Cena lidské duše

Kathy McCoy

Kostýmy:

Colleen Bryant
  • mzss1

(29%) Potenciál to mělo více než slušný, ale nakonec to bylo díky nezvládnuté režii pěkně pohřebné. Jak mám tedy v tomto případě definovat nezvládnutou režii? Rozhodně tím nebudu kritizovat nízký rozpočet, na to jsem si už zvykl. Prostě se režisérovi nepovedlo pracovat s herci a jejich postavami. Emoce tu prostě nefungují, ani si pořádně nemůžeme získat hlavního hrdinu Nicolase Cagea, který zde hraje jako vždy celkem zvládnutý standart, ale to mu bohužel nestačí. Ještě tak prvních 30 min mě celkem baví. Cítil jsem tu tu sklíčenost blízké a nelehké budoucnosti, jenže pak se to utopí v natahované nudě, která nebere konce, scénář začíná být nejen nudný, ale taky pěkně debilní. Zejména v divném a pitomém konci. Co se týče akce, není zde o co stát. Rozhodně mi o ní zde nešlo, byla tu jako takový rádoby doplněk, párkrát se tu zastřílí, převrhne se auto a nějaká ta pranice? Kamera se tak klepala při jedné bitce, až to nebylo hezký. Námět a nástřel filmu byl fakt solidní, ale chtělo by to lepšího režiséra. Bohužel, ani tu 2* dát nemohu. Takto lepší 1* za jistou šanci, kterou snímek dostal, ale nevyužil ji.(19.11.2017)

• Solverino

Na hranici mezi Odpadem! a jednou hvězdou... Cage se už ani neobtěžuje hrát a zbytek je tam jako stafáž do počtu... jinak přehlídka neskutečných blbostí a vycucanin z prstu u nohy... otřesné provedení na hranici amatérského videa. Zřejmě ročníková práce nějakého studenta? Všechno to pak zabil český dabing velmi slabé úrovně s naprosto odporným a ultran-nesympatickým hlasem toho mladého fracka = totální shit!(2.12.2018)

Levná, spíš televizní spotřební sci-fi, smontovaná z použitých dějových dílů. Každopádně se na to kouká vcelku dobře a nebýt toho otravnýho haranta, kterej dělá zásadně všechno proto, aby ho i s jeho mámou zabili, ani bych se u toho moc nerozčiloval. Zrežírovaný je to rutinně, ale není to nuda a i když celej rozpočet filmu padnul evidentně na Cageův honorář, tvůrcům se podařilo vybrat zdařilý exteriéry i interiéry, který nenásilně dokreslují atmosféru depresivní budoucnosti. Prostě ne každej film musí bejt nějaká událost, některý filmy jsou prostě dělaný dopředu s tím, že mají prvoplánově pobavit a skončit někde v zapomnění. A to je i tenhle případ. Každopádně je osvěžující vidět po dlouhý době film, kde na sobě nemá hlavní hrdina nějakej debilní superhrdinskej kostým.(1.12.2017)

• misterz

Vážne nechápem, prečo si N. Cage vyberá takéto treťotriedne filmy. Už by mohol prestať mrhať svojim talentom. Chápem, námet je celkom zaujímavý, aj myšlienka, no ale ten scenár... plochosť, to je asi to správne slovo, ktoré ma napadne. V podstate sa tam nič také poriadne neudialo. Navyše všeobecná nuda je zvýraznená hrozne lenivým tempom a ničotnou hudbou. Privrieť očko sa dá jedine preto, lebo mi to miestami pripomenulo niečo, čo by mohlo aspoň vzdialene vzdávať hold starým noirovkám, napríklad tie zábery v aute, celkom podobné ako v starej klasike. Ale neviem či to bol úmysel alebo amaterizmus, no zaujímavé to bolo. Ledva podpriemer. 30/100(3.12.2018)

• Cinematrix

Uznávám, že Cage poslední dobou upřednostňuje kvantitu před kvalitou. Tohle ale zas tak špatný film nebyl a Cage tu hrál velmi přirozeně, asi už se mu doneslo, že to jeho věčné přehrávání ve špatných filmech je stejně nepraktické, jako když se jdete potápět a nechcete si namočit neoprén od Gucciho. Co ale nechápu, je zdejší hodnocení jeho filmů. Pořád je to patnáctý nejoblíbenější herec, který sklízí jeden odpad za druhým. Pak velebůh POMO dá čtyři hvězdy filmu Mom and dad a hned tomu dají čtyři hvězdy další uživatelé, přičemž ten film ještě ani nevyšel. Tak se ptám, hodnotíme tu filmy podle toho, jak je cítíme, nebo jen kopírujeme něčí názory? Každopádně Humanity Bureau si zaslouží dvě poctié hvězdy už jen kvůli dobrým hereckým výkonům, obstojné kameře a nosné myšlence.(16.12.2017)