Cardinal (TV seriál)

Krimi / Drama / Thriller

Kanada, 2017–2019, 12 h 48 min (Minutáž: 43 min)

Předloha:

Giles Blunt (kniha)

Todor Kobakov

Billy Campbell, Karine Vanasse, Kristen Thomson, Alden Adair, James Downing, David Richmond-Peck, Brendan Fletcher, Allie MacDonald, Deborah Hay, Eric Hicks, James Thomas, Robert Naylor, Gail Maurice, Alanna Bale, Gord Rand, Jeff Clarke, Trenna Keating, Fiona Highet, Chris Owens, Alex Poch-Goldin, Tom Barnett, Kelly van der Burg, Kathryn Alexandre, Jonathan Keltz, Alex Paxton-Beesley, Bruce Ramsay, Kevin Hanchard, Kris Holden-Ried, Conrad Coates, Robert B. Kennedy, Greg Hovanessian, Tara Nicodemo, Chris Farquhar, Jason Manella, Erin Noble, Ali Hassan, Zach Smadu, Aaron Ashmore, Josh Cruddas, Tom Jackson, Devery Jacobs, Ilan Srulovicz, Alex Ozerov, Jennifer Podemski, Nick Serino, Genelle Williams, Dan Petronijevic, David O'Malley, Daina Barbeau, Andrew Musselman, Michelle Adams, Caleb Marshall, Asivak Koostachin, Brock Morgan, Mike 'Nug' Nahrgang, Taso Alexander, Nicolette Pearse, Jennifer Tocheri, Kelly Fanson, Gordon Hecht, John Clifford Talbot, Stephen Ouimette, Tantoo Cardinal, Nora McLellan, Mercedes de la Zerda, Sophia Lauchlin Hirt, Drew Zeran, Ferelith Young, Julia Chantrey, Minh Ly, David Webster, Susan Coyne, Rya Kihlstedt, Jessica Rose, Ivan Sherry, Rachel Pellinen, Stephanie Belding, Glen Gould, Brandon Oakes

Obsahuje SPOILERy!!! Cardinal je slušný počin, ale za mě postrádal atmosféru podobných počinů evropských severských států. Taky brzké prozrazení vrahů za mě nebylo nic moc - představa, že budu sledovat mučení, mě nijak nelákala. Zajímavá byla i druhá linka, tedy vyšetřování Cardinalovy nové kolegyně ohledně jeho samotného. Vyústění toho, co se v minulosti stalo, bylo opravdu chytré, nic nad čím bych protočila panenky. A taky jsem si chvíli myslela, že to fakt udělal (a byla celkem ráda, že i Cardinal je člověk... řekněme chybující :D jenže omyl, je to prostě jen další hero).(17.5.2017)

Lehce nadprůměrný seriál, jehož největším kladem je bezesporu hlavní, herecké duo. Jak Billy Cambell, tak především, velmi přirozeně hrající Karine Vanasse jsou tím hlavním faktorem, kvůli kterým nakonec zvedám na čtyři. Nějaký propracovanější komentář napíšu (snad) až dokoukám druhou řadu. A IceQueen moc díky za tip.(12.8.2018)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Parádní "severská" krimi s velmi sympatickým obsazením a uvěřitelným průběhem. Už od začátku je velmi dobře navozena mrazivá atmosféra (boží úvodní znělka) zasněžené Kanady. Překvapuje relativně rychlé odhalení pachatelů, ale na napětí to neubírá. Cardinal totiž není klasická detektivka, kde největší otázkou je KDO, ale děj sleduje jak práci policistů, tak vrahů. Je to fajn změna. Záporáci jsou zahraní parádně, mají uvěřitelné motivace a logiku. Šestidílná porce je tak akorát, aby děj nebyl zbytečně natahovaný. Samotný případ končí uzavřeně a je vygradovaný, přičemž první vrchol se nachází už v pátém díle, který mj. obsahuje i jednu parádní akční one-shot scénu. Hodnocení série: 4/5(20.3.2017)

Cardinal je po dlouhé době seriál, který neváhám vřele doporučit přesto, že jsme mnoho podobného už viděli, nicméně způsob jak decentně překládá drsnou realitu mi je sympatický do té míry, že poslední dvě porce zasněženého vyšetřování hodnotím 5*. Za zmínku mi stojí autentické podání policajtky Karine Vanasse, budu si jí hlídat, naopak Billy Campbell, ač herecky bez kazu, je další chlápek s protivnou "bronchitidou". 4-5*.(22.3.2017)

Cardinal má, co nabídnout. Je to kousek, který si najde své příznivce. Má to svou atmosféru a i své kriminální podtexty, ale ty mě nijak neoslovily. Šest dílů bylo až až nebo dejme tomu tak akorát. Není to pro mne něco, co bych nadále vyhledával a bral bych to jako skvělou novinku roku 2017. Nechť jsou lidé šťastni.(16.2.2018)

• - Město Algonquin Bay, kde se děj odehrává, je fiktivní místo. Jeho předobrazem je padesátitisícové město North Bay, kde autor literární předlohy Giles Blunt vyrostl a kde se také minisérie natáčela. (Bluerider)