Modrý kód (TV seriál)

Drama / Psychologický

Česko, 2017 - 2018, 120 h 19 min

Dominik Renč

Sabina Laurinová, Marek Němec, Roman Zach, Eva Josefíková, Igor Chmela, Jiří Štěpnička, Marika Procházková, Sandra Nováková, Ondřej Rychlý, Lenka Zahradnická, Simona Prasková, Josef Jan Kopecký, Anna Jiřina Daňhelová, Kateřina Brožová, Roman Skamene, Mojmír Maděrič, Jitka Sedláčková, Filip Cíl, Jindřich Žampa, Marek Zeman, Patrik Děrgel, Josef Kubáník, Jan Urban, Jan Rosák, Otmar Brancuzský, Daniela Šinkorová, Lucie Kožinová, Veronika Zapadlová, Eva Burešová, Štěpán Benoni, Václav Vašák, Jakub Štěpán, Linda Stránská, Vilma Frantová, Kateřina Holánová, Ivo Novák, Dana Pešková, Jindřich Nováček, Ondřej Lechnýř, Richard Trsťan, Zdena Herfortová, René Přibil, Eva Čížkovská, Eliška Nezvalová, Vojta Vovesný, Nela Štefanová, Peter Pecha, Lukáš Král, Lívia Bielovič, Martin Sochor, Eva Janoušková, Miroslav Večerka, Jolana Běhounková, Kateřina Bláhová, Petra Tenorová, Lada Jelínková, Monika Kobrová, Marcela Kyselová, Michal Hajdů, Jana Janěková ml., Stanislav Lehký, Milan Slepička, Jiří Untermüller, Josef Pejchal, Eva Režnarová, Lenka Švejdová, Kristýna Hrušínská, Ota Jirák, Viktor Limr, Martin Sitta, Viktor Antonio, Michael Vykus, Lucie Černíková, Radomír Švec, Miriam Chytilová, Vítězslav Bouchner, Miriam Kantorková, Josef Láska, Lenka Termerová, Petr Stach, David Šír, Jakub Kos, Anna Lucie Schollerová, Lukáš Mucha, Martin Uhlíř, Tereza Bílková, Kamil Halbich, Miroslav Šimůnek, Šárka Ullrichová, Linda Kotisová, Barbora Valentová, Romana Sittová, Eva Kodešová, Filip Antonio, Hana Čížková, Dagmar Zázvůrková, Jan Szymik, Radka Stupková, Dominik Jetel, Ondřej Pech, Karel Fink, Kateřina Seidlová-Hrušková, Josefína Krycnerová, Milan Peroutka ml., Dita Hořínková, Berenika Kohoutová, Aneta Novotná, Kristýna Frejová, Michal Kern, Alice Bendová, Hana Holišová, Eva Decastelo, Roman Štolpa, Roman Vojtek, Marek Pospíchal, Marek Holý, David Gránský, Ondřej Kraus, Petr Strnad, Petr Halíček, Petra Hobzová, Miloš Mazal, Kateřina Jačková, Petr Vágner, Tomáš Sagher, Jarmil Škvrna, Marek Svoboda, Petra Štíbrová, Vít Číla, Filip Vlastník, Zdeněk Palusga, Markéta Haroková, Miroslava Součková, Filip Bařina, Barbora Mošnová, Martin Holec, Ivana Měřičková, Vojtěch Dvořák, Lucie Černá, Hana Marie Maroušková, Isabela Soukupová-Siegelová, Lucie Roznětínská, Ludmila Mecerodová, Petra Nakládalová, Jindřich Hrdý, Bára Fišerová, Tereza Nekudová, Lucie Zachovalová, Tomáš Petrák, Veronika Freimanová, Rudolf Stärz, Martin Bohadlo, Kryštof Nohýnek, Radek Jiříček, Lenka Olšanová, Martin Matejka, Roman Komeda, Veronika Divišová, Zlata Jílková, Veronika Bajerová, Josef Zyka, Daniel Margolius, Kristýna Plocková, Barbora Vacková, Simona Vrbická, Lukáš Tesař, Magdalena Zimová, Jan Bílek, Anna Theimerová, Matěj Merunka, Vojtěch Říha, Victoria Preiningerová, Jan Konečný, Lenka Chadimová, Jan Fridrich, Marek Justa, Perla Kotmelová, Petr Macháček, Filip Menzel, Zuska Velichová, Martina Balážová, Tereza Jirotková, Hana Sršňová, Johana Krtičková, Daniela Pokorná, Věra Janků, Milena Kleinerová, Monika Světnicová, Alexandr Postler ml., Jiří Valšuba, Marcela Nohýnková, Lenka Stolařová, Petra Johansson, Tomáš Materna, Václav Šanda, Ludmila Razimová, Ota Kropáček, Lukáš Hložek, Zdeněk Mahdal, Jana Trojanová, Jana Altmannová, Petr Jančařík, Markéta Burešová, Petr Semerád, Eva Studénková, Martin Učík, Libuše Adamírová, Matěj Havelka, Aneta Kailová, Claudia Vašeková, Isabela Bencová-Smečková, Jakub Janatka, Anastázie Chocholatá, Filip Štainer, Tereza Švecová, Petr Bucháček, Radovan Vaculík, Andrea Schönová, Jiří Vobecký, Viktorie Horáková, Lubor Novotný, Dominika Býmová, Pavel Hermanovský, Jiří Vojta, Sára Milfajtová, Martin Kvěšek, Jakub Maršál, Gabriela Mourková, Jan Miller, Tomáš Pokorný, Jana Podlipná, Jiří Kniha, Jan Novák, Ivan Jiřík, Petr Konáš, Anna Polcarová, Eva Leimbergerová, Josef Kundera, Dáša Kouřilová, Milan Ligač, Pavel Doucek, Klára Fleischhansová, Gustav Skála, Pavla Bečková, Jan Šrámek, Marek Sýkora, Matyáš Leier, Kateřina Kornová, Tomáš Borůvka, Zdeňka Sajfertová, David Reiner, Martin Simandl, Otta Tesař, Svatopluk Schuller, Milan