This Island Earth

• Austrálie

This Island Earth

Sci-Fi

USA, 1955, 87 min

Zábavné béčko, kde je po většinu stopáže béčkovost přítomna jen v podobně hlavní postavy vědce, který je téměř dokonalý nadsamec, obdivovaný každým mužem, každé ženě se z něj podlamují kolena a padají kalhotky a v neposlední řadě je chytřejší než liška Bystrouška na red bullu. První část filmu je i díky tomu mnohem méně pitomá, než by se mohlo zdát (halelujah!) a děj je docela zajímavý (byť na dnešní dobu lehce neoriginální, ale to je jako nadávat king kongovi, že mu táhne z mordy), načež potom... Hle! Mnoho a mnoho spoileroidních věcí, které nebudu psát, jen si dovolím poznamenat, že maska páně mutanta působí mnohem lépe, než by se dalo čekat. zábavné(2.11.2014)

Jedno křáplý polonudný atom age sci-fi, který (možná) splní očekávání az v druhé polovině, kdy dojde na předpotopní trikový orgie, ionizační vrstvy, přeměňovací tubusy, daleký vesmíry i zlýho ufomutanta. V hlavní roli slušně přehraný Rex Reason (skoro lepší jméno než Cal Meacham...), bavil i mimozemšťan Exeter, docela dobře to šachuje kdo vlastně je nebo není záporák. Pokud se vypálíte do sraček, může to být plná palba.(29.7.2017)

Béčko ako sa patrí. Dej je síce ešte blbší ako Lloyd Christmas a Harry Dunn dokopy, no inak je to prehliadka toho najlepšieho vintage sci-fi béčka. Najmä posledná tretina je strhujúca, permanentne sa odohráva buď vo vesmírnej lodi alebo na cudzej planéte, všade sa to hemží efektami, skvelými kulisami a perfektnými maskami (mutanti!). Ultimatívne 50s sci-fi.(16.7.2011)

Další z těch mnoha půvabně naivních hollywoodských scifáren zlaté éry SF žánru 50.let. Na planetu Zemi se vetřou mimozemšťané-obyvatelé planety Metaluna a za pomocí vědců-pozemšťanů chtějí objevit nový zdroj energie, který by pomohl zachránit Metalunu před zánikem. Jeden z vědců, Dr.Meacham, spolu se sličnou vědkyní, zjistí nekalé plány mimozemšťanů ovládnout Zemi, a je unesen na Metalunu...Prvních 45 minut se nic moc neděje, vše se odehrává převážně v konverzační rovině, ale únosem vědců se film pekelně rozjede. Jsou tu opravdu zdařilé trikové scény (na svoji dobu, pochopitelně) - metání laserových paprsků, pohled do vnitřku létajícího talíře, hybernační kóje, rentgenové průřezy tělem, malý náznak kosmické bitvy, pohled na povrch i do nitra Metaluny. Půvabně naivní futuristické stavby, kresby, modely, časté používání prolínaček. Mimozemšťani se od lidí odlišují vysokým čelem a bílou parukou. Dokonce tu nechybí ani souboj s mutanty. Vše je tak neuvěřitelně hloupoučké a naivní, ale v tom je ta KRÁSA!(22.9.2003)

Na TIE jsem se děsně těšil, ale bohužel po super efektním začátku přišlo poměrně zklamání, čekla jsem nějaké super scífko, ale je těžké když to nejlepší ukážou ze začátku a pak se už jen kecá. Začátek filmu je velmi zajímavý a kdyby se držel takhle až do konce dám i větší hodnocení. Navíc hlavní padouši či co to bylo vypadaly děsně, tak nějak jako lidi po autonehodě:-) Ale aspoň masky mimozešťanů ujdou. Takže za začátek 2* a za ty masky 1*. Každopádně se jedná o film který rozhodně vidět nemusíte. PS: Ten chlap v hlavní roli měl úděsnej hlas.(28.6.2010)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Raymonda F. Jonese. (Hans.)