Komentáře uživatelů k TV seriálu (14)

 • LIVINGDEAD
  ****

  2. série .... no byl jsem spíše v šoku. Takhle Annu ze Zeleného domu neznám... téma lesby, gay, rasismus...(10.7.2018)

 • HoneyBunny
  ****

  Pokud máte náladu na nějaký ten milý lidský příběh, kde hrdinové prožívají různé dramatické peripetie, ale na konci vždy skončí na lepším místě, tak je Anne seriál pro vás. Tohle je relativně jednoduchý příběh o sirotkovi s bohatou fantazií a zvláštní povahou, který se snaží zapadnout do nového prostředí. Obzvlášť první díly jsou velice emocionální, ale na city hraje i řada dílů dalších - dokonce nabízí i témata k zamyšlení (různé podoby lásky, touha jít si za vlastní vizí budoucnosti, gay vztahy atd.). Fajn milý seriál, který na obrazovkách chyběl.(11.11.2018)

 • BigDeal
  ****

  Nová Anna je krásne natočená, má výborné obsadenie a herecké výkony. Najväčší rozdiel oproti pôvodnej verzii z 80. rokov je zvýšená drsnosť a dramatickosť a mierne pozmenený dej. Vo výsledku je to potom v niečom fajn a v inom nie až tak fajn. Zlé je to pri niektorých zmenách, ktoré úplne menia tón celého seriálu (zlodeji vo finále), nepríjemné to môže byť pri naturalistických scénach šikany a depresie. Naopak však môže zvýšená dramatickosť pomôcť divákovi vytvoriť si k Anne silnejšie puto a výsledkom je kopec výborných dojímavých momentov.(22.7.2017)

 • sidonka
  **

  První díl ještě ušel. Docela zajímavá nepovrchní poetická Anna s bujnou fantazií, tak trochu malá podivínka, s bohatým vnitřním světem a vděčná za každý projev něčeho milého, vděčná za rozkvetlou alej, nadšená ze stříbrného rybníku, ohromená krásou koní a letem ptáků, za krásu okolního světa... Tyto prosté dary si nechce nechat nikým a ničím vzít, raduje se ze všeho milého a mimoděk ukazuje na drobné životní radosti, které přenáší na ostatní... Je srdečná, recituje ohromeně, okouzleně pasáže z knih, je bystrá, bezejmenným zvířatům a místům dává přiléhavá jména .... Navíc se upřímně snaží zavděčit novým pěstounům, kteří váhají zda se jí ujmout, neboť chtěli dostat místo dívky ze sirotčince chlapce, který by dvěma postarším sourozencům pomáhal s hospodářstvím, na které už vlastní silou kvůli věku sourozenci nestačí. Anna si prožila toho tolik zlého, v jiných rodinách byla neplacenou služkou až otrokem, s níž bylo surově a nespravedlivě zacházeno. V prvním díle jsem s ní musela sympatizovat a líbila se mi její upřímnost a byla jsem si jistá, že jí ta vděčnost a pozitivismus zůstane. - Bohužel od druhého dílu se z ní náhle stává svéhlavej, nevděčnej spratek, který tak snadno něco neodpouští, druzí se o její přízeň musí doprošovat, patrně kvůli přílišnému důrazu na její "hrdost", ztrácí svojí dětskou "diplomacii" a pokoru za to, že nalezla domov... Nevím jestli hned naleznu ty nesprávnější slova. Anna se vzteká, mračí, poroučí, je mnohdy nedůtklivá, nevlídná například k chlapci-konkurentovi, který byl za plat najat na práci, jíž měla původně vykonávat ona, nechá si několikrát dokazovat lásku od svých pečovatelů a dlouho jí to nestačí. Ne že bych byla zastáncem dětské práce, ale když Anna při vstupu do domu, jež je nejhezčím stavením v jakém kdy bydlela, urputně slibuje, že zastane veškeré domácí práce a dokonce i práci na farmě a pak jí vidím převážně, jak se tato původně bezprizorní dívka jen znuděně poflakuje kolem, například s bohatou kamarádkou a nahlas fantazíruje a vymýšlí si prapodivné historky, mám dojem, že se dívám na zcela jinou postavu. Navíc se chová zbrkle a náhle mění temperament a chování, že by se těžko své kamarádce-slečince z lepší rodiny svými zkraty zalíbila. Také chápu, že může být znejistělá svojí pozicí z kraje seriálu, která opravdu nevypadá růžově, ale ta nedůvěra a ujišťování se v něčí lásce je protivně, necitlivě natočeno. Ten přerod (nejenom v této záležitosti u této konkrétní postavy) je tak unáhlený, že mi do příběhu nesedí. Právě kvůli tomuto přerodu ztrácí mé sympatie nejenom " pozměněná" hrdinka Anna, ale vlastně i celý seriál.(12.8.2017)