Duchek, Vlastimil Čaněk, Pavel Tesař, Nela Dvořáková, Petra Hanžlíková - Tišnovská, Zbyšek Horák, Ivan Remta, Alexandr Minajev, Petr Čagánek, Aleš Balda, Michaela Sejnová, Jan Ciganik, Michal Juřica, Richard Němec, Matúš Bukovčan, Zdeněk Klumpar, Lukáš Křišťan, Mikuláš Matoušek, Marek Dobeš, Petr Dohnal, Alexander Borodin, Tomáš Havlík, Dana Špilauer Verzichová, Jiří Jelínek ml., Jakub Hais, Tomáš Drápela, Lucie Chlumská, Kateřina Coufalová, Martin Hub, Otto Kallus, Karel Vlček, Laura Kodadová, Henrieta Hornáčková, Veronika Petrová, Martin Hruška, František Staněk, Václav Veselý, Michal Šášinka, Dana Růžičková, Martin Hrubý, Ondřej Studénka, Pavlína Mourková, Edita Štaubertová, Iva Baumanová, Ivana Milbachová, Sylvie Krupanská, Liliana Malkina, David Kraus, Lukáš Kubát, Matyáš Bystroň, Adéla Pristášová, Adam Seidl, Rafael Pražák, Jiří Bartoň, Jonáš Florián, Martin Janouš, Jakub Sedláček, Petra Ben Messaoud, Jaroslav Bařinka, Markéta Richterová, Naďa Vinecká, Petr Šimčák, Lukáš Kofroň, Adam Kraus, Kristýna Petráková, Karolína Šafránková, Tomáš Karger, David Piskor, Debora Štolbová, František Mitáš, Tereza Volánková, Ondřej Černý, Daniel Krečmar, Michal Bumbálek, Veronika Lapková, Zdeněk Bařinka, Antonín Kaška, Richard Fiala, Marta Falvey Sovová, Kryštof Sochor, Vladimíra Havlíčková, Antonín Holoubek, Patrik Vojtíšek, Ivana Stejskalová, Akram Staněk, Anna Polcrová, Štěpán Komárek, Jiří Král, Josef Jelínek, Zuzana Zvoníčková, Matěj Vlček, Michal Pátek, Roman Kracík, Markéta Coufalová, Přemysl Houška, Anežka Hessová, Věra Hlaváčková, Petr Besta, Tereza Slámová, Michal Roneš, Václav Krátký, Anna Beránková, Miloslav Petrovič, Michal Štěrba, Monika Šabartová, Ivan Dejmal, Michaela Pecháčková, Zdeněk Velen, Lucie Španbauerová, Kryštof Zapletal, Jaroslav Mendel, Luděk Čtvrtlík, Daniela Kupčíková, Veronika Zelníčková, Tomáš Pšenička, Martin Kalous, Lukáš Kunz, Pavel Dorotka, Jaroslav Vlach, Hana Bednářová, Jakub Maceček, Michaela Rykrová, Viktorie Hásková, Zuzana Koliandrová, Adam Vohánka, Jana Jiskrová, Matěj Kroupa, Marián Samek, Kristýna Hocková, Tomáš Havlínek, Aneta Christovová, Jana Stryková, David Steigerwald, Jana Staňková, Petra Výtvarová, Marie Jansová, Petr Kleňha, Martin Stránský, Jana Galinová, Magdaléna Bianka Ištoková, Vít Maštalíř, Petr Soumar, Adéla Press, Daniel Svoboda, Zbyněk Šporc, Jiří Nácovský, Lukáš Veřtát, Václav Knop, Petr Král, Taťána Schottnerová, Jakub Albrecht, David Beneš, Marek Salvet, Jiří Böhm, Jana Vaculíková, Klára Krejsová, Jakub Škrdla, Nela Boudová, Petr Franěk, Ludmila Kartousková, Jonáš Zima, Dana Sedláková, Michal Žižka, Veronika Malá, Jarmila Vychodilová, Jindra Janoušková, Anna Bubníková, Róbert Nižník, Darina Ničová, Adrian Gabaj, Jiří Krejčí, Hanuš Bor, Hynek Chmelař, Tereza Taliánová, Pavel Kryl, Annette Nesvadbová, Kateřina Fixová, Jiří Švejda, Petr Mareček, Vojtěch Babišta, Ilona Maňasová, Karel Hoffman, David Altman, Lukáš Šolc, Ondřej Suchý, Jiří Nebenführ, Tomáš Pospíšil, Petr Koutecký, Zuzana Skalická, Sabina Rojková, Václav Legner, Josef Vaňousek, Vladimíra Vokůrková, Josef Rosen, Jiří Racek, Jakub Čech, Jana Posníková, Michaela Hráská, Jan Jakub Ryba, Radoslav Budáč, Zuzana Juračková, Michaela Procházková, Robin Sobek, Jan Španbauer, Adam Langer, Pavel Hasmuk, Irena Hrubá, Markéta Krejčová, Veronika Špačková, Jiří George Konečný, Karel Freund, Tomáš Měcháček, Stanislav Macháček, Petra Bučková, Romana Kvapiková-Julinová, René Šmotek, Michal Kozelka, Barbora Petrová, Michal Čeliš, Štefan Capko, Alois Antal, Miloš Rothbauer, Tereza Chudobová, Josef Havrda, Josef Beck, Michal Říha, Markéta Dvořáková, Ondřej Doležal, Alžběta Oborníková, Bohumír Starý, Juraj Bernáth ml., Jindřich Skopec, Jana Matějcová, Hana Grančičová, Jakub Skála, Jan Vokrouhlecký, Josef Matějka, Šárka Marková-Brázdová, Lenka Volfová, Lukáš Typlt, Jan Plouhar, Ivana Krmíčková, Blanka Zdichyncová, Štěpán Krtička, Barbara Miller, Milan Enčev, Jana Hlavsová, Andrea Daňková, Matyáš Flek, Marek Matoušek, Renata Visnerová-Prokopová, Jaroslav Kříž, Vladimír T. Gottwald, Štěpán Staněk, Martin Sobotka, Radek Valenta, Jarmila Vlčková, Daniel Novák, Radovan Masár, Mahulena Bočanová, Jan Dvořák

