The Wall

Scénografie:

Jeff Mann

Kostýmy:

Cindy Evans

Válečná konverzačka ve vyhrocených podmínkách, ve které postřelený voják ukrytý za zdí odolává iráckému sniperovi, jenž se ho snaží zabít a skrze vysílačku i ukecat. Dokázal bych si ty dialogy představit vyšponovanější a Liman mohl jít i trochu víc do hloubky, ale na druhou stranu oceňuji, že nešlo o žádné heroické blábolení o hvězdách a pruzích, díky čemuž film působil v mezích možností reálně. A dobře zahrál i Taylor-Johnson, takže ačkoliv to není nic, co by ve mě zanechalo nějakou hlubší stopu, jsem nakonec spokojen. 65%(16.8.2017)

Velmi komorní drama o jednom muži za kouskem kamenné zdi. Jen ten konec se mi nějak nelíbil, i když rozuzlení bylo zajímavé. Podařilo se skvěle zachytit tísnivou atmosféru s přítomností hrozící smrti. Naštěstí se dialogy vyvarovaly všech silných slov a amerických hrdinských gest. Zkrátka civilní drama.(7.8.2017)

Solidní válečný survival na úplně mini plácku. Po spoustě hekání se rozvine zajímavý dialog mezi odstřelovačem a obětí, moc se mi líbilo jak to nakonec skončilo. Nečekejte nějakou heroickou nablblost, řada lidí to určitě ocení jako civilní, komorní, realistický, bez obvyklýho vlasteneckýho patosu a standardních šablon (plakát i John Cena jsou zavádějící). Nevyznívá černobíle, ale je to jednoznačně anti-Iraq war. Jen se to obešlo s tak málem i po dějový stránce, že prostě nemám zač dát vyšší známku.(2.8.2017)

Docela odvážný pokus, jak natočit docela stísněný film. Skupina odstřelovačů bojuje o přežití. Pár postav na velmi malém prostoru, skoro se nic neděje, chtělo by s říct, ale přitom to vůbec není nudné a říkáte si, jak to asi dopadne. Taylor-Johnson a Cena předvedli svoje schopnosti a zaujali. Příjemně strávený čas.(7.8.2017)

Hurt Locker meets Phone Booth meets American Sniper. Liman si mezi cruisovskými štacemi jen tak mimochodem natočil výborný komorní thriller z války v Iráku. Bál jsem se, že jak si začnou povídat, půjde míra přesvědčivosti dolů, ale naštěstí se tak nestalo. Dokonce i tu záporákovu optiku "já tu nejsem ten špatný" to neždíme tak moc a polopaticky. Nejlepší výkon v kariéře Aarona Taylora-Johnsona.(1.8.2017)