Trailer 2

desade

- Podívejte, poručíku, ve válce existují dva typy vojáků: ti, co chtějí medaile a ti, co se chtějí vrátit. - Kdybych si mohl vybrat, tak raději ty první. - Ti jsou nejnebezpečnější. (Dík za titulky: Yusek, Mejsy) ()

mira007

Španělský film inspirovaný skutečným příběhem španělské jednotky bránící se na Filipínách. Plusy jsou jasné - čarokrásný vizuál nejen panenské přírody Filipín, které ve skutečnosti nejsou Filipíny , jenže story a způsob vyprávění jsou řekl bych podprůměrné . ()

Morholt

Poslední epizoda španělsko-amerického konfliktu, která se dá do určité míry přirovnat k obraně Alama. Film nabízí celkem solidní válečné scény, slušné herecké obsazení a v mezích možností využívá i nádherné filipínské prostředí. problém je, že vojáci tráví uvnitř opevněného kostela až příliš mnoho času a ten se režii většinou nepodařilo podat tak poutavě, abych u toho nezíval. Každopádně za podívání to určitě stojí a doporučuji si zběžně pročíst něco na dané téma. Kouká se na to pak líp. 60% ()

Gagin

Ve filmu se střídají dobré a špatné pasáže v celku to potom působí hodně průměrně. + za hezké prostředí Filipín. ()

• Napriek tomu, že celý dej filmu sa odohrával na Filipínach, jeho natáčanie prebiehalo na Kanárskych ostrovoch a v Rovníkovej Guinei. (MikaelSVK)