Mezi samotářským primatologem Davisem Okoyem (Dwayne Johnson) a výjimečně inteligentním gorilím samcem Georgem, o kterého se Davis stará od jeho narození, vzniklo velmi pevné pouto. Nezdařený nebezpečný genetický experiment však změní toho mírného lidoopa v obrovské zuřící monstrum. A jako by to nestačilo, brzy se zjistí, že podobně jsou zmutována i další zvířata. Když se tito uměle vytvoření alfa predátoři nekontrolovatelně řítí Severní Amerikou a ničí vše, co jim přijde do cesty, Okoye začne ve spolupráci se zdiskreditovaným genetickým inženýrem vyvíjet protilátku a probíjí se nevyzpytatelným bojištěm, nejen aby zastavil hrozící celosvětovou katastrofu, ale také aby zachránil strašlivého netvora, který býval jeho přítelem. (Vertical Entertainment)

POMO

Asylum monster flick s monstrózním rozpočtem. Technicky dokonalý výplach mozku s kvalitním 3D. Krásné příšery, a užijeme si je do sytosti jak v zelené přírodě, tak v betonovém Chicagu. Ke skutečné spokojenosti ale chybí osobitější režijní pojetí - ať již koncepční (Cloverfield, Godzilla), nebo alespoň povrchně vizuální (Bay). Rampage má čistě mechanickou, bezpohlavní režii, chce vyhovět každému a nechce nikoho urazit a bohužel ani překvapit. ()

verbal

Rampa MekSteroid je prostě v kurzu a je třeba si zvyknou, že než konečně atrofuje a promění se ve vytahaný pytel přičmoudlé krabaté povislé kožky, bude holt se svou topornou gogotanečnickou grimasou prknit v každém druhém akčňáku jako kdysi Árný. Třeba tadyhle v Rampáži soutěží s lidoopem, kdo je větší gorila, přičemž jej animovaný primát přehrává na celé čáře jak v mimice, tak v posuncích. Scénář to má samozřejmě poplatně obsazení příliš metaforický, filosoficky hluboký a existenciálně komplikovaný, než aby se dal laicky simplifikačně determinovat, nicméně při plném zapojení základních neurovegetativních funkcí snad může i středně pokročilý filmový teoretik alespoň částečně demaskovat některé velmi sofistikované jinotaje, a to zejména, že se kluci v první polovině jen tak maskulinně pošťuchují v milostné úsečce a posléze v trojúhelníku, a jakmile si vyjasní, kdo bude po závěrečných titulcích nakonec šukat tu životem zklamanou čokoládovou zooantropovložku, pevně se semknou a jako jedna gorlila dají při masové mrakodrapové demolici na piču zmutovanému vlkovi a geneticky modifikovanému kroukoušovi. No a k těm mentálně méně obdařeným, co k pochopení díla nemají muňky, bych rád podotknul, že se jedná o naprosto neškodnou, hezky vizuálně potuněnou a poměrně zábavnou obludí scifikokotinku, čili rozhodně není třeba odpadovat, dštít panické pižmo s lupy a veřejně ukazovat, jaký jste nabubřelý samolibý homodebil, co si svůj mikropenis honí výhradně u VonTrýra. ()

Enšpígl

Já jsem mile překvapen a docela lituji že jsem nešel do kina, ano jistě je to blbost krát 50, ale nenudí to, pořad se ve filmu něco demoluje a když chemie mezi hrdiny nefunguje, Dwayne to svoje kukuč stejně utáhne a pár hlášek se tady taky narodilo a navíc se projevila má slabost pro fakující gorily. ()

Cervenak

Fascinuje ma, že niekde v Hollywoode je niekto schopný reálne schváliť pre takýto projekt áčkový rozpočet a hviezdy. A ešte viac človeka prekvapí, keď z toho vylezie taká zábavná blbina. ()

Malarkey

Je to blbý, jak přeteklá žumpa, ale pro svojí hloupost to má docela chytlavé prostředí a The Rocka, který si tu pěkně zahlásí, zablbne a celkově celý ten nápad pozvedne z céčkových vod. ()

Toren

Místy dost opulentní, leč totálně mdlá "zábava" pro celou rodinu. Johnson si tu vybral slabší chvilku, kdy nemá šanci spasit prvotřídně odfláklej scénář. Alespoň, že to fackovaní mezi příšerama solidně funguje. ()

