• Austrálie

• Nový Zéland

Sci-Fi

USA, 1955, 87 min

Na TIE jsem se děsně těšil, ale bohužel po super efektním začátku přišlo poměrně zklamání, čekla jsem nějaké super scífko, ale je těžké když to nejlepší ukážou ze začátku a pak se už jen kecá. Začátek filmu je velmi zajímavý a kdyby se držel takhle až do konce dám i větší hodnocení. Navíc hlavní padouši či co to bylo vypadaly děsně, tak nějak jako lidi po autonehodě:-) Ale aspoň masky mimozešťanů ujdou. Takže za začátek 2* a za ty masky 1*. Každopádně se jedná o film který rozhodně vidět nemusíte. PS: Ten chlap v hlavní roli měl úděsnej hlas.(28.6.2010)

Další z těch mnoha půvabně naivních hollywoodských scifáren zlaté éry SF žánru 50.let. Na planetu Zemi se vetřou mimozemšťané-obyvatelé planety Metaluna a za pomocí vědců-pozemšťanů chtějí objevit nový zdroj energie, který by pomohl zachránit Metalunu před zánikem. Jeden z vědců, Dr.Meacham, spolu se sličnou vědkyní, zjistí nekalé plány mimozemšťanů ovládnout Zemi, a je unesen na Metalunu...Prvních 45 minut se nic moc neděje, vše se odehrává převážně v konverzační rovině, ale únosem vědců se film pekelně rozjede. Jsou tu opravdu zdařilé trikové scény (na svoji dobu, pochopitelně) - metání laserových paprsků, pohled do vnitřku létajícího talíře, hybernační kóje, rentgenové průřezy tělem, malý náznak kosmické bitvy, pohled na povrch i do nitra Metaluny. Půvabně naivní futuristické stavby, kresby, modely, časté používání prolínaček. Mimozemšťani se od lidí odlišují vysokým čelem a bílou parukou. Dokonce tu nechybí ani souboj s mutanty. Vše je tak neuvěřitelně hloupoučké a naivní, ale v tom je ta KRÁSA!(22.9.2003)

V tom filme je všetko čo má správne sci - fi mať - lietajúce taniere, mimozemšťania, supervedec ktorý vypadol z obálky módneho časopisu, pekná baba, cool cudzia planéta na ktorej stále niečo vybuchuje, Burtonov marťan (!), kopa akcie a perfektný drive. A vôbec nevadí, že je to príliš naivné, zmätené a blbé aj na rok svojho vzniku pretože je to "jízda" a studňa inšpirácie pre neskoršie žánrové superklasiky. Keby v roku 1955 existovali Blockbustre vyzerali by takto. 9/10 P.S. toto je ten film , ktorý E.T. s hrôzou prepne :)(8.12.2014)

• Tsunami_X

Poměrně rozmáchlá scéna, solidní triky a navíc je to celé v barvě a neustále někde citované. Bohužel výsledek neodpovídá očekávání. První polovina je klasicky konverzačně nudná, druhá se zase nese ve znamení šokujících objevů a cesty na vzdálenou planetu obývanou „cool“ albínskými mimozemšťany. V kombinaci se slabšími hereckými výkony, zjevnými technickými hrubkami a nepříliš strhujícím tempem z toho vychází lehký podprůměr jehož spolehlivě předchází jeho pověst.(3.1.2004)

Zábavné béčko, kde je po většinu stopáže béčkovost přítomna jen v podobně hlavní postavy vědce, který je téměř dokonalý nadsamec, obdivovaný každým mužem, každé ženě se z něj podlamují kolena a padají kalhotky a v neposlední řadě je chytřejší než liška Bystrouška na red bullu. První část filmu je i díky tomu mnohem méně pitomá, než by se mohlo zdát (halelujah!) a děj je docela zajímavý (byť na dnešní dobu lehce neoriginální, ale to je jako nadávat king kongovi, že mu táhne z mordy), načež potom... Hle! Mnoho a mnoho spoileroidních věcí, které nebudu psát, jen si dovolím poznamenat, že maska páně mutanta působí mnohem lépe, než by se dalo čekat. zábavné(2.11.2014)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Raymonda F. Jonese. (Hans.)