Komentáře uživatele mira007 k tomuto TV seriálu

• Modrý kód (TV seriál) (2017)

Pozitiva: 1) obsazení 2) závěrečná písnička 3) někdy i něco málo realistické operační akce ( které v prvním díle nebyly, takže to poztrácelo asi většinu diváků) Negativa: prostě typický nijak se neodlišující asexuální vztahový seriál ( dokonce i Sanitka Renče měla akčnější a dramatičtější atmosféru a vytříbenější charaktery, které bavili - Budař, Kolesárová, Dlouhý, .. ) Moc tomu nepřidá, že všechno zařízení, interiéry, oblečení je jako vyprané v pervolu a září čistotou - takhle se realistická akce, atmosféra nevycucaj z prstu(26.3.2017)

• Série 1 (série) (2017)

Ale jo , zabít nuda se tím dá, je to určitě lepší než růžová zahrada, kde je daleko méně akce, ale na Renčovu Sanitku II. to nemá ani akcí ani vykreslenými charaktery.(15.9.2017)

• Traumaplán (S01E01) (epizoda) (2017)

První díl akorát ukázal, že se to od Ordinace moc neliší a potápí celý seriál. Mimochodem přímá masáž srdce byla tisíckrát lepší, napínavější, realističtější a dechberoucí v Renčově Sanitce II. ( tam měl cameo skutečný doktor, který za to byl oceněn ), kterou tady na CSFD zdrchali, ale ve srovnáním s tímto to bylo moderní akční dílo s parádním rozpočtem. Hvězdu dávám za účast hromady celkem dobrých herců, ale provedení to je jak telenovela.(26.3.2017)

• Zabitá příležitost (S01E02) (epizoda) (2017)

po sto letech seriálu tv prima nahá ženská prsa (při resuscitaci jakési cyklistky asi 1s )(26.3.2017)

• Kůl v srdci (S01E03) (epizoda) (2017)

Homosexuální sestra v podání Filipa Cíle dodává kuráž mladičkému homosexuálnímu pacientovi ke coming outu. Těžce dýchatelný úlet, naštěstí tento díl zachránil závěrečný song Freddie Mercury - Living on my own.(13.7.2018)

• Otrávená otravou (S01E04) (epizoda) (2017)

Prima se překonává - patnáctiletá pacientka resuscitovaná nahoře bez - snad kvůli tomu na Primě nikoho nevyhoděj, protože takové erotično se na týhle stanici snad zakazuje nebo co.(5.4.2017)

• Turné nebo život (S01E05) (epizoda) (2017)

Ta Daniela Šinkorová nevypadá moc svěže a rolí to asi nebude.(25.4.2017)

• Rande (S01E06) (epizoda) (2017)

Roman Zach v roli Romana psychotronika nebo co mne začíná bavit ( ve smyslu vedoucí k úsměvu )(25.4.2017)

• Velká láska (S01E07) (epizoda) (2017)

Přednáška na téma spolknutá baterka byla pro mne celkem poučná.(25.4.2017)

• Nové drogy (S01E08) (epizoda) (2017)

trochu to připomíná jako když se za komoušů točilo něco ze světa feťáků, ale jelikož to bylo tak neznámé téma, tak si to tvůrci museli vymýšlet a výsledek byl takový bizár představy jak asi vypadají, reagují a trpí drogově závislí. Tady je to podobné a hrozně neuvěřitelné. Skoro jako z protidrogové prevence placené státem.(25.4.2017)

• Bíba (S01E09) (epizoda) (2017)

Když už nic, tak musím mít uznání pro herecké výkony zúčastněných. Na růžovozahradní formu dobré.(25.4.2017)

• Malé lži (S01E10) (epizoda) (2017)

Sandra Nováková v mysliveckém ... asi nejzajímavější záležitost tohoto dílu. Herecké výkony Mariky Procházkové na jedničku.(25.4.2017)

• Dítě jako boží dar (S01E11) (epizoda) (2017)

Životní role Marka Němce a to jsem si myslel, že jeho top role byl předobraz Janka Kroupy v Expozituře.(25.4.2017)

• Tři v tom (S01E12) (epizoda) (2017)

už jsem myslel, že produkce Primy vyrazí do Karibiku, aby tam natočili exteriéry s Josefíkovou v plavkách a hle, ono to nevyšlo, scénáristé byli proti a její postava nikam se svým ženatým milencem neodletěla.... proč to bylo tak okaté už od začátku. Není to jediná trapná věc naprosto průhledně předvídatelná, asi to je tím, že se počítá s cílovým publikem jakým se počítá... teda včetně mne.(27.4.2017)

• Ručník v ringu (S01E13) (epizoda) (2017)

Eye of tiger .... a to jsem si myslel, že tenhle song patří k boxerskému filmu Rocky a hle on to úvodní song třináctého dílu primáckého Modrého kódu, kde to začíná jako béčkový akční s nelegálními zápasy v suterénu paneláku ( mimochodem co je na tom nelegálního v českých podmínkách to netuším ) což je samo o sobě ve vztahovém seriálu trochu silná groteska. Lékařský motiv tohoto dílu je celkem solidní, ikdyž doktoři zase vystupují jako všeumělci všech lékařských oborů.(2.5.2017)

• Rozhodnutí o životě a smrti (S01E14) (epizoda) (2017)

Tak koukám, že lékařské peripetie jsou jako zdroj atraktivity pro diváka vyčerpány, tak se z ruského lékaře Romana Zacha stal jakýsi agent Litviněnko II. ( takže se nám z toho stává groteska jako kdyby v Nemocnici na kraji města se z doktora Blažeje vyklubal imperialistický agent USA ) a aby to nebylo málo, přidala se další menšinová otázka, ale jelikož homosexuality a jejího coming outu bylo už přehršel, tak nastoupil jeden transsexuál.(8.5.2017)

• Ztracená ledvina (S01E15) (epizoda) (2017)

Našli rádcové ledvinu našli?(8.5.2017)

• Django (S01E16) (epizoda) (2017)

