Reklama

Reklama

The Wall

Trailer 1

Běží poslední dny války v Iráku. Střelec a jeho dvojka pozorovatel jsou na misi. Někdo postřílel konstruktéry, kteří tam stavěli potrubí. Po nekonečných dnech, kdy se nic neděje, jde střelec na průzkum. Že to byla fatální chyba, se ukáže záhy. Jeho dvojka mu běží na pomoc, ale přijde přesnými zásahy o vysílačku, vodu a je zraněný na noze. Stačí se ještě skrýt za nedalekou zeď.Na jeho frekvenci se přihlásí nepřítel. A psychologická hra může začít. (PROCESOR)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (121)

Hapretor 

všechny recenze uživatele

Nuda a blbost. Voják, co ho hrál John Cena, by snad ani neměl existovat. Takový by nepřežil snad ani den. Mám podezření, že tam někde je vynikající sniper a já se budu procházet na otevřeném prostranství jako babička v lázeňském parku. Buď jsem tedy úplný debil, nebo chci spáchat "pasivní" sebevraždu ... ()

m.a.t.o. 

všechny recenze uživatele

K americkým military filmom pristupujem väčšinou s dešpektom, ale treba povedať, že The Wall klame telom. Doug Liman buduje počas takmer 90 minút na minimalistickom priestore napínavú story medzi dvomi snipermi stojacimi proti sebe, ktorá skončí skôr, než by začala nudiť... a vôbec... koniec je na tomto filme tá úplne najlepšia časť. A to nemyslím nijak ironicky, pretože na americký film je práve záver taký... neamerický. 60 % ()

Reklama

luka4615 

všechny recenze uživatele

Slušný válečný snímek, jehož hlavní devízou je verbální "přestřelka" mezi vojákem s mimikrami Aarona Tyalora-Johnsona a iráckého snipera, který zde plní úlohu neznámého a neviděného zla. Celý film se originálně odehrává pouze na stísněném prostoru oné proklamované zdi, přičemž filmu také hraje do karet fakt, že je oproštěn od všeho amerického patosu, takže ve finále dostaneme hutné civilní drama, které až na pár děr ve scénáři funguje přesně tak jak se od něj očekává. PS: John Cena zde předvedl celou dostupnou škálu svého herectví. Smekám! ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Deň pred týmto filmom som si dal film The Mine, ktorý je podobné skromný, no tu sa ukáže aspoň fajn réžia Douga Limana, ktorý túto púštnu záležitosť natočil aspoň sakra zaujímavo a napínavo. Skutočne len málo scén ma tu nudilo a táto moc neakčná sniperská ostreľovačská schovávačka s perfektným záporákom ma neskutočne vtiahla. Záver luxusný a herecký trefne obsadené. 85% - 4* ()

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Další potvrzení pravidla, že více herců nemusí znamenat lepší porci zábavy. Doug Liman je velmi zkušený režisér, tudíž je s podivem, že se rozhodl natočit takové minimalistické drama, kde se s rozpočtem šetřilo a ani moc herců si zde nezahrálo. Ale já vím, že takový typ filmů má něco do sebe a zajisté byste ho neměli ihned odsuzovat. Aaron Taylor-Johnson zde předvedl jeden z nejlepších výkonů, co jsem u něj doposud viděl. Jeho chování bylo uvěřitelné, jeho projevené emoce se zdály taktéž dost reálné. Dialogy mezi ním a nepřátelským sniperem měly pointu, nebyly to jen tupá bezmyšlenkovitá slovní spojení poskládaná do rozhovoru, tudíž scénář si zde může dát bod navíc. Příběh byl ucházející, pár zvratů bylo překvapivých, ale v celkovém součtu z toho nejsem nikterak vedle. Vizuál se jevil mrazivě přesvědčivě a autenticky, což není vždy pravidlem. Závěr byl trefou do černého, po dlouhé době slušná dialogová přestřelka s výbornými hereckými výkony a zpracováním na úrovni. Za mě dávám 74 % ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Jako vojenský poradce na filmu spolupracoval samotný Nicholas Irving. Skutečný americký odstřelovač s potvrzenými 33 zásahy ve válce v Afghánistánu. (em.redrum)
  • Hneď na začiatku filmu je spomenutý snajper menom Juba a neskôr Isaac (Aaron Taylor-Johnson) dospeje k záveru, že snajper, ktorý naňho útočí, je práve Juba. Behom vojny v Iraku skutočne existovala legenda o ostreľovačovi s prezývkou Juba. Podľa rôznych príbehov mal na konte životy desiatok, možno až stoviek Američanov a ich spolupracovníkov. Internetom kolovali videá, ktoré mali ukazovať Jubu v akcii. Dodnes však nie je isté, koľko pravdy na tomto príbehu je. Podľa niektorých ani nemá tieto útoky na svedomí jeden, ale viac nezávisle pôsobiacich snajprov. O nič jasnejší nie je ani údajný Jubov osud. Niektorí veria, že bol zabitý americkým či irackým snajprom, prípadne niekým úplne iným. Ďalší predpokladajú, že z nejakého dôvodu prestal bojovať a doteraz predstavuje nebezpečenstvo. Nech už je pravda akákoľvek, faktom zostáva, že meno Juba bolo pre vojakov v Iraku nočnou morou. (ČSFD)

Reklama

Reklama