Shut Eye (TV seriál)

Krimi / Drama

USA, 2016–2017, 15 h 26 min (Minutáž: 40–54 min)

Tvůrci:

Leslie Bohem

Jeffrey Donovan, KaDee Strickland, Angus Sampson, David Zayas, Susan Misner, Emmanuelle Chriqui, Isabella Rossellini, Dylan Schmid, Mel Harris, Zak Santiago, Tyler Johnston, Layla Alizada, Sonja Sohn, Luke Camilleri, Leah Gibson, Milli Wilkinson, Nicholas Carella, Tara Karsian, Colin Lawrence, Brian Markinson, Eva Day, Barclay Hope, Alison Araya, Jillian Fargey, David Barrera, Darcy Laurie, Kirsten Robek, Danny Mac, Paul Moniz de Sa, Bart Braverman, Lydia Doesburg, Donna Benedicto, Nicole Anthony, Markian Tarasiuk, Latonya Williams, Havana Guppy, David Paul Olsen, Annette Ducharme, Jessica Lee, Nadeen Lightbody, Jordan Robinson, Linda Watters, Marcio Moreno, Kylee Bush, Emanuel Fappas, Bill Dow, Arielle Tuliao, Joshua J. Ballard, Panthea Vatandoost, Sebastian Sanchez, Erica Piccininni, Lorne Cardinal, Roan Curtis, Sean Amsing, Deva Middleton, Doreen Gordon, Cesar Ventura, Michael P. Northey, Natalie Moon, Hugo Ateo, Evan Arnold, Patrick Lubczyk, Lissa Neptuno, Veronika Hadravá, Karyn Mott, Lizzie Boys, Sean Campbell, Rose Abdoo, Nneka Croal, Mig Macario, Bruce Blain, Jocelyn Panton, Noah Bean, Jordan Feldman, Caleb Z Smith, Callie Hope Haverda, Nathan Arenas, Lorrie Odom, Rey Hernandez, Doug Cox, Arsema Kayan Ellison, Darin Heames, Aasif Mandvi, Mercedes Colon, Dimiter D. Marinov, Francia Raisa, Bianca Lopez, Lisa Dring, Rowena King, Rhea Seehorn, Wil Deusner, Tatum Kensington Bailey, David Allen Jones, Rick Avery, Jim Beaver, Erica Gimpel, Julia Cho, Jonathan Banks, Chris Jones, Marie Buck, Leah McKendrick, Brian Maillard, Katee Shean, Roberta Bassin, Chris Warner, Caroline Kwan, Joanna Lewis, Roberto 'Sanz' Sanchez, Brenda Matthews

Charlie a jeho žena se živí vykládáním karet a jiným šarlatánstvím, přičemž jejich práce je založena na sofistikovaných podvodech. Část výdělku musí odevzdávat místnímu cikánskému bossovi, což je oba žere a tak se rozhodnou pro sólovou zakázku. Když ale Charlie dostane pecku do hlavy, začne mít podivné vize a jeho dosavadní život se začne víc než komplikovat. Tady jsem neměl problém. První, co práskne do očí, je atraktivní a hlavně neokoukané prostředí, které dává nahlédnot za oponu specifického byznysu. To bylo parádní a pobaví skutečnost, že zámořští cigoši se od těch našich zase tolik neliší. Další silnou stránkou jsou výborně napsané postavy, jimž dominuje ústřední pár, ale zároveň je tu spousta vedlejších charakterů, které jsou také parádní a pro seriál neméně důležité. Vyprávění má šmrnc a výborně odsýpá, nouze není ani o mrtvoly, přičemž zúčastnění si vůbec neberou servítky. A na jedničku se povedl i casting plný neokoukaných herců. Neprávem opomíjený klenot. 90%(22.4.2018)

***Prvý diel mnohých odradí, ale vydržať znamená užiť si celkom napínavý a pritom zábavný, dobre zahraný príbeh***. Jeffrey Donovan (Charlie) sa v úlohe veštca/podvodníka spolu so svojou rodinou postupne zamotá do ťažko riešiteľnej situácie, ktorá k svojmu vzniku potrebovala viacero vedľajších vetiev a postáv. Navyše sa odohráva väčšinou v prostredí amerických gypsies (cigáňov) a toto sa zase tak často nevidí. Hoci to celé tak trochu pripomína podvodnícku ságu s výstupom kto koho ofajčí viac, mňa osobne celkom bavila aj tá mysteriózna zložka, ktorá sa začne odohrávať po silnom údere do Charlieho hlavy a následnom otrase mozgu. Nie je to žiadna raketová veda a predsa je to celkom sympaticky vymyslené s tým, že je vidno, že scénarista sa s tým pobavil a nenapísal to cez jeden víkend na bujarom večierku. Samotný záver je pomyselná čerešnička a druhú sériu by som zhltol hneď ako by bola k dispozícii.(8.1.2017)

Donovan mě hodně bavil v Burn Notice a tak sem byl zvědav na jeho nový seriál. Překvapil mě Zayas (Angel z Dextera) o kterém sem nevěděl, že tam hraje, bohužel tam nemá tolik prostoru, ale jeho postava mě zase tolik nezaujala, takže to ani nevadí. Příběh je zajímávý a pěkně se zamotává, nadpřirozeno tomu taky pěkně nahrává. Obsazení pěkných hereček je potěšující, hlavně v některých scénách. Seriál sem skoukl na jeden zátah, ale po finále jsem měl takový pocit, že tomu něco chybělo a nebylo to ono. Škoda, že trochu víc netlačili na pilu. Další sérii asi vynechám.(20.9.2017)

Seriál, ktorý chytí už od prvej epizódy a nepustí až do konca. Herecké obsadenie je navyše dokonalé. Odporúčam. (2.9.2017)(2.9.2017)

Krasne 3*. Dalo sa aj viac hodnotit ale nieco mi tam chybalo a v druhej serii som to tiez nenasiel. Ale za zhliadnutie to urcite stoji.(28.7.2019)