Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže

(TV film)
  • Česko Princezna Fantaghiró (více)

Protagonistkou talianskej filmovej rozprávky je prekrásna, múdra ale tvrdohlavá princezná Fantaghiro. Svet rozprávky možno mnohým pripomenie náš "ľudský" svet. Lenže hlavným hrdinom v boji so Zlom pomáhajú dobré víly a iné rozprávkové bytosti. Osud však zasiahne nielen do života odvážnej princeznej Fantaghiro, ale aj do osudov dvoch znepriatelených kráľovstiev... (oficiální text distributora)

eLeR

Keď prišli Romualdo, Cataldo a Ivaldo vtedy v tom 1991-om ku nám na diskotéku, tak sme len pozerali ... fešáci ešte väčší ako v telke. ()

marhoul

Tohle mě v devadesátkách minulo a po náhodném zahlédnutí letos říkám: ještěže tak. Viděla jsem (i slyšela) peklo! ()

heyda

Několikadílný film Fantagiro mě v mém útlém věku bavil, takže nebudu s hvězdičkama šetřit. V současnosti už by mě to možná tolik nechytlo, jak tehdá. Ale kdo ví. Mohla by to Nova reprízovat. ()

Flakotaso

V dětství jsem měl Fantaghiro hodně rád...samozřejmě zejména kvůli hlavní představitelce, byl to můj sexuální idol :) ()

Jinny

Princezna feministka, princ model, pěkný příběh, slušná režie a český hrad... TomJ: draka si v podání Bavy radši nepředstavuj! ()

rikitiki

Je to přeplácané jako blázen a princezna Fantaghiro je protivná slepice, ale nikdy asi nezapomenu na fakt sexy scénu, kdy líbá spoutaného čaroděje Tarabase. ()

Ilicka

Předchůdci mého nejoblíbenějšího filmu ze série čas neskutečně uškodil. Zaprvé je stopáž naprosto neúměrná a hraje se tak na naprosto zbytečné noty, zadruhé film zestárl ne o 19, ale snad o 30 let a když jej srovnám s dílem druhým, tak bych nevěřila, že je od sebe dělí jen rok. ()

ARI50

Nezapomenu nikdy na skvělou hudbu to se nedá tu budu bránit na krásku na panenky a kámen ale to je vše hodnocení je podle mě akorát má to své smutné koutky a své silné a slabé chvilky ale jak říkám hudba je něco parádního. ()

MoiJe

Kvoli tomuto som kedysi oželela aj vystrájanie s kamarátmi a do začiatku som sledovala sekundovú ručičku usadená pred telkou (nie že by tel. stanice začínali presne). ()

Agatha

Princezna Fantaghiró je legendou mého dětsví a zůstává jí dodnes. Kdo by si i po letech nevybavil tu atmosféru plnou kouzel, temna a úkladů. Zároveň taky tu paličatost a umanutost nesmrtelné hlavní hrdinky, která si vždycky dělala co chtěla - jak sympatická vlastnost pro každé nezbedné dítko. A její klukovský sestřih podle hrnce také nesmím opomenout. Dále udatný lamač dívčích srdcí Romualdo (to je přímo na disertační práci), mluvící husa a kámen, bílá čarodějka atd. Koho zajímalo že triky jsou dnešním měřítkem nedostatečné? Mělo to duši, srdce a příběh - to zas zoufale chybí současným trikově dokonalým veledílům. Vadou na kráse je skutečně ozvučení a dabing. Hraje zde spousta českých herců a snad žádný nemluví svým hlasem, což je škoda a nedbalost. Ale i přesto jsem si Fantaghiro v iVysilání České televize rád po dlouhých letech připomněl. Svým celkovým pojetím a vzezřením se to nepodobá žádné české či zahraniční pohádce či fantasy příběhu. V dnešní akční době už to sice není taková pecka jako tenkrát, ale pro staré nostalgiky jako jsem já není pomoci. Jen zaznělo pár tónů proslulé ústřední hudební linky a byl jsem lapen. ()

Marek1991

Hlúpa no najmä v mnohom naivná rozprávka, ktorá sprevádzala tiež moje detstvo. Koniec bol pekný, no inak ma rozprávka veľmi nezaujala, naviac bola príliš dlhá. Rozdelenie na dve časti jej prospelo, no dĺžka oboch mohla byť menšia. Filmu pomáha časová rôznorodosť okolo hlavnej postavy a krásne, no také rozprávkové a prehnane dobré dialógy. ()

corpsy

Je to čudné, ale v dnešnej dobe mám k takýmto rozprávkovým, televíznym spracovaniam averziu. V dobách minulých som na tom fičal, a pritom na nemeckých satelitných kanáloch, v časoch keď sa po nejakej Markíze ani nechumelilo. Okato televízne podanie však tomuto polobraku svedčí a občas tam aj badať závan niekdajšej Bavovej hororovej kariéry. ()

Ajinka126

Už od mala jsem tu pohádku velmi ráda sledovala.. a až nedávno jsem se dozvěděla,že tam hraje Brožová a spousta dalších čechů.. To mi lichotí. Nemám o čem rozmýšlet, je to pro jedinečná a nenahraditelná pohádková hrdinka! ;) ()

Astaroth12

Ničím urážajúca rozprávočka pre deti aj dospelých. Presne znázornené, že akokoľvek sa zlo pokúša vás dostať, sila lásky a v tomto prípade aj srdca, môže zlo premôcť, len srdce ma tú silu. Tak toto vyšlo z mojej romantickej dušičky, aj keď nie je veľká. A teraz vážne: Tato časť je najlepšia z celej serie, aj keď na diváka neútočí trikmi, tie sú slabučké a neútočí ani hereckými prejavmi, tie sú ešte slabšie. Ale to čo ho robí zapamätanejším je pekný a príjemný príbeh s milou zábavnou zložkou, aj keď z naivným posolstvom, no v tomto prípade to nevadilo. ()

frashmaker

Tak tohle jsem viděl kdysi hodně dávno a po pravdě to na mě bylo až příliš dlouhé. Takže pro malé netrpělivé děti, co se nudí když se 10 minut nezasmějí to asi není zrovna to pravé. ()