Reklama

Reklama

Epizody(3)

Strhující drama o známém sériovém vrahovi Johnu Reginaldovi Christiem. V roce 1950 byl Timothy Evans oběšen za vraždu své malé dcery Geraldine. Všeobecně se věřilo, že zabil i svou manželku Beryl, ale Evans až do posledních chvil trval na své nevině. Po letech hrůzný nález odhalí, že jeho soused – hlavní svědek obžaloby Reg Christie – byl nejen skutečným vrahem, ale také zodpovědným za smrt dalších šesti žen, včetně své vlastní manželky Ethel. Toto silné drama se odehrává v temných prostorách Christieho domu na Rillington Place 10 a představuje vztahy mezi Christiem, jeho ženou Ethel a nevinným mladým párem Evansových. Jak to, že Christiemu tak dlouho procházely vraždy, jaký zvrácený vliv měl na mladé novomanžele Evansovy a na Beryl a jak dokázal obelstít soudce i porotu a poslat nevinného člověka na popraviště? (Viasat)

(více)

Recenze (26)

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Vůbec nechápu to všeobecné nadšení z Tima Rotha. Stačí ho trošku namaskovat, obsadit do role psychopata a už si z něho můžou všichni sednout na zadek. Co se týče herectví, určitě řadím mnohem víc výkon, jeho tupé, blbé a naivní manželky v podání Samanthy Morton. Z jejího chování mě sice několikrát rozvíjela hlava, na druhou stranu, scénář je scénář, což sám jako velmi známý, akční herec dobře chápu! Celkově jsem dal ty tři díly na jeden zátah a určitě mě nenavnadily natolik, abych zvedal místní hodnocení. Těch 81 procent mi totiž připadá jako hodně nepovedený, aprílový žert. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Reginald Christie (Tim Roth), je ctihodný starší pán, bývalý policajt, či vojenský veterán v jednej osobe, ktorý budí dojem veľmi starostlivého človeka, dohliadajúceho na celé svoje okolie. Teda aspoň takto ho vníma väčšina ľudí, po prvotnej skúsenosti. Lenže duša pána Christieho, má aj svoju temnú stránku, o čom sa čoskoro presvedčí, mladý, zamilovaný pár, ktorý sa po nasťahovaní do apartmánu na poschodí, stáva chtiac nechtiac susedovi niekomu, kto v skutočnosti, nemá štipku zľutovania, či empatie k nikomu, kto sa mu “zapáči” .. Veľmi veľmi pomalá krimi dráma, ktorá pomerne dlhé minúty, nedáva nijak najavo, akým smerom, sa bude vlastne uberať. “Rillington Place”, je však solídne spracovanou, dobovou mini sériou z obdobia “W.W. II”, odohrávajúcou sa v Londýne, ktorá prezentuje skutočný príbeh sériového vraha, ktorý na prvý pohľad, pôsobí, ako neškodný, starší pán, ktorý si zaslúži veškerý rešpekt svojho okolia. Herecký výkon Tim Rotha, je teda doslova ozdobou, ktorá ťahá kvalitu tohto snímku, rapídne nahor. Výborná sonda do duše psychopata, miestami dokonca vďaka podivnej, okamihovej atmosfére, celkom obstojne, temne podaná. ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Vynikající zpracování nesmírně zajímavého kriminálního případu, o kterém jsem ke svému překvapení nikdy dřív neslyšel. Všechny tři díly mají naprosto strhující mrazivou atmosféru a geniálního Tima Rotha, který v této minisérii předvedl svůj pravděpodobně nejlepší výkon. BBC prostě opět zabodovala. Rillington Place je perfektní záležitost, u které jsou všechny tři epizody naprosto pohlcující a ani jedna nenudí. A i tady platí pravidlo stoupající kvality díl od dílu. Jasných 90%. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Tak včera jsem se dodívala na poslední, třetí díl, tleskám ve stoje Timu Rothovi a souhlasím s tím, že to byl jeden z jeho nejlepších výkonů. Samozřejmě reál je o něčem úplně jiném. Dokonalá byla i atmosféra celého filmu, šeplavý hlas a chůze psychopata, příšerná ulička i dům, ve kterém bydleli, ještě všechno umocnila. BBC opět zaperlila i když samotný případ byl hrůzostrašný. Hledala jsem i na wiki a myslím, že Tim musel mít tu postavu dokonale nastudovanou a vizuální podoba byla také perfektní. ()

YumiOkami 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

chybi tam nejaka “akce”. dobre, mozna jsem divna, ale chci videt, jak je zabijel; proste cely proces. + by me zajimal jeho zivot, jak vyrustal, jak potkal ethel… urcite bych to klidne natahla na 10 dilu.. — tim roth byl fakt skvelej. tichyho psychopata s brylemi zahral dokonale. — nektery zabery byly kinda cringe. treba porad ten slow motion - radsi mi misto toho ukazte nejakou vrazdicku! || - “𝙳𝚒𝚍 𝚢𝚘𝚞 𝚔𝚒𝚕𝚕 𝙱𝚎𝚛𝚢𝚕 𝙴𝚟𝚊𝚗𝚜?” - “𝙸 𝚑𝚊𝚟𝚎 𝚊𝚗 𝚒𝚍𝚎𝚊 𝚝𝚑𝚊𝚝 𝙸 𝚜𝚝𝚛𝚊𝚗𝚐𝚕𝚎𝚍 𝙼𝚛𝚜. 𝙴𝚟𝚊𝚗𝚜, 𝚢𝚎𝚜.” 🏠👴🏻👓 ()

Galerie (91)

Reklama

Reklama