Reklama

Reklama

Modrý kód

(seriál)
  • Slovensko Modrý kód
Česko, (2017–2020), 247 h 54 min (Minutáž: 49–63 min)

Hudba:

Dominik Renč

Hrají:

Sabina Laurinová, Roman Zach, Igor Chmela, Jiří Štěpnička, Eva Podzimková, Marek Němec, Ondřej Rychlý, Marika Procházková, Sandra Nováková (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(264)

Obsahy(1)

Nejopravdovější seriál z lékařského prostředí. Moderní drama z urgentního příjmu s hvězdným hereckým obsazením a napínavými příběhy inspirovanými skutečnými osudy pacientů, lékařů i dalších pracovníků pohotovosti. Na přípravě seriálu spolupracuje široký tým odborných poradců z řad záchranářů a lékařů. Bušícím srdcem seriálové nemocnice Rubava, plným lékařských i osobních dramat, je urgentní příjem. Na místě, kde s vyhlášením modrého kódu, ohlašujícím nestandardní situace, začíná boj o život, pracuje tým profesionálů s jediným cílem – zachraňovat své pacienty. Velká snaha a diplomatické schopnosti primáře, ale i štědří sponzoři, stojí za špičkovým technickým vybavením této pýchy celé nemocnice i zdejší zdravotnické péče. Na pohotovosti tak lze provádět i složité chirurgické zákroky, pro které je tu moderní vybavení a špičkový personál, pamatující ještě staré dobré časy nemocnice. Nemocnice Rubava bývala nákladně a moderně vybavenou výkladní skříní socialistického zdravotnictví. Dnes má, stejně jako stejnojmenné město na úpatí Krušných hor, ve kterém se nachází, to nejlepší za sebou. Mezi pestrou směsí pacientů najdeme bývalé horníky z nedalekých, postupně uzavíraných dolů, chudší až kriminální postavy i bohatou klientelu blízkého luxusního střediska Stříbrný důl, tzv. Stříbrňáku. Lékaři, sestry i personál mají každý své důvody, proč jsou právě na tomto místě. Někdo pyká za profesní škraloup či slabost, někdo ztratil ambice nebo je prostě jen úzce spjat s místem, odkud pochází. Někdo se přišel schovat… (TV Prima)

(více)

Recenze uživatele mira007 k tomuto seriálu (264)

Modrý kód (2017) 

Pozitiva: 1) obsazení 2) závěrečná písnička 3) někdy i něco málo realistické operační akce ( které v prvním díle nebyly, takže to poztrácelo asi většinu diváků) Negativa: prostě typický nijak se neodlišující asexuální vztahový seriál ( dokonce i Sanitka Renče měla akčnější a dramatičtější atmosféru a vytříbenější charaktery, které bavili - Budař, Kolesárová, Dlouhý, .. ) Moc tomu nepřidá, že všechno zařízení, interiéry, oblečení je jako vyprané v pervolu a září čistotou - takhle se realistická akce, atmosféra nevycucaj z prstu ()

Série 1 (2017) (S01) 

Ale jo , zabít nuda se tím dá, je to určitě lepší než růžová zahrada, kde je daleko méně akce, ale na Renčovu Sanitku II. to nemá ani akcí ani vykreslenými charaktery. ()

Traumaplán (2017) (S01E01) 

První díl akorát ukázal, že se to od Ordinace moc neliší a potápí celý seriál. Mimochodem přímá masáž srdce byla tisíckrát lepší, napínavější, realističtější a dechberoucí v Renčově Sanitce II. ( tam měl cameo skutečný doktor, který za to byl oceněn ), kterou tady na CSFD zdrchali, ale ve srovnáním s tímto to bylo moderní akční dílo s parádním rozpočtem. Hvězdu dávám za účast hromady celkem dobrých herců, ale provedení to je jak telenovela. ()

Zabitá příležitost (2017) (S01E02) 

po sto letech seriálu tv prima nahá ženská prsa (při resuscitaci jakési cyklistky asi 1s ) ()

Kůl v srdci (2017) (S01E03) 

