Příběh vypráví hluboce dojímavé a výstižné drama, které zachycuje vznik jednoho naprosto neočekávaného přátelství. To vzniká mezi věčně melancholickým barmanem Cooperem (Ryan O'Nan), který ani ve svých šestatřiceti letech stále neví, co chce v životě dělat a kam směřuje, a Daisy (Michelle Ang), velmi bystrou a veselou, leč společensky nešikovnou dívkou, která je teprve na začátku života v jejích čerstvých dvaceti letech. (ČSFD)

sochoking

Toto je film snád' na každú náladu. Akurát by som chlapíkovi vymenil tenisky. Lebo v tých koženkových, v ktorých chodil, vypadal ako sedemnásťročný zhulený mešuge! ()

silentname

Ostal som k záveru filmu veľmi príjemne prekvapený. Držalo sa to dlho v oblasti príjemných dobrých filmov, no ku koncu sa to posunulo predsa len ešte o pár šteblíkov vyššie a som spokojný, že môžem tento film náležite oceniť. "Fallen Stars" je podľa mňa veľmi presvedčivý film, ktorý presne vie čo chce povedať, a ako to chce povedať. A dokázal to len pomocou dvoch hlavných hrdinov, ktorí majú k sebe oveľa bližšie, než by si možno obaja na prvý moment mohli myslieť. A ja osobne filmy tohto typu zbožňujem. Pretože majú v sebe veľmi príjemnú atmosféru, veľmi dobre vedia ako svoje myšlienky podať a najmä majú v sebe dialógy, ktoré sú veľmi uveriteľné a veľmi dobre vytvárajú priateľstvo medzi našimi dvomi hrdinami. Odstránim len jedno drobné negatívum, ktoré k filmu mám a to je fakt, že ku koncu musíme z toho urobiť aj pomer a celé sa to tým pokazí a Cooper to bude potom chcieť napraviť. A je to v prvom rade už miliónkrát obohrané a najmä to filmu ani nič viac nepridáva. Toto mohli z toho vyhodiť, nechať to čisto ako film o priateľstve a strachu zo života a bolo by to podľa mňa perfektné. Pretože pravdou je, že s oboma hrdinami sa dá veľmi dobre stotožniť.Obaja majú svoje problémy a najmä Cooper sa bojí, že keď urobí nesprávne rozhodnutie, tak stratí všetko, čo aj má a rovnako chce svoj život zmeniť a nevie čo reálne od neho chce. Len nie to, čo robí teraz. A niekedy k tomu treba správne nakopnúť. A v tom je tento film podľa mňa výnimočný. A funguje to. Obaja herci sú skvelí, ich podanie postáv je uveriteľné a maximálne to funguje. Takže za mňa dostáva film veľké áno a rozhodne by som si ho niekedy aj rád pozrel znovu. Hodnotenie: A ()

wdc

Rozvláčné, ležérní, pomalé dialogy, působí jako lidé, kteří za týden promluví tak jednu větu. Proč děláš práci kterou nesnášíš? Nevim. Proč jsi přišel? Nevim, chtěl jsem vypadnout z domu. Kam jdeme? Nevim. Ráda se procházím. Řekni mi něco o sobě. Jsem zadek (I am an ass). Kolik ti je? Asi už víte, jaké je odpověď. Hodně jednoduché dialogy dvou nemluvných lidí, ale mělo to atmosféru a něco do sebe. ()

• Kniha, kterou čte Daisy (Michelle Ang) v baru je novela „The Woman in the Dunes“ od japonského spisovatele Kóbó Abe. (ČSFD)