Frida - Maľovať a milovať

(divadelní záznam)
všechny plakáty

Frida - Maľovať a milovať z divadla Gedur je pôvodný slovenský muzikál s hudbou skladateľa a producenta Rudolfa Geriho, autora libreta a textov piesní Daniela Heviera a spoluautora libreta a režiséra Karola Vosátka. Životný príbeh legendárnej mexickej maliarky Fridy Kahlo je plný  vášne, lásky, humoru, podmanivej hudby a tanca. (STV)

Johnny.ARN

Pekne odspievané, svižné, s akurátnym, aj keď nie hviezdnym obsadením. Prierez Fridiným životom je pútavý, tragicko-veselý a hlavne poučný. 4 z 5 ()

fugyx

Príbeh Fridy Kahlo bol poznačený celou paletou farieb a nimi sa hemžilo aj toto (skromné) predstavenie divadla Wüstenrot. A úplne to stačilo. Štyria herci, štyria tanečníci a orchesterík. Mladí herci predviedli skvelý výkon, radosť sa pozerať a počúvať. K tomu temperamentná hudba, výborné texty piesní a precítený spev. Pôvodný slovenský muzikál? Ide to. Áno, prosím. ()

djsaly

V rámci rozširovania obzorov kultúry, navštevujem divadlo - činohru a rád idem aj na muzikál. Náhodou som v televízii natrafil na divadelný záznam FRIDA - Maľovať a Milovať. No neviem čím to je ale chýbala mi tam tá iskra živej atmosféry v divadle na akú som zvknutý. Po vzhliadnutí v tv by som už na tento muzikál nešiel, škoda nemôžem dnes ohodnotiť viac ako 2*. ()