Svědek obžaloby (TV film)

The Witness for the Prosecution

Drama / Krimi

Velká Británie, 2016, 2x60 min

Julian Jarrold

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Sarah Phelps, Agatha Christie (divadelní hra)

Felix Wiedemann

Komentáře uživatelů k TV filmu (18)

Že je Agatha Christie klasik, který nezklame, je známá věc již řadu desítek let. Julian Jarrold je ale ještě k tomu zřejmě mistr přes televizní filmy, protože kromě klasicky brilantních britských hereckých výkonů tu je řada originálních momentů a vizuálních vychytávek, které celý dvoudílný film příjemně vyšperkovaly.(31.12.2017)

Potemnělý převod Agathy Christie, zcela odlišný od většiny podobných dramatizací. Zejména herecky a scénáristicky velice zdařilé.(14.1.2018)

Krimi pointa podobná so staršou verziou, no predsa len ide o dva rozdielne filmy podľa rovnakej predlohy od A. Christie. Zaujímavé, akým rozdielnym spôsobom je možné poňať jeden príbeh. No staršia verzia sa mi predsa len páčila o trochu viac. Toby Jones bol výborný, no na Charlesa Laughtona sa predsa len nechytá. Na druhú stranu ma tu ale príjemne prekvapila atmosféra, ktorú pekne dotvárala výborná muzika. Slušný nadpriemer. 80/100(12.1.2018)

Ahatha Christie preskočila dobu. Akoby cestovala časom, pričom aj po pár desiatkach rokov, dokáže svojimi kriminálnymi príbehmi pomerne slušne popliesť hlavu (teda ako komu). Prvotinu som nevidel, no tento TV počin stojí rovnako za pozornosť, ako “Poirot-ovky”. Tempo pomalšie, stupňované, len škoda, že je samotné rozuzlenie napriek pár kľučkám mierne badateľné. Každopádne, slušný nad-priemer ..(26.12.2017)

* Agatha Cristie + * Toby Jones (kterého miluju) + * za atmošku Velká škoda celkově zdlouhavého tempa a počátečních nudných 30 minut. Jeden díl by tomu prospěl.(13.2.2018)

Film ma z úvodu moc neoslovil a pozeral som to tak jedným okom. Asi po 30 minútach som to rozpozeral a bol zvedavý ako to dopadne. Vyvrcholenie bolo pre mňa nečakané a to mám rád, ale na 4* to asi nebolo.(2.1.2018)

Další okouzlující tajemství dle povídky Agathy Christie. Ani tentokrát se to bez vraždy a překrucování děje neobejde, takže pro fanoušky mlhou zahalených uliček Londýna povinnost.(26.12.2017)

Natahované jako žužu na pouti a komplikované jako mozek spisovatelky detektivek. Příliš mnoho snů a omdlévání zkrátka dává tušit, že namísto dvou dílů by v případě Svědka obžaloby rozhodně stačil jeden, který by celý příběh zhutnil a zbavil ho rádoby uměleckých momentů.(24.12.2017)

Po Černoušcích přišla BBC s další adaptací Agathy Christie. Tentokrát je to Svědek obžaloby, příběh, který jsem měl tu čest číst jak v divadelní verzi, tak i ve formě povídky. Ovšem to bylo už před delší dobou, takže si to přirozeně moc nepamatuji, ale tahle adaptace mi dala chuť k tomu si to osvěžit a to hlavně proto, že narozdíl od Černoušků mi tahle adaptace moc nesedla a já bohužel nedokážu říct proč. Herecké obsazení je tradičně skvělé, na jedničku jsou obsazeny i ty nejmenší role, vynikající Toby Jones tomu s přehledem zručně šéfuje, režie je fajn a atmosféra parádní, scénář nikam nespěchá, dialogy jsou strhující, jen tam je občas docela dost výplní, zejména v první části. A navíc zrovna v tomto případě je verze Billyho Wildera z roku 1957 lepší, to ale přirozeně nijak nesráží tuhle, i ta je skvělá a já jsem rád, že se BBC do těchto adaptací pustila a že jsem díky ní mohl během svátků strávit parádní dvě hodiny u kvalitního dramatu. Napodruhé mi to snad sedne lépe, ale Agatha by měla radost. 80% a těším se na Zkoušku neviny.(11.1.2017)