Rumunský nespoutaný pes Džango pokousal malé dítě - teda takhle alibistická dementní filmovou akci i s tou záchranou jsem dlouho neviděl... no ono nebylo vidět nic, jen že lidi někam běží a střih.(11.5.2017)

• Doktor robot (S01E17) (epizoda) (2017)

Kmenové buňky vs. pumpa zatím remíza.(19.5.2017)

• Těhotenství (S01E18) (epizoda) (2017)

Bingo!!! Rosák tu chyběl.(19.5.2017)

• Právo na další šanci (S01E19) (epizoda) (2017)

Dvě hvězdy za zelenou mambu černou ( černá se jí říká podle černých očí) a závěrečnou pecku Morcheeba - Rome wasn't built in a day.(13.7.2018)

• Srdeční záležitosti (S01E20) (epizoda) (2017)

Lehce thrillerově akční a zakončené songem Here comes the sun od Beatles ... to musel nakombinovat někdo se smyslem pro humor.(13.7.2018)

• Útěk za bráchou (S01E21) (epizoda) (2017)

Pistol v kabelce - zajímavé téma, jak to opravdu vyřešit a to myslím, jak by se to asi řešilo v reálu? Tenhel díl mne donutil poprvé se vážně zamyslet.(1.6.2017)

• Velký zvíře (S01E22) (epizoda) (2017)

Operace nádoru a akce Hákový kříž - běžný den u Mery Laurinové. .......... I can see clearly now, the rain is gone, I can see all obstacles in my way, Gone are the dark clouds that had me blind, It’s gonna be a bright (bright), bright (bright), Sun-Shiny day. It’s gonna be a bright (bright), bright (bright) Sun-Shiny day. I think, I can make it now, the pain is gone, All of the bad feelings have disappeared, Here is the rainbow I’ve been prayin' for, It’s gonna be a bright (bright), bright (bright), Sun-Shiny day. Look all around, there’s nothin' but blue skies, Look straight ahead, there's nothing but blue skies. I can see clearly now, the rain is gone, I can see all obstacles in my way, Here is the rainbow I’ve been prayin' for, It’s gonna be a bright (bright), bright (bright) Sun-Shiny day. It’s gonna be a bright (bright), bright (bright) Sun-Shiny day. Bri-ri-ri-ri-bright (bright), bright (bright) Sun-Shiny day. It’s gonna be a bright (bright), bright (bright) Sun-Shiny day...(1.6.2017)

• Bouchání na srdce (S01E23) (epizoda) (2017)

Začínám si všímat , že herci v druhém sledu za hlavními postavami mají méně sterilně napsané role a jejich výkony jsou opravdu pozornostihodné - záporák Chmela jako doktor ochmela v čele, Eva Burešová asi nej sexy postava ikdyž má černě namalovaný rty jak emo, Roman Skamene jako zřízenec zřízenců, Marika Procházková jako empatická doktorka.(6.6.2017)

• Rasputinovi tajní agenti (S01E24) (epizoda) (2017)

Už jsem se zděsil, že se z toho stane akční špionážní bramboračka, ale naštěstí to zůstalo v mezích prajmtajmové komerční tvorby. PS: Vyřešení týrání staré ženy, kdy Mery Laurinová zatlačí na agresorku, že ji bude chodit kontrolovat domů je těžká trefa vedle - až bude někdo jednodušší svědkem týrání nějaké seniorky ve skutečném životě a inspiruje se tímto řešením nejlepší zdravotní sestry z Rubavy tak ta seniorka asi nepřežije.(7.6.2017)

• Poloviční radost (S01E25) (epizoda) (2017)

Jan Rosák v předposledním díle nabírá na síle - má větší prostor, jeho role prochází vývojem ve vztahu ke svému synovi, dokonce předvádí herecký výkon. Škoda, že kdykoliv se objeví v záběru, tak v něm s tím jeho sametovým hlasem vidím pana Videostopa a čekám, kdy se s nějakým dotazem obrátí i v Rubavě na Karla Čáslavského.(13.6.2017)

• Doktorské superstar (S01E26) (epizoda) (2017)

Cvrček v uchu... to snad ještě v českém seriálu nebylo.(16.6.2017)

Tak asi nejlepší díl díky famózním třem miniscénkám s Romanem Skamene alias Váňou. To mne upřímně pobavilo.(20.6.2017)

• Konec superdoktorů (S01E28) (epizoda) (2017)

Asi největší prostor pro starostku Brožovou ale jinak podprůměr, z kterého vyniknou dva menší herecké výkony - záporák Chmela a Váňa Skamene.(22.6.2017)

Pokračuje to tak, že je to v nouzi koukatelné. Nová postava dokonalého nováčka B.Kohoutové jinak nic vybočujícího. Nejvíc mne baví každodílní mini role Tenerové.(23.8.2017)

• Kdo zastavil výzkum? (S02E02) (epizoda) (2017)

Kdo zastavil výzkum? ...Rosák.(29.8.2017)

Na scéně muž bez penisu , ale s dcerou s lžičkou v krku.... scénář musí psát opravdu kombinační matematický génius, ale já se celkem bavil díky některým postavám.(29.8.2017)

• Smrt ve sklepení (S02E04) (epizoda) (2017)

Laciný seriálový katastrofický drama v zavaleném sklepu tak laciné, že to je jako parodie. Ale budiž... začínám si všímat , že závěrečné songy jdou mimo můj hitový vkus, čímž hodnocení sráží o několik hvězd. Dialog Merry a Robota ve sklepě bylo asi to nej z tohoto dílu.(6.9.2017)

Nesnáším jůtůbering, takže i tenhle případ byl pro mne nic moc. Dvě hvězdy dávám za Alici Bendovou ale výkony dětských herců ve srovnání s výkony dětských herců v seriálu na ČT zaostávají.(6.9.2017)

• Velký průser (S02E06) (epizoda) (2017)

Myslím, že název je jako sebekritika seriálu solidní, ale zatím na to ještě koukám.(6.9.2017)

• Zbytečné války (S02E07) (epizoda) (2017)

Přestává mne to bavit, opakuje se to a ničím nepřekvapuje. Jediný trochu zajímavý je pnutí mezi chmelou a němcem.(12.9.2017)

Už jsem to s tímhle seriálem málem vzdal, ale v tomhle díle probodli moji nejoblíbenější postavu neohrožené barmanky v podání mojí oblíbenkyně Petry Tenorové, takže jsem musel shlédnout a dát dvě hvězdy za ní. Jinak standardní díl, kde jednu hvězdu dávám za parádní dialog Štěpnička vs. Nováková.(15.9.2017)

• Granát a pistole (S02E09) (epizoda) (2017)

Maniak Štolpa s granátem v nemocnici .... zfilmované po primácku do naivity. Zásahovka o třech lidech pak maniaka odzbrojí, že ho povalí na zem. Celkem zábavný díl.(19.9.2017)

• Nic než pravda (S02E10) (epizoda) (2017)

nuda... koukám, že Roman Vojtek šel kolem tak si tu střihl roli záchrankáře , který je první den v práci. Taky jsem si všiml, že Berenika umí hrát.(21.9.2017)

• Všechno jinak (S02E11) (epizoda) (2017)

už jen nuda?(27.9.2017)

• Sebeobětování? (S02E12) (epizoda) (2017)

Jeden z trochu lepších dílů, velké sólo pro Rosáka... Poprvé v druhé řadě se ukáže nějaká pacientka nahoře bez, ale to je tak jediný proč tenhle díl zaujal(28.9.2017)

Díl, který upoutal mou pozornost - třináctiletá holka provede instrukcemi po telefonu tracheotomii svý mámě, zajímalo by mne zda se to někdy stalo ve skutečnosti. Jinak konflikt Němce a amanta Mery Laurinový graduje a z doktorky v podání Bereniky Kohoutové se klube asi tajná agentka nebo co.(4.10.2017)

Bingo! Rosákova postava potkala mrtvici. tenhle díl nebyl statický a něco se tam i dělo , nadprůměrný díl.(5.10.2017)

Wow... dneska se na to dalo koukat. A jednu hvězdu za Adiemus.(12.10.2017)

Tak zase jedna akční scéna - skleněné peklo na sídlišti v Rubavě ( naprosto absurdní i s tolerancí k rozpočtu mýdlového doktorství), ale musím konstatovat, že tenhle seriál vstává z popela ( už jsem to málem vzdal a koukám na to ze setrvačnosti, protože to sleduje moje holka) a najednou mne to docela bavilo, je tam pár scének, u kterých jsem se i zasmál. Když už tak musím uznat, že Marek Němec umí dobře zahrát Hofbauera.(13.10.2017)

Ničím vybočující z průměrnosti, snad herecká poloha Gránského je celkem zajímavá a celkem byl vtipnej Rosák s kovbojským kloboukem.(18.10.2017)

Pár hvězd navíc za ten profesionální kaskadérský pád manželů z lešení - za to by se fakticky nemuseli stydět ani v Hollywoodu ( hodně překvapivé v takovémto tv mýdlu) ale do reality mne uvedl amatérismus numero uno, kdy chlapík na začátku leze do lešení jakože s těžkou papírovou krabicí a nejen dle manipulace s ní je vidět, že je úplně prázdná, ale v jednom záběru má dokonce pootevřené dno, takže pán heká co netáhně, ale je to jen kus kartonu :-) PS: Celkem pobavil zaparkovanej Rosák u Mery(23.10.2017)

Dneska pobavilo, ikdyž bodač byl jasnej od začátku.(24.10.2017)

• Vstříc osobním dramatům (S02E20) (epizoda) (2017)

Hororová polednice po rubavsku?(1.11.2017)

Sandra jede...(1.11.2017)

Everything I do, i do it for you ... jen to za 5(2.11.2017)

• Cenné věci (S02E23) (epizoda) (2017)

Farář se šroubovákem v hlavě? Asi jediná zajímavost tohoto nudného dílu, který čím dál víc sahá k umělému nastavovanému ždímání citů. A agentka Zoja odhalilo svou motivaci krycí identity.(7.11.2017)

• Nebezpečný úsek (S02E24) (epizoda) (2017)

Dětem do ruky zbraň nepatří. Po tomto díle budou všichni poučeni a už se to nestane.(21.11.2017)

• Úlovek (S02E25) (epizoda) (2017)

Tak zase nuda s mizernými hereckými výkony.(15.11.2017)

Tak dlouho odjížděl Rasputin do Ruska až tam neodjel.... aspoň byl u akce dva v jednom ( respektive v montážní pěně), z čehož vylezl jeden plešatej a jedna nahoře bez.(15.11.2017)

Jsem se celkem upřímně bavil, jeden z těch opravdu lepších dílů. Dneska tomu kralovala Sandra Nováková.(21.11.2017)

Sandra Nováková a její Růžičková celkem pobavila.(27.11.2017)

Zkolabovaný/á model/ka , Chmelův tragéd v oscarovém výkonu, pěkná vybouraná maminka s cudně zakrytými bradavkami to bylo sice plus, ale citu ždímací případy na hranici imbecility ( běh za děti s diabetesem , táta vs. syn a experimentální léčba) to sráželo do háje a uráželo inteligenci diváka i při vědomí o jaký level tv zábavy se jedná. Skoro jak pro Tv Šlágr fans.(27.11.2017)

Začátek je jako návod jak udělat katastrofu v rozestavěném objektu za co nejméně peněz, jinak průměrný díl, kde zaujal pokorný Vrána, který zabodoval a kde Sandra Nováková alias Růžičková nemusí balit kufry z Rubavy.(30.11.2017)

Cikánský cirkus pobavil.(5.12.2017)

Kdyby únosce začal střílet rukojmí tak tam vlítne zásahovka, ale jsme v Rubavě kde ten magor má čas střílet do rukojmích jak se mu zlíbí. Ale jinak jeden z lepších dílů i díky zavěrečnému elektronickému tanečnímu songu,(11.12.2017)

Když měl Martin Hub syna v Cameronově Titanicu, tak ho smetla voda, tady v Rubavě má dceru a ta ho smetla autem ( ikdyž amatérsky).... Za Martina pět hvězd.(11.12.2017)

