Zaječí škola - strážci zlatého vejce

• Česko Králičí škola (festivalový název) (více)

Max by sa radšej túlal po veľkomeste, ako chodil do králičej školy. Namiesto školy sníva o tom, že ho prijmú do gangu "šialených králikov", a snaží sa urobiť na jeho členov dojem. Keď to trochu preženie, udalosti sa nešťastne prepletú a Max skončí vo výcvikovom stredisku veľkonočných zajacov kdesi na vidieku. Spočiatku sa bráni tamojším pravidlám a najradšej by sa vrátil k svojmu mestkému životu malého chulgána. Keď sa však pokúsi utiecť, postavia sa mu do cesty líšky. Čakajú pred školou, aby si odniesli tajomné zlaté veľkonočné vajce. Jeho pokus o útek je zmarený, a to je dobre. Max stretáva králičiu dievčinu Emmi, ktorá sa doňho zamiluje, a pani učiteľka Hermine nie je taká hlúpa, ako si myslel. Max získava dôveru v novom prostredí, rád sa učí a je obdivovaný za svoju odvahu. Čoskoro bude môcť sám zachrániť všetkých králikov v zajačej škole. (TV JOJ)

Jezinka.Jezinka

Sen stát se členem pouličního gangu u králičího puberťáka Maxe vystřídá sen stát se velikonočním králíčkem. Také bych chtěla být velikonoční králík, jakkoliv nemám ráda Velikonoce. Děti pohádka bavila, ke králíkům, nejen velikonočním, mají vztah vřelý. ()

vydumnica

Toto je jeden z tých filmov, ktoré sequel nepotrebovali. Aj keď animácia nie je na takej úrovni ako sme zvyknutí, tento zajačikovský veľkonočný príbeh pobaví aj poteší. Vhodné aj pre najmenších divákov v plienkach. Dávam slabšie 3*. ()

majo25

Úvod síce je trochu nemastný, ale postupom času naberá príbeh na obrátkach, má šťavu i humor a silne sa približuje moderným americkým animákom zo všetkým, čo k nim patrí. 3D animácia je primeraná na Európu, možno jednoduchšia, ale páčilo sa mi, že je svojská. Aj keď v prípade líšiek až príliš svojská. ()

krysarr

Vydrzeli jsme prvních 40 minut... Zhruba tuším, jak se to potom ubiralo tím dobrým směrem, ale začátek nám stačil... ()