Démoni 2

• Itálie Dèmoni 2... l'incubo ritorna (více)

Svět Démonů je skrytý v jiné dimenzi a z ní si najde cestu do našeho světa, prostřednictvím televizního signálu, do televizoru v pokoji 18 leté oslavenkyně. Mrakodrap ve kterém propukne démonické peklo je hermeticky uzavřen a všichni obyvatelé jsou ponechán napospas démonů. (TV Nova)

cariada

O něco slabší, ale pořád pěkné. O proti prvnímu dílu to má ucelenější a přehlednější děj. Tentokrát je to zase 3D tv, která vás vtáhne do děje, jak ti tvůrci předvídali dnešní dobu. Skvělá je proměna hodného psa v ještě hodnějšího. Opět hrozná kvalita vhs a jednohlasnýho překladu, který už dneska není moc stravitelný, ale jsem rád, že aspoň náká verze je k mání. Chtělo by to současnou verzi , takovéhle akce mám rád. ()

SeanLSD

Bóže, to ale bolo debilné! Ale nie tak ako prvý diel, že štýlovo debilné, iba debilne, nešikovne debilné. Nevravím, že neboli aj zábavne debilné momenty, a dokonca trošku mrazivo debilné, ale celkovo bolo pokračovanie tej krásnej pecky debilné dosť otravne. A ja vlastne ani nechápem prečo... ()

Sabrewulf

Jestliže jsem se po letech u jedničky zhrozil, že nemá daleko k braku, dvojka už brakem je. Najde se zde jen pár momentů, které stojí za pochvalu: Démon a televize, což trikově předběhlo dobu a je to hodně atmosférické (dokud to herečka nepokazí ochotnickými reakcemi), či vítání u narozeninového dortu a nebo záběr na démony nakouknuvší přes zábradlí s těma jejich ikonickýma svítícíma očima a poté běžící dolů, během čehož se kamera začne otáčet. To je naprostá paráda. Jenže jsou to scény, které sem zabloudily z nějakého jiného (čti kvalitního filmu). Nebo ještě lépe - Jako by nějaký kvalitní režisér přišel občas na plac na natáčení, viděl tu hrůzu a řekl:" Nene, počkej, já ti ukážu, jak se to dělá", natočil kousíček a dodal:"Tak takhle to má vypadat, já zase jdu a drž se toho" a po odchodu to "druhý" režisér stejně packal dál. Takže opět jako v jedničce příšerné herectví, hrozné postsynchrony/dabing, nesmyslné chování lidí a tak dále. Nejhorší je ale fakt, že když jsem se po letech chystal na oba díly Démonů, říkal jsem si:" Ty jo, já vlastně dvojku viděl tehdy méněkrát než jedničku, takže si oproti jedničce nepamatuju skoro žádné gore killy, tak se nechám mile překvapit." No... Nepamatoval jsem si ve dvojce žádné gore killy jednoduše proto, že ve dvojce žádné gore killy nejsou. A to je strašně průser, protože ten kino gore fest je jedna z věcí, která jedničku udržuje zábavnou. A navíc v jedničce ty hromadné střety lidí s démony a s tím spojené vraždy měly nějaký řád a plán. Rozuměj, vize režiséra ala "tak tady se bude plazit chlap a démon ho chytí pod krkem, tady bude chtít ženská protáhnout okýnkem a démon ji stáhne dolů, tomuto člověku roztrhají hrdlo, tamtu skalpujou" atd. Zatímco ve dvojce, třeba konkrétně ve střetu v garážích to nejspíš probíhalo tak, že rejža s tlampačem volal na komparz:" Takže skupina A jste jakože démoni, skupina B jste jakože civil, skupina A se vrhne na skupinu B a jakože je různě škrábejte a skupina B se nějak braňte, prostě se všichni spolu jakože perte a my to pak nějak sestříháme" a výsledkem je naprosto jalová bitka v garážích, neumětelská, amatérská, nezajímavá a bez gore (aneb jak démona střelíte broksnou do hlavy a uděláte mu na čele jen malé bebí). Maličký čertík zabloudivší nejspíš z nějaké komedie typu Gremlins už je jen smutnou třešničkou na dortu. To jak skočí na stůl, rozuměj, jak ho loutkař vyhoupne úplně stejným způsobem, jako to známe u Hurvínka a Spejbla, je k pláči. A to nemluvím o scéně, kterou by si nelajzl ani Uwe Boll: dobývání čertíka skrze postel, přičemž těhulka chvíli ochotnicky čumí, pak naběhne k nočnímu stolku, vytáhne manikúru a začne čertíkovi stříhat nehty! Fakt to tam je!!! Přitom samotný nápad přesunout démony z kina do budovy s panoptikem různých postaviček z bytů, není vůbec špatný, ale musel by se toho chytit někdo schopný. P.S: Jestliže jsem v jedničce nepochopil přítomnost feťáků z auta, tady to platí dvojnásob. ()

