• Austrálie

• Nový Zéland

Sci-Fi

USA, 1955, 87 min

Béčko ako sa patrí. Dej je síce ešte blbší ako Lloyd Christmas a Harry Dunn dokopy, no inak je to prehliadka toho najlepšieho vintage sci-fi béčka. Najmä posledná tretina je strhujúca, permanentne sa odohráva buď vo vesmírnej lodi alebo na cudzej planéte, všade sa to hemží efektami, skvelými kulisami a perfektnými maskami (mutanti!). Ultimatívne 50s sci-fi.(16.7.2011)

Jestli jsme něco na This Island Earth ocenil, tak to byla především vizuální stránka. Létající talíř, povrch cizí planety nebo mutanti - a ještě jak to bylo v barvě, to byla taková nádhera! Na to bych se vydržel dívat dlouho a dlouho. Průšvih je ale trošku s příběhem, sice to první zhruba tři čtvrtě hodiny atmosféru má, po prvním kontaktu s Exeterem je ještě tajemnější, ale s dějem to přece jen vázne, až do únosu dvojice hrdinů se totiž skoro nic nestane. A i poté není tempo nijak závratné, nebýt prvku mutantů, ani na jiné planetě by se mnoho nestalo. Sice silnější tři hvězdy, ale pořád jen tři.(27.3.2014)

Zase jednou dávám lepší než objektivní hodnocení. Úvod: Vědec vypadající jako pravý chlap, 190 cm, tvář modela, v padnoucím obleku od Armaniho žertuje s tlupou novinářů. V dalším záběru si přes oblek navléká leteckou kombinézu, bere přilbu, zesměšní novináře odbornickou hantýrkou, o které ví, že jí nebudou rozumět, nasedá za blýskání fotografů do stíhačky a odlétá do práce....... no dá se tomu odolat? :-)) Takhle je to po celý film. Je to pitomost, ale velmi zábavná. P.S. žeru Faith Domergue, už v The Atomic Man jsem ji velmi vyzdvihoval... (to je ta slečna, co s ní Howard Hughes začal chodit, když jí bylo 15, v Aviatorovi ji hrála Kelli Garner...)(8.6.2012)

• Tsunami_X

Poměrně rozmáchlá scéna, solidní triky a navíc je to celé v barvě a neustále někde citované. Bohužel výsledek neodpovídá očekávání. První polovina je klasicky konverzačně nudná, druhá se zase nese ve znamení šokujících objevů a cesty na vzdálenou planetu obývanou „cool“ albínskými mimozemšťany. V kombinaci se slabšími hereckými výkony, zjevnými technickými hrubkami a nepříliš strhujícím tempem z toho vychází lehký podprůměr jehož spolehlivě předchází jeho pověst.(3.1.2004)

Jedno křáplý polonudný atom age sci-fi, který (možná) splní očekávání az v druhé polovině, kdy dojde na předpotopní trikový orgie, ionizační vrstvy, přeměňovací tubusy, daleký vesmíry i zlýho ufomutanta. V hlavní roli slušně přehraný Rex Reason (skoro lepší jméno než Cal Meacham...), bavil i mimozemšťan Exeter, docela dobře to šachuje kdo vlastně je nebo není záporák. Pokud se vypálíte do sraček, může to být plná palba.(29.7.2017)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Raymonda F. Jonese. (Hans.)