Čtyři hvězdy za Red hot chilli peppers ... ne že by tam měli bouračku v Rubavě, ale hráli závěrečnej song.(14.12.2017)

Po menší přestávce milé osvěžení, nejzábavnější bylo pnutí mezi Mery Laurinovou a robotem Němcem, ale nejpřesvědčivější výkon má dle mého Marika Procházková, která v tomto díle řeší operaci své dcerky.(10.1.2018)

Uříznutý penis II.? To už je podruhé, co se v tomto seroši řeší nějaký muž bez penisu. To je snad obsese scénáristů, ne? Jinak spíše mírně nadprůměrný díl.(12.1.2018)

Velmi výživný díl ( možná jeden z nejlepších ), který byl velmi pestrý a mne bavil, protože: 1) zajímavé případy - otrava fetem a rozstroušená skleróza 2) dokonce umřel jeden mladý pacient ( to asi poprvé v tomto chirurgickém mýdle ) 3) tak dlouho Rasputin odjížděl dvacet dílů do Ruska až teď Rusko přijelo za ním ( respektive jeho mámuška ) 4) Nástup nové posily Krause, který začne jako umělec s nahatými bodypainting girls na náměstí a skončí/ začne na urgentu u Mery Laurinové 5) herecký prostor pro zraněnou doktorku Růžičkovou, kterou jako solidního spratka hraje Sandra Nováková 6) back to the church - homosexuální hitovka, kterou mám spojenou se Strachovým Labyrintem a tady doprovodí závěr k titulkům.(16.1.2018)

Tak strastiplně jela mamka Rasputina dlouho za synem a když ho uviděla v nemocnici v Rubavě, tak se na místě chce otočit a jet zpátky do Ruska? To je nějaký scénáristicky komplikovaný ne? Ale jinak spíše lepší díl. ( už zase nějaký uříznutý/skoroukousnutý penis... scénárista musí mít nějaký komplex nebo co...)(18.1.2018)

Hlavně přežít ... moto pro diváky, kteří sledují tento seriál? Celkem dobrý díl, přežil jsem.(19.2.2018)

V Rubavě se přitvrzuje ... umírají už i malé děti.(19.2.2018)

Tady mne pobavilo, že jsem si dlouhou dobu lámal, kde hrál ten manžel pacientky v podání Patrika Vojtíška a hle on to novinář Smetana s prostřelenou hlavou v Příběhu kmotra.(19.2.2018)

Jako bývalý boxer musím dát čtyři hvězdy. Ranaři mne vždycky pobavěj.(19.2.2018)

Chmela alias Žák měl poslední dobou celkem málo prostoru se mi zdá, tak tady má asi takové malé sólo, které si zabere pozornost celého dílu.(19.2.2018)

Akční, dramatické, nejdramatičtější , dechberoucí - Maty zachraňuje doktorku Krutinovou ze spárů zlosyna. Tak to má cesta zpět do Anglie asi šlus.(19.2.2018)

Případ sexuálního obtěžování, kdy se žačka omluví učiteli je hodně kostrbatá a zahraná trochu ... jen trochu, ale jinak zase díl, který je spíše nadprůměrný.(19.2.2018)

Jedna z těch malých sympatických rolí dnes zmizí.... škoda, nepomohl ani třicet let starý paragánský výcvik z Copak je to za vojáka.(19.2.2018)

Postavy herců jejichž jméno je každý týden v titulkách jsou obsazeny kvalitními herci, jejichž výkon je skoro stejný jako kdyby je režíroval Hřebejk, jsou to prostě profíci, ale herci v menších rolích už působí, že je sebrali někde na ulici a dali jim deset minut, aby se naučili text s rolí. Na nich je nejvíc vidět, že se jedná o laciný tv mýdlo, protože ty scény některý se snad točej z rychlíku, aby byly. To asi není chyba těch nevyhraných herců, ale je to otázka času a peněz produkce a dneska to bylo do očí, uší a ostatních smyslů bijící. Jinak to byl spíše průměrný nenudný díl.(21.2.2018)

Nejprve to vypadalo, že to v Rubavě skoro všichni zabalí, ale nakonec to nebude tak horký, přeci jen jsme v určitém žánru, který není sociálním dramatem. Baví mne Sandra Nováková, tak doufám, že přeci jen ta to tam nezabalí a neodjede na Nový Zéland dělat bodypainting se svým umělcem.(22.2.2018)

Celkem solidní díl v rámci tohoto seriálu, který se do historie zapíše tím, že klučinu, který závodil ve škrcení sama sebe hrál mladší brácha Davida Gránského. Moc si podobní nejsou, ale hrajou stejně kvalitně.(2.3.2018)

Velké sólo pro starostku v podání Kateřiny Brožové. Odcházení neodcházení doktorů, doufám, že neodejde Sandra Nováková, protože ta holčina mi přijde celkem zábavná. Dám čtyři hvězdy, protože po dlouhé době byl závěrečný song zase trochu hitovka dle mého gusta.(2.3.2018)

Mírně nadprůměrný díl, kde byly asi nejvýraznější Sandra Nováková jako odcestovatelka/neodcestovatelka a Mery Laurin vs Hušbauerova ex.(6.3.2018)

Nadprůměrný díl poslední z druhé řady. samozřejmě některé osudy otevřené pro pokračování. Já jsem zvědavý na další díly s ohledem na rozhovor se scénaristkou Lucií Paulovou , kterou po osmdesátém díle vykopli. Do osmdesátýho dílu tomu dávala Prima prachy a pak s mottem český divák si zvykne na postavy a pak se jich drží bude klesat kvalita a rozpočet. Tak dnad to nebude moc poznat.(11.3.2018)

Tak zatím ještě dobrý .... https://ona.idnes.cz/scenaristka-lucie-paulova-televize-prima-serial-modry-kod-pnu-/spolecnost.aspx?c=A170704_121935_spolecnost_jup(15.3.2018)

Zdá se mi to nebo ne, že se tlačí na případy pilou - jsou krvavější, drastičtější .... a vrátil se neoblíbený Rychlý jako neoblíbený Prokop - trochu zvláštní, když poslední scénáristická myšlenka byla, že na tu práci na urgentu se vůbec nehodí a nechce ji dělat. Tak aspoň, že závěrečný song od Macy Grey I try byl zase parádní.(16.3.2018)