drackula

Oproti prvému dielu je tu istý kvalitatívny prepad, avšak nie je až taký dramatický. Demons 2 zo sebou rovnako ako jeho predchodca prináša kvalitnú porciu zábavy v kombinácii s dobre odvedeným gore. Vadila mi jedine línia s malým démonom, ktorá trošku zrážala dobrú atmosféru. Je jasné, že film nieje originálny a je to prakticky jednotka, len je umiestnená do iného prostredia. Napriek tomu ma ale tento film nesklamal a skvele som sa pri ňom bavil. 70 % ()

Jaro.Krafcik

Démoni sa premiestnili z kinosály do bytovky. Výrazný pokles, ale stále však veľmi dobrý pozerateľný horor. Ktorý ale predchodcu neprevýšil, ako už býva zvykom, dvojky sú skoro stále slabšie. Ale tá taliančtina v oboch filmoch bola bohovská. Občas aj pobavilo. 3* ()

sedm.1

Kdyby nebylo opravdu povedených masek,šlo by o naprostý brak.Pořád si nemohu zvyknout na styl,a především na herce,kteří jsou tak typický pro tento druh italské éry horroru.Lekačky žádné,atmosféra žádná,krve minimum,prostředí trapné,děj primitivní,ani jednička nebyla žádný zázrak,ale tohle je jen slabý odvar svého předchůdce.Trapnost! ()

Šakalík

Nejspíš budu v menšině, ale mně se dvojka líbila víc než jednička. Těžko říct proč. Oba filmy jsou křišťálově čistá béčka bez smysluplného příběhu, ale zatímco jednička se odehrává z velké části v kinosálu, ve dvojce si démoni zabrali celý panelák, což filmařům otevřelo nové možnosti. Dvojka je zkrátka taková pestřejší. Třeba pasáž v posilovně mě vyloženě pobavila a rovněž jsem ocenil nový prvek v podobě dětského démona či toho malého zmetka, co s ním bojuje ta těhotná holčina. Docela solidní je i masakr v garáži, kde se to mydlí hlava nehlava a je na to radost pohledět. :-)) Takže asi takhle – ona ani dvojka není žádný zázrak, ale na nenáročné odreagování se hodí báječně. ()

wosho

Totální vykrádačka jedničky, dokonce sem dali ten podpříběh o autě. Navíc Bava nemá dost koule na to aby vše dotáhl do konce, dětský a psí démon se ve filmu moc neohřejí. Místy je to sice napínavé, ale to nestačí. Jednu* zde přidám z dětské náklonosti k tomuto hororu a hlavně za toho "negra" z jedničky a jeho hlášky JSI KULTURISTA, ŽÁDNEJ BLBEJ HASIČ!!! ()

Knowho

Už ne tak božský jako první díl, ale i tak furt dobrý. Trochu mě mrzí že to není pokračování jedničky, ale tak nevadí. Atmosféra a killy jsou perfektní jako v jedničce. Obzvlášť ty killy jsou skvělý, viz. Když týpkovi Démon urve koule nebo když David narve Mini-Démonovi deštník do hlavy. Masky jsou taky fakt povedený. Ten Soundtrack je fucking skvělej. Mimochodem obdivuji tu scénu autonehody, kde si borka rozjebne hlavu o sklo a má hlavu zachcanou od krve a týpek se jí zeptá jestli je v pohodě🤣  A vím že jsem to psal už u recenze prvního dílu, ale sakra jsem to jde a víc: David je Italská verze Ashe 😂 9/10 ,,Co s tím nám dělat?" ,,Přečíst si návod, vole" ,,Píšou že to mám odjistit a pak můžu hasit!" ,,Svaly možná máš, ale mozek fakt ne." ()

