Démoni 2

• Itálie Dèmoni 2... l'incubo ritorna (více)

Svět Démonů je skrytý v jiné dimenzi a z ní si najde cestu do našeho světa, prostřednictvím televizního signálu, do televizoru v pokoji 18 leté oslavenkyně. Mrakodrap ve kterém propukne démonické peklo je hermeticky uzavřen a všichni obyvatelé jsou ponechán napospas démonů. (TV Nova)

PetrPan

Pokud bych mel dvojku posuzovat jako samostatný film, dal bych mnohem vyšší hodnoceni, ale tento film je pouhou kopii jednicky, prakticky nic noveho, snad krome demona - ditete a jakehosi gremlina, ktery se z nej vyklube, první zmiňovaný je super, druhy uz snad nemohl byt trapnejsi ukazkou neumetelstvi trikařů, no porad jsou to ale Demoni a italská klasika... ()

SeBig

(komentář obsahuje spoilery) tak to byla pěkná ubohost a trochu napodobenina..ne...je to okopčený od jedničky a desetkrát tak nudnější příběh vo ničem stojí to za starou belu...jednu hvězdu za masky...tvurci to nemaji vubec promyšlený jedna pizda se tam škrábne o zed a už je najednou démonem a nebo stačí když ji někdo zatahá za vlasy...barák tak trapně vytvořenej pro film (bez unikových východu a s nerozbitnýma oknama) ještě to tam schvalne ta jedna zenska rika nahlas aby to všichni věděli...pak je tam asi pětiletý dítě kterýho jako stvořenej pro horor nechají rodiče doma samy a dítě zvědavostí zgebne a ta nechutná scéna se psem jak mu zhuby vyleze další huba to sem fakt nemusel vidět to se rovnou kouknu do jatek...pak jeste trapnější scéna (nejspíš parodieš na vetřelce) kde tomu malýmu capardovi leze z břicha nějakej gremlins či co...no prostě ujetá zhovadilost která patří po zámek stejně jako charlie manson. ()

Chrustyn

První díl byla jednoduchá, ale zábavná a řádně krvavá vyvražďovačka, která těžila hlavně z úspěchu naturalistických italských hororů, ve kterých excelovali Argento a Fulci (Bava se přifařil později). Druhý díl už je méně naturalistický a možná i díky tomu méně zábavný a spíše nudný. ()

Hellblazer

Originalita. Tak toto slovo vás v súvislosti s Demons 2 rozhodne nenapadne, pretože jediné čo sa zmenilo oproti vynikajúcej jednotke je prostredie. Toto by som ešte zniesol, lenže všetko dobré sa vytratilo a tak môžete zabudnúť na nádherné gore alebo môj obľúbený hnis, ktorého som si v jednotke poriadne užil a zabavil sa. Navyše je to nudné, debilné, samozrejme bez deja a nejakej logiky. Sám sa čuduje, že dávam 2*. ()

eraserhead666

Trošku slabší než jednička. Kromě toho, že se to odehrává jinde (tentokrát asi 14-ti patrový barák) a docela dobré proměny psa, se to od jedničky zas až tak moc neliší. I ten jeden démon tu je, jen je mu tu na můj vkus věnováno trochu více místa, než by bylo zdrávo. Takhle se jeho výstup po chvíli jeví spíše už jako komediální. Přesto všechno je to ale pořád vysoký nadprůměr. ()

ancientone

Až zarážajúco osekaný chronoligický sled demónických gore scén naozaj pôsobí, akoby sa niekomu proste vymkol spod kontroly duch (démon) 80. rokov. Ako film... (no čo myslíte, aké asi), ako showroom 80-kového zeitgeistu namakaná časová kapsula. Keep it simple, guys. ()

Terva

Hudbu k filmu dělal Simon Boswell, ale narozdíl od prvního snímku tady nejsou tak zvučná jména. Posuďte sami - .....The Smiths....., .....The Cult....., .....Art of Noise....., .....Peter Murphy....., a .....Dead can Dance...... Film začíná zprávou o událostech v kině Metropolis a o tom, že Démoni ovládli zemi. Na začátku filmu nese v podpaží pro změnu George. Kniha nese název Moderní fyzika. Hraje zde i několik lidí z dílu prvního, kteří tam umřeli a mají dokonce i stejnou image. A vysvětlení ? První příběh je zde brán jako film a v tomto snímku sledují lidé pokračování v televizi. Tak že v prvním díle sledují návštěvníci film v kině a jeho děj se pomalu začne odehrávat i mezi diváky. V tomto díle, lidé sledují televizi a děj filmu se dostane do skutečné reality. Postavy prostě vylezou z TV. A linie dějů se tak začnou prolínat. CITÁT - Nejde blesk.......... Tím, Bohužel nebo Ďáblužel, je příchod Démonů v tomto díle méně pravděpodobný a nepovedený a z trochou nadsázky i nemožný. Jednička byla věrohodnější. Daveho mi bylo líto, ale byl z něho povedený Démon. Dave byl pes. V jedné části jsem si vzpomněl na Vetřelce. Krev Démonů se tu totiž začala prožírat podlahou jako kyselina, jeden porod vypadal skoro stejně jak ve Vetřelcích a to co se z porodu vyklubalo, bylo zase moc podobné filmu Gremlins. Zde se tvůrci nechali hodně inspirovat. Už to prostě není ono. ()

