Cena lidské duše

Kathy McCoy

Kostýmy:

Colleen Bryant
  • mzss1

(29%) Potenciál to mělo více než slušný, ale nakonec to bylo díky nezvládnuté režii pěkně pohřebné. Jak mám tedy v tomto případě definovat nezvládnutou režii? Rozhodně tím nebudu kritizovat nízký rozpočet, na to jsem si už zvykl. Prostě se režisérovi nepovedlo pracovat s herci a jejich postavami. Emoce tu prostě nefungují, ani si pořádně nemůžeme získat hlavního hrdinu Nicolase Cagea, který zde hraje jako vždy celkem zvládnutý standart, ale to mu bohužel nestačí. Ještě tak prvních 30 min mě celkem baví. Cítil jsem tu tu sklíčenost blízké a nelehké budoucnosti, jenže pak se to utopí v natahované nudě, která nebere konce, scénář začíná být nejen nudný, ale taky pěkně debilní. Zejména v divném a pitomém konci. Co se týče akce, není zde o co stát. Rozhodně mi o ní zde nešlo, byla tu jako takový rádoby doplněk, párkrát se tu zastřílí, převrhne se auto a nějaká ta pranice? Kamera se tak klepala při jedné bitce, až to nebylo hezký. Námět a nástřel filmu byl fakt solidní, ale chtělo by to lepšího režiséra. Bohužel, ani tu 2* dát nemohu. Takto lepší 1* za jistou šanci, kterou snímek dostal, ale nevyužil ji.(19.11.2017)

The Humanity Bureau je dalším z filmů na CSFD, který to tu podle mě opravdu neprávem schytal ze všech stran, ačkoliv jeho doslova destrukční kritika je fakt mimo. Naopak, za mě se jedná o až nečekaně kvalitní béčko, se zajímavou zápletkou, na nepopiratelnou lacinost filmu s působivým vizuálem a fungující atmosférou a samozřejmě slušným obsazením, v čele s po hodně dlouhé době slušně hrajícím a především vzhledově snesitelným Nicolasem Cagem a velmi, velmi pohlednou Sarah Lind. Celá zápletka se jinak nese ve velice svižném tempu, akce je pak sice naprosté minimum, v tomto případě to ale zas až tak nevadí, spíš je škoda nějakého toho výraznějšího a nečekaného zvratu, i když v tomto ohledu mě poměrně dostal úplný závěr ve smyslu, kdo přežije, a kdo ne. Velkou neplechu tu tak nakonec udělalo jen pár naprosto nepochopitelných filmových kiksů a několik zcela zbytečných pokusů o odlehčení, jinak celý snímek ale vážně považuji za funkční a zábavnou podívanou, která v rámci možností produkce a tvůrců dopadla ještě možná nejlépe, jak jen mohla.(6.5.2019)

• Cinematrix

Uznávám, že Cage poslední dobou upřednostňuje kvantitu před kvalitou. Tohle ale zas tak špatný film nebyl a Cage tu hrál velmi přirozeně, asi už se mu doneslo, že to jeho věčné přehrávání ve špatných filmech je stejně nepraktické, jako když se jdete potápět a nechcete si namočit neoprén od Gucciho. Co ale nechápu, je zdejší hodnocení jeho filmů. Pořád je to patnáctý nejoblíbenější herec, který sklízí jeden odpad za druhým. Pak velebůh POMO dá čtyři hvězdy filmu Mom and dad a hned tomu dají čtyři hvězdy další uživatelé, přičemž ten film ještě ani nevyšel. Tak se ptám, hodnotíme tu filmy podle toho, jak je cítíme, nebo jen kopírujeme něčí názory? Každopádně Humanity Bureau si zaslouží dvě poctié hvězdy už jen kvůli dobrým hereckým výkonům, obstojné kameře a nosné myšlence.(16.12.2017)

Nemyslím, že je to až taková hrůza. Prostě normální starej dobrej Nikola, kluk je prima a příběh není špatný. Nesmíte pořád čekat, že z takových námětů se dají vykřesat zázraky a pojede to a vy budete úplně unešený skvělou kamerou, hvězdným obsazením a tak, však víte. Víte? To by bylo fuck drahý. Všechny postapa beru jako varování. Takže moc nemrmlejte, koukněte se a vezměte si z toho sakra nějaký ponaučení.(24.3.2019)

• misterz

Vážne nechápem, prečo si N. Cage vyberá takéto treťotriedne filmy. Už by mohol prestať mrhať svojim talentom. Chápem, námet je celkom zaujímavý, aj myšlienka, no ale ten scenár... plochosť, to je asi to správne slovo, ktoré ma napadne. V podstate sa tam nič také poriadne neudialo. Navyše všeobecná nuda je zvýraznená hrozne lenivým tempom a ničotnou hudbou. Privrieť očko sa dá jedine preto, lebo mi to miestami pripomenulo niečo, čo by mohlo aspoň vzdialene vzdávať hold starým noirovkám, napríklad tie zábery v aute, celkom podobné ako v starej klasike. Ale neviem či to bol úmysel alebo amaterizmus, no zaujímavé to bolo. Ledva podpriemer. 30/100(3.12.2018)