Káva a cigarety III - Někde v Kalifornii

USA, 1995, 12 min

Jim Jarmusch

Frederick Elmes

Tom Waits, Iggy Pop

Nedá mi to, a musím reprodukovat: "Nejlepší na tom, když přestaneš kouřit je, že si sem tam můžeš zapálit". Málem jsem se nezvedl z podlahy.(22.2.2010)

Iggy Pop + Tom Waits + Jim Jarmusch = 100%(18.9.2005)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Proč bychom si nezapálili, když už jsme přestali kouřit, ne ? :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(17.7.2008)

Tentokrat se nachazime v pekny kavarne, sympataci Pop a Waits pokecaj necekane o kafi a cigarach, trochu se pohadaj o muzice a kdyz uz Jarmusch nevi, co dal, tak se proste rozejdou. Ta posledni minutka se samotnym Waitsem uz ale pusobi trochu navic, Waits se celou dobu navic tvari, jak kdyz neco proved. Ale celkove povedenej kratas.(31.3.2009)

Jarmuschův příjemně, poklidně a "minimalisticky" zpracovaný kraťas, ve kterém se setkávají a hrají dvě významné umělecké osobnosti - Tom Waits a Iggy Pop. Od tohoto snímku nečekejte žádné akční scény, závěrečné dějové zvraty, triky a šílené kousky za asistence kaskadérů... ti dva freaci se prostě sešli v baru na "prachobyčejný" a trochu "nemotorný" pokec. Poznámka: Jim Jarmusch za tento snímek obdržel na MFF v Cannes Zlatou palmu za nejlepší krátký film.(7.9.2003)

v posledním díle jsme se dostali do prostornější a lepší hospody. Nejdelší snímek ve kterým teď řeší práci apod. Tentojrát se vším spolu souhlasí. V kažém kraťasu jsou předmětem cigarety a káva. Mě by to ani nenapadlo, tohle natočit. V určitých věcech mi to připomíná film Bistro.(12.3.2004)

"Od něj tu taky nic nemají."(11.5.2014)

Jo, tak tuhle mám rád. Iggy a Tom jsou boží. Krafou o ničem a vlastně ani neví o čem by měli mluvit a přesto je to taková prča.(17.6.2005)

Iggy Pop a Tom Waits pod taktovkou Jima Jarmusche..co víc si přát? Nic!(12.4.2008)

Všechny palce nahoru pro jednu z nejpovedenějších Jarmuschových povídek. Oba protagonisté válí.(27.11.2008)

Pekne prepracovaný rozhovor. A vtipný...(20.11.2005)

dva hudebníci, Iggy Pop a Tom Waits, se setkávají na kafi a ačkoli jak jeden, tak druhý tvrdí, že už nekouří, stejně si na základě myšlenky "Když člověk přestane kouřit, tak si klidně může jednu dát, protože už toho nechal." oba zapálí :)(12.11.2010)

Pro mě osobně samozřejmě nejlepší povídka z Kafe a cigára! :) Viděl jsem ji kdysi v kině, když ještě Jarmusch neměl ani potuchy natočit celovečerní film, jako předfilm ke Kaurismäkiho Drž si šátek, Taťáno, a neměl tenkrát ani páru, kdo je sakra Iggy Pop! Znal jsem jen jeho jméno z čmáranice na zdi na domě v naší ulici. A tak mi Iggy poprvé učaroval...(24.11.2005)

Absolútne skvelé. Dvaja hudobný velikáni pri jednom stole. Iggy Pop a Tom Waits. Ich dialógy sú zatiaľ najlepšie, najoduševnejšie a hlave majú tú správnu pointu. To všetko v typickom bare, z kostkovým obrusom, v prítomnosti kávy a cigariet. Jarmusch si zaslúžil zlatú palmu. Toto je skrátka pecka, ktorá ma vyslovene núti si ísť vypočuť niečo od Toma Waitsa a Iggyho Popa.(6.8.2009)

90 % - Kouzelný kraťas o tom, jak si odnaučený kuřák může v klidu zapálit, protože už vlastně přestal :)(4.11.2005)

vzestupná kvalita týhle série-náhoda?(20.6.2009)

Iggy Pop dobrak a Tom Waits ho porad stiral ... to s tim jukeboxem bylo dobry, stejne tak kecy "ted muzu kourit, protoze sem uspesne prestal" :D(7.12.2017)

"Když člověk přestane kouřit, tak si klidně může jednu dát, protože už toho nechal." ...Iggy Pop je kraaal:)))))) !!!(23.7.2008)

Opět se shodnu s uživatelem Bachy a ani nemusím být jako on fanoušek alespoň jednoho z interpretů. Konfrontace dvou velikánů je opravdu vtipná, zejména situace ohledně kouření.(29.11.2008)

Ospravedlňujem sa za narušenie obsesie vysokým hodnotením, ale hoci je tento krátky film vcelku fajn, je totálne O NIČOM. Štvor-, či nebodaj päťhviezdičkové snímky si predstavujem trochu inak.(16.7.2008)

Do-ko-na-lé!!! Miluji hudbu od obou aktérů, takže jejich setkání v baru s juboxem je opravdovou lahůdkou!! "Od té doby, co nekouřím, můžu si tu jednu cigaretu dát..." :)))(2.3.2006)

<< předchozí 1 2