Šestapadesátiletý Wilson je poctivý, dobrosrdečný Afričan, který už několik let žije v Budapešti. Do Maďarska přišel jako politický uprchlík, ale našel zde domov i práci hlídače v supermarketu. Wilson se již po několikáté snaží získat maďarské občanství. Ač se jazyk již dávno naučil, nedaří se mu stále projít zkouškami, zejména z historie. Jeho život nabere nečekaný zvrat, když mu jeho kolegyně zařídí soukromé doučování u své sestry Marie, ženy zhruba jeho věku. Postupným pronikáním do historické látky se mění i jejich vztah žáka a učitelky na milence a milenku. Jedné noci se však u Wilsonova prahu objeví záhadná cizinka Shirin, šestadvacetiletá těhotná Peršanka, která nelegálně žije v Maďarsku. (HBO Europe)

Enšpígl odpad!

Politicky angažovaný film jako armáda jiných, kladný ti žadatelé o občanství a migranti, záporný, bílý a stát. DOčkám se někdy filmu, jak někdy migranti stínají hlavy učitelům na chodníku, jak mlátěj ženský za to, že v ervopský zemi, kde jsou rozený chodí v krátkých sukních, židi se bojí žít a podnikat ve Francii a radši utíkají do Izraele, jak prodávají na ulicích drogy ? Dokud bude ve filmech povinně ukazována jen jedna strana mince a druhá záměrně přehlížena, nic než odpad dávat nebudu. ()

Marze

Solidní drama o imigraci, nacionalismu a přežívání v nepřátelském prostředí. Srdíčko multikulturalistů a sluníčkářů , kteří budou držet palce africkému uprchlíkovi , který se zoufale snaží získat maďarské občanství, se zatetelí. Film vtáhne do zajímavého příběhu, má dobré herecké výkony. Ale tvůrci se zabývají jednáním maďarské vlády, aniž by ho zasadili do širších souvislostí. ()

Arsenal83

Myslím, že tento film Orbáa nerozplače. Kadejaký slniečkár si myslí, že toto sú tí utečenci, všetko chudáčikovia, treba im pomôcť Ulice Paríža a stále vojenské jednotky na námestiach nielen Francúzska, ale aj Talianska a po novom aj Dánska ukazujú, kam sme sa multikulti socializmom dopracovali. Pomáhajme ľuďom, to áno, ale u nich doma! Ale inak film celkom fajn, príbeh o jednom z mála Afričanov, ktorý sa chce normálne zaradiť. Hoci to, že by hocikto chcel ostať v Maďarsku sa mi zdá ako maximálny výmysel. Ekonomická ruina s dosť neatraktívnym jazykom. ()

slunicko2

Multiculti propaganda. 1) Film je postaven na předpokladu, že uprchlíci jsou takoví, jako Wilson. Učí se maďarsky, pracují a žijí jako lokálové. I Širin se naučila řeč plynně jen tak mimochodem při čekání v táboře. Kdo by nechtěl takové imigranty? 2) O těch, kteří uvedeného chování nejsou schopni nebo k němu nejsou ochotni, zde nepadla ani zmínka. 3) Podle titulků byl film vyroben v roce 2016. ()

BOURQUE

Snaha afrického človeka, žijúci v Maďarsku, stať sa oficiálne maďarským občanom. Príbeh Wilsona je zachytený jednoduchým spôsobom, tvorcovia sa snažia to zbytočne nekomplikovať. Wilson pracuje svedomito a má dobré srdce (bolo však jednoznačné, že „záchranné manželstvo“ s mladou mamičkou, aby jej pomohol, nebude fungovať). Jeho vzťah s maďarskou pani bol bez zlých úmyslov. Ten záver mi nepríde príliš adekvátnym, čakal som ráznejšie a vyrovnanejšie rozuzlenie. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Jadro

Veľmi ojedinelý snímok, odzrkadľujúci migračnú politiku maďarska, na podmaze ešte divnejšieho vzťahu vydatej maďarky s černochom Wilsnom, ktorý sa stará o ilegálku z Iránu a jej dieťa... Nič prevratné, no velmi uveriteľný a dobre podaný príbeh s absurdným koncom. Hurá Vilson je nakoniec maďar!! :-) 40% ()