poster

Pevnost (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Namhansanseong

 • Jižní Korea

  남한산성

 • anglický

  The Fortress

 • anglický

  Namhansanseong Fortress

Historický / Drama

Jižní Korea, 2017, 139 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  ****

  Vynikající historický epos z JK, kde opět vládne neskutečně emotivní herecký výkon Byeong-heon Leea.Obrovský rozpočet jde na filmu sakra vidět, působivá kamera, skvělá příroda, kostýmy, kulisy, propracovaný vizuál no kouká se na film opravdu nádherně. Film se zaměřuje spíše na Politickou vložku, která mě překvapivě velmi bavila, jelikož se probírají zajímavé témata a rozhodně to v 17. Století nikdo neměl lehké a nemálo mě udivovalo jak často volili o něčí popravě ze svých kolegů. Samozrejmě dojde i na Akci, která je absolutně velkolepá, brutální a nekompromisní ( kuchání,porcování a následné vaření koňí patří asi k nejbrutálnější scéně, co jsem tento rok viděl) a samotné finále mě absolutně strhlo. Zaujala mě i postava kováře byť si myslím, že si určitě zasloužil více prostoru. Škoda posledních pomalejších 20 minut, jinak by to bylo za 5*. Solidní práce obsahující kus historie, kus politiky a kus velkolepé akce.80%(3.9.2018)

 • LangiJ
  ***

  Bitva dvou mužů. Tentokrát ne na meče, nebo nože, ale jejich mozky, chytrost a důvtip. Každý má jiný přístup, přesto jejich cíl je společný, a to záchrana krále a Čosonu. Když jsem viděla stopáž 2:20, trochu se mi protočily panenky, ale tak Lee Byung-hun :) tož jsem šla směle do toho. Herecky i vizuálně je to moc povedené, kostýmy jsou propracované, krajina krásná. Lee Byung-hun a Kim Yoon-seok byli ve svých rolích skvělí. Akce se sem tam nějaká vyskytne, ale spíš to byly slovní přestřelky. Né, že by to bylo nudné, nebo nezajímavé, jen toho bylo moooc a občas byly názory ministrů na pěsťovku. Nejradši by nechávali někoho ze svých řad popravovat každý druhý den, někteří se chovali, jako by pobrali veškerou moudrost světa, ale spíš to jen vedlo ke zhoršení situace, utrpení a smrti nevinných a ještě házeli svou vinu na ostatní. A král sebou nechal vláčet. Dlouho mi žádný postavy tak nelezly na nervy.(22.1.2019)

 • Tyckin
  ***

  Tohle nebyl můj šálek kávy. Bylo zcela jasné, že při stopáži 2:19 nemůže jít o akcí nabitý snímek, ale přesto byl pro mne poměr akce a politikaření příliš ve prospěch toho druhého. Značně rozvláčný úvod jsem neměl problém absorbovat, ale očekávaná akce se ne a ne dostavit. Ač jsou bojové scény a reálie velmi kvalitně zvládnuté (a na velkém plátně působivé), přeci jen těch scén není mnoho ani jejich rozsah rozhodně neomráčí. Převažuje spíše drama, napětí a nekonečné politikaření jak z bezvýchodné situace vyváznout stylem „aby se vlk nažral a koza zůstala celá“. Panovník je dlouhodobě postaven víceméně před dva protichůdné názory svých rádců, tedy zda se podvolit nepříteli či zvolit boj s čekáním na posily z jihu. Rozhodně film nemám v úmyslu nějak shazovat, jde o zdařilé dílo, ale záleží na tom, co od něho očekáváte – pokud více akce jako já, pak pro vás určen není. 67%(8.12.2017)

 • beso74
  ***

  Namhansanseong, meno korejskej pevnosti, ktorá sa usiluje dostať na zoznam Kultúrneho dedičstva ľudstva. Namhansanseong, názov jedného z najnovších historických filmov zaoberajúci sa rokom 1636, keď sa krajina dostala do smrteľného nebezpečenstva, stala sa terčom pre druhú mandžutsku inváziu. Téma, bez najmenších pochybnosti exotická a aj zaujímavá,na filmovom spracovaní ktorej, keďže ide o otázku národnej cti, sa juhokórejskými wonami príliš nešetrilo. Navyše, režisérsky dohľad mal na starosti Dong-hyuk Hwang, známy dramatický tvorca. Nuž kde je problém? Pre mňa osobne v tom, že film je príliš dlhý a málo akčný. Celé obliehanie a obrana horskej pevnosti je statické, založené na rozvíjaní základnej nielen hamletovskej ale aj existenčnej otázke:"Byť či nebyť?" Výsledkom sú siahodlhé slovné prestrelky dvoch úplne odlišných táborov a váhanie chorľavého vladára, či si má potupne ohnúť chrbát, poslať svojho syna ako rukojemníka k nepriateľovi a zachrániť národ, alebo bojovať za každé cenu, do posledného dychu a v prípade prehry svoj národ zničiť... Niekoľko zručne natočených bitiek, useknutých hláv a brutalita na oboch stranách, atmosféra beznádeje, hladu a strachu v radoch Kórejcov, to všetko je vynikajúce. Postava hrdinského kováča Seo Nal-soia (ktorý akoby tu vypadol z Nebeského kráľovstva) či karmy v podobe malej siroty nájdenej pred bránami pevnosti, je tiež vítaným oživením príbehu. Keď sa však stretnú u panovníka hodnostári a začnú žabo-myšie vojny, tempo prudko opadne a trvá strašne dlho kým sa film opätovne dostane do tempa. Škoda, možnože ak by som bol šikmoočkom, prihodil by som nejakú tu hviezdičku, tak to je len za aj keď veľmi solidné, ale len tri hviezdy...(15.2.2018)

 • Vavča
  ****

  Konečně historický válečný film, který není nedomrlý a slabý. Pevnost Namhan se stane útočištěm 13 000 vojáků a krále, kterému jde o život, přesto se jeho dvůr chová jako obvykle, jde si po krku, intrikuje, dělá jakoby nebyla venku přesila Mandžuů, a pozor možná přijde i chán! Výborný, atmosferický film, který nelítostně zobrazuje korejskou společnost, kdy šlechta okrádá zemi a ničí poddané, kteří žijí jako otroci a trpí. Král neví, zda čekat na záchranu vojskem, nebo se poklonit chánovi a všechny tím zachránit. Perfektní hudba, válečné scény, postupně rostoucí napětí a zoufalství na Vás přímo dýchá. Jeden z nejpovedenějších filmů roku 2017 v historickém ranku, syrový, bez patosu, věrný reáliím.(5.7.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace