Bitva o Tyrnavos

(festivalový název)
  • Francie La Prise de Tournavos (více)
všechny plakáty
Krátkometrážní
Francie, 1897, 1 min

Krátky film zachytáva dobytie pevnosti vojakmi. (Marek1991)

PetrPan

Válečný střípek, který se obešel zcela bez triků a v důsledku toho byl onen herec v roli důstojníka skutečně zastřelen. ()

anais

Akční válečný film...a to v jednom záběru v jedné minutě včetně heroické smrti v poslední vteřině:) ()

Khagan1389

Stařičký válečný film zobrazující bitvu u řeckého města Tyrnavos. I po těch více než sto letech je to poměrně dobře koukatelné a bodejť by ne, když to má jen minutovou stopáž. Přemýšlím jestli je ale vůbec možné film nějakým způsobem vůbec hodnotit a komentovat, ta doba byla úplně jinde (bavíme se o válečném filmu, co byl natočen cca 30 let po Americké občanské válce), rovněž po technické stránce se nemá smysl rozepisovat, když je to jeden z prvních filmů (nebo spíš filmových pokusů). Celkově tak dávám 3* není to ani špatné, ani dobré je to zkrátka poplatné době svého vzniku, ale zkouknout se to dá. ()

mimi930

Normálne ma tento filmík bavil! Malo to už aj hlavu, pätu, bol to film v tom pravom zmysle slova, pretože mal nejaký dej a nebola to len jedna scéna nejakého jedného nápadu. Začíná sa nám to vyvíjať k lepšiemu a lepšiemu. ()