Husa dobrá...(20.3.2018)

Odcházení II. ? Snad Sandra nezmizí..(22.3.2018)

Bába s kartama byla i vtipná ale jinak průměrný díl s opakujícími se motivy jak zmiňuje elizabeth_ba.(28.3.2018)

Can you feel the love tonight.... za tři.(30.3.2018)

Jak mi ten člověk nesedl, když se objevil v seriálu poprvé, tak se mi začíná líbit jak hraje svou postavu Petr Konáš. Mírně nadprůměrný díl, kde mne ještě zaujala herecky Marika Procházková a řešené lékařské případy byly s ohledem na kolikátý díl to je celkem originální a zajímavé.(5.4.2018)

Mírně nadprůměrný díl. Ale solidní bylo celkem poučení z pouliční egyptské kérky.(10.4.2018)

Hodně slabší díl, protože: 1) všichni v případ fotbalisty se chovali naprosto nelogicky a debilně, moc realistické to nebylo, ikdyž "boxerská demence" v Rubavě ještě nebyla 2) případ nezadržitelné sexuální mašiny mi přišel taky neuvěřitelně hloupý a ještě ne moc dobře zahraný 3) akce rozbitý výtah už tady byl, ne?(13.4.2018)

Návrat Sandry Novákové, která trochu rozpohybovala statické scény. Tohle byl mírně nadprůměrný a zábavný díl. Nejzábavnější byl Váňa a jeho mrtvá pacientka.(17.4.2018)

Nadprůměrný díl, který plynul svižně a pobavil. Souboj primář vs. bývalý zastupující primář zdynamizoval děj, případy byli relativně neokoukané a vedeljší role byly obsazeny vyhranějšími herci než obvykle.(19.4.2018)

Trochu pobavila Růžičková vs. primář jinak ničím zajímavý díl, a zrušená stokrát omílaná svatba taky nebylo nic překvapujícího.(25.4.2018)

Pobavilo. Oceňuji, že štáb vyrazil mimo ateliéry do hor na sjezdovku - záběry mladé lyžařky jak sjíždí svah celkem profi.(26.4.2018)

Za posledních deset dílů nadprůměrný díl. Celkem zajímavé případy ( ikdyž motivy už se opakují) primář vs. Hofbauer rovná se, že se jde léčit David. I závěrečný song byl po delší době něco nadprůměrného.(1.5.2018)

Jak se zbavit Zacha , aby šel točit Metanol pro ČT? Pošle ho primář na stáž.(12.5.2018)

Zase jeden akční díl s pokusem o vraždu přímo v nemocnici. Jinak mne tenhle díl potěšil devadesátkovou peckou od Wet wet wet Love Is All Around ( song spojený s filem Čtyři svatby a jeden pohřeb) na konec.(12.5.2018)

Už čtvrtý díl Modrého kódu, kde se řeší nějaký problém s penisem .... obsese nebo nedostatek scénáristické invence?(13.5.2018)

• Každý má svou cestu (S02E70) (epizoda) (2018)

Žák při ranním běhání v parku ... nevím, ale ten pohyb Igora Chmely vypadá, že běží poprvé v životě nebo že tu scénu točili dva dny v kuse.(13.7.2018)

• Syndrom zlomeného srdce (S02E71) (epizoda) (2018)

Kdyby to točili Američani tak tu nehodu natočej tak, že auto při nelegálním závodě vlítne do davu a kusy lidí budou lítat jak hadry, bouchne palivová nádrž a doktor bude jako akční hrdina, kterému nakonec všichni zatleskají.... jenže jsme na Primě, takže nehoda není vidět, jen dramatický zvuk a křik.(13.7.2018)

Neber úplatky, neber úplatky ... primář celkem pobavil, ikdyž jeho věřitel , který do dnešního dílu byl rubavský velkopodnikatel si najednou osvojuje mafiánské praktiky jak v parodii na Kmotra. Ta linka s všelidovým léčitelem se natahuje ze zoufalství, nebo to bude mít nějaké megavyvrcholení?(22.5.2018)

• Hrdina (S02E73) (epizoda) (2018)

Celkem akční, ale překombinované, takže jsem aspoň rád, že se vrátil opálenej Zach.(24.5.2018)

• Pomocná ruka (S02E74) (epizoda) (2018)

Největší terno dnešního dílu je, že primář chtěl koupit předražený přístroj ... tak jo no a ostatní motivy se opakují,takykapku bída. A ani závěrěčněj song mi nezvedl náladu, že bych si ho broukal.(29.5.2018)

• Hra s ohněm (S02E75) (epizoda) (2018)

Primář zase kupuje něco předraženého... aspoň doufám, že Eva Josefíková má tučné tantiémy za svoji účast ve znělce seriálu, protože se z něho ztratila dávno.(1.6.2018)

• Podraz (S02E76) (epizoda) (2018)

Neber úplatky, neber úplatky nebo se z toho zblázníš... primář řeší svou nelichotivou finanční situaci po česku.(6.6.2018)

• Amazonky (S02E77) (epizoda) (2018)

Celkem dynamický díl, kterému vévodí střet Saši s Primářem, ale já musím ocenit, že se po delší době tvůrci snažili o nějakou propracovanější akci na sále viz. operace mozku.(9.6.2018)

Primář to balí ...a Saša jede!(13.6.2018)

Zdá se mi to nebo ne, že tenhle seriál poslední tři díly stoupá jako lékařský seriál, když už po vztahové stránce z toho dělají bramboračku? PS: Úvodní scéna sražení pána autem bylo fakt něco laciného...(14.6.2018)

• Oslava s překvapením (S02E80) (epizoda) (2018)

Hvězda David Hofbauer se chystá do Anglie, ale tento díl tam neodjede... překvapivě. - jinak spíše podprůměrný díl.(21.6.2018)