TERRORDROME

Pozerateľná vtákovina o démonoch so zelenými ksichtami a krivými zubami. Ťažko povedať čo je myslené vážne a čo nie, celé je to tak na hrane paródie vďaka čomu sa dajú zniesť všetky diery v logike, nezmysly a gumené efekty. Najsrandovnejšia je banda kulturistov čo sa snaží dostať z uzavretej garáže a ich tréner sa hádže kvetináčom do oceľových mreží v nádeji že snáď vyletia z pántov. Potešila ma gumová príšerka ktorá vyskočila z démonického chlapčeka a potom naháňala tehotnú ženu. Démoni počas filmu chodia hore a dole po schodoch a napokon ich všetkých zlikviduje jeden výšľah ohňa zo skrine na stene aj keď väčšina z nich je ešte na metre ďaleko a plameň sa ich ani nedotkne. Lamberto Bava je našťastie omnoho lepší filmár než taký Bruno Mattei a celú tú blbosť dokáže natočiť tak, že to nepôsobí moc sračkovo ale skôr štýlovo. Najpozoruhodnejší moment je rozhodne démon vyliezajúci z telky, čo je aj najlepší efekt vo filme. ()

Paldiny

Slabý odvar zábavnej jednotky. Úvod je strašne rozťahaný a dobrých 20 minút trvá kým sa začne niečo diať. Najväčšiu slabinu vnímam v tom, že aj keď krv nie je tvorcom úplne cudzia, mäsité gore sa prakticky vytratilo. Napätie som postrehol iba vo výťahovej šachte a veľmi mi chýbala prítomnosť hudby. Tá buď v kľúčových momentoch chýba, alebo sa do diania vôbec nehodí. Masky na úrovni, scéna z parkoviska výborná, démon vychádzajúci z televíznej obrazovky dokonca geniálny, ale inak druhý diel okrem zmeny prostredia moc nového nepriniesol. Aspoň sa dozvedáme evolúciu Kriterov. ()

pend

Úvod filmu spojený se sledováním TV a výpravy do zakázané zóny je perfektní, přechod démonů do reálného světa je docela nápaditý. Potom měl být na pořadu masakr v mrakodrapu, který se odehraje překvapivě bez gore... Dokladem úpadku je neschopný démonek připomínající Critters. ()

chelsea17

Pokud bych hodnotil strašidelnost, tak by to bylo skoro na plný počet. Chvíle, kdy se oslavenkyně dívá na televizi a na ni se postupně otáčí démon, jde k ní, je opravdu děsivá. I celkově prostředí a styl natočení je dobrý, opět si drží hrozivou atmosféru. Jenže to je asi tak všechno. Druhá polovina filmu je o dost horší, scéna, kdy se nějaká obluda tlačí na dveře je směšná. Je to celkem dlouho co jsem to už viděl. Asi by si to zasloužilo i 3*, ale to se budu muset překonat a podívat se na to znovu. Tím se ale zase dostávám k té hrozivé atmosféře, která je pro mě nepřekonatelná tím, že bych ji znovu už vidět nechtěl. Snad časem. ()

Raziel_cz

Stejný scénář, stejní herci, jiné lokace. Bava na to měl rok a přesně tak to vypadá – uspěchaně. Přitom začíná to dobře – zasazení do hotelu je super, záhadné televizní vysílání je přesně tak tajemné jako film v jedničce a je tu dost hororu i gore i dobré muziky. Jenže většinu stopáže démoni akorát zmateně pobíhají z patra do patra, sice pořád v doprovodu dobré muziky, ale bez jakéhokoliv fun-factoru a gore a fun-factoru pramenícího z gore. Snaží se to být víc hororové než předchůdce, jenže se to tomu daří opět jen ze začátku, než nastoupí ten úmorný PG-13 prostředek (protože přesně to od pokračování italského Evil Deadu chcete, že jo...). A navíc to moc nefunguje ani jinak – co mohly být ikonické scény (schodiště), je natočeno z přílišné dálky, značnou část děje koukáte na to, jak lidé jedou v autě... a pak se vybourají a nemá to nic společného s démony, jsou tu (přeobsazení) pankáči jako v jedničce, ovšem protože je to PG-13, neuvidíte kokain ani kozy (a pak se vybourají a nemá to nic společného s démony), má to náběh na závěr, který by to pro mě skoro vykoupil... ale nemá to koule ho odpíchnout, a co je nejhorší – ten zasraně otravnej upištěnej gremlin. Ale má to trvanlivějšího Bobbyho Rhodese, takže to je zase plus. Dívat se na to dá, ale ve vesmíru, kde existuje dokonalost prvního dílu, si to místo na slunci obhajuje jen těžko. ()