MrHlad

Přerostlá gorila, vlk a krokodýl se sejdou v Chicagu a totálně ho zlikvidují. Zní to fajn, že jo? Než se tak ale stane, čeká vás hromada nezajímavých hrdinů, nepříliš funkční humor a okoukaná zápletka. No a ta závěrečná bitka by taky mohla vypadat líp, mít trochu zábavnější barevnou škálu a nějaký ten nápad. V rámci blbých a hlasitých akčních filmů je Rampage Ničitelé neurážející průměr. Ale když ho neuvidíte, asi se vůbec nic nestane. ()

T2

Rozpočet $120miliónovTržby USA $101,028,233Tržby Celosvetovo $428,028,233 Tržby za predaj Blu-ray v USA $18,337,336Tržby za predaj DVD v USA $10,114,910║ Béčko na veľkom plátne na ktoré sa v celku dobre pozerá, vďaka slušným trikom. Peytonovi v podstate deštrukcia ide a sedí mu, viac než v poslednej dobe Bay-ovi. Za posledné roky zažívame taký návrat monster filmov Godzilla, King Kong, Pacific Rim, Cloverfield... možno MEG. /55%/ ()

Fr

„VYTVOŘILI JSME SPOUSTU RŮZNÝCH GENETICKÝCH KOMBINACÍ, TAKŽE ZMĚNY BUDOU NAPROSTO NEPŘEDVÍDATELNÉ…“ /// Sci-fi horor s kapkou ftipu – prostě The Rock a jeho filmy. Úvod dobrej a za chvíli bílej King Kong, mořská Godzilla a jejich čtyřnohej mazlík vyrážej do Chicaga. A teď to začíná bejt na piču! Místo jednoduchejch řešení se scénáristi nechaj unášet prostorem k destrukci s miliardou efektů, ze který nemám žádnej zážitek. Prostě biják pro nevyspělý publikum… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) S vopičákem jsme si společně zachránili život. 2.) Potřebuju zvětšit hada. 3.) Thx za titule „samo133r“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ * ()

LIVINGDEAD

Jít na to do kina, tak se zabiju! Ještě, že mne něco osvítilo a já nakonec nešel. Dětský film o opičce, krokodýlkovi a vlkovi. Slabých 50%. ()

Dever

// Distribútor: Warner Bros. (New Line) // Počet premietajúcich kín v USA: 4,101 // Otvárací Víkend v USA: $35,753,093 // ()

EvilPhoEniX

Dwayne Johnson si tentokrát vybral slabší chvilku. Finančně sice úspěch, velký divácký zážitek jsem si z kina neodnesl. Starou videohru Rampage jsem nehrál, takže nemohu srovnávat, ale určitě by bylo zajímavější, kdyby se zvětšilo zvířat více najednou a mohla by z toho být daleko intenzivnější destrukce. Finále je sice našlapané a obří krokodýl si umí vyvolat respekt, nechalo mě to však celkem chladným. Humoru mohlo být více a z akce stojí za zmínku vlastně jen finále a útok vlka v lese. Zkouknout se to dá a na plátně to nevypadá zle, ale mám pocit, že z toho jsem už lehce vyrostl. Finální záběr, který rozesmál celé kino se však povedl. 65% ()

Viktooorka

Film o obřích zmutovaných zvířatech v čele se Skálou. Opravdu od toho někdo čekal sofistikovanou zábavu? Já jsem čekala, že to bude mít primitivní humor se záběry na velká ramena Johnsona a ničení ve velkém. A co jsem dostala? Primitivní humor se záběry na velká ramena Johnsona a ničení ve velkém :D Kdyby vynechali ten „opičí“ humor, tak je to příjemná oddechovka a odpustila bych i tu nelogiku, že vlk a krokodýl (či aligátor) se změnili do abnormálních velikostí s ostny a jinými vymoženostmi, ale gorila byla maličká a normální.. Ale každopádně u podobných filmů se nevyplácí přemýšlet, takže to nedělám (tedy skoro nikdy) a proto jsem se dobře bavila :o) Zkuste to někdy po mém :o) ()

tron

„Prekvapuje ma, že vás nerozviazal.“ Vskutku nenáročná, ale nie zlá a miestami dosť zábavná CGI blbosť stojaca na tradične majestátnom The Rockovi (prekvapivo veľa tomu ale dáva aj kovboj Jeffrey Dean Morgan, od ktorého každú chvíľu čakáte nejaké svinstvo), neuveriteľných trikových orgiách a miestami dosť prekvapivej drsnosti. Nie je to nový splatter fenomén, ale na trikové rodinné dobrodružstvo s Dwayneom Johnsonom v titulnej úlohe za 120 miliónikov dolárikov je tam odhryznutá hlava, vystrieľaní pytliaci, plno utopených civilov z trajektu a v jednej scéne by som odprisahal, že som videl ľudské črevá. Nad scenárom je samozrejme prísne zakázané premýšľať (netvor pozabíjal desiatky a desiatky ľudí a nikdy nikoho nezožral a „ju“ prečo áno?). Otázkou je morálny problém (jasné, George bol pod „vplyvom“, ale i tak nakoniec urobiť dobrosrdečnú komickú postavičku z niekoho, kto zavraždil pravdepodobne stovky ľudí je dosť trúfalé). ()

Jara.Cimrman.jr

"Ty pokusy děláme z jistejch důvodů a oba víme, že pro blaho lidstva to není." Genetický pokusy považuju za svinstvo, ale bez nich bych zase neviděl, jak vlk trhá vrtulníky, gorila vrhá tanky po armádě a zmutovaná vodní ještěrka kouše letadla. A přišel bych o něco? No jistě! Přišel bych o spoustu prostý adrenalinový zábavy. Taky bych přišel o první film, ve kterým je The Rock bez pochyby to nejmenší zvíře. Kromě toho mě dost bavil sprostej albín, zábavnej byl i agent kovboj Russell, s Dr. Caldwellovou bych si zase rád vyměnil tělesný tekutiny a se zápornou Claire asi taky. Prostě primitivní zábava pro lidi, kteří se chtějí bavit a logiku hledají až po zhlédnutí filmu při řešení problému P versus NP. ()

Morien

Když jsem ráno vstávala, tak jsem netušila, že budu večer brečet dojetím kvůli obrovské albínské zmutované gorile, nicméně stalo se. ()

choze

Okázale blbá zápletka je plus, ale scenáristicky i režijně je to sterilní nuda bez nápadu a drajvu a i destrukce je generická a naprosto nevzrušivá. Dokonale zbytečný film, na jaké Rock začíná mít patent. ()

Gilmour93

Pane Peytone, koupili jsme práva na osmdesátkovou videohru, kde hodná zmutovaná gorila bojuje v centru Chicaga se zmutovaným létajícím vlkodikobrazem a zmutovaným prasoaligátorem. Tady máte Dwaynea Johnsona a 120 míčů. Musí to vydělat alespoň trojnásobek, tak ať je to dostatečně stupidní. No a pan Peyton je poslechl.. Schopnost nezávazně pobavit tomu v některých momentech nelze upřít, ale jinak je to Kaiju výplach, na kterém je nejvíc sexy primatologův stříbrný 2004 Ford Bronco Concept SUV a vše ostatní působí genericky a přihlouple, což pánové od Warner Bros. vlastně chtěli. Zaujala mě jen jediná věc. Kontroverzní moment, kdy opičí albín George (mimochodem rasismus) dost oplzle znakově haraší za zády afroamerické ženy. Divíte se, že film nebyl zakázán? Me too.. Za směšný paradox pak lze označit vyhrožování režiséra Bolla žalobou kvůli použití názvu Rampage, kdy sám německý umělec film označil za „one of those typical feelgood, popcorn bullshit movies that the studios use to brainwash America even more”. Ano, Uwe, máš pravdu. A teď si vezmi, prosím tě, smeták a běž se podívat před práh.. ()

Eliott

Zajímavá verze king konga a godzilly. Ve filmu mi vadila jen velikost v poměru síly gorilly oproti ostatním ,,mutantům" a také její růst a smršťování, ale budiž. 55% ()

3DD!3

Zábavná oddechovka. Akce vypadá nečekaně dobře, hlavně pan aligátor se povedl. Jistě, vedle Godzilly jde o chudého bráchu, ale George má svůj underdog ksicht o pokusech na zvířatkách. Chemie mezi opičákem a Rockem funguje na výbornou stejně jako jejich zvrácený humor. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

The Division míří do kin

The Division míří do kin

20.04.2018

Zatímco se stále debatuje o tom, jak moc se povedl Tomb Raider a jak moc Rampage Ničitelé, Hollywood nepřestává chystat další herní adaptace. Tou nejnovější je The Division, filmová verze dva roky… (více)

John Cena jako Duke Nukem?

John Cena jako Duke Nukem?

23.01.2018

Warcraft ani Assassin's Creed se k pokračování neprobily, takže stále čekáme na videoherní adaptaci, která tomuhle subžánru vybojuje ostruhy. Bude jí březnový Tomb Raider? Anebo dubnový akčňák… (více)

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle