Tichá msta

• Nový Zéland

Akční

USA, 2017, 87 min

• mzss1

(15%) Ach jo, proč? PROČ? Proč něco takové natočil právě můj oblíbenec Isaac Florentine ? V tomto případě jsem rozhodně nečekal, že to bude akcí nabité. Příběhy o pomstě mám rád, i ty ukecané, tvořeny spousty dialogy, ale toto prostě vůbec nefungovalo. Po akční stránce to nebylo až tak zlé, ale i tak jsem zklamán. Máme tu pár soubojových sekvencí, obyčejnější natočeny, ale furt to mělo patřičnou úroven. Ale už to není to, co to bývalo. Ostatní aspekty filmu – o tom snad radši nebudu mluvit (psát). Hmm a nebo jooo. Tohle mělo být o pomstě? Ahaa, nějak jsem si toho nevšiml. Po tragickém úmrtí Banderasovi rodiny se to vůbec netvářilo jako film o pomstě. Chápu, že Banderas hrál netypického hrdinu, ale i tak. Místy se choval jako vůl. Řval jak kráva u arény a když do ní vstoupil, tak v ruce držel panáka a nechal si nařezat? Je tohle vůbec možné? :D Pak tu máme menší scénu, kdy vidíme, jak se Banderas učí bojovému umění. To pak dává logický rozum, že se umí prát. Jenže ten filozofický doplněk absolutně nefunguje. Banderas si usmyslel, že bude mlčet a jen kýve hlavou. Scénář a děj? To nemá absolutně žádný. Ani finále mě nějak nechytlo. To jak se Banderas dopracoval k pravdě, to mě taky celkem vytočilo – absolutní nesmysl. Je mi líto, ale toto se absolutně nepovedlo, ani ta slabá akce za moc nestojí. Pokud bude Florentine takto pokračovat, tak by bylo lepší, aby se na ty filmy vysral.(3.11.2017)

Hodnocení jsou tu poměrně nízká, ale v poslední době se v oblasti thrillerů objevují taková zvěrstva, že tohle je poměrně slušné. Tichý mstitel ztvárněný Banderasem je charismatická postava a klobouk dolů před tím, co Banderas v 57 letech předvádí. A postava, teda ta fyzická, Cristiny Serafini to je taky nádhera. Dějově žádný trhák, ale jako celek, včetně hudby, mi to celkem sedlo.(16.5.2020)

Zdejší hodnocení mi jak to tak bývá, slibovalo něco mezi průserem a příjemným překvapením. Nakonec je z toho naštěstí ta druhá možnost. Oblíbenec Antonio v klasicky béčkovitém příběhu jde cestou od rány osudu, přes trestání sebe sama, zocelení těla a duše až po rozuzlení. Odpověď na otázku kdo, je poměrně překvapivá. A na otázku proč, vzhledem k ranku kam film spadá, víc než dobrá. Bandymu role v pohodě sedla a klidně si ho dám v podobném obsazení znovu. Potěšili mě souboje, které byly dle mého názoru dobře natočené a ty rány prostě bolely.Vzhledem k tomu, že Banderas je prostě srdcovka, musím něco přihodit a tu 4tou hvězdu dát. 70 procent.(23.6.2019)

• Wacoslav1

Nevím na čem Florentine frčel, když tohle točil, ale asi to byl dobrej matroš, protože ukecanej filozofickej akční film bych od mistra béček s extrémně prázdnými scénáři opravdu nečekal. Banderas je vlastně antihrdina, protože je právník a když mu zařve žena a dcera, tak nastoupí na cestu pomsty která vypadá tak, že se nejdřív nechá mlátit, pak se naučí mlátit (wtf to jako přes noc?!) a při tom všem vyznává filozofii stoického klidu, takže je mu vlastně všechno fuk, aby to ještě vylepšil, tak přestane mluvit a taky si najde parťáka a sice psa kterej taky nemluví, takže si s ním ideálně rozumí. No a pátrání probíhá tak, že Banderas vždycky někoho zmlátí, pak mu ukáže fotku svojí rodiny a z jeho pohledu pozná jestli je zabil nebo ne (to jako vážně?!) Navíc když mu ten negr řekne, že vrahem je policajt, tak už je všechno jasný. Jako čekal jsem, že to bude úplně blbý, ale nečekal jsem, že to bude taková nuda. Za zmínku stojí jenom úvodní bitka v kuchyni a souboj proti přesile při krádeži auta. Finální bitka nestojí za nic nechci hrdinu co dostává furt na držku a pak se zázračně vzchopí když už je skoro mrtvej. Tohle klišé si mohli odpustit, takže sorry moc jsem od toho nečekal, ale tohle mě minulo obloukem každopádně Florentine by měl srát na nějakou filozofii a nesnažit se o to na co nemá. On umí totiž točit pouze blbý filmy s dobrou akcí no a když natočí blbý film s mizernou akcí, tak potom definitivně sbohem. Banderase je škoda, ale možná, že už taky na víc nemá, takže budu za kverulanta. No vy ostatní už si určitě proti mě nějakou tu hvězdu přidáte, někteří třeba za psa a jiní za titulky od Vegetola které jsou lepší než film jako takový.15%(31.10.2017)

Klasika. Maníkovi zabijou manželku s dcerou a tak dotyčný začne číst Marka Aurelia a trénovat v kleci, aby se z něj stal během roku největší bitkař na světě a mohl se pomstít. Florentine se sice jeden z nejohranějších konceptů snažil ozvláštnit filozofickým blábolením, ale ve finále to k ničemu neotřelému nevedlo. Nicméně mě to jakž takž sedlo. Choreografie bitek byla víc než jen solidní, Bandaskovi tahle poloha docela slušela a nakonec mě neurazilo ani vyústění, byť nijak překvapivé nebylo. Banderas má každopádně na víc, než na průměrná akční béčka. 55%(20.12.2018)

• - Natáčelo se v Bulharsku a USA. (Yardak)