Rodinný, muzikálový příběh, ve kterém se realita střídá s pohádkou. Malá Darinka (Darina Rolincová), které umřela maminka, strávila dětství u babičky v Praze. Každý večer spinká se svou nejoblíbenější pohádkou o Šípkové Růžence. Darinin neúspěšný a směšný strýček Leonard (Jiří Korn) v ní objeví veliký hudební talent. Zničí dědičná nemoc děvčátka společné sny o hvězdném úspěchu a radosti? Smutek a trápení se střídá s pohádkovým štěstím. Mladá slečna se musí naučit žít se svou nemocí, nevzdávat se a bojovat i nadále o svůj vysněný cíl. (oficiální text distributora)

Havenohome

Jakubisko recykluje Diskopribeh. Dara Rolincová sa tu ešte podobá viac na homo sapiens ako na zombiu jacksonovského typu. A hojne tam sneží. V jednej pesničke sa dokonca spomína Fellini: Budeme mať vlastný team/ točiť filmy s Fellinim. Jakubisko nezabudne na všetky svoje autotematické motívy. Dokonca odkazuje aj na svoj film Čekají na Godota. Anarchističnosť a hysterické postsynchronne výkriky potešia, rovnako ako kopec rôznych bizardností a odkazov na tesne porevolučnú éru. Ako celok to však pôsobí dosť vyčuchnutým dojmom. ()

Autogram

Dosť ma vystrašili tunajšie komentáre odsudzujúce tento film. Je pravda, že Jakubisko mal aj lepšie chvíle a z nápadu spojiť skutočný svet súčasnosti s rozprávkou o Ruženke sa dalo vyťažiť viac. Scenár mohol byť lepší, ale to, čo sa z trochu domotaného príbehu podarilo vytvoriť, je celkom fajn. Darinka hrá na speváčku celkom obstojne, po česky v súčasnosti, po slovensky v rozprávke, pesničky sú typické muzikálové, až na jednu, ktorá zľudovela. A nebol by to Jakubisko, keby aj v rozprävke neobnažil niekoľko žien vrátane Darinky. ()

Willy Kufalt

Spomínam si, keď som Takmer ružový príbeh ako malý chlapec videl v TV, mohol som mať tak 9 rokov a bol som sklamaný z toho, že tam nezazneli žiadne z detských pesničiek Darinky Rolincovej z jej začiatkov, ktoré som poznal. Pokiaľ nebudem počítať rozprávky a rôzne detské filmy, tak toto bol asi prvý "normálny" celovečerný film, ktorý som ako dieťa videl a hoci ma zvlášť nenadchol, zážitky z neho mi ostali a pri sledovaní filmu po mnohých rokov som si skoro všetko začal vybavovať. Kvalitu tohto filmového muzikálu oceňujem ale až dnes. Zaujímavo sa tu prelína realita (dobrý príbeh zo života, ktorému nechýba napätie ani vtip) so svetom rozprávky. Rozhodne však nejde o film primárne určený pre deti, upúta skôr milovníkov hudobných filmov. Kedysi veľmi talentovaná Darinka Rolincová tu žiarila na vrchole svojej speváckej slávy. Pieseň Anjelik môj z tohto filmu pozná asi každý a príjemne hitovo znie aj väčšina ostatných piesní (Dobrá síla, Díra do světa), no Ladislav Štaidl prekvapil hlavne úvodnou vážnou, až mrazivou skladbu Rekviem. 75% ()

jojinecko

3,5*/5..Juraj Jakubisko je (lepšie povedané bol) človekom nesmierne kreatívnym a tento filmový muzikál to len potvrdzuje. Svoje nápady dáva najovo plným priehrštím, len škoda, že zabudol na kompaktnosť a preto celok niekedy pôsobí ako zmeska rôznorodých videoklipov. Rozprávka sa tu kríži s temnou až hororovou atmosférou, muzikálové čísla sú doprevádzané bizardnými kulisami, opäť evokujúcimi "felliniovský" cirkusový svet a napriek počiatočným obavám sa človek naozaj nudiť nestihne. ()

BoredSeal

Šílená halucinace, doporučeno sledovat pod vlivem drog. Jakubisko překvapil něčím pro jeho tvorbu netypickým a napsal nekomplikovaný scénář o Darince, jak chce zpívat a její ne-tak-úplně-zlý fotr jí v tom brání, spojil to s Láďou Štaidlem a haluzí o Šípkové Růžence. Hudba je hrozná, s vyjímkou hitovky Anjelik mój. Upřímně jsem vyprskl při depresivních zpívaných číslech Deany Horváthové (ne kvůli Deaně nebo jejímu zpěvu, ale prostě smyslu té scény). Film je prostě obyč, zaujme vás zvláštní obsazení Ljuby Skořepové, Nelly Gaierové, Jirky Korna a dvorní Jakubiskovy herečky Valerie Kaplanové. Fanoušky Jakubiska radši varuju. Pedofilové dají dvě hvězdičky navíc za nestoudně odhalená nezletilá děvčátka, perverzáci za mladou Pergnerovou a Hrachovcovou. ()

• K filmu bol vydaný aj hudobný album s rovnomenným názvom, po ktorom sa Dara Rollins z hudobného priemyslu vytratila na dlhých päť rokov. (Raccoon.city)
  • Vtedy sedemnásťročná Darinka (Dara Rolins) sa v tejto snímke prvý krát ukázala hore bez. Hoci sa svoje vnady cudne snažila ukryť v šatôčkach, decentnému odhaleniu sa na režisérov pokyn nevyhla. (Raccoon.city)
  • Hudba se nahrávala ve Štaidlově jevanském studiu, do kterého se na čas všichni nastěhovali, a kromě vzácných chvil, kdy s nadšením tvořili, se hodně pilo, hodovalo a vášnivě diskutovalo. [Zdroj: Ladislav Štaidl, Víno z hroznů] (hippyman)