David s Bojanem odjeli do Prahy, Nina je zaskočená, že David jel operovat a neřekl jí o tom. Maty se dozvídá výsledky svého vyšetření od docenta Junáčka. Z lázní se vrací Bíba, chce vyzvednout z práce Matyho, ale ten se jí podezřele vyhýbá. Bíba s Matym si před sebou navzájem tají svůj zdravotní stav. Za Matym přichází Lena, potřebuje úmrtní list své sestry, ale ukáže se, že sama na tom není zdravotně dobře. Prokop je v koncích, neví co si počít se svojí nemocnou matkou, Rasputin mu dává dobrou radu. A Filip prochází první těžkou zkouškou v nové funkci primáře. (TV Prima)

elizabeth_ba

Docela dobrý díl, který řeší nejen celkem zajímavé případy (různé závislosti, ať už dívky s tetováním na sociálních sítích, kde to nakonec i díky panu Hojerovi dobře dopadlo, či Matyho švagrové na prášcích od bolesti, kde to bylo trochu jinak a složitější, a také případ se ztrátou paměti a infarktem) ale hlavně pokračuje linie kolem postav, které jsem si oblíbila a jejichž osudy mě zajímají (vlastně spíš nutí seriál dále sledovat a bez nichž bych si zvlášť teď za hezkého počasí od něj ráda odpočinula). Jelikož souběžně sleduji Ohnivý kuře (druhou sérii), mohu říci, že postava sympaťáka Matyho sedí Davidovi Gránskému mnohem, mnohem více než role arogantního spratka ne nepodobného zdejší Saše Růžičkové, v tomto ohledu se teda má, chce-li v budoucnu ještě podobné role hrát, od Sandry Novákové co učit. (I když špatný není ani v Ohnivý kuře, mně jen nesedí celý ten seriál, postavy, prostředí a vůbec. A jelikož to sem moc nepatří, je to v závorce a v závěru mého komentáře). ()