Homosexuální sestra v podání Filipa Cíle dodává kuráž mladičkému homosexuálnímu pacientovi ke coming outu. Těžce dýchatelný úlet, naštěstí tento díl zachránil závěrečný song Freddie Mercury - Living on my own. ()

Otrávená otravou (2017) (S01E04) 

Prima se překonává - patnáctiletá pacientka resuscitovaná nahoře bez - snad kvůli tomu na Primě nikoho nevyhoděj, protože takové erotično se na týhle stanici snad zakazuje nebo co. ()

Turné nebo život (2017) (S01E05) 

Ta Daniela Šinkorová nevypadá moc svěže a rolí to asi nebude. ()

Rande (2017) (S01E06) 

Roman Zach v roli Romana psychotronika nebo co mne začíná bavit ( ve smyslu vedoucí k úsměvu ) ()

Velká láska (2017) (S01E07) 

Přednáška na téma spolknutá baterka byla pro mne celkem poučná. ()

Nové drogy (2017) (S01E08) 

trochu to připomíná jako když se za komoušů točilo něco ze světa feťáků, ale jelikož to bylo tak neznámé téma, tak si to tvůrci museli vymýšlet a výsledek byl takový bizár představy jak asi vypadají, reagují a trpí drogově závislí. Tady je to podobné a hrozně neuvěřitelné. Skoro jako z protidrogové prevence placené státem. ()

Bíba (2017) (S01E09) 

Když už nic, tak musím mít uznání pro herecké výkony zúčastněných. Na růžovozahradní formu dobré. ()

Malé lži (2017) (S01E10) 

Sandra Nováková v mysliveckém ... asi nejzajímavější záležitost tohoto dílu. Herecké výkony Mariky Procházkové na jedničku. ()

Dítě jako boží dar (2017) (S01E11) 

Životní role Marka Němce a to jsem si myslel, že jeho top role byl předobraz Janka Kroupy v Expozituře. ()

Tři v tom (2017) (S01E12) 

už jsem myslel, že produkce Primy vyrazí do Karibiku, aby tam natočili exteriéry s Josefíkovou v plavkách a hle, ono to nevyšlo, scénáristé byli proti a její postava nikam se svým ženatým milencem neodletěla.... proč to bylo tak okaté už od začátku. Není to jediná trapná věc naprosto průhledně předvídatelná, asi to je tím, že se počítá s cílovým publikem jakým se počítá... teda včetně mne. ()

Ručník v ringu (2017) (S01E13) 

Eye of tiger .... a to jsem si myslel, že tenhle song patří k boxerskému filmu Rocky a hle on to úvodní song třináctého dílu primáckého Modrého kódu, kde to začíná jako béčkový akční s nelegálními zápasy v suterénu paneláku ( mimochodem co je na tom nelegálního v českých podmínkách to netuším ) což je samo o sobě ve vztahovém seriálu trochu silná groteska. Lékařský motiv tohoto dílu je celkem solidní, ikdyž doktoři zase vystupují jako všeumělci všech lékařských oborů. ()

Rozhodnutí o životě a smrti (2017) (S01E14) 

Tak koukám, že lékařské peripetie jsou jako zdroj atraktivity pro diváka vyčerpány, tak se z ruského lékaře Romana Zacha stal jakýsi agent Litviněnko II. ( takže se nám z toho stává groteska jako kdyby v Nemocnici na kraji města se z doktora Blažeje vyklubal imperialistický agent USA ) a aby to nebylo málo, přidala se další menšinová otázka, ale jelikož homosexuality a jejího coming outu bylo už přehršel, tak nastoupil jeden transsexuál. ()

Django (2017) (S01E16) 

Rumunský nespoutaný pes Džango pokousal malé dítě - teda takhle alibistická dementní filmovou akci i s tou záchranou jsem dlouho neviděl... no ono nebylo vidět nic, jen že lidi někam běží a střih. ()

Doktor robot (2017) (S01E17) 

Kmenové buňky vs. pumpa zatím remíza. ()

Těhotenství (2017) (S01E18) 

Bingo!!! Rosák tu chyběl. ()

Reklama

Reklama