Démoni 2

Demons 2: The Nightmare Is Back

Demons 2: The Nightmare Returns

Horor

Itálie, 1986, 91 min

Oproti jedničce to je nuda a k mýmu údivu to absolutně nenavazuje na předchozí děj a přitom na konci prvního dílu to vypadalo tak pěkně. Démoni 2 v podstatě ztratily všechno co bylo super na jedničce a zůstaly jen správně nechutný démoni, ty jsou fakt vydařený, i když někdy až srandovní, ovšem co zamrzí je fakt, že žádná velká likvidace se nekoná, jestli tam v přímým souboji chcípnou 3-4 démoni tak je to moc a většinou je to dost slabota. Chtělo by to z toho udělat daleko větší masakr, takhle to bylo takový nemastný neslaný béčkový nic(22.7.2008)

O něco slabší, ale pořád pěkné. O proti prvnímu dílu to má ucelenější a přehlednější děj. Tentokrát je to zase 3D tv, která vás vtáhne do děje, jak ti tvůrci předvídali dnešní dobu. Skvělá je proměna hodného psa v ještě hodnějšího. Opět hrozná kvalita vhs a jednohlasnýho překladu, který už dneska není moc stravitelný, ale jsem rád, že aspoň náká verze je k mání. Chtělo by to současnou verzi , takovéhle akce mám rád.(14.5.2012)

Klasická ukázka italského horroru 80.let. Dvojka rozvíjí nápad z jedničky, jen démoni proniknou do našeho světa skrze televizní obrazovku (Poltergeist ;-)). Démoni jsou vpodstatě jakési zombie, narozdíl od nich se však pohybují velice rychle. V té době se zombie většinou šouraly typickou klátivou chůzí. Zatímco triky zastaraly - démonický rarášek je jako od muppetů, masky jsou vynikající. A hezky to schytal malý chlapeček, Italové v horrorech hravě překračovali veškerá tabu. Mě potěšila hudba v podání Smith, Dead Can Dance, Cult či Art Of Noise, byť občas k obrazu a ději moc nesedla. Kromě jiného mne pobavila likvidace démona deštníkem, hned se mi vybavil Krtek a paraplíčko. Dnešního diváka už ale Démoni asi příliš nechytnou...(30.4.2011)

Demoni sú ako v jednotke parádni. Masky sú ukážkové.Je tu aj to čo sa mi páčilo v jednotke,keď sa človek menil na démona,začali mu vypadávať zuby,lebo sa drali špice.Hudba nebola dva krát zaujímavá a tu ma vôbec neoslovila.Tu je ešte primitívnejší príbeh ako v jednotke. Bol tu evidentne zúfalý výkrik,o atmosferický horor.Ale to sa nenaplnilo.Keď som pozoroval tie postavy,tak pri stresových situáciach,čo invázia démonov asi je,tak to nezvládali a kotskejšie sa ani chovať nemohli.Po krvavej stránke sa vôbec nešetrilo,ale všetko ostatné zaostávalo.Ale ten gremlins bol veľmi trápny. Jednotka bola oproti tomuto filmu lepšia.(11.5.2014)

• Hellblazer

Originalita. Tak toto slovo vás v súvislosti s Demons 2 rozhodne nenapadne, pretože jediné čo sa zmenilo oproti vynikajúcej jednotke je prostredie. Toto by som ešte zniesol, lenže všetko dobré sa vytratilo a tak môžete zabudnúť na nádherné gore alebo môj obľúbený hnis, ktorého som si v jednotke poriadne užil a zabavil sa. Navyše je to nudné, debilné, samozrejme bez deja a nejakej logiky. Sám sa čuduje, že dávam 2*.(26.6.2006)

• - Hudbu k tomuto filmu nahrála britská heavymetalová skupina The Smiths. (Chatterer)

• - První filmová role Asie Argento. (Chatterer)