 • Elví
  *

  Tvůrci si zřejmě strašně moc přáli adaptovat Jane Eyre, ale někdo jim zapomněl říct, že točí Anne of Green Gables. Jane, tedy vlastně Anne, nehezký sirotek bojuje s šikanou a neustálým odmítnutím a vysvobozením se nestane ani adopce Cuthbertovými a život v Avonlea. Avonlea ale není vesnicí plnou povětšinou milých lidích a spřízněných duší, ale místem další šikany a posměchu, ponurým zataženým místem neustále v mlze. Chybí už snad jen to vřesoviště. Anne je "moderní" teenager, stěžující si na to, jak je život nefér; tak trochu spratek, otvírající si pusu a který se sbalí a uteče ze školy, když je napomenut učitelem. Jak si tuto Anne dokáže kdokoliv (nejen v Avonlea) zamilovat, je mi záhadou. Mnoho jsem nečekala od tohoto moderního a "realistického" zpracování plného podivných flashbacků a účelových dramatických scén, ale to zklamání je obrovské. Naprostý odklon od idealistického ducha knihy i původní TV minisérie z 80. let. Ideální seriál na rozjetí deprese. Jedna hvězdička za pěknou úvodní titulkovou sekvenci.(31.5.2017)

 • SamanthaM.M
  *****

  Ako dievča som vyrástla na Anne zo Zeleného domu a táto adaptácia je bolestivo nádherná, hoci sa nepridŕža knižnej predlohy vo všetkých detailoch. Hlavná hrdinka je presne taká Anna, akú sme si len mohli priať a scenérie a prostredie sú úžasné. Veľmi sa teším na ďalšiu sériu, lebo Annu som vždy milovala a a vždy aj budem.(21.5.2017)

 • vandr
  ****

  Knížku jsem nečetl a názory zdejších elit mě nezajmají. Za 4*(12.7.2018)

 • POMÍK
  *****

  Skvělé moderní zpracování. Samozřejmě si člověk musel zvyknout, že je jsou to jiné postavy a jiné pojetí, ale po 2. díle si to člověk zamiluje a je to moc pěkné po všech stránkách. Trošku tvůrcům skřípe vztah Anna a Gilbert, nějak to nesedí a není to čitelné.(7.1.2019)

 • bohhous22
  ****

  Moira Walley-Beckett je snad nejlepší seriálová režisérka současnosti, což ji dává velkou šanci byt nejlepší režisérkou na světě vůbec.Rukopis je čitelný, vedení herců ,práce výhradně s dobrými scénáři,tohle jako jo.(14.7.2018)

 • Veeria
  *****

  Nádherná příroda, skvělé herecké obsazení, dechberoucí hudební podkres. Obzvlášť nadšená jsem z Lucase, vdechl postavě Gilberta vše potřebné.... velké poděkování za titulky, Janulka841! SÉRIE 2 - Druhá série je rovněž nádherná a smekám před všemi, kdo se podílí na tomto seriálu. Pokračování neubírá na kráse první sérii, ale plynule na ni navazuje. Příběh se posouvá nečekanými směry, které ve výsledku tvoří nevšední seriálový zážitek. Jsem nadšená a tleskám, tohle se opravdu povedlo. :)(9.5.2018)

 • Ikedar
  ****

  Prekvapujúco vydarená adaptácia knižnej klasiky očarí najmä výborne napísanými postavami, krásnymi lokáciami a dojemnými zvratmi. Priznám sa, že hlavná predstaviteľka sa mi zo začiatku nepozdávala, ale už na konci prvej epizódy som pochopil, prečo si ju tvorcovia vybrali do hlavnej úlohy. Amybeth McNulty je charizmatická, citlivá, veľmi ľudská a Annu stvárňuje bravúrne. Hlavne je tak výborná herečka. Seriál má svoje pomalšie časti, ale v konečnom dôsledku to na kvalite nič nemení. Veľké plus za hudbu, krásnu atmosféru okolitej krajiny a veľmi očarujúce úvodné titulky. Škoda len toho veľmi otvoreného konca prvej série.(17.7.2017)

 • atakua
  odpad!

