The Wall

Scénografie:

Jeff Mann

Kostýmy:

Cindy Evans

Prednedávnom tu bola mína, teraz je tu sniper. A druhý chlap na opačnej strane, ktorý sa snaží vyprosiť si, vymodliť si, ale hlavne vybojovať si život. Taylor-Johnson to s prehľadom utiahne, ešte aj pridá niekoľko nápadov a svojou rádiovou komunikáciou s "druhou stranou" drží diváka v napätí. Plus krátka stopáž tiež pomáha. Tentokrát minimalistický Liman vie, čo má robiť, vystačí si s minimom vybavenia a nepotrebuje nič prvotriedne, ľahko nadpriemerné spestrenie scenára stačí. I keď ten záver bol tak trochu absurdný a v mojom oku celý film zhodil o stupeň nižšie.(27.10.2017)

"The Wall" je podľa mňa zaujímavým psychologickým vojnovým filmom. A plus boj o prežitie dvoch vojakov, ktorí sa ocitli pod paľbou nebezpečného snipera, ktorý sa s nimi rozhodol rozohrať hru na mačku a myš. Myslím si, že film ma dostatočne schopné dialógy a postavy, ktoré si človek zapamätá a rozhodne to má svoje dobré momentky. Minimálne už len v tom, ako sa náš hlavný hrdina Isaac dostane do nepríjemnej situácie a snaží sa z nej dostať. A pritom všetko hrá proti nemu. Neviem ani čo veľa o tomto filme povedať, lebo v rámci príbehu toho moc neponúka, no myslím si, že celkovo ide o upsokojivé dielo. Neviem ako sa budú druhým páčiť balíčky Skittles počas filmu a bez toho aby som spoiloval dej si nie som istý, ako ľudia prijmú záver filmu. Ja osobne si myslím, že to má dobré odkazy, no súčasne mám pocit, že to bolo trošku zbytočné a možno sme mohli dostať záver, ktorý by viac potešil nás, ako divákov. Niečo, čo by nám ukázalo, že to všetko, čím si náš hrdina prešiel malo aj nejaký zmysel. A to mi trošku chýba. Inak si myslím, že je to skutočne rozpálený vojnový film s dobrou atmosférou, skvelým hlavným hrdinom a dobrým padouchom, ktorého počas filmu ani neuvidíme. A myslím si, že je hodný zhliadnutia. Hodnotenie: B(22.8.2017)

"FROM A PLACE YOU WILL NOT SEE, COMES A SOUND YOU WILL NOT HEAR" --------- Telefónna Búdka v slnkom vyprahnutej irackej púšti. Živé, autentické, bez nejakých rozprávok. Perfektný dialóg medzi Aaronom a Naklim. Záver prekvapí a poteší. Na víkendový odpočinok viac než dostačujúce.(12.8.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,803,064 Tržby Celosvetovo $4,130,911Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Šikovné. Na malom priestora a tak úderné a nemusí to byť ani nejako extra akčné. Príbeh o ostreľovačoch v nepekných šlamastikách strhne, aj keď takmer celý dej sa odohráva pri jednom múriku-stene. Dejovo premyslené, ide o hru s nervami. Doug Liman je na správnej vlne, ide mu to. /80%/(11.9.2017)

Nazval by som to komornou drámou dvoch osôb, tretia tu je v podstate do počtu. Dalo by sa povedať, že tu Aaron Taylor-Johnson predvádza akúsi one man show, no to sa týka iba obrazu. Zvukovo to je psychologický „ battle lovenej myši s predátorom.” Podarené a vzhľadom k priebehu deja pozerateľné, no nijak nestrhujúce. Chýba tomu istá kvapka napätia. Tuna je to bohužiaľ dosť veľká kvapka. 75 %.(10.8.2017)

• - Jako vojenský poradce na filmu spolupracoval samotný Nicholas Irving. Skutečný americký odstřelovač s potvrzenými 33 zásahy ve válce v Afghánistánu. (em.redrum)