Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže

(TV film)
  • Česko Princezna Fantaghiró (více)

Protagonistkou talianskej filmovej rozprávky je prekrásna, múdra ale tvrdohlavá princezná Fantaghiro. Svet rozprávky možno mnohým pripomenie náš "ľudský" svet. Lenže hlavným hrdinom v boji so Zlom pomáhajú dobré víly a iné rozprávkové bytosti. Osud však zasiahne nielen do života odvážnej princeznej Fantaghiro, ale aj do osudov dvoch znepriatelených kráľovstiev... (oficiální text distributora)

KdG

Tak tahle pohádka mě nikdy nebrala. Přijde mi celá divná a když připočtu ten hrozný dabing. Schválně se soustřeďte jen na zvuk. Připomíná to spíš uhekané porno, heká nejen princezna ale i ten nesympatický princ. Pozitivum vidím v českých lokacích a některých českých hercích a herečkách. ()

liberita

Aj po mnohých rokoch zostáva pre mňa prvá Fantaghiro jednoznačne najlepším a najprepracovanejším filmom celej série ako i jedným z najdôležitejších filmov môjho detstva. Je rozprávkou, v ktorej je všetko, čo k správnej predstaviteľke tohto žánru patrí : krásna a odvážna princezná, ešte krajší a odvážnejší princ, nadprirodzené bytosti, romantika, ale aj humor a štipka strachu. Všetko je doplnené pekným prostredím a nádhernou hudbou Amedea Minghiho. Priznávam, že s odstupom rokov sa k nej staviam o niečo kritickejšie než v detstve (hlavne k občas rozvláčnemu scenáru), ale nostalgické spomienky strávené v prítomnosti Fantaghiro sú silnejšie. ()

Averelli

klasická pohádka.. z pohledu dospělého diváka už je to jiné než když jsem na to koukala jako prcek, ale stále mě dokáže okouzlit.. co se dá dělat, Alessandra Martines prostě byla kočka :) ()

bloody21

no ty první díly byly pěkné a dalo se na to dívat, ale ten konec tj. 6. 7. 8. díl to je hrůza, musel jsem to posouvat kolečkem, místy to bylo až trapné, nechápu jak někdo může udělat z dobrého seriálu takovou slátaninu... ()

maoc

Lehce nadhodnocuji pro podivnou poetiku pohádky, která opravdu nesedne každému a po krásnou Alessandru Martines. V dospělosti se raději nekoukejte, je to totiž přesně jak píše tron místy opravdu neskutečně blbé a ještě k tomu i blbě natočené. Útržkovité vzpomínky z dětství jsou lepší. ()

RedEagleSK

Ty pičo to bylo husty!!! a to doslova...Svého času jsem uvažoval nad tím že tvůrce tohoto filmu zažaluju za to že tenhle film měl negativní dopad na můj mravní vývoj, páč Fantasmagorio byla sice ošklivá jak víkend bez prcání, zato nad čarodejnicí v podání dvoumetrové Brigitty jsem si málem pravou ruku sedřel a to mi bylo pouhých 12 let. Navíc s každým dalším dílem phantasmagorio se stupňovala i míra mé nadrženosti, a z obyčejného masturbování jsem pozvolna přešel na hrátky v ženském prádelku a šatičkách, no a k čemu jsem prešel od toho již nebudu psát páč ještě i na dark webu by to bylo nepublikovatelné a červenal by se z toho ještě i Dominik Feri. No prostě z pohledu na ceckatou dvoumetrovou brigitu oblečenou a zmalovanou jak starou šlápotu která brousí chodník na václaváku mne načisto mrdlo v palici. Ale musím uznat že fantasy to opravdu bylo, páč to že by Romualdo brousil díru raději ošklivce Fantě než třeskutě jebatelné Brigitě, to byl bizárek který by se dal označit snad už i za scifi nejen fantasy. ()

me3x®

ja nemôžem dať fantaghiro menej ako 5*. Vysvetlím. Tá Mingiho hudba, tá kráska... nostalgia ako remeň... videl som to sto x ako dieťa a nemohol som z toho. z nej. Ale keď som bol starší: nie a nie sa dočkať reprízy... a potom som prišiel na gympel a moja spolužiačka mala VHSky všetkých fantaghiroviek natočené. A tak som si každý deň mohol dať tú božskú principessu i muzičku. ()

route60

Pohádka které jsem nepřišel na chuť a asi to tak zůstane napořád, notně přeplácaný děj sráží tuto pohádku do kolen, výborná hudba a krásné české exteriéry je asi to jediné co stojí za zmínku to je docela málo. ()

moviepill

Svojho času veľmi populárna filmová záležitosť. Keď som bol malý, vedela mi nahnať strach aj slzy do očí. Dnes už som z podobných filmov vyrástol... ()

ArNEtis

Doprovázela mě celým dětstvím a dělá to dodnes. I přes to že jsem všech 10dílů viděla nejméně 30x tak vím, že jakmile bude zase pár hodin čas, kouknu se po 31. Krásná Fantagiro její ještě krásnější Romualdo, mluvící kámen, čeští herci a místa a později i "zlý" ale neodolatelný Tarabas, lákadla kterým se snad nedá odolat. ()

natalie15

Keď som bola malá, túto rozprávku som proste milovala, najmä kvôli Fantaghiró - emancipovanej, vtipnej a odvážnej princeznej, zaujímavému príbehu, ktorý je plný fantazijných stvorení, krásnemu princovi a čarokrásnej výprave a hudbe :) 75%. ()

Kennedy_R

Mistr hrůzných krvavých italských horrorů se rozhodl natočit pohádku. Pravda, je to spíše pohádka pro odrostlejší děti, ale povedená. Naštěstí děs Démonů postrádá. ()