Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže

(TV film)
  • Česko Princezna Fantaghiró (více)

Protagonistkou talianskej filmovej rozprávky je prekrásna, múdra ale tvrdohlavá princezná Fantaghiro. Svet rozprávky možno mnohým pripomenie náš "ľudský" svet. Lenže hlavným hrdinom v boji so Zlom pomáhajú dobré víly a iné rozprávkové bytosti. Osud však zasiahne nielen do života odvážnej princeznej Fantaghiro, ale aj do osudov dvoch znepriatelených kráľovstiev... (oficiální text distributora)

crola

Nevšední pohádkový příběh podtržený nádhernou Alessandrou Martines. První dva díly jsou skvělé. ()

mackyns

Nijak zvlášť výnimočný film, ktorý má však určité pozitívne čaro ktorým vie zaujať a prekrásna Alessandra Martines na tom nesie zrejme najväčšiu zásluhu. 60% ()

WAlienaW

Fantaghiro bola mojou srdcovkou už od detstva. Prvý diel je jednou z najlepších starých rozprávok vôbec aj napriek dosť vtipným kulisám, kostýmom a väčšine scén, ktoré vyzerali, že natočili na prvý raz. Nevadí. Ako dieťa som im to verila a keď mi ju televízia ponúkne dnes vždy sedím ako zhypnotizovaná pred obrazovkou a prihlúplo sa usmievam na tom, aké krásne vety v tom filme odzneli, koľko pekných vecí do života som sa ako malá mohla na tom filme naučiť. No strašne ma tvorcovia nahnevali štvrtým a piatym pokračovaním, kde už Fantaghiro flirtovala s kým mohla a len kvôli tomu, že Kim už nechcel ďalej hrať (čomu sa vážne nečudujem) nakoniec skončila s nejakým pirátom búhvíodkud, čím totálne zničili pointu celého prvotného príbehu večnej lásky nenormálne krásnej dvojice. Ale prvý diel štyri hviezdy oprávnene. ()

ajaxx

Co já si vzpomínám, měli jsem tuhle pohádku tehdy hrozně rádi a dokonce si pamatuji na její název. Ovšem o co tam ve skutečnosti šlo, to už opravdu nevím a to si myslím, je asi největší problém tohoto dílka, naprostá průměrnost i navzdory tomu, že j nezapomenutelná. 3* ()

stepma

V šesti letech mě tohle neskutečně bralo, zejména proto, že rodičům se princezna Fantaghiro vůbec nelíbila a pro mě byla něco jako zakázané ovoce. 3* spíše z nostalgie, jinak by to byly slabé dvě. ()

didlik6

Nádherná rozprávka s prekrásnou hudbou. Ako dieťa som ju zbožňovala a bola som aj na natáčaní na Bojnickom zámku. Škoda len, že si z toho nič nepamätám, keďže som bola veľmi malá. ()

CrashHP

Ako malé dieťa som tento príbeh miloval a milujem stále. Vynikajúci príbeh o mladej princeznej, ktorá je príliš svojská a chce si užívať a robiť dobré skutky. Krásna Alessandra Martines a Kim Rossi Stuart, to je nádherný pár. Hudba vo filme je očarujúca a podmanivá. Film, ktorý si určite nenechám ujsť, ak ešte niekedy pôjde v TV. :) ()

Bubugirl

Na této pohádce jsem ( jako mnozí další ) vyrostla, a neomrzela mě ani po 15 letech. Nutno podoknout, že čím byly ty díly novější tím to bylo horší. Poslední dva party o tom jak Fanthagiro jde zachránit děti z vlády zeleninových lidí kazí renomé ostatním dílům. To, že ve Fantaghiro hrají i čeští herci a že se děj odehrává i v českém prostředí dává pohádce jisté plus. No a Jan Kraus jako princ z Asabalu nemá chybu :D. Pokud se Vám líbí takovéto typy pohádek, tak jistě znáte i Dračí prsten či Sestřička a princ ze snu. Stačí se podívat na Tarabasův žebříček filmů ( Nicolas Rogers ) a hned máte tip na další podobné pohádky, už ale ne tak propracované jako je Fantaghiro. Jediné co bych na postavě Fantaghiro vytkla, je to neustálé žvatlání o lásce -až to bylo chvílemi přeslazené. ()

bratr_jezek

S počtem sérií jsem se už trochu přestal orientovat v padouších, nad kterými neustále musela vyzrávat titulní princezna. Byla však hetká, šlo jí o lásku, k tomu to byla celkem dobře rozehraná pohádka alá fantasy, takže dokázala udržet pozornost diváků. ()

Manarit

Kouzelná pohádka, co zůstane v paměti. Hudba je překrásná a hlavní hrdinka taky : ) Mám pocit, že v době mého dětství na ni koukali snad všichni. Příběh není složitý, ale i tak z něj bylo vytěženo maximum. Kostýmy na tu dobu úžasné, myslím, že Fantaghiro by i dnes převálcovala spoustu nových děl. ()

Verja

U téhle pohádky mě udržel pouze Nicholas Rogers jako Tarabas. Nevidím v obsazení Aňu Geislerovou, ta byla jako lesní královna také velmi krásná. Jinak pohádka průměr, pro mne. ()

Vodin

Pamatuju si, ze jsme na to s bráchou vejrali porad jako mladý, ale ted po par skouknuti me to moc nebere. 55% ()