Svědek obžaloby má klid divadelního představení, ale vypadá trochu jinak. Je to taková kombinace filmu a divadla. Diváci dvě hodiny čekají jestli dostane oprátku nebo nedostane. Jít dnes do kina je nadlidský úkol - hodina cesty, film dvě a půl hodiny a hodina cesty domů pokud se s někým nestavíme na skleničku vína a je půlnoc.(14.1.2018)

Prvú verziu z roku 1957 som zatiaľ nevidel. Ľudia v dnešnom svete všetko porovnávajú. Ja nie. Pre mňa to bol skvelý film nech už je ten prvý akýkoľvek. Kim Cattrall bola očarujúca.(29.12.2017)

Asi najdepresívnejšia adaptácia Agathy Christie. Spracovanie filmu má svetlé momenty, súhlasím s výborným hereckým obsadením, ale nakoniec sa divák pýta či by svetu nestačila verzia z roku 1957. A mimochodom, pesnička na mesiace je veľmi zlá.(25.6.2017)

Na toto dílo musí mít divák chuť, neboť je velmi depresivní a realističtější než jiné adaptace od Agathy Christie. A nutno zmínit, že je snímek dobře zpracovaný... to mísení bezútěšnosti, deprese, mizérie nebo třeba sexuální dráždivosti ve spojení s charaktery postav považuji za úctyhodné. Vynikající jsou i herecké výkony. Musím však přiznat, že dle mého zde škodí tlumené barvy... ty nejsou moc vlídné. :) (viděno s dabingem)(1.1.2018)

• Unrealik

Konec je dějově zajímavý, jenže film se mi nelíbil zpracováním.(28.12.2017)

• Mamlas

Na ty předlouhé záběry a velice pozvolný děj se docela špatně zvyká. Námět to byl jistě zajímavý a ke konci to bylo i místy trošku napínavé, ale celkově převládala nuda a bez častého přeskakování dopředu bych to asi do konce bez usnutí nedal.(12.1.2018)

• poppy75

agatha christie napisala poviedku s dobrym nametom...ked mali tvorcovia to a k dispozicii takych kvalitnych hercov,tak si mohli dat zalezat aj na prevedeni-pre mna bol tento film uspavankou,ziadny typicky christieovsky sarm,kedze jej vytvory nikdy neboli ani tak o napati...tazkopadne,zbytocne natahovana dlzka..premarnena sanca...takto som sa citila aj po and then there were none/2015/ .....body davam za krasnu andreu riseborough a jej pesnicku,ktora sa vam zavrta do hlavy...(25.1.2017)

Napínavý příběh, jehož závěr a vyznění je ale velmi depresivní a zanechá v člověku pocit zklamání a nespravedlnosti. Prostředí a herecké výkony výborné, obzvláště představitel Johna Mayhewa byl velice přesvědčivý.(7.12.2017)

Dobre spracovaný, no príliž pochmúrny film. Toľko hmly v jednom filme som už dlho nevidel. Viacero kľúčových scén spôsobilo, že bolo podvedome možné uhádnuť čo sa asi stane. V konečných scénach keď Leonardo Voleo vystúpil s auta s nejakou ženou, všetko mi okamžite zapadlo a bolo hneď jasné kto tá žena je - ono to bolo tak torcha jasné už pri jeho rozhovore v nemocnici s advokátom Johny Mayhewom. Taktiež zamaskovaná protivnica Romaine - nebolo ľahké si hneĎ domyslieť, o koho ide. V podstate som ten film chcel postupne pozerať, aby sa mi potvrdili moje domnieky. Nicméne bola to fajn filmová zábava. Som spokojný.(12.1.2018)