  SPOILERY. Nechápu, proč si tvůrci dnešních seriálů myslí, že je nutné všude přidat o 500% víc dramatu, než by nastalo v reálném žvotě (a než je součástí knižní předlohy). Každý problém je OBROVSKÝ problém a důsledky jsou dotažené zbytečně daleko (například toto je jediná adaptace knihy, kde je Anne poslána zpátky do sirotčince Následně je půlka celého druhého dílu seriálu zabitá tím, že se to detailně řeší). Anne nemůže být normálně přijatá ve škole a ve vesnici jako to je v knize. Ne, skoro všichni ji automaticky šikanují. Feminsmus je vyobrazen velmi neobratně. Vzhledem k tomu, že v těchto končinách světa se jelo především na praktickou stránku věci a spousta inteligentních dívek byla učitelkami (za malý peníz a za často nepříjemných podmínek - muži inklinovali k lepším pracem, pokud se necítili přímo povoláni být učitelem, protože měli samozřejmě více možností, než ženy), bylo vzdělání dívek do úrovně cca střední školy + učitelské nástavby něčím naprosto běžným a přijatelným jak v Kanadě, tak v USA. Ale v seriálu se naopak propaguje názor, že stačí se naučit starat o domácnost. To asi aby se hlavní hrdinka měla příležitost ukázat jako silná dívka bojující proti překážkám nebo tak něco. Jasně, že jsem za ženskou rovnoprávnost, ale je opravdu nutné, aby se muži ve filmu chovali takto zjednodušeně diskriminujícím způsobem, když to neodpovídá ani tehdejšímu životu ve venkovských oblastech Kanady, ani předloze? Na seriál jsem se nedodívala. Jednak je hlavní hrdinka tak nesympatická, že naprosto nechápu, jak si ji někdo může zamilovat. Ale především mě neskutečně štve, jak neobratně je sestavený scénář. Nejsem proti změnám předlohy, ale tady je prováděl někdo, kdo se neobtěžoval snahou ji pochopit a navíc úmyslně zcela změnil tón celé věci. Scénáristka přihodila do historické předlohy spoustu současných drsných témat a teď se poplácává po rameni, protože vzniklo "realistické" dílo.(25.3.2018)

 • bosskabel
  *****

  Seriál zahrňujúci problémy dnešnej doby, ktoré ani v 20. storočí očividne neboli žiadnym tabu, hoci v inom merítku. Spracovanie toho, o čom sa v predchádzajúcej verzii z 80. rokov veľa nehovorilo a už vôbec nie v seriáloch. Táto adaptácia má všetko, čo mať má. Je tam skvelý výber hercov, prostredie, dokonca aj pridané postavy a príbehy postáv.(19.9.2018)

 • Evanlyn
  *****

  Hrozně moc mě pobavila nenávist některých lidí vůči téhle verzi. Lidi mají prostě pořád na mysli verzi z 80. let. Já osobně jsem nejdříve viděla tuto verzi, ale pustila jsem si pak i tu z těch 80. let, protože si lidi stěžovali. Noo...fakt nechápu co lidi tak žere. Za mě jsou obě verze pěkné. Některé postavy mi jsou sympatičtější v té původní, ale hlavní postava Anne v té nové rozhodně vyhrává. Její postava má být v uvozovkách ošklivá, vychrtlá, bláznivá a zrzavá. No... 80tková Anna má do zrzavé hlavy poměrně daleko a vychrtlá taky není a ošklivá už vůbec ne. Nechci říct že Amybeth je ošklivá... mě přijde nádherná, ale je jiná - opravdu zrzavá, pihovatá a hodně vychrtlá a za mě tu postavu hraje lépe. Celkově seriál mi přijde prostě fajn. Dobově sice úplně nepůsobí, ale je to něco jiného a oddechového.(17.2.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace