Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Paula Considine (Gale Storm) je dívka z malého města, která se vydává do Los Angeles hledat svou zmizelou sestru a její dítě. Zkouší to na radnici, nic, ani policie jí nijak nepomůže, ale místní novinář začne společně s ní pátrat. Sestru najdou mrtvou a policie se to snaží rychle uzavřít jako sebevraždu, ale Paule se něco nezdá. Když dvojice hledá dále, dostane se na stopu organizovaného zločinu a černého trhu s dětmi, musí ale ještě vyřešit otázku, kdo se jim snaží v hledání bránit. Béčková krimi ze série studia Universal s dokumentárními prvky (vyprávěný úvod i závěr), která se snažila o informování veřejnosti o aktuálních problémech. Zajímavé je, že bylo vystřiženo několik scén, které příliš jasně ukazovaly na souvislost s otcem obou sester, kvůli kterému se mrtvá dívka zbavila dítěte, testovací publikum to špatně neslo, nicméně motiv ve filmu zůstal. (Peabody)

(více)

Recenze (3)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Zajímavý noir o gangu, který se zabývá nelegálními adopcemi a čas od času oddělá nějakou tu matku, co chce svoje dítě zpátky. ()

Svadbos 

všechny recenze uživatele

Reportét O´Keefe sa snaží pomôcť Gale zistiť, čo sa stalo jej stestre. Dobré lokality Los Angeles, energické dialógy. ()

Reklama

Topco 

všechny recenze uživatele

Sympatický kasting, a to aj vo vedľajších úlohách (robustný Burr, o hlavu vyšší Mazurki, babička ako šéfka gangu), neošúchaná zápletka s nelegálnou adopciou detí, nápadité strihové prechody (masáž, škrtnutie zápalkou), pekné „mestské“ orámovanie. Príjemný, neprávom zabudnutý noir. Odporúčam. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Alternatívny titul "Abandoned Woman". (Svadbos)

Reklama

Reklama