Údolí ticha (TV seriál)

Krimi / Drama / Thriller

Rumunsko, 2016

Marian Crisan
  • LIVINGDEAD

Nějak to nechápu? Proč Rumuni natočí naprosto stejný seriál jako Američani? Seriál Eyewitness. Je to jako přes kopírák, je rumunští hoši si to v posteli rozdali hned v prvním dílu. A herecké obsazení je spíše cikánského původu. Třeba bude konec jiný? :-)(15.1.2017)

• petrsv

Norové natočili seriál, Američani to od nich okopírovali a nakonec Rumuni, kteří to pojali narozdíl od svých předchůdců poněkud kompresně. Ještě pochopím Amíky - chtějí to mít prostě po americku, ale proč Rumuni, to teda nevím. V ději jsou drobné odlišnosti, které jim asi dovolila licence, ve výsledku je to ovšem trapná slátanina s tak dramatickou hudbou, až je to spíš k smíchu. Hezké exteriéry.(3.2.2017)

Je to z produkce HBO to slabší, bez diskuse. Neviděl jsem norskou předlohu, která mi ale na rumunské reálie nesedí. Rozhodně mi přijde přirozenější homosexualita jako tabu v Rumunsku, kde je to stále polokriminální čin. Každopádně klobouk dolů za odvahu, s jakou se "místní filiálka" HBO vrhla do projektu, v níž je gay téma hlavním hybatelem děje.(Vzpomeňme vykuchaného Hřebejkova Rédla). Já bych zas tolik "českej namyšlenej rypák" neohrnoval. Na mě to působilo jako lepší český kriminální seriál, který by tady hýřil červenými čísly. Z produkce HBO je to ale slabší kus. Na rozpačitém výsledku se bohužel podepsal hrozný český dabing. Herci, především ústřední dvojice mladých kluků, byla typově dobře vybraná (dva i v Rumunsku talentovaní mladí divadelní herci Theodor Soptelea a Vlad Balan) . Tři poctivé hvězdičky.(10.12.2018)

• _ksilt

Tohle jako spickova HBO Romania produkce vubec nevypada, plytky dej, nesmyslne jednani postav, diry ve scenari neprehlednutelne, tezka, pretezka nuda.(9.2.2017)

Kriminální gayovské drama. 1) Podle úspěšného norského originálu natočili Američané a Rumuni současně své remaky. Ten rumunský byl uveden do distribuce týden po americkém. 2) Rumunská lokalizace je věrohodná. Cikánské gangy jsou skutečné. Zoufalý strach z coming outu je také vzhledem k poměrům v zemi uvěřitelný. 3) Spoiler. Očekával jsem, že šéf DIICOT bude napojený na mafii a proto likviduje nemilosrdně svou konkurenci. Jeho motivace, nepříliš věrohodně vysvětlená na konci seriálu, mě nějak neuspokojila. Zakončení seriálu se mi nelíbilo. 4) Zaujali mě, jak jinak, Vlad Balan ("heterosexuál" Horia) a 18letý Theodor Soptelea (gay Filip).(7.2.2017)