poster

The Wall

Drama / Thriller / Válečný

USA, 2017, 81 min

Režie:

Doug Liman

Scénář:

Dwain Worrell

Kamera:

Roman Vasyanov

Producenti:

David Bartis

Střih:

Julia Bloch

Scénografie:

Jeff Mann

Kostýmy:

Cindy Evans
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bourec
  **

  Začátek mě dosti sral,protože Aaron jen heká,prská,a panikaří.Pak chvíli s třetí postavou filmu komunikuje vo hovně,a pak je závěr,a jdou titulky.No a co z toho máme.Nic.Je to nuda jako všechny filmy podobnýho minimalistickýho ražení.Ale na omluvu Limana to beru jako EP v hudbě před velkou deskou.30%.(20.1.2018)

 • Tosi
  ***

  Zajímavý střet mezi americkým vojákem a iráckým odstřelovačem. Jednoho vidíme od prvního do posledního záběru, druhý je jen slyšet. Bývá oříšek, aby jeden herec dokázal diváka zaujmout celý film a tady se to povedlo tak lepší průměr. Občas sice hvízdla kulka, ale víc než nějakou akci, jsme mohli studovat charaktery zúčastněných. Já čekal víc.(13.8.2017)

 • Xmilden
  ***

  Minimalistický snímek, jak jen to jde. Téměř to připomíná takovou válečnou Telefonní budku. Irácký sniper má jasnou převahu a náš hrdina celou dobu řeší a přemýšlí jak by se mu jen dostal na kobylku. Pomoc v nedohlednu, zásoby vody se tenčí a s těmi náboji musí také šetřit. Navíc když vystrčí nos, může o něj velmi snadno přijít. Situace jednoduchá to vskutku není. Doug Liman má na svém kontě horší a také určitě lepší snímky. Tenhle na jedno zkouknutí potěšit rozhodně dokáže. 60%(17.8.2017)

 • Hapretor
  *

  Nuda a blbost. Voják, co ho hrál John Cena, by snad ani neměl existovat. Takový by nepřežil snad ani den. Mám podezření, že tam někde je vynikající sniper a já se budu procházet na otevřeném prostranství jako babička v lázeňském parku. Buď jsem tedy úplný debil, nebo chci spáchat "pasivní" sebevraždu ...(3.12.2017)

 • Kingjiri
  ***

  Dva herci, poušť, torzo zdi a sluchátko. Potěší, že jsou ve filmový branži pořád lidi, který z mála dokážou udělat víc než by koho napadlo a k uspokojivýmu bijáku nepotřebujou velkej rozpočet s hvězdnym castingem. V tomhle případě stačí nápad a jeho komorní zpracování. Pravda, od Johna Ceny jsem čekal aspoň nějakou efektní akční scénu, přičemž je ve výsledku jeho úkolem téměř bezvládně ležet uprostřed pouště. Nicméně Aaron Taylor-Johnson hraje jako o život a sekunduje mu efektní hlas ze sluchátka. Škoda až moc přepálenýho finále (často jsem měl pocit, že Juba je tak úspěšnej jenom díky tomu, že jsou americký mariňáci velký mamlasové, který mu vždycky skočej na špek) a absence aspoň symbolický fyzický konfrontace s nepřítelem, tři silnější hvězdy.(20.8.2017)

 • - Jako vojenský poradce na filmu spolupracoval samotný Nicholas Irving. Skutečný americký odstřelovač s potvrzenými 33 zásahy ve válce v Afghánistánu. (em.redrum)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace