1898. Los últimos de Filipinas

Alex Catalán

Roque Baños

Kostýmy:

Paola Torres

Poslední epizoda španělsko-amerického konfliktu, která se dá do určité míry přirovnat k obraně Alama. Film nabízí celkem solidní válečné scény, slušné herecké obsazení a v mezích možností využívá i nádherné filipínské prostředí. problém je, že vojáci tráví uvnitř opevněného kostela až příliš mnoho času a ten se režii většinou nepodařilo podat tak poutavě, abych u toho nezíval. Každopádně za podívání to určitě stojí a doporučuji si zběžně pročíst něco na dané téma. Kouká se na to pak líp. 60%(19.9.2017)

Ve filmu se střídají dobré a špatné pasáže v celku to potom působí hodně průměrně. + za hezké prostředí Filipín.(18.9.2017)

- Podívejte, poručíku, ve válce existují dva typy vojáků: ti, co chtějí medaile a ti, co se chtějí vrátit. - Kdybych si mohl vybrat, tak raději ty první. - Ti jsou nejnebezpečnější. (Dík za titulky: Yusek, Mejsy)(23.9.2017)

• - Napriek tomu, že celý dej filmu sa odohrával na Filipínach, jeho natáčanie prebiehalo na Kanárskych ostrovoch a v Rovníkovej Guinei. (MikaelSVK)