Po dlouhé době vyjímečný a opravdu zábavný vtipný díl, který si zapamatuji protože: 1) Nástup Tomáše Měcháčka, který byl párkrát i vtipný jako nový doktor a ne bankéř 2) ve vedlejší roli celkem známý herec Jan Plouhar, který měl vtipné slovní přestřelky s Rychlým ( ikdyž někdy intenzitou až moc se tlačilo na pilu 3) Depeche Mode(21.6.2018)

Minule si chlapík vyrval oko, dneska tam pán při soutěži pojídání hot dogů blije krev a jinému trčí kost z otevřené rány a tryská krev na všechny strany .... když už je scénáristická bída tak se přitlačí na šokující bulvární parády ( to nemluvím o ždímání citů, že Hofbauerovi umírá Rosák ) ? No nevím, ono i bez toho to byla nuda za sotva jednu hvězdu, ale dám tři, protože nějak mám slabost pro závěrečné songy a tenhle mi zvedl nakonec náladu a dojem z tohoto díla... Love me like you důůůů.(26.6.2018)

• Pohled do zrcadla (S02E83) (epizoda) (2018)

Jedna hvězda za závěrečný song ( dj seriálu se posledních pět dílů zlepšuje) jinak tento díl nezachrání ani usmíření postav Němce a Měcháčka ani pozvánka na kafe v Etiopii.(28.6.2018)

První díl třetí řady potěšil celkem zajímavými až originálními lékařskými případy ( popálený cikánský ženich, hřebík v hrudníku ) a celkově to šlapalo solidně, což přičítám poprázdninovému půstu čehokoliv televizně premiérového.(7.9.2018)

Druhý díl třetí řady má taky vysoce originální lékařské případy - narcis s hnijícím nosem po plastice, zapíchnutá versatilka v těle, Chmela se složí.(7.9.2018)

Bingo ležák Rosák to v Modrém kódu definitivně balí a já dám čtyři hvězdy za závěrečný song od Lana del Rey Born to die ( celkem morbidně trefný název ).(7.9.2018)

• Výčitky (S03E04) (epizoda) (2018)

Pobavil mne Vladimír T. Gottwald, který hrál otce vybourané prostitutky ( sice není věrohodné, aby takhle hezká holka vysokoškolačka šlapala někde v severních Čechách u silnice a nebyla fetka, ale budiž ) a jmenuje se Král, přičemž s tímhle jménem hrál postavu legionáře v druhé sérii První republiky.(7.9.2018)

Robot to balí ...(20.9.2018)

Koukám, že Robot zmizel z úvodních titulků rychleji, než Mudr. Krutinová.(20.9.2018)

Stíhačka Eva je marná, tak aspoň že tvůrci tlačí na pilu v lékařských případech a dostává se nám čím dál víc naturalističtější vizuál - psem roztrhaný obličej.(20.9.2018)

Tento díl je geniální v tom, že přesně ukazuje jak rychle jak z rychlíku je vyráběn nekonečný seriál, který musí soukromá televize chrlit ve dvou epizodách týdně. Jedna vlaštovka jaro nedělá ale jestliže je toto 119. díl, tak nechápu proč hned na úvod ho nazvou pravopisně blbě "Den sto devadenáctý" ... to vypadá jakoby postprodukce jednoho dílu končila deset minut před premiérou, že nikdo nemá čas aspoň jednou zkontrolovat co vlastně natočili.(20.9.2018)

Mery Laurinová prudí. PS: Jestli tenhle díl vkročí do dějin tv tvorby, tak jen tím, že tam hraje dcera expremiéra.(26.9.2018)

• Léčba prací (S03E10) (epizoda) (2018)

Odpad za parazitující narážku na vraždu novináře Kuciaka která v takhle odlehčeném seriálu nemá co dělat obzvláště když se po zemanovsku dělá z investigativních novinářů banda idiotů.(27.9.2018)

• Horké chvíle (S03E11) (epizoda) (2018)

V Rubavě shořela velká ubytovna, na urgentu je vyhlášen dramaticky traumaplán ( dokonce Mery Laurin se evakuje z dovolené do práce ) a ... a pacienti přijíždějí na příjem v klídku a spořádaně jako do Mekdrajvu a po chvilce přicházejí pacienti odjinud než z hořící ubytovny. Tak na to, že ve zprávách ukázali jak hoří dům mrakodrapovitého typu tak do Rubavy dorazilo na urgent jen pár jedinců. Tak to pobavilo, ikdyž normálně nějaké větší logičnosti v prime timeu nehledám.(3.10.2018)

• Na dvou židlích (S03E12) (epizoda) (2018)

Roman Zach a jeho doktor Vilkin už přestal hrát komedii, že utíká a hraje na schovávanou před Vladimirem Putinem a musím mu dát vyznamenání, že to je jediná trochu normálně přesvědčivě přirozeně hrající postava Modrého kódu, spolu v kombinaci s Mudr. Sašou, která tady odflákne vyšetření pacienta vytvářejí to jediné trochu zábavné. Ostatní jsou nezajímaví, předvídatelní, v opakující se v dějových linkách, které jsou natahovány a prodlužovány do krajnosti. Vrcholem jsou hrozné herecké výkony - dvakrát (!!!) jsem si pustil dialog dvou doktorek s klukem ze samoty, který přišel oznámit, že jeho máma má zdravotní problémy. To nebyl dialog dvou dospělých a malého kluka, ale dvou dospělých a mimozemšťana - já se pobavil, ale tohle nemůžou tvůrci myslet vážně, něco tak nenormálně působícího ( za účasti dvou skvělých hereček ) , to fak točej na první dobrou, stejně na to koukají už jenom lidi ze setrvačnosti jestli vůbec.(5.10.2018)

• Do not resuscitate! (S03E13) (epizoda) (2018)

Mahulena ve své nejmenší seriálové roli?(12.10.2018)

• Nové proudy (S03E14) (epizoda) (2018)

Křeč.(13.10.2018)

• Piknik (S03E15) (epizoda) (2018)

Za závěrečný song jsem přemýšlel o třech hvězdách, ale ačkoliv po akční lékařské stránce to i zaujalo, tak za to, že ze vztahovky zbylo jen to, že Měcháček s pizzou poskatuje kolem vdané zdravotní sestřičky... tak to je sakra málo interesantní.(19.10.2018)