poster

Dangerous Crossing

Mysteriózní / Thriller / Film-Noir

USA, 1953, 75 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
  • liquido26
    ****

    Už jsem viděl tolik noirů a noirem ovlivněných filmů, že si je netroufám ani počítat. Většina těch, na které jsem poslední dobou koukal, byl těžký průměr. Proto jsem tak rád, že jsem narazil i na Dangerous Crossing, který má přesně všechny atributy mysteriózního noit/thrilleru, nenudí, drží si atmosféru a napětí a užil jsem si ho od první do poslední minuty. Zápletka je jednoduchá. Novomanželé se v New Yorku nalodí na loď a vzápětí manžel záhadně zmizí. Zoufalá žena po něm začne pátrat a zjišťuje, že nikde není ani stopy po tom, že se společně nalodili, jejich novomanželské apartmá je prázdné a její věci byly přesunuty o dvě místnosti vedle, která je registrovaná pouze na ní pod dívčím jménem. Lidé, kteří je viděli pohromadě si najednou na žádného manžela nepamatují. Posádka a všichni kolem ní si myslí, že se zbláznila. Jediný, kdo se jí snaží pomoct je lodní doktor.(13.6.2016)

  • Rogue
    ****

    Místo vlaku loď, místo Gene Tierney Jeanne Crain, místo detektiva kapitán, misto Hitchcocka Joseph Newman a místo očekávaného průměru docela pecka. http://filmnoirblog.blogspot.com/2010/01/dangerous-crossing-1953.html(16.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace