poster

This Island Earth

 • Austrálie

  This Island Earth

Sci-Fi

USA, 1955, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom_Lachtan
  ****

  Zábavné béčko, kde je po většinu stopáže béčkovost přítomna jen v podobně hlavní postavy vědce, který je téměř dokonalý nadsamec, obdivovaný každým mužem, každé ženě se z něj podlamují kolena a padají kalhotky a v neposlední řadě je chytřejší než liška Bystrouška na red bullu. První část filmu je i díky tomu mnohem méně pitomá, než by se mohlo zdát (halelujah!) a děj je docela zajímavý (byť na dnešní dobu lehce neoriginální, ale to je jako nadávat king kongovi, že mu táhne z mordy), načež potom... Hle! Mnoho a mnoho spoileroidních věcí, které nebudu psát, jen si dovolím poznamenat, že maska páně mutanta působí mnohem lépe, než by se dalo čekat. zábavné(2.11.2014)

 • Slasher
  ***

  Jedno křáplý polonudný atom age sci-fi, který (možná) splní očekávání az v druhé polovině, kdy dojde na předpotopní trikový orgie, ionizační vrstvy, přeměňovací tubusy, daleký vesmíry i zlýho ufomutanta. V hlavní roli slušně přehraný Rex Reason (skoro lepší jméno než Cal Meacham...), bavil i mimozemšťan Exeter, docela dobře to šachuje kdo vlastně je nebo není záporák. Pokud se vypálíte do sraček, může to být plná palba.(29.7.2017)

 • JohnnyD
  *****

  Béčko ako sa patrí. Dej je síce ešte blbší ako Lloyd Christmas a Harry Dunn dokopy, no inak je to prehliadka toho najlepšieho vintage sci-fi béčka. Najmä posledná tretina je strhujúca, permanentne sa odohráva buď vo vesmírnej lodi alebo na cudzej planéte, všade sa to hemží efektami, skvelými kulisami a perfektnými maskami (mutanti!). Ultimatívne 50s sci-fi.(16.7.2011)

 • Lima
  ****

  Další z těch mnoha půvabně naivních hollywoodských scifáren zlaté éry SF žánru 50.let. Na planetu Zemi se vetřou mimozemšťané-obyvatelé planety Metaluna a za pomocí vědců-pozemšťanů chtějí objevit nový zdroj energie, který by pomohl zachránit Metalunu před zánikem. Jeden z vědců, Dr.Meacham, spolu se sličnou vědkyní, zjistí nekalé plány mimozemšťanů ovládnout Zemi, a je unesen na Metalunu...Prvních 45 minut se nic moc neděje, vše se odehrává převážně v konverzační rovině, ale únosem vědců se film pekelně rozjede. Jsou tu opravdu zdařilé trikové scény (na svoji dobu, pochopitelně) - metání laserových paprsků, pohled do vnitřku létajícího talíře, hybernační kóje, rentgenové průřezy tělem, malý náznak kosmické bitvy, pohled na povrch i do nitra Metaluny. Půvabně naivní futuristické stavby, kresby, modely, časté používání prolínaček. Mimozemšťani se od lidí odlišují vysokým čelem a bílou parukou. Dokonce tu nechybí ani souboj s mutanty. Vše je tak neuvěřitelně hloupoučké a naivní, ale v tom je ta KRÁSA!(22.9.2003)

 • Campbell
  ***

  Na TIE jsem se děsně těšil, ale bohužel po super efektním začátku přišlo poměrně zklamání, čekla jsem nějaké super scífko, ale je těžké když to nejlepší ukážou ze začátku a pak se už jen kecá. Začátek filmu je velmi zajímavý a kdyby se držel takhle až do konce dám i větší hodnocení. Navíc hlavní padouši či co to bylo vypadaly děsně, tak nějak jako lidi po autonehodě:-) Ale aspoň masky mimozešťanů ujdou. Takže za začátek 2* a za ty masky 1*. Každopádně se jedná o film který rozhodně vidět nemusíte. PS: Ten chlap v hlavní roli měl úděsnej hlas.(28.6.2010)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Raymonda F. Jonese. (Hans.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace