Vezmeš si mě, kámo?

Marry Me, Dude

Vezmi si ma, kamoš

Komedie

Francie, 2017, 92 min

Boudali-Lacheau řádí už po čtvrté a je to opět skvělá zábava. Tentokrát se režie chopil Boudali, který se s tím sice porval slušně, ale Lacheau mi příjde zručnější ( Babysitting 1-2 i Alibi na klíč mi přišlo zdařilejší). Nicméně nápad je opět výborný, nechybí klasicky pes, který dostává sadu a vtipné situace, které baví svým typickým francouzským humorem ( Černoch,babka, úředník !! ). Tihle dva komici pomalu budují svůj vlastní filmový vesmír a já jim to přeji. Jsem zvědav s čím příjdou příště. 75%(11.4.2018)

Měl jsem trochu obavu, jaký ten film bude. Ač patřím k oné menšině, o které se tady mluví, komedie s gay tématikou moc nemusím, protože se v nich našinci většinou ukazují jako upištěné, vykroucené a afektované kreatury. Tady se to ale svezlo spíš na vtipném (i když trochu za vlasy přitaženém) příběhu, který baví diváky celý film. Zápletka je sice trochu divná: Díky jedné zmeškané zkoušce, by přeci studenta nevyhodili. Určitě by dostal šanci svou chybu napravit, pokud ovšem u něj takové excesy nejsou na denním pořádku, což, jak z filmu vyplývá, není Yassinův případ. Ale jako záminka pro sňatek s kámošem je to dobré a z toho vyplývající komické situace jsou natolik vtipné, že mi drobné nelogičnosti vůbec nevadily a řvali jsme v kině smíchy. Konec byl sice očekávatelný, ale u těchto filmů mi klišé zas až tak moc nevadí. A Tarek s Philippem jsou skvělí tanečníci. A ,,sladcí" :-D(31.3.2018)

Nevím jestli jsou už i ve Francii povinné kvoty na všechny menšiny, aby film někoho nediskriminoval, faktem ale zůstává, že jestli si někdo umí dělat prdel úplně ze všech je to právě Francie. Je to asi první film o teplouších nebo rádobyteplouších, který mě fakt bavil, smál jsem se poměrně často. Střety s maminkou, předstíráný tepla v počáteční fázi bylo opravdu dobře napsané. Příběh občas působil dost zkratkovitě a kladné body získávaly hlavně postavy, zejména postava Dussarta je skvělá.(29.3.2018)

partička okolo pánů Lacheaua a Boudaliho si už od prvního Babysittingu rozjela svojí vlastní ligu ztřeštěných komedií,které se sice nevyhnou některým zbytečným rádoby gagům,ale jinak šlapou více než solidně a smích se dostavuje velmi často.Ani jejich poslední výtvor není vyjímka.Ten kdo viděl jejich předchozí kousky a líbily se,bude i tentokrát spokojen.Mě osobně se Vezmeš si mě,kámo? líbilo ještě o něco víc než předchozí alibi...70%(12.4.2018)

• zolo

Bohužel, dnes točené komedie s gay zápletkami bývají jedno velké teplé ošoupané klišé a je vcelku jedno, kdo to točí. I tato komedie se v tomto nešvaru utápí. Možná ty stále obehrávané trapnosti někomu přijdou směšné. No... proti gustu žádný dišputát. Mé doporučení: místo tohoto šmejdu si pusťte raději Četníka s Funesem.(14.4.2018)