Takmer ružový príbeh (TV film)

Pohádka / Muzikál / Rodinný

Československo, 1990, 93 min

Spočiatku to vyzeralo dosť biedne no dej našťastie gradoval. Rolincová bola ako herečka slabá hoci ona tan nato ani nebola ale mala predovšetkým spievať keďže je to muzikál. A práve muzikálovú časť som vnímal asi na pol ucha skôr ma zaujalo úžasné a rozprávkové pozadie a ohromný ironický nádych celého filmu "To je dřina delať šaška v tragédii", Jakubisko vo filme opäť využill zaujímavu tému, plnú paradoxou na čo som však už u neho zvyknutý. Ďalší hodnotný snímok príjemne oživení o Korna a už spomínanu rozprávkoúj časť. Perfektná využitie masiek, kostýmov a typického veselo-pochmúrneho nádychu Jakubiskových filmov. . :D To veru bol Takmer Ružový Príbeh, snáď nikto nevie tak geniálne vložiť do filmu iróniu ako on. A to som si asi v polovici myslel že vidím jeden z jeho najslabších filmových počinov.(6.1.2008)

• Havenohome

Jakubisko recykluje Diskopribeh. Dara Rolincová sa tu ešte podobá viac na homo sapiens ako na zombiu jacksonovského typu. A hojne tam sneží. V jednej pesničke sa dokonca spomína Fellini: Budeme mať vlastný team/ točiť filmy s Fellinim. Jakubisko nezabudne na všetky svoje autotematické motívy. Dokonca odkazuje aj na svoj film Čekají na Godota. Anarchističnosť a hysterické postsynchronne výkriky potešia, rovnako ako kopec rôznych bizardností a odkazov na tesne porevolučnú éru. Ako celok to však pôsobí dosť vyčuchnutým dojmom.(30.6.2012)

Když mi kamarádka z Kostelce nad Vltavou ukazovala, kde jako komparsistka natáčela "Téměř růžový příběh", tak na Orlík zrovna mířili Tomáš Baťa a Karel Schwarzenberg. V příběhu samotném je patrný Jakubiskův rukopis. Pohádková snovost se mísí s realitou. Spojení Korna a Rolincové funguje velmi dobře. Darinka prostě měla a má výrazný hlas.(8.7.2008)

3,5*/5..Juraj Jakubisko je (lepšie povedané bol) človekom nesmierne kreatívnym a tento filmový muzikál to len potvrdzuje. Svoje nápady dáva najovo plným priehrštím, len škoda, že zabudol na kompaktnosť a preto celok niekedy pôsobí ako zmeska rôznorodých videoklipov. Rozprávka sa tu kríži s temnou až hororovou atmosférou, muzikálové čísla sú doprevádzané bizardnými kulisami, opäť evokujúcimi "felliniovský" cirkusový svet a napriek počiatočným obavám sa človek naozaj nudiť nestihne.(4.1.2012)

• BoredSeal

Šílená halucinace, doporučeno sledovat pod vlivem drog. Jakubisko překvapil něčím pro jeho tvorbu netypickým a napsal nekomplikovaný scénář o Darince, jak chce zpívat a její ne-tak-úplně-zlý fotr jí v tom brání, spojil to s Láďou Štaidlem a haluzí o Šípkové Růžence. Hudba je hrozná, s vyjímkou hitovky Anjelik mój. Opravdu vyprskl při depresivních zpívaných číslech Deany Horváthové (ne kvůli Deaně nebo jejímu zpěvu, ale prostě smyslu té scény). Film je prostě obyč, zaujme vás zvláštní obsazení Ljuby Skořepové, Nelly Gaierové, Jirky Korna a dvorní Jakubiskovy herečky Valerie Kaplanové. Fanoušky Jakubiska radši varuju. Pedofilové dají dvě hvězdičky navíc za nestoudně odhalená nezletilá děvčátka, perverzáci za mladou Pergnerovou a Hrachovcovou.(29.11.2009)

• - Hudba se nahrávala ve Štaidlově jevanském studiu, do kterého se na čas všichni nastěhovali, a kromě vzácných chvil, kdy s nadšením tvořili, se hodně pilo, hodovalo a vášnivě diskutovalo. [Zdroj: Ladislav Štaidl, Víno z hroznů] (hippyman)

• - K filmu bol vydaný aj hudobný album s rovnomenným názvom, po ktorom sa Dara Rollins z hudobného priemyslu vytratila na dlhých päť rokov. (Raccoon.city)

• - Vtedy sedemnásťročná Darinka (Dara Rolins) sa v tejto snímke prvý krát ukázala hore bez. Hoci sa svoje vnady cudne snažila ukryť v šatôčkach, decentnému odhaleniu sa na režisérov pokyn nevyhla. (Raccoon.city)