Reklama

Reklama

The Wall

Trailer 1
Drama / Thriller / Válečný
USA, 2017, 88 min

Běží poslední dny války v Iráku. Střelec a jeho dvojka pozorovatel jsou na misi. Někdo postřílel konstruktéry, kteří tam stavěli potrubí. Po nekonečných dnech, kdy se nic neděje, jde střelec na průzkum. Že to byla fatální chyba, se ukáže záhy. Jeho dvojka mu běží na pomoc, ale přijde přesnými zásahy o vysílačku, vodu a je zraněný na noze. Stačí se ještě skrýt za nedalekou zeď.Na jeho frekvenci se přihlásí nepřítel. A psychologická hra může začít. (PROCESOR)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (118)

Cinematrix 

všechny recenze uživatele

Hle, co to letí vzduchem? Pravá noha s levym uchem! T o je válka v Iráku, kde jeden pošahanej arabskej ostřelovač snaží se sejmout co nejvíc americkejch čuráků... A jelikož je náš sniper hravé povahy a navíc ukecanější, než starý báby v čekárně u doktora, rozvine se nám tu hodinová konverzačka, která ke konci vyústí až v téměr hororové finále. Škoda, že toho ostřelovače za celý film neuvidíme, asi pro to, že takovýho debila, kterej si zapomněl všimnout, že už je příměří, nikdo nechtěl hrát. ()

Hapretor 

všechny recenze uživatele

Nuda a blbost. Voják, co ho hrál John Cena, by snad ani neměl existovat. Takový by nepřežil snad ani den. Mám podezření, že tam někde je vynikající sniper a já se budu procházet na otevřeném prostranství jako babička v lázeňském parku. Buď jsem tedy úplný debil, nebo chci spáchat "pasivní" sebevraždu ... ()

Reklama

HenryIvan 

všechny recenze uživatele

Nazval by som to komornou drámou dvoch osôb, tretia tu je v podstate do počtu. Dalo by sa povedať, že tu Aaron Taylor-Johnson predvádza akúsi one man show, no to sa týka iba obrazu. Zvukovo to je psychologický „ battle lovenej myši s predátorom.” Podarené a vzhľadom k priebehu deja pozerateľné, no nijak nestrhujúce. Chýba tomu istá kvapka napätia. Tuna je to bohužiaľ dosť veľká kvapka. 75 %. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Válečná konverzačka ve vyhrocených podmínkách, ve které postřelený voják ukrytý za zdí odolává iráckému sniperovi, jenž se ho snaží zabít a skrze vysílačku i ukecat. Dokázal bych si ty dialogy představit vyšponovanější a Liman mohl jít i trochu víc do hloubky, ale na druhou stranu oceňuji, že nešlo o žádné heroické blábolení o hvězdách a pruzích, díky čemuž film působil v mezích možností reálně. A dobře zahrál i Taylor-Johnson, takže ačkoliv to není nic, co by ve mě zanechalo nějakou hlubší stopu, jsem nakonec spokojen. 65% ()

TheSpearCZ 

všechny recenze uživatele

Na to, že je film prakticky jen o třech postavách (z toho jeden není vidět a druhý je John Cena), tak jako celkem překvápko. Byl jsem zvědavý na jaké fígle Aaron Johnson přijde v tak nevýhodné situaci oproti kempícímu sniperovi a nezklamal samozřejmě. I když konec spíše zklamal bohužel (očekával jsem nějaký takový závěr), tak to byl určitě super strávený čas a doporučuji. PS. chtěl jsem dát 4*, ale ten konec byl prostě slabší podle mě. Lepší 3* ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Hneď na začiatku filmu je spomenutý snajper menom Juba a neskôr Isaac (Aaron Taylor-Johnson) dospeje k záveru, že snajper, ktorý naňho útočí, je práve Juba. Behom vojny v Iraku skutočne existovala legenda o ostreľovačovi s prezývkou Juba. Podľa rôznych príbehov mal na konte životy desiatok, možno až stoviek Američanov a ich spolupracovníkov. Internetom kolovali videá, ktoré mali ukazovať Jubu v akcii. Dodnes však nie je isté, koľko pravdy na tomto príbehu je. Podľa niektorých ani nemá tieto útoky na svedomí jeden, ale viac nezávisle pôsobiacich snajprov. O nič jasnejší nie je ani údajný Jubov osud. Niektorí veria, že bol zabitý americkým či irackým snajprom, prípadne niekým úplne iným. Ďalší predpokladajú, že z nejakého dôvodu prestal bojovať a doteraz predstavuje nebezpečenstvo. Nech už je pravda akákoľvek, faktom zostáva, že meno Juba bolo pre vojakov v Iraku nočnou morou. (ČSFD)
  • Jako vojenský poradce na filmu spolupracoval samotný Nicholas Irving. Skutečný americký odstřelovač s potvrzenými 33 zásahy ve válce v Afghánistánu. (em.redrum)

Reklama

Reklama