v tomto typu seriálů bývá, byla chytlavá a umocňovala zážitek ze sledování. Odcházím tak spokojen s tím, že i v kategorii historických seriálů se najde něco pro mě - 4* (8/10) ()

Reklama

jarah 

všechny recenze uživatele

Seriál natočený na kvalitný materiál mi urobil obrovskú radosť. Jeden z tých, ktoré dokážu navodiť filmový zážitok, na rozdiel od nemenovaných, pri ktorých má divák pocit, že sleduje československú inscenáciu zo sedemdesiatych rokov. Láskavý humor, pútavá téma a výkony hercov podfarbené soundtrackom vytvorili dokonalú atmosféru. Trocha úsmevný pohľad bol na dvoranov aj dedinčanov s dokonalým chrupom, ale nevadí. Hlavná hrdinka mi nesadla, tejto herečke som zatiaľ neprišla na chuť. Nemá v tvári žiadny výraz, nedokáže prenášať na diváka emócie, jediná jej mimika je rôzna intenzita stiahnutia a skrútenia pier. Pri sledovaní seriálu som sa nedokázala zbaviť pocitu, že dnešný JK zábavný priemysel s pretlakom krásnych, mladých hercov, ktorí cez obrazovky ovplyvňujú nálady širokej diváckej obce sú akýmsi moderným Hwarangom. Na druhej strane ma vážne bavil výkon hercov, ako sú Kim Won Hae, či Sung Dong Il a jeho šialený výraz majstra Hwarangu, alebo Kim Kwang Gyu, ktorý za ním v zábavných situáciách vôbec nezaostával. Konečne som Choi Won Younga videla v kladnej úlohe a veľmi mu to pristalo. Moja divácka duša vrní blahom. ()

mrtvej pes 

všechny recenze uživatele

Nepamatuju si, kdy jsem se naposled u historického a korejského dramatu takhle bavila. Zhlédla jsem seriál během dvou dní. A to jsem pokradmo psala i bakalářku. Ani jeden díl mi nepřišel výrazně slabý; pravda, že těch výrazně pádných taky až tolik nebylo, protože kvalita se konstantně držela. Děj se pohybuje na lehčí notě, jde hodně o diplomacii a trochu o humor. Machinace tu jsou - ale naštěstí se nijak přehnaně netrpí, neumírá a není to překombinované. To zase neznamená, že by se nebojovalo a netekla krev, nebo že by nakonec o nic nešlo. Ono jde totiž nejen o trůn. Můžu si jen povzdechnout, kdy zas takhle komplexní postavy objevím, abych si oblíbila opravdu všechny. Každá hwarangská květinka měla svůj příběh, svou motivaci. Vztahy mezi hrdiny (a hrdinkami!) byly velmi vrstvené. Odpovídaly tomu i výkony herců. Příjemně mě překvapili mnozí kpop idolové. (V!) Ještě lepší pak byly obě herečky - a královna, uznávám, taky. Za sebe dávám plný počet, a to jsem se prve bála, že mě dvacet dílů ubije. Klidně bych jich ještě jednou tolik zvládla. ()

kklepkaa 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem Hwarang odkládala. Trochu mě děsil počet dílů a pravda je, že seriál by si s 16 díly v pohodě vystačil, ale i když se to občas trochu vleklo, vlastně to byla celkem zábavná podívaná. Chemie mezi Hwarangy byla skvělá, škoda, že neměli víc interakcí. Hlavní hrdinka mi nebyla nepříjemná, ale mohlo jí tam být méně, to je fakt. Minho s V byli neskuteční "ťutíci" :-) ()

Zajímavosti (4)

  • Na soundtracku se podíleli dva z herců seriálu, a to konkrétně Park Hyungsik, který nazpíval píseň „I'll be Here“, a Kim Taehyung s písní „It's Definitely You“. (Bumkybunny)

Reklama

Reklama