• Austrálie

Roman Vasyanov

David Bartis

Julia Bloch

Scénografie:

Jeff Mann, Kelly Berry (set dekoratér)

Kostýmy:

Cindy Evans

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,803,064 Tržby Celosvetovo $4,130,911Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Šikovné. Na malom priestora a tak úderné a nemusí to byť ani nejako extra akčné. Príbeh o ostreľovačoch v nepekných šlamastikách strhne, aj keď takmer celý dej sa odohráva pri jednom múriku-stene. Dejovo premyslené, ide o hru s nervami. Doug Liman je na správnej vlne, ide mu to. /80%/(11.9.2017)

Jeden zraněný hekající voják za zdí, neznámý hlas iráckého odstřelovače, který je kdesi 1,5km před zdí a jeden postřelený americký voják, který je drtivou většinu času v bezvědomí. Tak tohle je situace 70 minut z 81minut filmu a přesto je to strhující. Dialog mezi lovcem a loveným je psychologická deptačka, která když začne být trochu zdlouhavá, tak se probere ten z bezvědomí a drahnou dobu se snaží pohnout o dva metry. A nakonec to dospěje do celkem neamerické překvapivé pointy. Hodně zajímavý film, který ač na malém prostoru se dá označit komorní strhující minimalistické drama?(9.8.2017)

• bourec

Začátek mě dosti sral,protože Aaron jen heká,prská,a panikaří.Pak chvíli s třetí postavou filmu komunikuje vo hovně,a pak je závěr,a jdou titulky.No a co z toho máme.Nic.Je to nuda jako všechny filmy podobnýho minimalistickýho ražení.Ale na omluvu Limana to beru jako EP v hudbě před velkou deskou.30%.(20.1.2018)

• tron

Dosť to pripomína Mínu s Arniem Hammerom. Tiež minimalistická zápletka, minimum hercov a minimálna lokácia. Neviem, prečo zrovna TOTO zaujalo Douga Limana alias muža, ktorý je zvyknutý nakrúcať 100-miliónové veľkofilmy s Bradom Pittom a Tomom Cruiseom. Možnože si ale práveže iba potreboval oddýchnuť od vysokých rozpočtov (a od tomu odpovedajúcich veľkých očakávaní a tlakov zo strany štúdia). A tak si vybral tento „malý“ scenár. A výsledok? Nuž, ozaj je to malé. Čo by, samozrejme, nemuselo byť mínus. Ak by šlo o dobrý film. Lenže nejde. Spočiatku to má niečo do seba a John Cena je super. Škoda, že tento terminátor nehrá v lepších filmoch. Problém je v tom, že už po 20. minútach to začne zaváňať triviálnou a predvídateľnou nudou. A Cena tu má len vedľajšiu úlohu. Akčné scény tu takmer vôbec nie sú a hoci mám obvykle filmy o snajperoch rád, toto proste bola nuda. A koniec ma vyložene nebavil. Asi najneviditeľnejší Limanov film.(12.11.2017)

Běží poslední dny války v Iráku a na své misi je odstřelovač s pozorovatelem. Někdo postřílel dělníky při stavbě potrubí. Po nekonečných dnech, kdy se nic neděje, to jde sniper obhlídnout, že to byla chyba, se ukáže velmi brzy. Jeho dvojka pozorovatel mu běží na pomoc, ale přijde přesnými zásahy o vysílačku, vodu a je zraněný na noze. Stačí se ještě ukrýt za nedalekou zeď, když se na stejné rádiové frekvenci přihlásí nepřítel. A začíná psychologická hra. Výborně vykreslený stupňující se napětí na minimu prostoru, řadí tento snímek určitě k těm lepším.(20.7.2018)

• - Jako vojenský poradce na filmu spolupracoval samotný Nicholas Irving. Skutečný americký odstřelovač s potvrzenými 33 zásahy ve válce v Afghánistánu. (em.redrum)