Mery se tolik snaží nežárlit na Ninu, až se z nepozornosti dopustí v práci chyby. Vali se dozví, že Hojer zařizuje svatbu bez jejího vědomí. A ze zdánlivě nevinné infekce se u mladého pacienta vyklube mor. (TV Prima)

elizabeth_ba

Jelikož to byl zřejmě (min na dlouhou dobu) poslední díl s Matym a Lucií dohromady (ač už i zde komunikují pouze na dálku), hodnotila jsem ho stále ještě vysoko, i když se v něm vyskytly docela velké nepřesnosti. Kromě moru, který tam stejně zaimplementovali jen proto, aby se mohla Mery pohádat s Davidem (a pacient fakt nebyl archeolog ale debil a mohu to celkem dobře posoudit, protože znám pár skutečných archeologů, kteří se vrcholným středověkem zabývají), tak mám výhradu k údajné paní Knotkové, pomocí níž scenáristé posouvali (mnou bedlivě sledovanou a oblíbenou) romantickou linii Maty-Lucie. V díle č. 72 (S02E44), kde se Knotek (po své demonstračce) pokusí zabít Lucii, je to jeho (už bývalá) přítelkyně, a jelikož ten díl jsem viděla už min. desetkrát, doporučuji scénáristům, aby občas nějaký díl i oni zhlédli či aspoň nahlédli do svých papírů a nevytvářeli v seriálu podobné nesmysly jako tento s rozvodem. ()