poster

O otci

Drama / Komedie / Krátkometrážní

Česko, 2016, 30 min

Režie:

Roman Němec

Scénář:

Roman Němec

Střih:

Roman Němec
(další profese)
  • petrsv
    ****

    Rozhodně nejde o špatný výtvor. Vyzdvihnul bych výběr prostředí, herců a zvuk, ale také třeba zmínku o té sobeckosti. Moc mi nesedlo použití některých klišé, opatrné záběry kamery tak, že je to až trapné, a nedokončená dějová linka mezi matkou a Adamem. Film by si zasloužil lepší propagaci.(25.3.2018)

  • - Snímek obdržel v roce 2017 několik mezinárodních ocenění. Na Milledgeville Film Festival v Georgii získal ocenění pro nejlepší mezinárodní film. Na Connecticut LGBT Film Festival v Connecticutu si odnesl cenu za nejlepší krátkometrážní film. Na Korea Queer Film Festival v Soulu obdržel cenu KQFF Choice Award. Na festivalu Depth of Field v Delaware získal ocenění ve 3 kategoriích: Award of Excellence: Cinematography, Award of Outstanding Excellence: Cast Ensemble, Award of Excellence: Direction. Na Southern Shorts Awards v Georgii získalo ocenění za nejlepší dramatický film. V kategorii Award of Excellence získalo cenu pro nejlepší kameru. A v kategorii Award of Merit si ceny odnesli herci Jiří Vojta, Jakub Krejča a režisér Roman Němec. Na Best Shorts Competition v Kalifornii získali ocenění Award of Merit Special Mention. Na Global Shorts Los Angeles v Kalifornii získali ocenění The Award of Merit. Na Top Shorts  v Kalifornii vyhrál v kategoriích Best LGBTQ film a Best Ensemble, a oceněn byl i Jakub Krejča v kategorii Honorable Mention: Actor. Film byl nominován na ocenění na festivalech qFLIX Philadelphia, North Carolina Gay and Lesbian Film Festival, Cinema Diverse: The Palm Springs Gay and Lesbian Film Festival, Hong Kong Lesbian and Gay Film Festival, Pride Pictures - Queer Film Festival, Out On Film, Atlanta's LGBT Film Festival, Pride Film Festival, Indianapolis LGBT Film Festival, Indiana LGBT Film Festival, Short to the Point a Barcelona Planet Film Festival. (BMW12)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace