Dangerous Crossing

Mysteriózní / Thriller / Film-Noir

USA, 1953, 75 min

Už jsem viděl tolik noirů a noirem ovlivněných filmů, že si je netroufám ani počítat. Většina těch, na které jsem poslední dobou koukal, byl těžký průměr. Proto jsem tak rád, že jsem narazil i na Dangerous Crossing, který má přesně všechny atributy mysteriózního noit/thrilleru, nenudí, drží si atmosféru a napětí a užil jsem si ho od první do poslední minuty. Zápletka je jednoduchá. Novomanželé se v New Yorku nalodí na loď a vzápětí manžel záhadně zmizí. Zoufalá žena po něm začne pátrat a zjišťuje, že nikde není ani stopy po tom, že se společně nalodili, jejich novomanželské apartmá je prázdné a její věci byly přesunuty o dvě místnosti vedle, která je registrovaná pouze na ní pod dívčím jménem. Lidé, kteří je viděli pohromadě si najednou na žádného manžela nepamatují. Posádka a všichni kolem ní si myslí, že se zbláznila. Jediný, kdo se jí snaží pomoct je lodní doktor.(13.6.2016)

Místo vlaku loď, místo Gene Tierney Jeanne Crain, místo detektiva kapitán, misto Hitchcocka Joseph Newman a místo očekávaného průměru docela pecka. http://filmnoirblog.blogspot.com/2010/01/dangerous-crossing-1953.html(16.1.2010)