Cardinal

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Kanada, (2017–2020), 17 h 6 min (Minutáž: 42–43 min)

Předloha:

Giles Blunt (kniha)

Hudba:

Todor Kobakov

Billy Campbell, Karine Vanasse, Kristen Thomson, Alden Adair, James Downing, David Richmond-Peck, Brendan Fletcher, Allie MacDonald, Deborah Hay, Eric Hicks (více)

Série(4) / Epizody(24)

V ledové pustině Ontaria je v opuštěném dole nalezeno v ledu zamrzlé tělo mladé dívky. Zdá se, že jde o již delší dobu pohřešovanou Katie Pineovou, jejíž případ vyšetřoval detektiv John Cardinal, který se s policií nerozešel v dobrém. Nyní ho ale jeho nadřízená Noelle Dysonová žádá, aby se případu ujal. Jako parťačku dostává jistou Lise Delormeovou, která  pracovala na finanční kriminálce a s vraždami nemá zkušenosti. To se Cardinalovi nelíbí a dává jí to nepokrytě znát. Předá jí své dosud nevyřešené případy vloupání a krádeží a sám se hodlá soustředit na mrtvou dívku … (TV Prima)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (16)

Cardinal (2017)

Zaujimavy zavan z Kanady. A ze som mal dojem, ze pozeram nejaky skandinavsky kusok. Slusna detektivka. Ustredna dvojica hercov je sympaticka a oba prelinajuce sa pripady maju nieco do seba. Mierny nadpriemer, co neurazi a pocas siestich dielov drzi v zaujati. Odporucam. ()

Letní případ (2018) (S02)

Aj druha seria ma podobny nadych a temnu zapletku. Atraktivne je hlavne prostredie rezervacie a este viac tajomno skryte za spravanim a "aurou" nezvycajneho "woodoo-zaporaka". Hoci tvorcovia, kvoli zvyseniu napatia par zvratov prekombinuju a daju sa predvidat, ako celok sa vsak stale jedna o nadpriemer. Herectvu zucastnenych tiez nie je co vytknut. Odporucam zatial obe kanadske serie. ()

Sbohem, lásko (2019) (S03)

Zaujimavy pripad, hoci som podobny namet uz zo-dva-trikrat videl. Spolu s Cardinalovou osobnou linou jeho zeny sa vsak da tato jednohubka zhltnut ako nic. Mierny nadpriemer. Par naivit a nelogickosti, ci skratiek sa naslo, ale Cardinal a jeho partacka Lise su celkom fajn. 65% Odporucam. ()

Sam (2019) (S03E01)

Zaujalo, hoci tato konkretna milenecka zapletka na zaciatku je uz tak casto pouzivane klise. Nehovoriac, hoci sa moze stat, o postracanych telefonoch v ten "najnevhodnejsi" moment. Fakt by bol lepsi ten cip do hlavy, aspon by sa nestracali mobily. :) Ale zlocin ponuka mnohe v ramci myslienkoveho cvicenia. Som zvedavy, kam to bude smerovat. Cardinal resp. Campbell - standard. ()

Roman a Irena (2019) (S03E02)

Home invasion v zavere zaujala. Dufam, ze to nebude ako jeden korejsky co som videl, ze mamina mala kvantum decak, s ktorymi likvidovala ludi. Zatial priemer. Bolo tu par "zvlastnych" zvratov. ()

Jack (2019) (S03E03)

Vcelku silne naivna "tupka", ale tak nabalit si prachateho zenateho realitaka je asi hodne silna meta. Ok, nechame to na nevyspelost a naivitu. Co sa tyka pripadu, mrzi ma, ze presne to co som predpokladal v zavere predoslej epizody sa naplna a sice to o "alfa-mame". Uz som videl zo-dve-tri spracovania. Snad sa toto odlisi. Priemer. Co sa tyka policia, cela je akasi rozneznena a v depresii. Ozaj tak pracuju policajne oddelenia. Urcite nie. Pri rodinnych tragickych udalostiach nie ste pre vysetrovanie "prinosom" a volno je vam jednoducho nariadene. Ach jo... ()

Lemur (2019) (S03E04)

Okrem toho, ze obdivovatel artu, Jack, je celkom slusne vysinuty "maminkin maznacik", a ze Elise konecne poslala vysilujuceho Cardinala na "lavicku" sa aspon vyriesila linia, tahajuca sa s jeho "pripadom". ()

