Série(2) / Epizody(16)

V rušných ulicích a zákoutích Jakarty se již po generace skrývá paralelní svět krvežíznivých nestvůr, které zde žijí po boku lidí. Berou na sebe člověčí podobu a jejich skutečná identita zůstává už po staletí utajena díky mocnému rodu smrtelníků. Příchod tajemné nadpřirozené události známé pouze jako Dar však brzy napomůže odhalení jejich bedlivě střeženého světa. Jak se den Daru blíží, mladá pouliční umělkyně jménem Sára se nečekaně ocitne přímo v centru dění. Když vyjde najevo, kdo Sára ve skutečnosti je a co musí udělat, lidstvu a nestvůrám hrozí střet, který by mohl navždy narušit rovnováhu jejich dvou světů. (HBO Europe)

Marceloo

Uprostred Jakarty žijú už dlhé stáročia démonické entity. Tie sa skrývajú až do chvíle, kedy sa má objaviť vzácny dar, ktorý jeden z démonov obdrží. Začína sa desivý súboj medzi tými najsilnejšími z najsilnejších a celý démonický svet sa otrasie v základoch. - Zúfalý pokus HBO vyrovnať sa seriálovej tvorbe Netflixu. Zaujímavé tu je len to neopozerané prostredie Jakarty a indonézska mytológia, ktorá je velmi dobrým námetom, ale spracovanie je katastrofálne. Po tom, čo som videl osem epizód, absolútne netuším, kto je kto a o čo tam vôbec ide. V podstate to ani nijako neskončilo, nič sa nestalo a to, čo bolo pre celý seriál základom, sa v podstate ani neodohralo. Najviac ma pobavilo, ako si tvorcovia vymysleli spôsob, ako sa vyhnúť hororovým scénam. Všetci poznáme dementný spôsob, pri ktorom sa kamera pri brutálnych scénach otočí opačným smerom, ale tu ide o velkú inováciu. Pri brutálnych a krvavých scénach sa kameramani pohrali so zaostrovaním a všetko rozmazali , takže pri nich nič nie je vidieť. Za tento nápad im gratulujem a dávam o jednu hviezdičku menej. A tie scény fightov radšej ani nespomínam, pretože to je horšie, ako debut CM Punka v UFC. V druhej sérii sa dej presúva do Bangkoku a technicky úroveň seriálu výrazne stúpla, ale aj tak nejde o nič zarážajúce a v podstate tu ostala väčšina chýb z prvej série. K tomu pribudli nové postavy, ktoré sú síce mladé, krásne a atraktívne, ale vôbec nevedia hrať a divák má pri ich sledovaní pocit, ako keby bol účastníkom nejakej súťaže v recitovaní básničiek. Je to teda vo výsledku trochu atraktívnejšie než predchádzajúca séria, ale nechám tu tie dve hviezdy, pretože sklamanie z prvej série je silnejšie, než nadšenie z druhej. + herec z Grace: The Possession ()

Bozvav

Nápad dobrý, zpracování strašné. Velký mínus za kameru, dialogy, herce atd. Akční scény nudné, děj se vleče jak týden před výplatou. Za mne max 25%. ()

CaladanChmur

Opravdu velká škoda toho zpracování,protože nápad to vůbec nebyl špatný.Nicméně...střih,režie....herecké výkony a k tomu choreografie akčních scén to opravu razantně zazdily.A to nemluvím o hrozném castingu hlavních postav.Když si k tomu přidáme kulhající scénář,občasné logické díry a hodně naivní a uspěchaný závěr,tak si myslím,že i ty dvě hvězdy ode mě jsou jako požehnání. PS a zapoměl jsem neskutečně hloupý dabing.... ()

RomanL

Tak zatím se 4 díly nic neděje. Nuda. A prostředí a postavy (mimochodem mi jaksi připadají všechny stejné, jak postavy, tak lokace) taky nic moc. Jinak další 4 díly se přece jenom něco děje, ale je to tak blbě prezentované, že je to na prd. ()