Komentáře uživatelů k epizodě (2)

  • mira007
    ****

    Akční, dramatické, nejdramatičtější , dechberoucí - Maty zachraňuje doktorku Krutinovou ze spárů zlosyna. Tak to má cesta zpět do Anglie asi šlus.(19.2.2018)

  • elizabeth_ba
    ****

    Celkově je seriál (respektive jeho druhá série) lehce nadprůměrný. Jak se to mohlo po těžce podprůměrné první sérii stát? Jak už píšu u jedné z epizod (č. 42, s02e14) dopomohly k tomu některé nově příchozí postavy, především syn primáře urgentu - Maty. V tomto díle se pak tvůrcům povedlo předvést v plné kráse archetyp známý z pohádek (a kdyby to čistě náhodou někoho nenapadlo ještě v průběhu epizody, určitě mu to dojde při závěrečné romantické scéně, kdy se nad spící Lucií usmívá Maty a něžně bere do rukou její vlasy), podle nějž statečný princ na bílém (či černém koni) zachrání a vysvobodí půvabnou princeznu, ať už z rukou zlého draka, čaroděje či kouzla víly, a žijí spolu šťastně až do smrti. A ve mně takové okamžiky v poslední době čím dál tím častěji vyvolávají pitomý úsměv na rtech, příjemný pocit v duši a potřebu ohvězdičkovat i o cosi více, než by si zasloužil zbytek epizody, ačkoli se už malé děti (v Arabele ohledně pohádky O Šípkové Růžence) učí, že je všechno úplně jinak (Princezna Xénie k princi Wilibaldovi: „Jste ještě pořád zamilovaný do té šípkové husy?“).(17.2.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace