Výbuch sopky na Martiniku

(festivalový název)
  • Francie Éruption volcanique à la Martinique (více)
všechny plakáty
Krátkometrážní
Francie, 1902, 1 min

Film je vlastně pouze jeden záběr, kde sledujeme město u moře a v pozadí velikou probouzející se sopku. (HOODY)

Rosomak

Nevzbuzovalo to ani tak hrůzu jako ohromení nad tím, co filmová technologie dokáže zobrazit... To samé zažíváme i my v současné době nad letními americkými blockbustery, které jsou taktéž přehlídkou všech nejnovějších technologií a triků... Doporučuji si přečíst o kinematografii atrakcí, se kterou přišel Tom Gunning. Je to velmi inspirativní čtení... ()

Webb

Dobrá simulace erupce sopky ze které si vezmeme ponaučení, že nesmíme stát v její bezprostřední blízkosti. ()

Fingon

Takovéhle sopky vyrábějí zažrané dětičky jako školní pokusy... ale vypadá to vcelku dobře. I to kolorování. ()

corpsy

Prvý režisér v histórii, točí prvý ,,disater movie,, v histórii. Kraťas, pri ktorom sa priaznivci pravekých trikových efektov musia odbavovať. ()

gjjm

Docela zajímavá, i když příšerně zdlouhavá animace sopečné erupce na Martiniku. Napřed hora chvilku doutná, pak začne doutnat město pod ní, pak zní tečou proudy lávy a pak pro jistotu doutná všechno. Hořící modely mi nepřišly nijak zajímavé, hříčka s využitím ohně před kamerou. Zážitek mi trochu zkazilo debilní kolorování. ()

pytlik...

Svět je fakt nespravedlivý. Zatímco já dostal za skvěle zpracovaný požár balónu - papírového modelu z abc - pár facek (a to ještě byl ten stůl odřený už předtím, takže to propálení už mu nijak neuškodilo!), Meliés za podobný kousek sklízí vcelku vysoké hodnocení na csfd. ()

BlackMount

Simulace erupce vulkánu a následné zničení města za pomoci modelů. Film je zajímaví, ale chtělo by to trochu míň kouře. ()