poster

Ghost Dog - Cesta samuraje

 • Francie

  Ghost Dog : La Voie du samouraï

 • Německo

  Ghost Dog – Der Weg des Samurai

 • USA

  Ghost Dog: The Way of the Samurai

 • Japonsko

  ゴースト・ドッグ

 • Slovensko

  Ghost Dog - Cesta samuraja

 • Slovensko

  Ghost Dog: Nemilosrdný zabijak

Akční / Drama / Krimi / Thriller

Francie / Německo / USA / Japonsko, 1999, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boogeyman
  **

  Hodně jsem se na ten film těšil….Nebavilo! Whitaker je sice skvělej, ale celkově mně ta jeho postava osamělého samurajského černošského zabijáka, kterej na střeše chová holuby a kamarádí s chlapíkem kterému nerozumí ani slovo přišla děsně trapná! Ve filmu je jedna skvělá scéna se zastřelenou policistkou a rovnoprávností, jinak jsem byl ale dost zklamanej a ukrutně jsem se nudil!(28.4.2008)

 • TheDarKnig
  *****

  Velmi příjemný, pomalu plynoucí film s mnoha krásnými myšlenkama. A úžasným Whitakerem. Víc sympatický nájemný vrah tu nebyl od Leona, a dojemnější příběh taky ne. Akčních scén není mnoho, no když už jsou, jsou zvládnuty na výbornou, další postavy, dokonce i ta dětská jsou velmi sympatické a docela to na mně působí takovým nostalgickým dojmem. asi kvůli té stařecké mafii. Scéna z medvědem geniální(19.5.2011)

 • Djkoma
  *****

  Muž žijící podle samurejského kodexu vysoko na na střeše činžovní domu, kde chová milované holuby. Občas si zajde za nejlepším kamarádem, kterému nerozumí asni slovo a občas někoho zabije, kvůli svému pánovi..... Jak tohle může dostat 5*?? Jednoduše... Životní výkon F.Whitakera, skvělá režie Jima Jarmuscha, přesně tématická hudba a skvělí příběh. Nezávislá bomba ;-)(10.8.2004)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,308,029Tržby Celosvetovo $9,380,473║ Jim Jarmusch je zatiaľ pre mňa neznáma, a tento jeho počin aj keď s pomalým tempom vyrozprávaní, bol celkom príjemným mixom samurajskej gangsterky. V určitých rovinách nič nové nepovie, hlavne už na začiatku sú hneď karty rozhodené ako bude dej smerovať, či že vzájomné "krvavé" pomsty až do konca filmu. A čo teda môže na takomto všednom snímku upútať, tak hlavne vedľajšie postavy ako Francúzsky zmrzlinár, dievčatko od susedov, nešťastný pytliaci, .... v podstate cez to pomalé tempo s občasnou akciou sa nám dostáva viac, než by sa dalo spočiatku čakať, plus to všetko čo teda sledujeme pri reakciách Ghost Doga vysvetľujú vkladané samurajské princípy.(11.5.2008)

 • mat.ilda
  ****

  Originální film. Po pomalejším rozjezdu další minuty přinášejí už jen čirou radost z každého záběru, stupňovanou zvědavostí na následující. No kde uvidíte obtloustlého černého samuraje s bydlištěm na střeše plné holubů, s jediným přítelem, s kterým si nerozumí ani slovo a přesto spolu skvěle souzní? A to není všechno - po nocích jezdí kradenými auty vraždit na objednávku pro "rodinu" mafiánských gerontů, z nichž mu jeden kdysi zachránil život a on se v duchu samurajského kodexu cítí být povinován mu sloužit, ať se jedná o cokoli. Extra námět, netradiční zpracování, skvělý humor, hudba úžasně sedící do každé scény, výborný výběr hlavního představitele. A jako bonus se dozvíte něco z moudrých samurajských hlaviček :-)(8.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace