Nina vyšetřuje zkušenou kartářku, ta jí dá pár dobrých rad do života. Matyho zdravotní potíže se zhoršují, ostatní si všímají, že není ve své kůži. Maty se vymlouvá na nedostatek spánku a prosí Rasputina, aby za něj vzal operace a sám zůstane jenom na příjmu. Bojan všem představuje nového primáře. Hojer na Vali spěchá se svatbou, přišel se svatebním katalogem a chce se hned pustit do příprav. Na Vali je to rychlé, ale zároveň se bojí, aby si nemyslel, že svatbu oddaluje. Libuška s Vali souhlasí, svatba se rozhodně nesmí uspěchat. Pacient zraněný při přepadení skrývá nečekané tajemství. (TV Prima)

elizabeth_ba

V minulém díle mně to připadalo jako v Sokole, v tomto pro změnu jako na nádraží. Pořád tam někdo odchází a vrací se zpět. A případy už se opravdu opakují (viz chlapec s vychovatelkou, který upozorňuje bohaté rodiče na problém nepříliš fungujících vztahů v rodině; no dobře, ne úplně všechny - "zkušenou kartářku" a kokain v břiše jsme na urgentu asi ještě fakt neměli) a opakují se také herci ve vedlejších rolích (po jisté paní středního věku, která již několikrát hrála manželku úplně jiného pacienta, také mladá dívčina, která před časem pomáhajíc téměř se oběsivšímu kamarádovi, se nyní jako zdravotní sestra pokoušela přemluvit svérázného otce k léčení závažného onemocnění). Ale protože Maty v téhle epizodě takřka neslezl z placu (vlastně ze záběru) a protože David Gránský je v této roli skoro dokonalého muže taky téměř dokonalý, tak zapomínám, že jde o soap operu z lékařského prostředí (které mimochodem vůbec nemám ráda a dosud jsem se všem Ordinacím a Nemocnicím v životě i na obrazovce velmi úspěšně vyhýbala) a uděluji epizodě opět čtyři hvězdičky, protože jsem už v minulosti kvůli svým oblíbeným hercům zhlédla mnohem větší … (např. Jak se kalila ocel) a proti tomu jsou (dokonce i ty počáteční) epizody Modrý kód skutečný skvost. Maty:"Víte, já vašemu otci vlastně docela rozumím. Občas není úplně jednoduchý přiznat si pravdu." ()