The Wall

Scénografie:

Jeff Mann

Kostýmy:

Cindy Evans

Docela odvážný pokus, jak natočit docela stísněný film. Skupina odstřelovačů bojuje o přežití. Pár postav na velmi malém prostoru, skoro se nic neděje, chtělo by s říct, ale přitom to vůbec není nudné a říkáte si, jak to asi dopadne. Taylor-Johnson a Cena předvedli svoje schopnosti a zaujali. Příjemně strávený čas.(7.8.2017)

K americkým military filmom pristupujem väčšinou s dešpektom, ale treba povedať, že The Wall klame telom. Doug Liman buduje počas takmer 90 minút na minimalistickom priestore napínavú story medzi dvomi snipermi stojacimi proti sebe, ktorá skončí skôr, než by začala nudiť... a vôbec... koniec je na tomto filme tá úplne najlepšia časť. A to nemyslím nijak ironicky, pretože na americký film je práve záver taký... neamerický. 60 %(29.10.2017)

Podle traileru jsem dostal na tento film chuť a byl jsem zvědav jak se to vyvine. Musím říct, že jsem se během filmu nenudil a čekal jsem, co Isaac je schopen vymyslet v nevýhodné situaci. Snipera se dobře poslouchalo a rozhovor měl celkem štávu, čekal bych ale nějaký dobrý soundtrack, hlavně ke konci mohla být hudba napínavější. Jinak ten konec je top!(2.8.2017)

A zase jsme u výbornýho nápadu, kterej je minimalisticky zpracovanej, protože, když se to tak vezme, celej film odehraje (víceméně) jen jeden člověk válející se uprostřed pouště u kousku rozbořené zdi. Zní to divně? Jo, zní, ale vyloženě nuda to není, to rozhodně ne. Ukazuje to určitou absurditu války a zároveň rozklad osobnosti v extrémních podmínkách, nicméně zase se nevyhneme některým nesmyslům a divným úvahám (např. hned na začátku rozhodnutí "seru na to, už mě tady nebaví ležet, tak prostě jdu na otevřený prostranství, kde je mě vidět na 20km daleko, až se samozřejmě dostanu do problémů..."). Ale musím uznat, že boj s neviditelným nepřítelem má určitý grády, přičemž si v hlavě přehrajete několik variant, jak to bude pokračovat, resp. jak to může skončit. Já mám k tomu konci určitý výhrady, protože neumím pochopit, proč věta "běžte to prohledat tam a tam, musíte to jít zkontrolovat!!" nebyla vyslyšena a podle toho to taky dopadlo, ale možná je to jen můj problém, těžko říct. Pro mě je to ovšem další důvod, proč nejít přes 3*.(21.8.2017)

Válečná konverzačka ve vyhrocených podmínkách, ve které postřelený voják ukrytý za zdí odolává iráckému sniperovi, jenž se ho snaží zabít a skrze vysílačku i ukecat. Dokázal bych si ty dialogy představit vyšponovanější a Liman mohl jít i trochu víc do hloubky, ale na druhou stranu oceňuji, že nešlo o žádné heroické blábolení o hvězdách a pruzích, díky čemuž film působil v mezích možností reálně. A dobře zahrál i Taylor-Johnson, takže ačkoliv to není nic, co by ve mě zanechalo nějakou hlubší stopu, jsem nakonec spokojen. 65%(16.8.2017)