Škola pošťáků

Louis Félix

Jean Yatove

Kostýmy:

Jacques Cottin

Snímek pěkně ukazuje rozpory mezy pošťáckou teorií a praxí :-) Lepší než levačka.(31.5.2005)

• Djkoma

Sakra něco mi v tom chybělo. Humor pana tatiho mi nějak nesedí a nebo jsem neměl náladu, ale to je vedlější :-) neodsuzuji, ale tentokrát mě to nebralo :o)(20.6.2005)

Taková hororová Pošťácká pohádka.(31.5.2005)

Nářez. 16 minut s pošťákem úplně stačí. LFŠ 2010.(26.7.2010)

Příjemná groteska , která svojí krátkou stopáží a sledem gagů navazuje na předválečnou americkou grotesku, ale zároveň jí dává civilnější evropskou tvář. Snímek byl generálkou na celovečerní Jede jede poštovský panáček a objevují se v něm nejrůznější sarkastické útoky proti racionalizačním rituálům moderního života - oblíbené to téma Tatiho. Heslo filmových pošťáků zní: "Ať s dopisem či bez překračuji svoji mez." Celkový dojem 65 %.(27.5.2008)

• Snorlax

Tatiho slabší chvilka, občas mírně vtipné, ale většinou nadprůměrně nudné a nezábavné.(25.11.2012)

Elegantní pošťácká komedie přinášející jasný důkaz o tom, že všechny cesty vedou do hospody. Vždycky jsem si to myslel. 4,5*(27.5.2008)

Jelikož jsem už dříve viděl film Jede, jede poštovský panáček, byly pro mne nejzábavnější scény z tohoto kraťasu známé a připadaly mi hůře natočené. Jinak je to docela podařená krátká groteska.(30.5.2005)

Pošťačina není povolání, ale životní poslání. Absurdní groteska...(11.5.2010)

Škola pošťáků má narozdíl od Tatiho zdlouhavého a nudného celovečerního debutu Jede, jede poštovský panáček spád a dokáže pobavit. Prakticky u těch samých scének, které mě zde pobavily, jsem u poštovského panáčka usínal nudou.(27.5.2008)

Není to špatné, ale je jasné, že to sloužilo jako odrazový můstek pro jeho celovečerní film Jede, jede poštovský panáček.(14.12.2005)

Pěkná pošťácká mikrokomedie, která i přesto, že působí originálnějším dojmem než Tatiho celovečerní debut "Jour de fete", je méně sympatičtější - bylo prostě třeba dodat nosnou dějovou linku, což bylo v zmíněném Poštovském panáčkovi napraveno.(22.5.2010)

Dovoluji si laskavého čtenáře odkázat na komentář k jede, jede, poštovský panáček, neb vše, co je řečeno tam, platí v jen mírně zmenšené formě (jen díky délce díla) i zde.(22.5.2008)

Sled vtípků, které nepostrádají pointu. Balzám na duši.(8.11.2006)

Krátký film se spoustou dobrých nápadů, které nepůsobí trapně, ale mohly by být klidně ze života.(26.7.2010)

[2010-09-18] * Groteska s pošťákem (Jacques Tati) na kole. * Některé gagy jsou dobré, jiné ne, ale díky stopáži není čas se začít nudit, jak se mi přihodilo u veselohry Jede, jede poštovský panáček, kde jsou téměř všechny scénky ze Školy pošťáků více či méně dobře recyklovány.(19.9.2010)