Reklama

Reklama

Cardinal

(seriál)
  • Slovensko Cardinal (více)
Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Kanada, (2017–2020), 17 h 6 min (Minutáž: 42–43 min)

Předloha:

Giles Blunt (kniha)

Hudba:

Todor Kobakov

Hrají:

Billy Campbell, Karine Vanasse, Kristen Thomson, Alden Adair, James Downing, David Richmond-Peck, Brendan Fletcher, Allie MacDonald, Deborah Hay (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(24)

V ledové pustině Ontaria je v opuštěném dole nalezeno v ledu zamrzlé tělo mladé dívky. Zdá se, že jde o již delší dobu pohřešovanou Katie Pineovou, jejíž případ vyšetřoval detektiv John Cardinal, který se s policií nerozešel v dobrém. Nyní ho ale jeho nadřízená Noelle Dysonová žádá, aby se případu ujal. Jako parťačku dostává jistou Lise Delormeovou, která  pracovala na finanční kriminálce a s vraždami nemá zkušenosti. To se Cardinalovi nelíbí a dává jí to nepokrytě znát. Předá jí své dosud nevyřešené případy vloupání a krádeží a sám se hodlá soustředit na mrtvou dívku … (TV Prima)

(více)

Recenze (41)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Cardinal je po dlouhé době seriál, který neváhám vřele doporučit přesto, že jsme mnoho podobného už viděli, nicméně způsob jak decentně překládá drsnou realitu mi je sympatický do té míry, že poslední dvě porce zasněženého vyšetřování hodnotím 5*. Za zmínku mi stojí autentické podání policajtky Karine Vanasse, budu si jí hlídat, naopak Billy Campbell, ač herecky bez kazu, je další chlápek s protivnou "bronchitidou". 4-5*. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Skandinávská detektivní škola v kanadském podání a vyšlo to parádně. John Cardinal má v sobě něco Wallanderovy bezútěšnosti, což podporuje jeho ne zrovna ideální rodinné zázemí i vnitřní rozervanost, která pramení z toho, že není tak úplně čistý. Karine Vanasse v roli policistky, která pomáhá Cardinalovi v objasňování zločinů a zároveň pracuje pro vnitřní, je pak ideálním ženským protipólem a prvkem zosobňujícím dvojí vyšetřování, které se seriálem táhne. Vše zastřešují brutální vraždy, ačkoliv v jejich případě jsem měl trochu problém s motivací vrahů. Ale to nebylo nic, co by se nedalo přehlédnout.. Jedinou výraznější výtku bych měl až k samotnému závěru, který odhaluje onu Cardinalovu špinavost. To trochu plavalo na vodě. Ale to celkový dojem nijak zvlášť nesnižuje. Doufám v další řadu. 80% ()

Reklama

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Lehce nadprůměrný seriál, jehož největším kladem je bezesporu hlavní, herecké duo. Jak Billy Cambell, tak především, velmi přirozeně hrající Karine Vanasse jsou tím hlavním faktorem, kvůli kterým nakonec zvedám na čtyři. Nějaký propracovanější komentář napíšu (snad) až dokoukám druhou řadu. A IceQueen moc díky za tip. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Zima, léto, podzim,... a zase zima. Na veselé jaro tu není čas. Cardinal je hodně fajnová detektivní krimi s nesmírně sympatickou ústřední dvojící, která se viditelně inspiruje severskými krimi seriály. Kde se však tvůrci severských krimi poslední roky až absurdně předhání, kdo přijde s překombinovanější zápletkou, Cardinal zůstává příjemně přízemní a uvěřitelný. Seriál je zasazen do chladného fiktivního města Algonquin Bay nesoucího svůj název po stejnojmenném nefiktivním národním parku ležícím kdesi na půli cesty mezi North Bay a Torontem, v kanadské provincii Ontario. Touhle zeměpisnou vsuvkou se snažím naznačit, že prostředí, kde se seriál odehrává a je skutečně natáčen, opravdu za zmínku stojí, protože Cardinala hodně odlišuje od zbytku severoamerické produkce (a pro mě osobně je prostě mega cool a žeru ho). Každá série zpracovává jeden díl knižní předlohy, takže se, až na jednu výjimku, jedná o uzavřené celky. Stopáž 6 epizod na sérii je naprosto ideální. K mému překvapení to končí pěkně uzavřeně, byť mě trochu mrzí, že se zfilmování nedočkaly úplně všechny novely. Kdo hledá senzaci a vykonstruovanou detektivku, Cardinal ho asi úplně neuspokojí a může na něj působit spíše tuctově, ale komu chybí přízemní, ale přesto temná a místy nekompromisní realistická krimi v neokoukaném prostředí, ten tady nešlápne vedle. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Škoda příliš překombinovaného scénáře, jinak po castingové stránce nemám námitek, až na fakt, že tady byl opět skoro každý muž vousatý a vyznejte se pak v nich ? Atmosféra byla výborná, to seveřané umí jako vždy velmi dobře a policajtky umí honit vrahy s boty o výšce podpatku tak dvacet centimetrů. Mají se u nás děvčata od konkurence ještě co učit. ()

Galerie (294)

Zajímavosti (2)

  • Město Algonquin Bay, kde se děj odehrává, je fiktivní místo. Jeho předobrazem je padesátitisícové město North Bay, kde autor literární předlohy Giles Blunt vyrostl a kde se také minisérie natáčela. (Bluerider)
  • Ve čtvrté sérii nosí hlavní hrdina bundu značky Nobis. (ČSFD)

Reklama

Reklama