Démoni 2

Demons 2: The Nightmare Is Back

Demons 2: The Nightmare Returns

Horor

Itálie, 1986, 91 min

Oproti jedničce to je nuda a k mýmu údivu to absolutně nenavazuje na předchozí děj a přitom na konci prvního dílu to vypadalo tak pěkně. Démoni 2 v podstatě ztratily všechno co bylo super na jedničce a zůstaly jen správně nechutný démoni, ty jsou fakt vydařený, i když někdy až srandovní, ovšem co zamrzí je fakt, že žádná velká likvidace se nekoná, jestli tam v přímým souboji chcípnou 3-4 démoni tak je to moc a většinou je to dost slabota. Chtělo by to z toho udělat daleko větší masakr, takhle to bylo takový nemastný neslaný béčkový nic(22.7.2008)

V roku 1986 vysiel film Demoni 2 Lamberta Bavu. Kvalitativne to uz sice nema na jednicku, strasidelna atmosfera je podstatne slabsia, masky demonov ujdu, ale miestami uz vidno, ze dotycnych hercov /demonov/ to nebavi. Lamberto Bava je zrucny reziser, a rozumie sa do prace, alw vo filme tolko nelogicnosti a miestami aj nudy, ze proste za kultovou jednotkou uz nestaci. 68 %(3.5.2014)

Slušný horor ako sa na taliansku produkciu 80tych rokov patrý. Horor sa miesi s komédiou čo pridáva na zábavnosti. Masky démonov sú slušné okrem gremlina, no ten je efektne odstránený. Samozrejme že talianske obsadenie je ako vždy bez výraznejšieho herectva, no koho to pri takomto filme trápi, a tak zaujmú hlavne postavičky prihlúpleho kulturistu z fitneska a jeho trénera.(12.12.2005)

L. Bava serviruje s puvabnou ladnosti zabavny gore narez plny naolejovanych tel obludnych muskulatur.. + pusobive masky /pejsek, liliputaan/... jak jinak - nulovy scenar ; duraz jen na pusobivy gorefest ... labuti pisen vsem horrorovym zavislakum... na stejne kvalitativni urovni jako jednicka & pravy film na zacatek notor party s prateli..(13.2.2008)

• Hellblazer

Originalita. Tak toto slovo vás v súvislosti s Demons 2 rozhodne nenapadne, pretože jediné čo sa zmenilo oproti vynikajúcej jednotke je prostredie. Toto by som ešte zniesol, lenže všetko dobré sa vytratilo a tak môžete zabudnúť na nádherné gore alebo môj obľúbený hnis, ktorého som si v jednotke poriadne užil a zabavil sa. Navyše je to nudné, debilné, samozrejme bez deja a nejakej logiky. Sám sa čuduje, že dávam 2*.(26.6.2006)

• - První filmová role Asie Argento. (Chatterer)

• - Hudbu k tomuto filmu nahrála britská heavymetalová skupina The Smiths. (Chatterer)