Reklama

Reklama

Epizody(3)

Strhující drama o známém sériovém vrahovi Johnu Reginaldovi Christiem. V roce 1950 byl Timothy Evans oběšen za vraždu své malé dcery Geraldine. Všeobecně se věřilo, že zabil i svou manželku Beryl, ale Evans až do posledních chvil trval na své nevině. Po letech hrůzný nález odhalí, že jeho soused – hlavní svědek obžaloby Reg Christie – byl nejen skutečným vrahem, ale také zodpovědným za smrt dalších šesti žen, včetně své vlastní manželky Ethel. Toto silné drama se odehrává v temných prostorách Christieho domu na Rillington Place 10 a představuje vztahy mezi Christiem, jeho ženou Ethel a nevinným mladým párem Evansových. Jak to, že Christiemu tak dlouho procházely vraždy, jaký zvrácený vliv měl na mladé novomanžele Evansovy a na Beryl a jak dokázal obelstít soudce i porotu a poslat nevinného člověka na popraviště? (Viasat)

(více)

Recenze (26)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Netvrdím, že by Tim Roth zahrál špatně, ale já si vlastně ani nevybavím film, kde by tomu tak bylo. Nicméně příliš nerozumím tomu vynášení do nebes, protože jeho postava šourajícího se pána s tichým hlasem působila do jisté míry staticky. Samozřejmě pokud to dá člověk do kontextu s tím, co tenhle člověk prováděl, získává ta role trochu jiný rozměr, ale to není zase tolik Rothova zásluha. To už si větší ovace zaslouží Samantha Morton. Problém jsem měl i pomalým tempem. V jednu chvíli ten poklidný průběh působil tíživým dojmem, který odpovídal látce, ale pak přišly sekvence, které se neskutečně vlekly. Nebylo to špatné, ale od BBC jsem na dané téma čekal mnohem víc. 60% ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Tak včera jsem se dodívala na poslední, třetí díl, tleskám ve stoje Timu Rothovi a souhlasím s tím, že to byl jeden z jeho nejlepších výkonů. Samozřejmě reál je o něčem úplně jiném. Dokonalá byla i atmosféra celého filmu, šeplavý hlas a chůze psychopata, příšerná ulička i dům, ve kterém bydleli, ještě všechno umocnila. BBC opět zaperlila i když samotný případ byl hrůzostrašný. Hledala jsem i na wiki a myslím, že Tim musel mít tu postavu dokonale nastudovanou a vizuální podoba byla také perfektní. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Pomalá, nudná, chladne podaná miniséria bez štipky atmosféry o jedno nevýraznom sériovom vrahovi. Prvé dve epizódy sa tam len neustále niečo naznačuje, ale nič nevidíme. V tretej sa vraždy konečne rozbehnú naplno, ale stále to nie je ani napínavé a ani nijak brutálne. Tim Roth má celý čas jeden výraz, takže ma tiež nijak nenadchol. Celkovo fakt veľká nuda a tie vysoké hodnotenia nechápem. 4/10. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Reginald Christie (Tim Roth), je ctihodný starší pán, bývalý policajt, či vojenský veterán v jednej osobe, ktorý budí dojem veľmi starostlivého človeka, dohliadajúceho na celé svoje okolie. Teda aspoň takto ho vníma väčšina ľudí, po prvotnej skúsenosti. Lenže duša pána Christieho, má aj svoju temnú stránku, o čom sa čoskoro presvedčí, mladý, zamilovaný pár, ktorý sa po nasťahovaní do apartmánu na poschodí, stáva chtiac nechtiac susedovi niekomu, kto v skutočnosti, nemá štipku zľutovania, či empatie k nikomu, kto sa mu “zapáči” .. Veľmi veľmi pomalá krimi dráma, ktorá pomerne dlhé minúty, nedáva nijak najavo, akým smerom, sa bude vlastne uberať. “Rillington Place”, je však solídne spracovanou, dobovou mini sériou z obdobia “W.W. II”, odohrávajúcou sa v Londýne, ktorá prezentuje skutočný príbeh sériového vraha, ktorý na prvý pohľad, pôsobí, ako neškodný, starší pán, ktorý si zaslúži veškerý rešpekt svojho okolia. Herecký výkon Tim Rotha, je teda doslova ozdobou, ktorá ťahá kvalitu tohto snímku, rapídne nahor. Výborná sonda do duše psychopata, miestami dokonca vďaka podivnej, okamihovej atmosfére, celkom obstojne, temne podaná. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Vůbec nechápu to všeobecné nadšení z Tima Rotha. Stačí ho trošku namaskovat, obsadit do role psychopata a už si z něho můžou všichni sednout na zadek. Co se týče herectví, určitě řadím mnohem víc výkon, jeho tupé, blbé a naivní manželky v podání Samanthy Morton. Z jejího chování mě sice několikrát rozvíjela hlava, na druhou stranu, scénář je scénář, což sám jako velmi známý, akční herec dobře chápu! Celkově jsem dal ty tři díly na jeden zátah a určitě mě nenavnadily natolik, abych zvedal místní hodnocení. Těch 81 procent mi totiž připadá jako hodně nepovedený, aprílový žert. ()

Galerie (91)

Reklama

Reklama