Reklama

Reklama

Pevnost

(festivalový název)
  • Jižní Korea Namhansanseong (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Během čchingské invaze do Koreje roku 1636 se král a členové jeho dvora uchýlili do horské pevnosti Namhan. Brzy jsou obklíčeni čchingskou armádou a souženi hladem a zimou. Pod nátlakem svých rádců musí král učinit největší rozhodnutí své vlády. Podvolí se ponižujícímu požadavku vetřelců vydat korunního prince, aby ochránil svůj národ, nebo bude bojovat až do samého konce? (Filmasia)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (19)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Vynikající historický epos z JK, kde opět vládne neskutečně emotivní herecký výkon Byeong-heon Leea.Obrovský rozpočet jde na filmu sakra vidět, působivá kamera, skvělá příroda, kostýmy, kulisy, propracovaný vizuál no kouká se na film opravdu nádherně. Film se zaměřuje spíše na Politickou vložku, která mě překvapivě velmi bavila, jelikož se probírají zajímavé témata a rozhodně to v 17. Století nikdo neměl lehké a nemálo mě udivovalo jak často volili o něčí popravě ze svých kolegů. Samozrejmě dojde i na Akci, která je absolutně velkolepá, brutální a nekompromisní ( kuchání,porcování a následné vaření koňí patří asi k nejbrutálnější scéně, co jsem tento rok viděl) a samotné finále mě absolutně strhlo. Zaujala mě i postava kováře byť si myslím, že si určitě zasloužil více prostoru. Škoda posledních pomalejších 20 minut, jinak by to bylo za 5*. Solidní práce obsahující kus historie, kus politiky a kus velkolepé akce.80% ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Zdařilé historické drama o vpádu čchingské armády na území korejského království s velkolepou výpravou, skvělým scénářem a zajímavou kamerou.. Mou pozornost zaujal od první chvíle prostý kovář, pak velitel pevnosti, no a samozřejmě Byeong-heon Lee v roli ministra, tihle tři mi v tom mumraji protichůdných názorů a postojů byli nejsrozumitelnější.. Intriky, politikaření, svalování viny na druhé, neznalost a nerozhodnost jsou zřejmě tou nejsmutnější a zároveň neoddělitelnou součástí dějin celého lidstva.. ()

Reklama

LangiJ 

všechny recenze uživatele

Bitva dvou mužů. Tentokrát ne na meče, nebo nože, ale jejich mozky, chytrost a důvtip. Každý má jiný přístup, přesto jejich cíl je společný, a to záchrana krále a Čosonu. Když jsem viděla stopáž 2:20, trochu se mi protočily panenky, ale tak Lee Byung-hun :) tož jsem šla směle do toho. Herecky i vizuálně je to moc povedené, kostýmy jsou propracované, krajina krásná. Lee Byung-hun a Kim Yoon-seok byli ve svých rolích skvělí. Akce se sem tam nějaká vyskytne, ale spíš to byly slovní přestřelky. Né, že by to bylo nudné, nebo nezajímavé, jen toho bylo moooc a občas byly názory ministrů na pěsťovku. Nejradši by nechávali někoho ze svých řad popravovat každý druhý den, někteří se chovali, jako by pobrali veškerou moudrost světa, ale spíš to jen vedlo ke zhoršení situace, utrpení a smrti nevinných a ještě házeli svou vinu na ostatní. A král sebou nechal vláčet. Dlouho mi žádný postavy tak nelezly na nervy. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Konečně historický válečný film, který není nedomrlý a slabý. Pevnost Namhan se stane útočištěm 13 000 vojáků a krále, kterému jde o život, přesto se jeho dvůr chová jako obvykle, jde si po krku, intrikuje, dělá jakoby nebyla venku přesila Mandžuů, a pozor možná přijde i chán! Výborný, atmosferický film, který nelítostně zobrazuje korejskou společnost, kdy šlechta okrádá zemi a ničí poddané, kteří žijí jako otroci a trpí. Král neví, zda čekat na záchranu vojskem, nebo se poklonit chánovi a všechny tím zachránit. Perfektní hudba, válečné scény, postupně rostoucí napětí a zoufalství na Vás přímo dýchá. Jeden z nejpovedenějších filmů roku 2017 v historickém ranku, syrový, bez patosu, věrný reáliím. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Podľa námetu by sa mohlo jednať o historický film o obliehaní jednej pevnosti s množstvom bojových scén. Ale tých je tu len pár a sú dávkované dosť striedmo. Ale aspoň keď na ne dôjde, tak stoja za to. Žiadne hnusné lacné CGI ale poctivé kaskadérske remeslo s množstvom štatistov. A aj po taktickej stránke to nie je úplne blbé. Celý film ale stojí na zákulisnom rozhodovaní, či vôbec bojovať alebo sa vzdať. Kedy vyhmatnúť tú správnu chvíľu pre jedno alebo druhé. A dovtedy jak viesť pevnosť, ktorá trpí nedostatkom všetkého. Uprednostniť seno pre nakŕmenie koní alebo zahriatie vojakov? Film sa venuje kope drobných detailov, ktoré musí panovník a jeho radcovia v ťažkej vojnovej dobe riešiť a bežne ich vo filme nevidíme. Na jednej strane to je celkom zaujímavé ale na druhej strane to neustále narúša tempo filmu. Chvíľu film graduje kvôli nejakému problému a potom zase film poľaví a nič sa nedeje, keďže postavy oddychujú a užívajú si chvíle pokoja behom ktorých preberajú nudné veci. Postavy sú len priemerne zaujímavé. Dostatočne na to, aby som bol zvedavý jak kto z nich dopadne, ale ani jednému som nemal chuť fandiť, takže ma smutný koniec u niektorých vôbec nemrzel. Možno za to môže aj herecké obsadenie v ktorom nie je žiadny môj obľúbenec a Byeong-heon Lee doslova nemusím. Najzaujímavejšie bolo sledovať neschopnú hierarchiu Kórejského velenia, ktoré zo strachu o neúspech, čo sa rovnalo poprave, zváľalo vinu jeden na druhého a akútne problémy vôbec neriešili. Takže výsledkom je solídny trochu netradičný historický veľkofilm, ktorý stojí za jedno zhliadnutie, ale znova si ho už nepustím. 6/10. ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama