Filmová hvězda Troy McClure moderuje pořad o rodině Simpsonových, představuje také tvůrce tohoto seriálu a seznamuje diváky s nikdy neodvysílaným materiálem... (Česká televize)

Loki_Six

"Yes, the Simpsons have come a long way since an old drunk made humans out of his rabbit characters to pay off his gambling debts. Who knows what adventures they'll have between now and the time the show becomes unprofitable?" ()

Karamanlis

Keď tvorcovia seriálu práve nemajú po ruke nič inovačné, neváhajú si trochu vystreliť hoci aj sami zo seba a použiť fiktívne vystrihnuté scény a nepoužitý materiál. Miestami to pobavilo, aj tak však The 138th Episode Spectacular patrí k tým slabším dielom Simpsonovcov. ()

Anderton

Podľa mňa najlepšia rekapitulačná epizóda. Možno aj preto, že až tak rekapitulačná nie je a skutočne ponúka "vystrihnuté" zábery a rôzne alternatívne konce. Troy je dokonalým uvádzačom, tak mu odpustíme aj to, že občas nevie, kde je kamera. A je milé sledovať, ako sebazhadzovačne dokážu tvorcovia na seba nahliadať. Animácii pôvodných dielov by sa smiali aj vlk a zajac, taký vývoj ale žiadne animované postavičky v priebehu pár rokov nezažili... A možno sa v tom "pseude" inšpirovali aj tvorcovia Blair Witch Project. ()

MM_Ramone

Desiata epizóda zo siedmej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The 138th Episode Spectacular" (Slávnostná epizóda). Zvláštny, netradičný, nie však neobvyklý diel. Klip show poskladaná zo zákulisných záberov, nezverejnených scén, bonusových materiálov a archívnych rarít. Všetko je to jedna veľká fikcia, pseudo-dokument, mystifikácia, ktorá sa tvári ako zdanlivo pravdivé dielo. Niekoho to môže dobre pobaviť, iní sa budú pri tom možno nudiť. Ja osobne sa ku tomu staviam neutrálne. Nie je to bohviečo, ale raz za čas to znesiem. Takže dávam tri hviezdičky. *** ()

• V době, kdy epizoda vznikala, zrovna skončil „Proces století“ s O.J. Simpsonem, jenž byl obviněn z vraždy své ženy a jejího milence. Přesto, že jej usvědčovala jeho DNA, byl zproštěn viny. Tvůrci záměrně na tento kontroverzní proces odkázali větou: „Tento konec by však zabral jen při ignorování DNA rodiny Simpsonových, a to by byla samozřejmě hloupost.“ (Alfréda)
  • V závěru úvodní znělky se objeví dvanáct gaučových gagů. (Duoscop)