Mama (2019) (S03E05)

Spomenul som si na jednu epizodu z Dextera, kde si hlavny hrdina na stol polozil psychologa, z rovnakych dovodov, z akych tuna podozrieva Cardinal toho tunajsieho. Vsemocnost psychopatickeho mladika uz zacina vyzerat ako v naivnych korejskych filmoch o super-coolovych vrahoch. U tych azijskych maju ale "dobre srdiecka". ;) Priemer. ()

Helen (2019) (S03E06)

Celkom slusne zakoncenie a asi najlepsi diel serie. Hoci, posmrtna fotograficka vystava a "zhromazdenie" takmer vsetkych postav na nej, sa mi zdalo trochu prilis. Zvlast mladucka naivka bol slusny wtf moment. Hoci je mozno len kulturne zalozena. :). To je vsak nepodstatny detail. Agnes Obel je vzdy stavkou na istotu, co sa tyka atmosferickych zenskych vokalov. Je tomu tak i v tomto pripade. Asi najlepsia scena epizody bol jej uplny zaver s dvoma kolegami na gauci. ()

Než přijde noc (2020) (S04)

U uroven lepsi namet, scenar a hlavne atmosfera, ako mala predosla seria. Uz z vyborneho otvaraku to dychalo az skandivnavskym thrillerom, ktore su v tomto jedinecne. A ze sa Kanadania slusne inspirovali. Co vsak kvitujem, divacky zazitok je o to lepsi. Inteligentny a motivovany protivnik, zlocin z minulosti a jeho postupne odkryvanie. Sice v zavere obcas absentuje logika a vysetrovatelia sa prakticky prvoplanovo dostavaju k "napadom", ale vyrusuje to len asi tych vnimavejsich, ci skor tych, co maju v ramci zanru mnoho napozerane. Lise je v tejto serii paradna a Cardinal....je Cardinal. :) Odporucam. 80% ()

Robert (2020) (S04E01)

Kanadanom sa podarilo tymto skvelym otvarakom navodit atmosferu tych najlepsich skandinavskych thrillerov. Podmanivy hudoby podmaz, starnuci Cardinal so svojimi demonmi a jemna inteligentna Lise su tu opat. Rozhodne pripad "prominentov" navnadil a konecne tu mame zrejme "uctyhodneho chladnokrvneho a systematickeho protivnika". Plne odporucam. 90% ()

Adele (2020) (S04E02)

Drsnaren. Typek ide nekompromisne zrejme po najblizsich svojho primarneho "targetu". Opat velmi vydarena cast a velmi dobra atmosfera. ()

Barry (2020) (S04E03)

Akterom nejakej "temnej zalezitosti" z minulosti postupne zacina stiskat ritku. A profik si dava jednu obet za druhou. Sice aj v tejto epizode uz boli pouzite niektore overene postupy, a teda som nebol az tak prekvapeny, ale stale odsypa. Prekvapenie v zavere skomplikovalo "profikovi" plany. ()

Neil (2020) (S04E04)

Az na slusnu naivitu a "nahodilym" vyberom miesta pre novu obet - nasho znameho, blizko pri chajdach, celkom ujde. Takuto 'sancu" nikto predtym nedostal. Profik zrejme podcenil motivaciu niekoho ineho. Spriahnutie sa poslednych dvoch "prezivsich" som vsak opat ocakaval. V predoslych dvoch epizodach sa k tomu uz pripravovala poda, a tak to k tomu jasne smerovalo. Skoda. ()

Scott (2020) (S04E05)

Konecne sa po utrzkoch dozvedame, co za hnus spravili blizky obeti. Posledne sekundy uz bola len povinna jazda pre zbabelcov. Slusna cast. ()

John a Lisa (2020) (S04E06)

Skoda tej absencie logiky a zial i fyziky pri strelbe v lese. Dost ma to rusilo. Ale inak uchadzajuci zaver serie. Posledne minuty vam naskor daju aku-taku nadej, ze snad bude Cardinal rozkolisany na zmenu z toho bludneho kruhu, a ze dovodov by v tych peknych ociach a jemnom usmeve bolo :), aby to vsak posledna minuta s jeho demonmi...mozno...pochovala. ()