poster

Pevnost (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Namhansanseong

 • Jižní Korea

  남한산성

 • anglický

  The Fortress

 • anglický

  Namhansanseong Fortress

Historický / Drama

Jižní Korea, 2017, 139 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lioncel
  ****

  Místy docela až nuda, to je třeba si přiznat, protože ty porady u krále probíhají neustále dle stejného vzoru, až to mlátí do očí .. ale místy /většinou?/ také neskutečný nářez ... Výborná výprava .. Klasické, úplně ukázkové chování ´elity´ národa, od nerozhodného krále, šlechticů ve funkcích ministrů u dvora, vyšších vojenských důstojníku .. Mrtvý podaný sem, mrtvý podaný tam, jen bezmocné loutky v rukou neschopných zbabělců, prospěchářů a kariéristů. Vlastní chyby zakrýt obviněním nevinného .. Sympaticky, uvěřitelně podané a moc hezky, pravdivě zobrazené.(24.9.2019)

 • Lacike
  ***

  Podľa námetu by sa mohlo jednať o historický film o obliehaní jednej pevnosti s množstvom bojových scén. Ale tých je tu len pár a sú dávkované dosť striedmo. Ale aspoň keď na ne dôjde, tak stoja za to. Žiadne hnusné lacné CGI ale poctivé kaskadérske remeslo s množstvom štatistov. A aj po taktickej stránke to nie je úplne blbé. Celý film ale stojí na zákulisnom rozhodovaní, či vôbec bojovať alebo sa vzdať. Kedy vyhmatnúť tú správnu chvíľu pre jedno alebo druhé. A dovtedy jak viesť pevnosť, ktorá trpí nedostatkom všetkého. Uprednostniť seno pre nakŕmenie koní alebo zahriatie vojakov? Film sa venuje kope drobných detailov, ktoré musí panovník a jeho radcovia v ťažkej vojnovej dobe riešiť a bežne ich vo filme nevidíme. Na jednej strane to je celkom zaujímavé ale na druhej strane to neustále narúša tempo filmu. Chvíľu film graduje kvôli nejakému problému a potom zase film poľaví a nič sa nedeje, keďže postavy oddychujú a užívajú si chvíle pokoja behom ktorých preberajú nudné veci. Postavy sú len priemerne zaujímavé. Dostatočne na to, aby som bol zvedavý jak kto z nich dopadne, ale ani jednému som nemal chuť fandiť, takže ma smutný koniec u niektorých vôbec nemrzel. Možno za to môže aj herecké obsadenie v ktorom nie je žiadny môj obľúbenec a Byeong-heon Lee doslova nemusím. Najzaujímavejšie bolo sledovať neschopnú hierarchiu Kórejského velenia, ktoré zo strachu o neúspech, čo sa rovnalo poprave, zváľalo vinu jeden na druhého a akútne problémy vôbec neriešili. Takže výsledkom je solídny trochu netradičný historický veľkofilm, ktorý stojí za jedno zhliadnutie, ale znova si ho už nepustím. 6/10.(12.8.2019)

 • kinderman
  *****

  Jak se zdá, Korejci řešili svůj "Mnichov" v 1.polovině 17.století. Vzdát se silnějšímu nepříteli a dát tak národu naději do budoucna, nebo se spolehnout na pomoc z jihu a bojovat i za cenu, že se všichni utopí v krvi? Panovník se zmítá mezi protichůdnými stanovisky svých ministrů (skvělé je, jak se oba vzájemně respektují), velitel pevnosti dělá, co může (ale proti ministerskému předsedovi mu to není nic platné), a prostí vojáci mrznou a hladovějí. Když dojde na akci, je uvěřitelná, choreograficky přesná a dávkovaná uměřeně, aby divák neotupěl. Skvělá záležitost.(15.8.2019)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Vynikající historický epos z JK, kde opět vládne neskutečně emotivní herecký výkon Byeong-heon Leea.Obrovský rozpočet jde na filmu sakra vidět, působivá kamera, skvělá příroda, kostýmy, kulisy, propracovaný vizuál no kouká se na film opravdu nádherně. Film se zaměřuje spíše na Politickou vložku, která mě překvapivě velmi bavila, jelikož se probírají zajímavé témata a rozhodně to v 17. Století nikdo neměl lehké a nemálo mě udivovalo jak často volili o něčí popravě ze svých kolegů. Samozrejmě dojde i na Akci, která je absolutně velkolepá, brutální a nekompromisní ( kuchání,porcování a následné vaření koňí patří asi k nejbrutálnější scéně, co jsem tento rok viděl) a samotné finále mě absolutně strhlo. Zaujala mě i postava kováře byť si myslím, že si určitě zasloužil více prostoru. Škoda posledních pomalejších 20 minut, jinak by to bylo za 5*. Solidní práce obsahující kus historie, kus politiky a kus velkolepé akce.80%(3.9.2018)

 • LangiJ
  ***

  Bitva dvou mužů. Tentokrát ne na meče, nebo nože, ale jejich mozky, chytrost a důvtip. Každý má jiný přístup, přesto jejich cíl je společný, a to záchrana krále a Čosonu. Když jsem viděla stopáž 2:20, trochu se mi protočily panenky, ale tak Lee Byung-hun :) tož jsem šla směle do toho. Herecky i vizuálně je to moc povedené, kostýmy jsou propracované, krajina krásná. Lee Byung-hun a Kim Yoon-seok byli ve svých rolích skvělí. Akce se sem tam nějaká vyskytne, ale spíš to byly slovní přestřelky. Né, že by to bylo nudné, nebo nezajímavé, jen toho bylo moooc a občas byly názory ministrů na pěsťovku. Nejradši by nechávali někoho ze svých řad popravovat každý druhý den, někteří se chovali, jako by pobrali veškerou moudrost světa, ale spíš to jen vedlo ke zhoršení situace, utrpení a smrti nevinných a ještě házeli svou vinu na ostatní. A král sebou nechal vláčet. Dlouho mi žádný postavy tak nelezly na nervy.(22.1.2019)