Reklama

Reklama

Démoni 2

  • Itálie Dèmoni 2... l'incubo ritorna (více)
Trailer

Svět Démonů je skrytý v jiné dimenzi a z ní si najde cestu do našeho světa, prostřednictvím televizního signálu, do televizoru v pokoji 18 leté oslavenkyně. Mrakodrap ve kterém propukne démonické peklo je hermeticky uzavřen a všichni obyvatelé jsou ponechán napospas démonů. (TV Nova)

Videa (1)

Trailer

Recenze (77)

Shit 

všechny recenze uživatele

Oproti jedničce to je nuda a k mýmu údivu to absolutně nenavazuje na předchozí děj a přitom na konci prvního dílu to vypadalo tak pěkně. Démoni 2 v podstatě ztratily všechno co bylo super na jedničce a zůstaly jen správně nechutný démoni, ty jsou fakt vydařený, i když někdy až srandovní, ovšem co zamrzí je fakt, že žádná velká likvidace se nekoná, jestli tam v přímým souboji chcípnou 3-4 démoni tak je to moc a většinou je to dost slabota. Chtělo by to z toho udělat daleko větší masakr, takhle to bylo takový nemastný neslaný béčkový nic ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Originalita? Jedině v efektech, jinak naprosto to samé co jednička... s tím rozdílem, že vše se tentokrát od pochybného uzavřeného biografu přesunulo do moderního uzavřeného polomrakodrapu. Možná trochu ubylo stupidních momentů, které byly ke konci prvního dílu někdy až nebezpečně debilní. Ale co, to už bych vlastně pomalu 75% hororů mohl ohodnotit jako blbost - jako moji přátelé, 'normální' lidé:)... znáte to; "proč ta kráva nezavře dveře?", "už vidím jak by normální člověk udělal tohle", 'to je kravina', atd.... Jde přece o zábavu, a ta rozhodně není špatná. ()

Reklama

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

Nepříliš invenční pokračování (nebo spíš remake) kultovního italského horroru. Heavy metal z prvního filmu zde nahradil mainstreamový pop a rock, místo kina se děj odehrává v obřím mrakodrapu. Démoni 2 sebou nesou všechny zápory zbytečných „dvojek“, ale obsahují alespoň originální moment, kdy jeden z démonů vstoupí do filmového děje přímo z televizní obrazovky. Podobný trik použili později i tvůrci úspěšného snímku The Ring. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Ďalší zmarený "sen mladosti", ktorý už po tých rokoch nemá čo povedať, skôr vzbudzuje otázku, čo nám na tom vtedy (za čias, keď sme to hltali so simultánnym dabingom na ošúchaných VHS-kách) pripadalo také zaujímavé. Zo začiatku je to ako-tak atmosférické (výprava do "zakázanej zóny" je super), potom sa to zmení na idiotskú zlátaninu bez napätia, bez štipky logiky, a čo je najhoršie, bez akýchkoľvek gore-efektov a s gumenými pandrlákmi, ktoré akoby vypadli z Gremlins 2. Bava už pri tomto filme, ktorému by aj MPAA udelila rating PG-13, zrejme myslel na to, ako dobyje svet Princeznou Fantaghiró. ()

dwi 

všechny recenze uživatele

Dvojka Démonů od jedničky originálností rozhodně neoplývá, neboť jediné na co se Lamberto Bava zmohl, byla změna prostředí. Kino vystřídal za prosklený mrakodrap, ve kterém opakuje prakticky vše, co jsme mohli vidět v díle prvním. Aby toho nebylo málo, tak si režisér ještě vypomáhá lacinými dějovými odbočkami (např. scéna s Jacobem a jeho partičkou), čímž se snaží zamaskovat absenci nápadu. Démoni vypadají stejně, přičemž jejich neustálý chropot začne po půl hodině lézt na nervy, a logika příběhu je taktéž postavena dosti na hlavu. Navázat na úspěch jedničky je věc jedna, ale zcela jí překopírovat je věc druhá. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • První filmová role Asie Argento. (Chatterer)
  • Hudbu k tomuto filmu nahrála britská heavymetalová skupina The Smiths. (Chatterer)

Související novinky

Reklama

Reklama