Šedesátiletý Jindřich čeká na transplantaci srdce. Jeho žena, ve snaze uchránit ho před infarktem, se s ním a jejich pubertální dcerou přestěhovala na chatu, aby měl absolutní klid. Na prázdniny ale přijíždí jejich syn David a není sám. Rád by s otcem probral svoji životní situaci, matka mu v tom ale brání, protože se obává, že by to mohlo otce rozrušit. Je však obava o jeho zdraví skutečně tou pravou příčinou, proč nutí svoje děti otci lhát? (oficiální text distributora)

slunicko2

Příjemně o rodině a coming outu. 1) Bavil jsem se, když se opilý Adam toulal po domě a stíhala ho nehoda za nehodou._____ 2) Pointa je zřejmá od začátku, ale zaplaťpánbůh za ni, že tu vůbec nějaká smysluplná je._____ 3) Líbí se mi, že se autor nenechal strhnout a zůstal u obsahu přiměřené půl hodinky._____ 4) 48letý fešák Roman Němec (scénář, střih, režie, produkce) nezapře svou hlavní profesi reklamního copywritera._____ 5) Autorem vznosné hodby je Tomáš Oliva._____ 6) 25letý otevřený gay herec a model Jakub Krejča (syn David) píše i knížky pro děti. 30letého Jiřího Vojtu (synův partner Adam) doprovázela při natáčení těhotná manželka._____ 7) Vrtulník se jmenoval Kryštof 18. Natáčelo se v Českém ráji a na hradě Housce. Ve snímku není uplatněn žádný product placement._____ 8) Snímek dosud získal 19 ocenění z filmových festivalů. ()

Disk

Kraťasu dominují vynikající herecké výkony Aleny Mihulové a Antonína Procházky a jako bonus je tu malebná krajina Českého ráje s hradem Houska. Oba mladí lidé se rozhodně nemají nemají za co stydět, v jejich případě se lze na co koukat a mají můj obdiv. Samotný konec malinko šustí papírem a hudba byla na komorní příběh poněkud mimo, ale i tak mě snímek potěšil, byť na Furianta od Ondřeje Hudečka se nechytá. Přesto je v kraťasu O otci cosi sympatického a lidského. Určitě by to chtělo celovečerní verzi s rozšířenými charaktery postav, je v tom vidět dost velký potenciál. ()

jiri.twist

Cenami ověnčený film s gay tématikou, kterých je v Česku poměrně málo, se mi líbil a také mi tam chyběla trošku více ta hloubka postav, ale co bychom chtěli po ani ne třiceminimutové stopáži, když ještě odpočítáme titulky. Hercům jsem v tomto snímku (především rodičům) až tolik nevěřil to, co hrají, spíše jsem měl pocit, že jsou v práci ve své další z mnoha jejich rolí ... 6668 ()

Stanislaus

O otci zaujme zejména svým námětem a civilními hereckými výkony. Jak už poznamenali někteří uživatelé, bylo tak trochu škoda oné nedořečenosti, byť příběh byl rozehrán vcelku slibně. Rodinně-vztahové slasti a strasti se mísily se záběry na krásy české krajiny a vše bylo proloženo sympatickou hudební stránkou. Nicméně bych se místy nebál přitlačit trochu na pilu, jelikož onen úderný potenciál tam kdesi dřímal. ()

Pierre

No, pokud se jedná o studentský nebo amatérský film dám tři alespoň za to odvážné téma, kterého jako by se tvůrci ,,normálních´´ filmů báli. Radši pořád ředí ty samé náměty. U toho odvážného tématu a pár odvážných scén to, ale v tomto případě končí. Ve dvacetisedmi minutové stopáži se rozehraje jen něco velmi krátkého, místy dost divně natočeného a hlavně nedokončeného. Spousta věcí se nedořeší a vyzní do ztracena. Působilo to na mě jako pilotní díl nějakého seriálu, jehož další díly by mě zajímaly, ale zřejmě se jich nedočkám. ()

• Snímek obdržel v roce 2017 několik mezinárodních ocenění. Na Milledgeville Film Festival v Georgii získal ocenění pro nejlepší mezinárodní film. Na Connecticut LGBT Film Festival v Connecticutu si odnesl cenu za nejlepší krátkometrážní film. Na Korea Queer Film Festival v Soulu obdržel cenu KQFF Choice Award. Na festivalu Depth of Field v Delaware získal ocenění ve 3 kategoriích: Award of Excellence: Cinematography, Award of Outstanding Excellence: Cast Ensemble, Award of Excellence: Direction. Na Southern Shorts Awards v Georgii získalo ocenění za nejlepší dramatický film. V kategorii Award of Excellence získalo cenu pro nejlepší kameru. A v kategorii Award of Merit si ceny odnesli herci Jiří Vojta, Jakub Krejča a režisér Roman Němec. Na Best Shorts Competition v Kalifornii získali ocenění Award of Merit Special Mention. Na Global Shorts Los Angeles v Kalifornii získali ocenění The Award of Merit. Na Top Shorts  v Kalifornii vyhrál v kategoriích Best LGBTQ film a Best Ensemble, a oceněn byl i Jakub Krejča v kategorii Honorable Mention: Actor. Film byl nominován na ocenění na festivalech qFLIX Philadelphia, North Carolina Gay and Lesbian Film Festival, Cinema Diverse: The Palm Springs Gay and Lesbian Film Festival, Hong Kong Lesbian and Gay Film Festival, Pride Pictures - Queer Film Festival, Out On Film, Atlanta's LGBT Film Festival, Pride Film Festival, Indianapolis LGBT Film Festival, Indiana LGBT Film Festival, Short to the Point a Barcelona Planet Film Festival. (BMW12)