Jiří & Otto Bubeníček

Jaroslav Bouček

Jindřich Juna

Zvuk:

Roman Čadek

S rozpoznáváním bratrů jsem problém neměl, ale dokumentu v mých očích ubralo body, že se všechno řečené po půl hodině začne znova omílat dokola. Místo pořádného rozebrání jejich techniky nebo porovnání s jinými tanečními dvojicemi Bubeníčkovi jen dokola mluví o tom, jak jsou zvyklí pořád pracovat a cestovat.(7.7.2017)

Dost dlouho mi trvalo, než jsem se začal aspoň trochu orientovat ve všudypřítomné otázce „kdo je kdo“. A stejně se i potom pořád vracela nejistota. Radši bych se soustředil na obsah výpovědí apod., než se permanentně zabývat identifikací. Jasně, dvojčata mají spoustu společných zážitků a názorů, ale vedle nich taky spoustu individuálních - a tady to chudák divák nemá ani trochu ulehčené. Nebo snad mělo být záměrem představit bratry jako jednu osobu? No, nevím, nevím - to by možná mělo smysl, kdyby šlo o dvojčata siamská, a v takovém případě by jistě stálo za to vizuálně využít dokonalou synchronizaci tanečních pohybů... ale nechám toho, nebudu se pouštět do hypotetických a lehce cynických představ.(10.5.2017)

Klasický problém se dvojčaty: nikdy jsem netušil, který je Jiří a který Otto, kdy jsme v Drážďanech a kdy v Hamburku... Záběry s tanečními čísly jsou každopádně výborné, zbytek ujde. Pokud jste fanoušci baletu, klidně si libovolný počet hvězdiček přimyslete.(29.4.2017)

Profesionalita + skromnost, přirozenost, emoce v jednom, tedy ve dvou.(4.5.2017)

3* dokument o našich slavných baleťácích, kde se dozvíte něco o jejich životě a kariéře. Hezky se na to kouká, ale jinak extra výpovědní hodnotu to nemá, takže jen 3 hvězdy. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](3.1.2018)