poster

Démoni 2

 • italský

  Dèmoni 2... l'incubo ritorna

 • italský

  Demoni 2

 • anglický

  Demons 2

 • anglický

  Demons 2: The Nightmare Is Back

 • anglický

  Demons 2: The Nightmare Returns

Horor

Itálie, 1986, 91 min

Komentáře uživatelů k filmu (66)

 • iolaos
  *****

  L. Bava serviruje s puvabnou ladnosti zabavny gore narez plny naolejovanych tel obludnych muskulatur.. + pusobive masky /pejsek, liliputaan/... jak jinak - nulovy scenar ; duraz jen na pusobivy gorefest ... labuti pisen vsem horrorovym zavislakum... na stejne kvalitativni urovni jako jednicka & pravy film na zacatek notor party s prateli..(13.2.2008)

 • Cervenak
  *

  Ďalší zmarený "sen mladosti", ktorý už po tých rokoch nemá čo povedať, skôr vzbudzuje otázku, čo nám na tom vtedy (za čias, keď sme to hltali so simultánnym dabingom na ošúchaných VHS-kách) pripadalo také zaujímavé. Zo začiatku je to ako-tak atmosférické (výprava do "zakázanej zóny" je super), potom sa to zmení na idiotskú zlátaninu bez napätia, bez štipky logiky, a čo je najhoršie, bez akýchkoľvek gore-efektov a s gumenými pandrlákmi, ktoré akoby vypadli z Gremlins 2. Bava už pri tomto filme, ktorému by aj MPAA udelila rating PG-13, zrejme myslel na to, ako dobyje svet Princeznou Fantaghiró.(13.11.2008)

 • Djkoma
  **

  Slušný propad po prvním díle, který měl špetku originality a myšlenky. Barva krve mi stále vadí a tentokrát už nepřežije skoro nikdo a určitě všichni poslední vteřiny života doufali, že se někde poblíž objeví John McClane. Bohužel byl na dovolené...(31.7.2007)

 • T2

  Rozpočet $1,5milióna(27.4.2009)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Po x letech jsem viděl REMASTERED BLU RAY VERZI s originál italským zvukem DTS. Na tu dobu, skvělý film. V roce 1986 bych asi pištěl, v dnešní době je to už jen vzpomínka k zasmání.(26.1.2014)

 • Slasher
  ***

  Originalita? Jedině v efektech, jinak naprosto to samé co jednička... s tím rozdílem, že vše se tentokrát od pochybného uzavřeného biografu přesunulo do moderního uzavřeného polomrakodrapu. Možná trochu ubylo stupidních momentů, které byly ke konci prvního dílu někdy až nebezpečně debilní. Ale co, to už bych vlastně pomalu 75% hororů mohl ohodnotit jako blbost - jako moji přátelé, 'normální' lidé:)... znáte to; "proč ta kráva nezavře dveře?", "už vidím jak by normální člověk udělal tohle", 'to je kravina', atd.... Jde přece o zábavu, a ta rozhodně není špatná.(12.7.2006)

 • Chupacabre
  *****

  Klasika osmdesátých let, která nikdy neztratí své kouzlo.(21.11.2007)

 • Mr.Apache
  **

  Nepříliš invenční pokračování (nebo spíš remake) kultovního italského horroru. Heavy metal z prvního filmu zde nahradil mainstreamový pop a rock, místo kina se děj odehrává v obřím mrakodrapu. Démoni 2 sebou nesou všechny zápory zbytečných „dvojek“, ale obsahují alespoň originální moment, kdy jeden z démonů vstoupí do filmového děje přímo z televizní obrazovky. Podobný trik použili později i tvůrci úspěšného snímku The Ring.(11.4.2005)

 • Shit
  ***

  Oproti jedničce to je nuda a k mýmu údivu to absolutně nenavazuje na předchozí děj a přitom na konci prvního dílu to vypadalo tak pěkně. Démoni 2 v podstatě ztratily všechno co bylo super na jedničce a zůstaly jen správně nechutný démoni, ty jsou fakt vydařený, i když někdy až srandovní, ovšem co zamrzí je fakt, že žádná velká likvidace se nekoná, jestli tam v přímým souboji chcípnou 3-4 démoni tak je to moc a většinou je to dost slabota. Chtělo by to z toho udělat daleko větší masakr, takhle to bylo takový nemastný neslaný béčkový nic(22.7.2008)

 • dwi
  **

  Dvojka Démonů od jedničky originálností rozhodně neoplývá, neboť jediné na co se Lamberto Bava zmohl, byla změna prostředí. Kino vystřídal za prosklený mrakodrap, ve kterém opakuje prakticky vše, co jsme mohli vidět v díle prvním. Aby toho nebylo málo, tak si režisér ještě vypomáhá lacinými dějovými odbočkami (např. scéna s Jacobem a jeho partičkou), čímž se snaží zamaskovat absenci nápadu. Démoni vypadají stejně, přičemž jejich neustálý chropot začne po půl hodině lézt na nervy, a logika příběhu je taktéž postavena dosti na hlavu. Navázat na úspěch jedničky je věc jedna, ale zcela jí překopírovat je věc druhá.(6.6.2004)