Falcor

Démon (čti "chroptivec s mokvajícími hnisavými ranami") tady, démon tam, všude kam se podívám.....škoda, že jsem to již viděl ve čtyřhvězdičkové jedničce. ()

corpsy

Vydarené, v ničom nezaostávajúce a v mnohých prípadoch aj lepšie pokračovanie kultovky DÉMONI. Myslím, že tým je povedané všetko, stačí len zhasnúť svetlo pustiť film a baviť sa na tom aké boli osemdesiatkové horory parádne. ()

Astaroth12

Demoni sú ako v jednotke parádni. Masky sú ukážkové.Je tu aj to čo sa mi páčilo v jednotke,keď sa človek menil na démona,začali mu vypadávať zuby,lebo sa drali špice.Hudba nebola dva krát zaujímavá a tu ma vôbec neoslovila.Tu je ešte primitívnejší príbeh ako v jednotke. Bol tu evidentne zúfalý výkrik,o atmosferický horor.Ale to sa nenaplnilo.Keď som pozoroval tie postavy,tak pri stresových situáciach,čo invázia démonov asi je,tak to nezvládali a kotskejšie sa ani chovať nemohli.Po krvavej stránke sa vôbec nešetrilo,ale všetko ostatné zaostávalo.Ale ten gremlins bol veľmi trápny. Jednotka bola oproti tomuto filmu lepšia. ()

ledzepfan

Hele tenhle formát survival démonského horroru není vůbec špatný a obytný věžák má v tomhle směru ještě větší potenciál než jedničkovské kino. Má to dost zajímavých charakterů, pár zajímavých nápadů (těhotná žena nucená bojovat s démonským dítětem. Hoši z posilovny jako hlavní obranná linie atd....) a fajn oldschoolové triky(někdy fakt hezké jindy už spíse k pousmání). Ale to by nebyla správná itálie aby to bylo jen dobré :D . Naprosto humpolácká režie díky které herci většinou moc neví co mají hrát. Televizní původ démonů je naprostá scénáristická křeč a výsměch. Spousta nápadů i dějových linek nesmyslně vyšumí do ztracena ( vrchol tohodle je brejloun půl filmu čekající před barákem na nějákého kámoše. To je linka která v divákovi živí jisté napětí a zvědavost aby se najednou bez vyústění a vysvětlení naprosto nesmyslně ztratila. Megafail).. Ve výsledku je to taková průměrná horrorová chujovinka osmdesátých let. ()

PKD

Nevěřil jsem,že je to možné,ale je to tak,je to tak (jak by prohlásil profesor z Noci Hrůzy), ještě o třídu lepč (š) í. ()

iolaos

L. Bava serviruje s puvabnou ladnosti zabavny gore narez plny naolejovanych tel obludnych muskulatur.. + pusobive masky /pejsek, liliputaan/... jak jinak - nulovy scenar ; duraz jen na pusobivy gorefest ... labuti pisen vsem horrorovym zavislakum... na stejne kvalitativni urovni jako jednicka & pravy film na zacatek notor party s prateli.. ()

kaylin

„Dèmoni 2... l'incubo ritorna“ je snímek, který má se svým prvním dílem celkem hodně společného, až by se dalo hovořit o vykrádání vlastního díla, ale nic to nemění na tom, že tohle je parádní béčková zábava, která nadchne i náročnější, protože trikově je snímek prostě nádherný. Právě tam, kde ztrácí snímek na scénáři, tam získává na efektech a maskách jednotlivých démonů. ()

topi

Dvojka je sice o něco slabší než první díl, ale pořád z filmu čiší ta krásná osmdesátková atmoška. A dítě démon, ze kterého pak vyleze malinkej ďáblík je nezapomenutelnej! ()

Rakosnicek77

Tohle už nestálo za nic. Oproti prvnímu dílu, je tento opravdu v úplně jiné dimenzi a to je docela škoda. Jednička měla na svoji dobu, celkem rozumně našlápnuto. ()

Gorehound

Dokonalé efekty tentokrát nahradili opäť dokonalé masky a transformácie, hravosť a rôznorodosť. Pes, dieťa, malá Asia Argento... je toho dosť. A miestami je to naozaj napínavé, samozrejme skvelo natočené, Argento si svoje produkcie strážil. Sám Bava mladší bohužiaľ podobnú úroveň nedosahoval. Geniálne pokračovanie, ktoré si vždy rád pozriem. ()

Martin741

V roku 1986 vysiel film Demoni 2 Lamberta Bavu. Kvalitativne to uz sice nema na jednicku, strasidelna atmosfera je podstatne slabsia, masky demonov ujdu, ale miestami uz vidno, ze dotycnych hercov /demonov/ to nebavi. Lamberto Bava je zrucny reziser, a rozumie sa do prace, alw vo filme tolko nelogicnosti a miestami aj nudy, ze proste za kultovou jednotkou uz nestaci. 65 % ()