 • MM_Ramone
  ****

  Druhé pokračovanie "Démonov" už pre mňa nie je takým kultovým snímkom ako úvodná časť. Ale i tak sa stále jedná o vynikajúci horrorový film. Tento krát horda krvylačných démonov ohrozuje obyvateľov moderného, výškového, obytného domu. Inak v podstate všetko ostatné je hodne podobné tomu, čo už som videl v prvom filme. Strašidelná atmosféra, nečakané ľakačky, perfektné masky, gore, dobrá hudba, scenár od Daria Argenta a réžia v rukách Lamberto Bava. Je to fajn, len o trocha slabšie ako jednička. ****(5.1.2012)

 • Faustka
  *****

  Po naprosto démonizujcí jedničce si dvojka ničím nezadá, stále si drží své dobře našlápnuté tempo. Bezesporu "kult" z rozmanité italské hororové tvorby osmdesátých let. )): "Tohle prostě žeru...uááá!"(22.9.2007)

 • petero
  ***

  Slušný horor ako sa na taliansku produkciu 80tych rokov patrý. Horor sa miesi s komédiou čo pridáva na zábavnosti. Masky démonov sú slušné okrem gremlina, no ten je efektne odstránený. Samozrejme že talianske obsadenie je ako vždy bez výraznejšieho herectva, no koho to pri takomto filme trápi, a tak zaujmú hlavne postavičky prihlúpleho kulturistu z fitneska a jeho trénera.(12.12.2005)

 • JAn
  **

  Odfláknuté pokračování, které připomene spíše nevydařený remake. Všechno, co bylo předtím tak cool, zůstalo zahrabané kdesi v ruinách kina. Ve dvojce se tak nedočkáme ničeho jiného, než jen laciné recyklace prvního dílu, která po půl hodině začne nudit. Co ovšem stojí za to, je film ve filmu, který hrdinové sledují v televizi a který,dalo by se říct, je vlastně tím pravým pokračováním původních Demons.(8.11.2006)

 • Paldini
  **

  Veliké zklamání po chutné delikatese, která byla podávána v jedničce. Skoro všechno se nepovedlo. Gore se skoro vytratilo, masky jsou odbyté (kromě vrchní démonky a démona z televize), akční scény nezajímavé (kde jsou ty časy katany a motorky) a vrchol všeho je malé gumové něco, co útočí na těhotnou manželku (Ed Wood by měl radost). I tak dávám z nostalgie 2*.(16.11.2004)

 • juta
  ***

  Tak dvojka byla mnohem záživnější a docela i překvapila, protože po celou dobu jsem se nenudil a všechno tu příjemně odsejpá, takže bych se nebál říct, že je to lepší průměr, i když příběhově je to slabší, tak to jak tam vše probíhá tomu dává zase něco navíc. A některé proměny taky byly fajn.(19.10.2018)

 • Ruut
  ***

  V bleděmodrém to samé jako v jedničce. Ale zaprvé už jsem to jednou viděl. A za druhé už jsem to viděl lépe. I tak zběsilé tempo a příjemné gore efekty. Klidný průměr.(29.5.2006)

 • sullafelix
  *****

  neviem ako iný ..ale ja pri svojich hodnoteniach musím byť stále objektivný ..a tvrdím, že v porovnaní s inou horrorovou tvorbou je tento gore absolutný super ...mnoho režiserov by sa na také verné a brutálne gore scény absolutne nezmohlo ..... určite je tento projekt lepší ako 93 % svetovej horrorrovej tvorby ...takže je to vlastne elita = * * * * *(4.1.2006)

 • darkrobyk
  ****

  Klasická ukázka italského horroru 80.let. Dvojka rozvíjí nápad z jedničky, jen démoni proniknou do našeho světa skrze televizní obrazovku (Poltergeist ;-)). Démoni jsou vpodstatě jakési zombie, narozdíl od nich se však pohybují velice rychle. V té době se zombie většinou šouraly typickou klátivou chůzí. Zatímco triky zastaraly - démonický rarášek je jako od muppetů, masky jsou vynikající. A hezky to schytal malý chlapeček, Italové v horrorech hravě překračovali veškerá tabu. Mě potěšila hudba v podání Smith, Dead Can Dance, Cult či Art Of Noise, byť občas k obrazu a ději moc nesedla. Kromě jiného mne pobavila likvidace démona deštníkem, hned se mi vybavil Krtek a paraplíčko. Dnešního diváka už ale Démoni asi příliš nechytnou...(30.4.2011)

 • Hellblazer
  **

  Originalita. Tak toto slovo vás v súvislosti s Demons 2 rozhodne nenapadne, pretože jediné čo sa zmenilo oproti vynikajúcej jednotke je prostredie. Toto by som ešte zniesol, lenže všetko dobré sa vytratilo a tak môžete zabudnúť na nádherné gore alebo môj obľúbený hnis, ktorého som si v jednotke poriadne užil a zabavil sa. Navyše je to nudné, debilné, samozrejme bez deja a nejakej logiky. Sám sa čuduje, že dávam 2*.(26.6.2006)

 • Campbell
  ****

  O něco slabší kus. Hlavně díky hudbě , tady se prostě nehodila. A ten malý klučina mě celkem štval.(1.11.2009)

<< předchozí 1 2 3 4